Θέμα: SotosTheBoSs's Log

Σελίδα 25 από 48 ΠρώτηΠρώτη ... 15232425262735 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 361 έως 375 από 713
  1. 12-11-13 21:03 #361
    Το avatar του χρήστη SotosTheBoss

    Εγγραφή
    02-08-2013
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    1.743
    Προεπιλογή
    Δηλαδή τώρα που ειμαι στα 50 στις πιέσεις λες να πέσω στα 37,5?Ξενέρωσα λίγο τώρα.......αλλά τι να κάνουμε.Αύριο θα κάνω μια δοκιμή να ανέβω στα 52,2.


    Πάντως για μετά το upper/lower δεν σ γεμίζει το μάτι;
    «Τ' αγαθά κόποις κτώνται...»
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 12-11-13 21:22 #362
    Προεπιλογή
    Λάθος, μου γεμίζει το μάτι. Και εγώ upper lower Κάνω , το 5/3/1, αλλά 4ήμερο.

    Θα πέσεις τώρα , για να φτάσεις ψηλότερα.
    ''You can sell anything to a bodybuilder. Anything.''
    Elliot Hulse
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 12-11-13 23:52 #363
    Το avatar του χρήστη SotosTheBoss

    Εγγραφή
    02-08-2013
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    1.743
    Post
    Ειμαι εγωιστής δεν πέφτω εύκολα.Θα σήμερα ξεπατωθηκα στο υδ και αύριο το ίδιο και θα κάνω άλλη μια προσπάθεια για τα 52,2


    Εξήγησε μ.αν θες πως ακριβώς το δουλεύεις το upper/lower 5/3/1


    Θα σε πειραζε να το ποσταρεις η να.μ.υο στείλεις σε πμ.....


    Και από διατροφή;υπέρ;
    «Τ' αγαθά κόποις κτώνται...»
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 13-11-13 00:38 #364
    Το avatar του χρήστη nitri796

    Εγγραφή
    21-10-2012
    Περ.
    αθηνα
    Μηνύματα
    420
    Προεπιλογή
    να σου πω εγω καθαρα τη γνωμη μου, 6 φορε τη βδομαδα προπονηση ειναι μια μ@λακια και μιση. ειδικα αν στοχευεις για δυναμη. διαλεξε 3 μερες για αρχη και κανε full body (2 μερες με squat μεσα και στη μια απο τις δυο χαλαρα deadlift και την αλλη παγκο και ohp με χαλαρες επαναληψεις.) η αν θες βαλε την ohp σε μερα μετα απο
    squat για να μπορεις να παιζεις δυνατα μεσα στη βδομαδα και bench και ohp
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 13-11-13 00:52 #365
    Το avatar του χρήστη SotosTheBoss

    Εγγραφή
    02-08-2013
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    1.743
    Προεπιλογή
    Τώρα τρέχω εδώ και.κάμποσο καιρό το 5χ5.
    Στόχος μηδέν είναι τόσο η δύναμη όσο να βάλω μάζα

    Θέλω να βάλω.μύες για αυτό σκεφτόμουν για ενα μελετημένο upper/lower.
    «Τ' αγαθά κόποις κτώνται...»
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 13-11-13 01:19 #366
    Mπορώ να σε ı̸̸̸̸̸̸̸̸̸̸̸̸̸̸̸̸̸̸̨̨̨κάνω να σκουπίσεις την οθόνη σου..!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 13-11-13 10:02 #367
    Το avatar του χρήστη SotosTheBoss

    Εγγραφή
    02-08-2013
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    1.743
    Προεπιλογή
    Ευχαριστώ πολύ φίλε
    «Τ' αγαθά κόποις κτώνται...»
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 13-11-13 10:48 #368
    Το avatar του χρήστη ΠανοςΒ

    Εγγραφή
    04-12-2011
    Περ.
    Κορωπι
    Μηνύματα
    1.865
    Προεπιλογή
    Εμένα μου φαίνεται ότι θες να τα παρατήσεις με την πρώτη δυσκολια, πάντως...

    Καλα σου λέει ο dackon πιο πανω. Κολλησες στα 50 κιλά στο ohp?!?!? Τα θεωρείς λίγα? Και βεβαια θα πρέπει να κατεβάσεις κιλά ( εκτός αν θες να τραυματιστείς οπως εγώ που κόλλησα στα 50κιλά στο OHP και δοκιμασα τα 52,5... και τον ήπια), μέχρι να βάλεις τη μάζα που θες, θα έχεις πολλά ανεβοκατεβάσματα. Η διαδικασια είναι να κάνεις πάντοτε περισσότερα βήματα εμπρός απο ότι πισω. Ρεαλιστικά μονο εμπρός δεν μπορείς να πηγαίνεις. Thats life.

