Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 17
  1. 27-11-13 01:42 #1
    Προεπιλογή ΔΙΑΤΡΟΦΗ+ΠΡΩΤΕΙΝΗ + ΛΙΠΟΔΥΑΛΙΤΗΣ
    Καλησπερα ονομαζομαι Σταυρος και ξεκινησα εδω και 10 μερες γυμναστηριο. Θελω να με βοηθησετε σε καποια πραγματακια.
    Ειμαι 127 κιλα και εχω ξεκινησει διατροφη (διαιτολογος) με τα εξης:
    7:30 πρωινο: γαλα χωρις λακτοζη+κουακερ

    9:00 - 10:30 γυμναστηριο με 40 λεπτα αεροβια και 50 βαρη

    11:00-11:30 μηλο-πορτοκαλι

    μεσημεριανο εχω απο βραστο κοτοπουλο+ ρυζι , τονο σε νερο+καλαμποκι , μοσχαρισια + μαρουλι , ψαρι + καροτο

    18:00 -18:30 5 ασπραδια + 1 μισο γιαουρτι

    βραδυνο γιαουρτι + ρυζι , τοστ + γιαουρτι , τονο + καλαμποκι , κοτοπουλο + αγγουρι.

    Η ημερισια ποσοτητα θερμιδων ειναι 1450 περιπου και θελω να ρωτησω τα εξης:
    σκεφτομαι να παρω λιποδυαλιτη + cla και πρωτεινη (εχω μια ακρη στην weider).
    Αξιζει? Θα δω αποτελεσματα ποιο γρηγορα? Αν τα παρω τι ωρες και ποτε πρεπει να τα παρω.

    Ποσοστο λιπους 34% κατακρατηση υγρων 18%

    Να σας πω μονο οτι σε 10 μερες εχω χασει 4,5 κιλα

    Σας ευχαριστω και ελπιζω να με βοηθησετε.
    Καλο βραδυ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 27-11-13 01:47 #2
    War Veteran
    Το avatar του χρήστη RAMBO

    Εγγραφή
    06-01-2009
    Περ.
    Hardcore Earth
    Μηνύματα
    5.969
    Προεπιλογή
    Καλησπερα

    Ηλικια και υψος?

    Μετα απο τοση ασκηση να πεις του διαιτολογου να τρωει εκεινος το μηλο και το πορτοκαλι,βαλε κατι πρωτεινουχο και λιγο υ/δ
    Y.o.l.o
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 27-11-13 02:06 #3
    Προεπιλογή
    Ύψος 1,85 και ειμαι 37
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 27-11-13 02:13 #4
    War Veteran
    Το avatar του χρήστη RAMBO

    Εγγραφή
    06-01-2009
    Περ.
    Hardcore Earth
    Μηνύματα
    5.969
    Προεπιλογή
    Ωραια,μετα την προπονηση αυτα που σου γραψε μονο θα σε καταβολισουν,κανε ενα γευμα με οτι σου ανεφερα, επισησ μπορεις να εχεις πιο πολλα γευματα,αρκει να ειναι καθαρα,τα 3 γευματα ειναι λιγο,το μεταπροπονητικο δε,δεν το μετραω καν

    Το ρυζι βραδυατικα τι το θελει...τσπ

    Το πρωι φαε ενα μηλο πριν την προπονηση,μετα κανε ενα γευμα πχ ομελετα με βραστη πατατα,το μεσημερι συνδιασε παλι πρωτεινη με υ/θ και βαλε και μια σαλατα πρασινη
    Αντιστοιχα γευματα το απογευμα,το βραδυ βαλε μια σαλατα κοτοπουλο με μαρουλι η με τονο μαζι με βραστη πατατα και πριν τον υπνο φαε ενα τοταλ 0% με λιγα αμυγδαλα
    Y.o.l.o
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 27-11-13 02:53 #5
    Προεπιλογή
    Ok όλα αυτά αλλα να πάρω λιποδιαλύτες και πρωτεινη την πρωτεινη μπορω να την παίρνω σαν γεύμα το βράδυ?
    Σε ευχαριστω πολυ
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 27-11-13 02:54 #6
    War Veteran
    Το avatar του χρήστη RAMBO

    Εγγραφή
    06-01-2009
    Περ.
    Hardcore Earth
    Μηνύματα
    5.969
    Προεπιλογή
    Για λιποδιαλυτες δεν ειμαι ο καταλληλος,τωρα για πρωτεινη να βρεις μια καλη και οικομικη,μπορεις να περνεις οταν ξυπνασ μια δοση και αλλη μια μετα την προπονηση καθως στα υπολοιπα εχεις στερεα τροφη
    Y.o.l.o
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 27-11-13 03:28 #7
    Το avatar του χρήστη NikosSav

