Θέμα: Ben Pakulski MI40

Σελίδα 2 από 6 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 77
  1. 29-12-13 14:08 #16
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Mikekan

    Εγγραφή
    18-10-2012
    Περ.
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    4.075
    Προεπιλογή Ben Pakulski MI40
    Έχουν απίστευτο όγκο πληροφορίας τα video. Έτσι οπως τα βλέπω τη προηγούμενη μέρα απο κάθε προπόνηση θα βλέπω τα video της συγκεκριμένης μυικής ομάδας. Θα το πάω έτσι για κανά μήνα, για να τα εμπεδώσω.

    Σήμερα προσπάθησα να εφαρμώσω κάποια απο τα tips για στήθος, πρώτη φορα είδα τέτοιο πρήξιμο αλλα και να μην πιάνομαι καθόλου στον ώμο, εστίαζα καλύτερα στο στήθος. Να δούμε...
    Μιχάλης
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 29-12-13 15:20 #17
    Το avatar του χρήστη billy89

    Εγγραφή
    18-04-2011
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    2.505
    Προεπιλογή
    Χμμμ το κατέβασα κι εγώ, φαίνεται πολύ αναλυτικό... Θα κάνω κι εγώ αυτό που λες με τα βίντεο της επόμενης μέρας και θα γράφω εδώ τυχόν απορίες!
    SURVIVAL OF THE FITTEST
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 29-12-13 21:19 #18
    Προεπιλογή
    Και εγω αυτα που ανεφερες Μιχαλη εχω μελετησει εως τωρα.Θελω να δω και ολα τα υπολοιπα και να το τρεξω αν μπορεσω μετα τις γιορτες.
    Και μονο που ειπες πως δεν σε πιανουν οι ωμοι το βρισκω πολυ θετικο για εμενα!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 29-12-13 23:34 #19
    Προεπιλογή
    Από που μπορούμε να το κατεβάσουμε παιδιά;
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 30-12-13 17:34 #20
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο The_Majesty Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από που μπορούμε να το κατεβάσουμε παιδιά;
    θα ήθελα και εγώ ένα λινκ αν είναι εύκολο, γιατί διαβάζω καλά λόγια για το συγκεκριμένο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 30-12-13 18:30 #21
    Το avatar του χρήστη billy89

    Εγγραφή
    18-04-2011
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    2.505
    Προεπιλογή
    Ψάξτε το στο kick ass torrents υπάρχει.
    SURVIVAL OF THE FITTEST
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 30-12-13 21:28 #22
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Mikekan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καταρχάς να πω ότι το πρόγραμμα έχει πάρα πολύ υλικό, είναι σχεδόν 20 Pdf βιβλία και άλλα τόσα video. Χτες παρακολούθησα μόνο τα video για στήθος τα οποία είναι μία ώρα.

    Εν συντομία, μιλάει για σετ των 40 δευτερολέπτων με 40 δευτερόλεπτα ξεκούραση και εξηγεί για ποιο λόγο πρέπει να διαρκούν τόσο. 1 δευτερόλεπτο θετική, 4 αρνητική σε κάθε εκτέλεση και 8 επαναλήψεις άρα 40 δευτερόλεπτα. 3-4 σετ και στο τέλος άλλο ένα drop set σε failure όπου όπως αναφέρει εκεί μεγαλώνεις. Στο πάγκο λέει ότι για να απομονώσεις το στήθος πρέπει τα χέρια σου εκτός από το να σπρώχνουν το βάρος να έχεις και μία δύναμη που τείνει να τα φέρει προς το κέντρο, δεν ξέρω αν γίνομαι κατανοητός. Στα flyes λέει ότι από τη μέση της κίνησης και προς τα πάνω τα χέρια πρέπει να είναι τελείως τεντωμένα με λοκαρισμένο τον αγκώνα έως ότου συναντηθούν στο τέλος της κίνησης. Και πολλά άλλα, καλό είναι να το παρακολουθήσει κάποιος. Αν ψάξετε στο νετ θα το βρείτε.
    χωρις φαρμακα αυτα τα προγραμματα δεν βγαινουν ουτε για αστειο 40 δευτερα αν κανεις ενα σετ σκληρα δεν προλαβαινεις να αναλαβεις
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 30-12-13 23:26 #23
    Το avatar του χρήστη ArgoSixna

    Εγγραφή
    06-12-2010
    Περ.
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    3.312
    Προεπιλογή
    Eγω σε 37 λεπτα εβγαζα την προπονηση πλατης , και μπορω να πω οτι δεν παιζω αστεια κιλα στο γυμναστηριο και σιγα τα "φαρμακα" που εχω παρει!
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 30-12-13 23:45 #24
    Προεπιλογή
    Σκέφτομαι να το αρχισω κανονικά το πρόγραμμα με τα φαγητά και όλα. Απλά θα ήθελα να ρωτήσω,για χάσιμο κιλών προτειμούμε τροφές με υδατάνθρακες ή χωρίς υδατάνθρακες;
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 30-12-13 23:51 #25
    Το avatar του χρήστη ArgoSixna

    Εγγραφή
    06-12-2010
    Περ.
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    3.312
    Προεπιλογή
    Για χασιμο κιλων τρωμε κατω απο θερμιδες συντηρησης . Ειτε φας πρωτεινη λιπαρα υδατανθρακα αυτο που μετραει ειναι οι τελικες ημερησιες θερμιδες. Απλα αν φας σοκολατα μονο ναι μεν θα εχεις απωλεια κιλων αλλα ξεχνας τους μυες! Γι αυτο βαζεις πρωτα πρωτεινη λιπαρα και οτι περισεψει υδατανθρακα!

