Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 8 από 8
  1. 30-10-13 15:28 #1
    Προεπιλογή βοηθεια για το θεμα απωλειας κιλων
    καλησπερα σας! ειμαι νεος στο φορουμ.

    Εκανα μια ερευνα πριν δημιουργησω το συγκεκριμενο topic απλα θα ηθελα καποιες πιο εξατομικευμενες απαντησεις οσων αφορα εμενα.

    ειμαι 24 χρονων, και ασχολουμε με το γυμναστηριο 2 χρονια τωρα.

    Ημουν 120 κιλα, και ειχα πεσει πριν 4 μηνες στα 84, με ποσοστο λιπους περι τα 12.5%.

    αυτη τη στιγμη βρισκομαι στα 89 κιλα και 15%.

    Εχω αρκετα καλη μυικη μαζα/ογκο αλλα αυτο που φαινεται οτι με ταλαιπωρει ειναι τα τελευταια 'πλαινά' που εχουν μεινει καθως και καποια ψωμακια στην κοιλιά.

    Εχω 2 ερωτησεις αναφορικα με αυτα :

    1) τι προγραμμα γυμναστηριου θα ειναι προτιμοτερο να ακολουθησω ?
    Αρκετα βαρη (6-8-10) επαναληψεις και ενα 15λεπτο αεροβιο μετα το τελος καθε προπονησης ή ενα προγραμμα περισσοτέρων επαναληψεων (12-15) και μεγάλη διαρκεια αεροβιου?

    2) Τι συμπληρωματα θα ειναι προτιμότερο σε αυτη τη φαση να παρω ?
    Αναλυτικοτερα μεχρι προσφάτως επερνα μεταπροπονητικο με 5γραμ κρεατινη, νιτρικο και μια καθαρη το πρωι.
    Ενας γνωστος μου μου προτεινε να παρω αυτη τη φορα , λιποδιαλυτη , κρεατινη καθαρη, αμινοξεα , καθαρη πρωτεινη , και ομεγα 3 λιπαρα.

    θα ηθελα στο συγκεκριμενο κομματι αν μπορει καποιος να μου πει αναλυτικα παρακαλω τι θα ηταν καλυτερο να παρω.


    τελειωνοντας να αναφέρω οτι σκοπος μου ειναι : Να διατηρησω την μυικη μαζα που εχω αυτη τη στιγμη, να παρω σε συγκεκριμενα μερη λιγο παραπανω και να στεγνωσω απο τα τελευταια κιλα τα οποια φαινεται οτι εχουν συσσωρευτεί στα πλαινα και την κοιλι.

    Ευχαριστω πολυ !
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 30-10-13 15:32 #2
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Mikekan

    Εγγραφή
    18-10-2012
    Περ.
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    4.075
    Προεπιλογή
    Να έχεις υπομονή, γιατί για να καθαρίσει εκείνο το σημείο πρέπει να προσπαθήσεις παααααρα πολύ, σχεδόν όσο προσπάθησες για να χάσεις 30 κιλά. Είναι το πιο δύσκολο σημείο.
    Μιχάλης
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 14-12-13 13:11 #3
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο JohnGerrard Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα σας! ειμαι νεος στο φορουμ.

    Εκανα μια ερευνα πριν δημιουργησω το συγκεκριμενο topic απλα θα ηθελα καποιες πιο εξατομικευμενες απαντησεις οσων αφορα εμενα.

    ειμαι 24 χρονων, και ασχολουμε με το γυμναστηριο 2 χρονια τωρα.

    Ημουν 120 κιλα, και ειχα πεσει πριν 4 μηνες στα 84, με ποσοστο λιπους περι τα 12.5%.

    αυτη τη στιγμη βρισκομαι στα 89 κιλα και 15%.

    Εχω αρκετα καλη μυικη μαζα/ογκο αλλα αυτο που φαινεται οτι με ταλαιπωρει ειναι τα τελευταια 'πλαινά' που εχουν μεινει καθως και καποια ψωμακια στην κοιλιά.

    Εχω 2 ερωτησεις αναφορικα με αυτα :

    1) τι προγραμμα γυμναστηριου θα ειναι προτιμοτερο να ακολουθησω ?
    Αρκετα βαρη (6-8-10) επαναληψεις και ενα 15λεπτο αεροβιο μετα το τελος καθε προπονησης ή ενα προγραμμα περισσοτέρων επαναληψεων (12-15) και μεγάλη διαρκεια αεροβιου?

    2) Τι συμπληρωματα θα ειναι προτιμότερο σε αυτη τη φαση να παρω ?
    Αναλυτικοτερα μεχρι προσφάτως επερνα μεταπροπονητικο με 5γραμ κρεατινη, νιτρικο και μια καθαρη το πρωι.
    Ενας γνωστος μου μου προτεινε να παρω αυτη τη φορα , λιποδιαλυτη , κρεατινη καθαρη, αμινοξεα , καθαρη πρωτεινη , και ομεγα 3 λιπαρα.