    Εγγραφή
    11-01-2012
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    129
    Προεπιλογή
    Αυτό που μου έκανε εμένα μεγάλη εντύπωση είναι οι 1450 θερμίδες.
    Για να είσαι τόσα κιλά θα έτρωγες αρκετά . Μετά από μία τέτοια τεράστια αλλαγή δεν σοκάρεις σοβαρά τον οργανισμό σου ?
    Εμένα διατροφολόγος με είχε δημιουργήσει θέμα για τις 2300 θερμίδες στο 1.84ύψος. Άρα φαντάζομαι πως στις 1450 όντως θα ισχύει κάποιο σοκ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 27-11-13 06:40 #8
    War Veteran
    Το avatar του χρήστη RAMBO

    Εγγραφή
    06-01-2009
    Περ.
    Hardcore Earth
    Μηνύματα
    5.969
    Προεπιλογή
    Κανονικα θα επρεπε να του τις κοψει σταδιακα,εν το μεταξυ εχουν την εντυπωση οτι αν τρως ποσοτητες για ποντικια θα χασεις αντι να κανεις 5-6 καλα γευματα..
    Y.o.l.o
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 27-11-13 10:07 #9
    Προεπιλογή
    Αυτο για τους διαιολογους ισχυει..επειδη τους εχω φαει με το κουταλι σαν πελατης..
    Κατα βαση ολοι έτσι λειτουργουν ..
    Σε εσους εχω παει εγω κανεις δε ειδε ποσες θερμιδες συντηρησης εχω ,απλα μου εδινε μια διατροφη των 1400 θερμιδων που θα ετρωγε η γυναίκα μου..
    Επισης γυμναστικη θεωρούν μονο την αεροβια καθως οπως μου ειπε η 'σχετικη διαιτολογος ' τα βαρη κολλανε το μεταβολισμο κ δε χανεις..
    Το επομενο αστειο ειναι οτι ενω εκανα διατροφη και ξεκινησα γυμναστηριο η διατροφη απο πλευρα της παρεμεινε η ιδια , χωρις καμια αλλαγη ..
    Δυστυχως αυτοι οι διατροφολογοι δεν γνωριζουν το Διατροφη+Γυμναστικη , παρα μονο το διατροφη για ποντικια..
    Γιαυτο εχω παρει και εχω χασει 30 κιλα 3 φορες ..γιατι απλα δε μπορω να τρεφομαι μια ζωη με 1400 θερμιδες ...
    Καλυτερα να στραφουμε σε καποιο αθλητικο διατροφολογο ...
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 28-11-13 13:40 #10
    Προεπιλογή
    kalhmera paidia oxi eixa jekinhsei me 2200 uerm. meta 1800 kai tora 1450
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 03-12-13 17:30 #11
    Προεπιλογή
    Καλησπέρα παιδια τελικά ξεκίνησα λιποδιαλύτες και πρωτεινη 100 καθαρή.
    Μια ερώτηση την πρωτεινη την παίρνω μετα την προπόνηση και για βραδινό γεύμα
    Είναι σωστό η λάθος .
    Σας ευχαριστω
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 04-12-13 01:06 #12
    War Veteran
    Το avatar του χρήστη RAMBO

    Εγγραφή
    06-01-2009
    Περ.
    Hardcore Earth
    Μηνύματα
    5.969
    Προεπιλογή
    Καλα εισαι
    Y.o.l.o
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 10-12-13 15:18 #13
    Προεπιλογή
    ποσους μηνες κανεις με αυτον τον διατροφολογο και ποσα κιλα εχεις χασει?λογικα για να σε χει παει να τρως 1450 120 κιλα ανθρωπο,πρεπει να κανετε 6μμηνο με χρονο?

    εισαι σιγουρος οτι ειναι 1450?δεν πεθαινεις της πεινας?και πως θα συντηρησεις τα κιλα που εχεις χασει τρωγοντας ετσι για μια ζωη?η κανοντας παραπανω γυμναστικη απο τη μιαμιση ωρα?και φανταζομαι θες να φτασεις καμια 80αρια-90αρια κιλα?δλδ ποσο θα σε κατεβασει σε θερμιδες κιαλλο?


    οπως και να χει,ειναι ελεεινο αυτο που συμβαινει να κανεις 1μιση ωρα γυμναστικη και να τρως 1450 θερμιδες.ειναι απο πανεπιστημιο η ιεκ?εγω θα αλλαζα διαιτολογο χωρις πλακα..
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη SkillBill : 10-12-13 στις 15:22
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 10-12-13 18:20 #14
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο y16v Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα παιδια τελικά ξεκίνησα λιποδιαλύτες και πρωτεινη 100 καθαρή.
    Μια ερώτηση την πρωτεινη την παίρνω μετα την προπόνηση και για βραδινό γεύμα
    Είναι σωστό η λάθος .
    Σας ευχαριστω
    Για μετα τη προπονηση κανεις πολυ καλα!Ως βραδυνο γευμα καλυτερα να χρησιμοποιησεις πρωτεινη βραδειας απορροφησης οπως η καζεινη!
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 10-12-13 19:50 #15
    Προεπιλογή
    εγω στην θεση σου μετα την προπονηση θα επινα 1 σκοοπ Isolate και 2 ξυνομιλα δοκιμασμενο και πολυ αποδοτικο πιστεψε με
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία