Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 5 από 5
  1. 24-11-13 03:27 #1
    Thumbs up Χασιμο λιπους + συσφιξη
    Γεια σε ολους.
    ειμαι καινουριος εδω αλλα και με τη γυμναστικη.
    δεν εχω δει κατι παρομοιο εδω με τον τιτλο που εβαλα ( και θελω να κανω ), για αυτο θα παρακαλεσω για τη βοηθεια σας.
    Λεγομε Κωστας, ειμαι 44 χρονων, 1,74 υψος και 89 κιλα. σε 3 μηνες εχω χασει 5 κιλα με ( καποια σωστη διατροφη και γυμναστικη ).
    Μπορω να κανω διαιτα αλλα και συσφιξη μαζι ?
    Αν ναι , σε ποσα κιλα πρεπει να κατεβω και να μεινω εκει ?
    Για συσφιξη τι μου προτεινετε ? σημ. ( κανω εδω και 1,5 μηνα αεροβια+βαρη+αεροβια 3 φορες τη βδομαδα και ενδιαμεσα τις υπολοιπες μερες γρηγορο βαδην ).
    Αν οχι, κανω πρωτα διαιτα και μετα αρχιζω γυμναστικη ? τι ειδους γυμναστικη ?
    Sorry για ολες αυτες τις ερωτησεις, αλλα οταν θελω να κανω κατι, θελω να το κανω σωστα.
    Και αν υπαρχει προγραμμα 3 ημερων κομμενο στα μετρα μου.
    ευχαριστω οσους απαντησουν εκ των προτερων.
    Αν υπαρχει σχετικο Θεμα, σβηστε αυτο.


    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 27-11-13 15:03 #2
    Προεπιλογή ????
    κανεις ?? φανταζομε πως δεν υπαρχει χρονος...οχι οτι ειναι λαθος το ποσταρισμα....βοηθεια χρειαζομαστε και εμεις οι αρχαριοι.!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 27-11-13 15:37 #3
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Nikolas_mk2

    Εγγραφή
    05-06-2012
    Περ.
    Λάρισα-Θεσσ
    Μηνύματα
    2.990
    Προεπιλογή
    Καλησπερα,

    ενα καλό προγραμμα τριων ημερων ειναι το push/pull/legs (κανε μια αναζητηση και θα βρεις λεπτομερειες),μαζι με 2 αεροβιες ξεχωριστα και δυο μερες ενδιαμεσα ξεκούραση ειναι μια πολύ καλή αρχή.

    Για καλυτερα αποτελεσματα σε απωλεια βαρους,μυικής τονωσης θα πρεπει να φτιαξεις οσο μπορεις και τη διατροφή σου.Να βρισκεσαι δλδ κοντα στη συντηρηση σου αλλά όχι πολύ κατω(300-500 θερμιδες) δινοντας βαση σε καθαρες πρωτεινικές τροφές,ποιοτικούς υδατανθρακες και καλά λιπαρα.

    Το ποσα κιλα ειναι καλό να φτασεις δεν μπορει να στο πει καποιος,ο καθρεφτης θα σε καθοδηγησει σε αυτο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 27-11-13 22:12 #4
    Προεπιλογή
    βασικά θα πρέπει να κάνεις μια λιπομέτρηση και να βρεις το ποσοστό λίπους που έχεις αυτήν την στιγμή, και μετά να αποφασίσεις σε τι ποσοστό λίπους θέλεις να πέσεις,
    όλα εξαρτώνται από την σωστή διατροφή, αν τρέφεσαι σωστά θα χάσεις λίπος γρήγορα αλλά χρειάζεται πειθαρχία και θέληση.

    Νομίζω για το ύψος σου πρέπει να είσαι γύρο στα 70 κιλά

    η σύσφιξη θα έρθει με τον χρόνο και με κάποια φυσικά γυμναστική
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 29-11-13 23:24 #5
    Προεπιλογή !!
    ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια σας παιδια
    Απάντηση με παράθεση