    θα ηθελα στο συγκεκριμενο κομματι αν μπορει καποιος να μου πει αναλυτικα παρακαλω τι θα ηταν καλυτερο να παρω.


    τελειωνοντας να αναφέρω οτι σκοπος μου ειναι : Να διατηρησω την μυικη μαζα που εχω αυτη τη στιγμη, να παρω σε συγκεκριμενα μερη λιγο παραπανω και να στεγνωσω απο τα τελευταια κιλα τα οποια φαινεται οτι εχουν συσσωρευτεί στα πλαινα και την κοιλι.

    Ευχαριστω πολυ !
    Καλημέρα φίλε μου!
    Πόσο καιρο ασχολείσαι με βάρη?
    Πόσες φορές την βδομάδα έχεις σκοπό να πηγαίνεις γυμν?
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 20-01-14 02:21 #4
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Source Of Energy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα φίλε μου!
    Πόσο καιρο ασχολείσαι με βάρη?
    Πόσες φορές την βδομάδα έχεις σκοπό να πηγαίνεις γυμν?
    συγνωμη για την καθυστερηση..

    ασχολουμε 2 χρονια με βαρη, και κανω 5 προπονήσεις τη βδομαδα.. ασχολουμε αρκετα..

    καμια συμβουλη ?

    ευχαριστω
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 23-01-14 23:48 #5
    Προεπιλογή βοηθεια για το θεμα απωλειας κιλων
    Προπονητικα θα σε συμβουλευσω να οι επαναληψεις σου να κυμαινονται 10-12 ..


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Something
    Takes
    A part
    Of me
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 23-01-14 23:54 #6
    Προεπιλογή βοηθεια για το θεμα απωλειας κιλων
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Source Of Energy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προπονητικα θα σε συμβουλευσω να οι επαναληψεις σου να κυμαινονται 10-12 ..


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Πατησα εντερ κατα λαθος επειτα θα σου ελεγα να προσθεσεις αεροβια προπονηση αφου τελειωσεις τα βαρη 15-30 λεπτα.. Σε αυξημενη ενταση... Απο εκει και περα μπορεις οντως να βαλεις κατι σε λιποδιαλυτη για πριν, κατα την διαρκεια υγρα αμινο (καλο θα ειναι και bcaa) να σε κρατησουν μυικα.. Και μια πρωτεινη που αναλογει στην υπολοιπη διατροφη σου για να την προσθεσεις μεταπροπο!!! Ελπιζω να σε βοηθησα...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Something
    Takes
    A part
    Of me
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 24-01-14 21:54 #7
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Source Of Energy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πατησα εντερ κατα λαθος επειτα θα σου ελεγα να προσθεσεις αεροβια προπονηση αφου τελειωσεις τα βαρη 15-30 λεπτα.. Σε αυξημενη ενταση... Απο εκει και περα μπορεις οντως να βαλεις κατι σε λιποδιαλυτη για πριν, κατα την διαρκεια υγρα αμινο (καλο θα ειναι και bcaa) να σε κρατησουν μυικα.. Και μια πρωτεινη που αναλογει στην υπολοιπη διατροφη σου για να την προσθεσεις μεταπροπο!!! Ελπιζω να σε βοηθησα...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    τελεια.. αυτα σκεφτομαι να ακολουθησω και εγω. εκανα το λαθος τη περασμενη βδομαδα και αγορασα μια USΝ muslce http://www.usnshop.eu/product/1260/m...-anabolic.html η οποια τελικα δε νομιζω να ειναι για εμενα λογο υψηλου υδατανθρακα.

    θα κοιταξω τωρα να παρω καποιο καλο συμπληρωμα για λιποδιαλυση
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 25-01-14 15:25 #8

    Εγγραφή
    17-09-2010
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    660
    Προεπιλογή
    Το τι προγραμμα θα ακολουθησεις εξαρταται απο το ποσο συχνα πας γυμναστηριο. Αν κοιταξεις στην αναλογη ενοτητα θα βρεις καποιο που να σου ταιριαζει. 8-12 επαναληψεις ειναι αρκετες.
    Προσοχη μονο μη το παρακανεις και τραυματιστεις.
    Αν κανεις 40-45 λεπτα αεροβια μετα απο τα βαρη (π.χ εντονο περπατημα) θα καθαρισεις πολυ γρηγορα, εφ' οσον κανεις υποθερμιδικη διατροφη.
    Συγχαρητηρια παντως για τα κιλα που εχεις χασει.
    Απάντηση με παράθεση