    Συνέχισε το 5χ5 μέχρι τα Χριστούγεννα, και ρίξε κιλά βάσει του πρωτόκολλου StrongLifts οπου κολλήσεις. Εγω θα σου ελεγα να συνεχίσεις μέχρι να κολλήσεις σε όλες, πάντως.

    Τα upper-lower, Push-legs-pull και fullbody είναι εξαιρετικές επιλογές για μετα. Εγώ πάντως μετα απο ενα τόσο απαιτητικό για το ΚΝΣ πρόγραμμα όπως το 5x5 θα επέλεγα είναι σπλιτ με 10-12 επαναλήψεις για να καθαρίσει το μυαλό μου.
    " Be strong, think positive. You never know who you are inspiring!"
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 13-11-13 10:53 #369
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Mikekan

    Εγγραφή
    18-10-2012
    Περ.
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    4.075
    Προεπιλογή
    50 κιλά πόσες επαναλήψεις Σώτο? 5?

    Σίγουρα δεν είναι λίγα για κάποιον που τώρα ξεκίνησε να ασχολείται με τα βάρη!
    Μιχάλης
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 13-11-13 11:41 #370
    Προεπιλογή
    Σίγουρα είναι πάρα πολύ καλό. Καθώς και τα άλλα νούμερα. Εγώ είμαι στα 5χ70 μετά από τόσο καιρό και με 15 κιλά πιο πάνω σωματικό βάρος.
    ''You can sell anything to a bodybuilder. Anything.''
    Elliot Hulse
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 13-11-13 16:12 #371
    Το avatar του χρήστη SotosTheBoss

    Εγγραφή
    02-08-2013
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    1.743
    Προεπιλογή
    Ευχαριστώ όλους για τις συμβουλές σας.

    Πάνο όχι φίλε μου δεν θέλω να τα παρατήσω απλά το τσιτωμα που ένιωθα στο OHP στην μέση εξακολουθώ να το νιώθω και αυτό με φοβίζει παρά πολύ καθώς εμείς οι ψηλοί την πατάμε πανεύκολα με την μέση μας....

    Όπως και να έχει είμαι αποφασισμένος να το τρέξω μέχρι τα Χριστούγεννα γιατί όπως είπα και τις πρόαλλες η δύναμη μου έχει ανέβει εξαιρετικά και αυτό σημαίνει ότι το πρόγραμμα δουλεύει πάνω μου.

    Επίσης θυμάσαι Π σ έδειξα τα Δικέφαλα μου;Η κωπηλατικη με πιάνει αφάνταστα.Σκέψου να είχα και συμπληρωματικές για χέρια τι θα γινόταν.....

    Το μόνο που με στεναχωρεί είναι ότι ενώ έχω 2 ασκήσεις που πιάνουν Τρικεφαλα είναι αρκετά πίσω ενώ τα Δικέφαλα είναι μπόμπα μόνο με μια άσκηση με 5 επαναλήψεις.


    Μιχάλη ναι έχω 50 κιλά στις πιέσεις ωμων σε 5 επαναλήψεις όρθιος χωρίς ζώνη στην μέση....

    Χρήστο και εγώ ειμαι ευχαριστημένος με τα καθίσματα μου καθώς ειμαι στα 85 κιλά αλλά όχι ημικαθισματα αλλά βαθύ με παύση 1 sec κάτω.

    Και υο περίεργο εκεί η μέση μου τπτ.Στα OHP μ αλλάζει τα φώτα....
    Επίσης δεν είσαι 15 κιλά πάνω από μένα εγώ ειμαι 112 τώρα....

    Δεν ξέρω αλλά νομίζω τα πόδια μ μαζί με την πλάτη μ είναι τα δυνατά μου σημεία...


    Το σκέφτομαι πολύ να κάνω το απόγευμα προσπάθεια για 52,2 στους ώμους.

    Λέτε να τα καταφέρω;Αξίζει μια τελευταία προσπάθεια πριν ρίξω κιλά;

    Η βλακεία είναι ότι αν βγάλεις όλα τα σετ και στραβωσεις στην τελευταία επανάληψη δεν πιάνει πρεπει να τα βγάλεις όλα....

    Όπως και να έχει χθες είχα πολύ υδ και σήμερα μέχρι ώρας ειμαι στα 200γρ.
    «Τ' αγαθά κόποις κτώνται...»
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 13-11-13 17:27 #372
    Το avatar του χρήστη SotosTheBoss

    Εγγραφή
    02-08-2013
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    1.743
    Προεπιλογή
    Καινούργιο άβαταρ κιόλας.

    Άκυρο χαχαχα
    «Τ' αγαθά κόποις κτώνται...»
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 13-11-13 21:36 #373

    Εγγραφή
    05-12-2012
    Περ.
    Winter is coming
    Μηνύματα
    1.969
    Προεπιλογή
    τι εκανες τλκα με το ohp ?
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 14-11-13 02:28 #374
    Το avatar του χρήστη SotosTheBoss

    Εγγραφή
    02-08-2013
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    1.743
    Προεπιλογή
    Αν επιτρεπόταν θα έγραφα με caps για να δηλώσω την χαρά μου αλλα οκ θα περιοριστώ και με τΑ μικρά......

    Λοιπόν όπως σας είπα χτες δεν έκανα καθόλου αερόβιο τπτ ξεκούραση όλη μέρα και φουλ υδ.Σήμερα μέχρι να πάω γυμναστήριο ήμουν στα 257γρ υδ.

    Είχα μπει με μια ψυχολογία σκατα γιατί πρώτον όταν έχω ohp φοβάμαι υπερβολικά για την μέση μου -εδω να αναφέρω πως θΑ κάνω χρήση ζώνης δεν το διακυνδινευω άλλο - και δεύτερον για με το που μπαίνω αντί να παίζει καμία μουσική να μοτιβαρει τον λαό έπαιζε το ενα λεπτό τις Παπαρίζου.

    Το είχα σίγουρο ότι θα παιζόταν μαλακια με το οhp και λέω ας εκμεταλλευτώ τα πόδια μ.Π είναι από τα δυνατά μ.σημεία.Ετσι στις άλλες 2 ασκήσεις ανέβηκα από 5 κιλά αντί για 2,5.Αφού τελειώνω τα σκουωτ και έρχεται η ώρα για τις πιέσεις ωμων και με βλέπει ο γυμναστής να Φορτώνω τα κιλά μ λέει πας καλά θα καταστρέψεις την μέση σου κάντες καθιστός ατό Σμιθ.Του λέω όχι άσε με.Ξαφνικά τότε πιάνει ατό ράδιο ενα φοβερό house που με μοτιβαρε απίστευτα.Ξαφνικά παίρνω φορά λέω δεν πάει να χεστει ότι είναι να γίνει ας γίνει.Και ξεκινάω τις πιέσεις.Τι έγινε στο τέλος;ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ

    5χ5 52,5 ohp με την τελευταία επ σε κάθε σετ με παρά πολύ ζόρι.Οι παλμοί της καρδιάς είχα φθάσει στο φουλ.Με υο που υο τελείωσα άρχισα να χτυπιεμαι μόνος μ από την χαρά.Ξέρω ότι στην επόμενη προπόνηση δεν.θα τα καταφέρω στα 55 κιλά και δεν θα υο προσπαθήσω καν θα ριξω κιλά.Σημασία έχει ότι σήμερα τα κατάφερα.Αφού έκανα αυτό τώρα θα λυγιζω κουταλιά χαχαχα.


    Squat 5x5 90kg
    OHP 5x5 52,5kg
    DL 5x5 80kg


    Διατροφικά ήμουν στις 3400 θερμίδες με 350γρ υδ περίπου.
    «Τ' αγαθά κόποις κτώνται...»
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 14-11-13 12:20 #375
    Προεπιλογή
    Ωραία πράγματα, έτσι πρέπει. Θέλει και ψυχολογία το πράγμα. Βοηθητικές έκανες?

    Μην ανεβάζεις τα squat ανά 5. Αργά ή γρήγορα θα κολλήσεις. Όσο πιο αργά ανεβαίνεις, τόσο πιο ψηλά θα φτάσεις.
    ''You can sell anything to a bodybuilder. Anything.''
    Elliot Hulse
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 25 από 48 ΠρώτηΠρώτη ... 15232425262735 ... ΤελευταίαΤελευταία