    Τον υδατανθρακα τον χρειαζεσαι πριν την προπονηση για ενεργεια και μετα την προπονηση για αναπληρωση του γλυκογονου. Τις αλλες ωρες ειναι ψιλοαχρηστος οπως και τις οφφ μερες
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 31-12-13 00:08 #26
    Προεπιλογή
    Εγώ τώρα που είμαι 1.85 92 κιλά έχω θερμίδες συντήρησης 3000 ςτσι;
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 31-12-13 00:10 #27
    Το avatar του χρήστη ArgoSixna

    Εγγραφή
    06-12-2010
    Περ.
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    3.312
    Προεπιλογή
    Aνοιξε αλλο θεμα και κανε αναφορα στα σχολια μας για να τα μεταφερει εκει ο moderator , δεν εχουνε καμια σχεση με αυτο εδω....
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 31-12-13 00:16 #28
    Προεπιλογή
    Δν πιστεύω χρειάζεται ολόκληρο θέμα για ένα σχόλιο πιστεύω. Πάντως σκοπεύω να το αρχίσω απο την αρχή το πρόγραμμα με τις 7 μέρες αποτοξίνωσης και μετά με τα επόμενα στάδια
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 31-12-13 00:26 #29
    Το avatar του χρήστη billy89

    Εγγραφή
    18-04-2011
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    2.505
    Προεπιλογή
    Είδα τα βιντεάκια της πλάτης πριν τη σημερινή προπόνηση. Θα σχολιάσω με επιφύλαξη γιατί δεν έχω δει τις υπόλοιπες μυικές ομάδες.

    Προσωπικά δε με ικανοποίησε. Εξηγούμαι:

    Τα tips που δίνει και γενικότερα η βασική του επιδίωξη είναι ο αποδέκτης των βίντεο να πετύχει το πολυπόθητο muscle and mind connection. Δηλαδή στην ουσία προσπαθεί να καθοδηγήσει έναν αρχάριο να μάθει να εκτελεί τις ασκήσεις έτσι ώστε να γυμνάζει αυτό που πραγματικά θέλει να γυμνάσει. Από αυτή την άποψη είναι χρήσιμο, για αρχάριους επαναλαμβάνω, ώστε με κάποιες μικρές μετατροπές στην εκτέλεση να βρουν μια ώρα αρχύτερα τη σύνδεση μυαλού - μυών. Φυσικά όποιος ασχολείται ξέρει ότι αυτό είναι καθαρά προσωπική υπόθεση του καθενός, δηλαδή αποκτάται με την εμπειρία και δεν μεταφέρεται με τα λόγια.

    Αν όμως έχεις ήδη το muscle and mind connection - δηλαδή ασχολείσαι ένα σεβαστό χρονικό διάστημα, δε βλέπω τι άλλο μπορεί να σου προσφέρει. Τις ασκήσεις δε μας λέει γιατί τις επέλεξε, απλά λέει ότι βρήκε τις "40 καλύτερες". Για μένα δεν υπάρχουν "καλύτερες" εκτός από τις βασικές, απλά διαφορετικές γωνίες να χτυπήσεις μια μυική ομάδα.

    Επιπλέον, και χωρίς να θέλω να το παίξω φωστήρας παντογνώστης πιστεύω ότι τα περισσότερα από τα τιπς θα τα έδινα και εγώ - και οι περισσότεροι από δω μέσα που ασχολούνται σοβαρά και για καιρό - σε έναν αρχάριο φίλο μου που τώρα ξεκινάει. Να πω ένα παράδειγμα: έλξεις πλάτης με κλειστή ανάποδη λαβή. "Μην κλέβεις γέρνοντας πολύ πίσω, κράτα το στήθος ψηλά, την πλάτη ίσα και το πιγούνι πάνω, οι αγκώνες πίσω από το σώμα". Οκ.

    Αυτό που τελικά βλέπω είναι δύο bros να κάνουν προπόνηση. Και μιλάμε τώρα για βιντεάκια που τα πουλάει δε τα χαρίζει. Από τη στιγμή που ζητάει λεφτά θα περίμενα μια πιο προσεγμένη δουλειά, με επεξηγήσεις - ποιος μυς κάνει τι και γιατί, τι πιάνουμε με κάθε άσκηση κλπ. Έτσι θα μπορούσε να κάνει επίδειξη και των πτυχίων του στην κινησιολογία.

    Αυτά με επιφύλαξη, θα επανέλθω αφού τα δω όλα.
    SURVIVAL OF THE FITTEST
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 31-12-13 00:31 #30
    Το avatar του χρήστη ArgoSixna

    Εγγραφή
    06-12-2010
    Περ.
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    3.312
    Προεπιλογή
    Στα βιντεο δειχνει τις ασκησεις , οι προπονησεις ειναι μοιρασμενες και μελετημενες αλλιως στο ημερολογιο.

    Δεν κανεις δηλαδη μονο αυτα που δειχνει στο βιντεο μια φορα καθε εβδομαδα.

    ΔΕΝ ειναι για αρχαριους , δεν ξερω αν το εγραψε καποιος προηγουμενος και μπερδευτηκες!
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 6 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία