Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 6 από 6
  1. 02-08-13 12:22 #1
    Προεπιλογή Διατροφη για χασιμο λιπους και κρατημα μυικης μαζας
    26 χρονων
    1,78
    75 κιλα εχω περιπου 12-13% λιπος

    στοχος να κρατησω την μυικη μαζα ψηλα κρατοντας τα επιπεδα πρωτεινης αρκετα πανω (3γρ πρωτεινης επι του βαρους μ ) και χασιμο του λιπους να κατεβω στο 10%

    30 λεπτα πριν το πρωινο
    3 uni-liver amino
    1 πολυβιταμινη opti-men

    8.30
    1,5 σκουπ protein isolate (isopure zero)
    2σκουπ quaker
    με νερο


    10.30
    1 φρoυto (ξινομηλο)
    10 αμυγδαλα / κασιους

    12.30
    ομελετα με 5 αυγα
    1 πολυβιταμινη οpti-men
    1 κροκο μονο


    15.30
    1 fishoil
    1 cla 1500mg
    σαλατα
    κοτοπουλο / ψαρονευρι / σολωμο
    1 κ.σ λαδι

    17.00
    bcaa x-tend

    17.30
    bcaa x-tend
    gym

    19.30
    1 σκουπ isolate

    20.30
    1 cla 1500mg
    3 uni-liver
    σαλατα
    1 fish oil
    κοτοπουλο/ψαρονευρι/τονο
    1 k.σ λαδι

    υπνοσ
    1 scoop casein
    3 uni-liver

    πειτε μ την γνωμη σας ???
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 02-08-13 12:28 #2
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    Περιπου πως σου βγαινουν τα μακρος φιλε μου ?
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 02-08-13 12:35 #3
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TheWorst Εμφάνιση μηνυμάτων
    Περιπου πως σου βγαινουν τα μακρος φιλε μου ?
    δεν τα εχω υπολογισει πληρως φιλε μ αλλα νομιζω σε συνολο 1800 με 1900 θερμιδες

    κυριως δεν βασιζομαι σε αυτο αλλα στο να τρωω οσο πρωτεινη μπορω σε νορμαλ πλαισια φυσικα πχ να φαω στο γευμα μ
    120 γρ κοτοπουλο σιγουρα αλλα σιγουρα φτανω τα 3 γρ πρωτεινης

    σκοπος μ ο οργανισμος να αναζητησει ενεργεια απο το λιπος που εχω ....... ??
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 02-08-13 12:42 #4
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    Μου φαινονται λιγες οι θερμιδες γενικως , αλλα αν προσπαθησεις και δε πεφτεις σε δυναμη και βγαζεις καλες προπονησεις ειναι οκ. Ποσες επαιζες στον ογκο? Για να αναζητησει ο οργανισμος ενεργεια απτο λιπος πρεπει να εχεις ελλειμα θερμιδων .

    Πανω στη διατροφη.. 10 30 και 12 30 δεν χρειαζονται ή καντα καλυτερα ενα . Τα αυγα καντα ολοκληρα , να παρεις καποια λιπαρα παραπανω μιας και τρως αρκετα καθαρο κρεας απο λιπος. Βαλε το φρουτο καπου μετα τη προπονηση. Την σαλατα καλυτερα με ελαιολαδο αν μπορεις. Τα ξυροκαρπια απτο 10 30 μπορεις καλυτερα να τα βαλεις προ υπνου μαζι με καζεϊνη,ενω στις 12 30 να φας ομελετα απο 5 ολοκληρα αυγα με καμια σαλατα. Αλλα παλι μου φαινονται λιγες οι θερμιδες , για αυτο αν θες δοκιμασε και δες πρωτα πως παει για 2-3 εβδομαδες και μετα αν χρειαστει να ανεβασεις θερμιδες λιγο στις 2400-2500 περιπου και να αρχισεις λιγο αεροβιο μαζι με αυτο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 02-08-13 12:51 #5
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TheWorst Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μου φαινονται λιγες οι θερμιδες γενικως , αλλα αν προσπαθησεις και δε πεφτεις σε δυναμη και βγαζεις καλες προπονησεις ειναι οκ. Ποσες επαιζες στον ογκο? Για να αναζητησει ο οργανισμος ενεργεια απτο λιπος πρεπει να εχεις ελλειμα θερμιδων .

    Πανω στη διατροφη.. 10 30 και 12 30 δεν χρειαζονται ή καντα καλυτερα ενα . Τα αυγα καντα ολοκληρα , να παρεις καποια λιπαρα παραπανω μιας και τρως αρκετα καθαρο κρεας απο λιπος. Βαλε το φρουτο καπου μετα τη προπονηση. Την σαλατα καλυτερα με ελαιολαδο αν μπορεις. Τα ξυροκαρπια απτο 10 30 μπορεις καλυτερα να τα βαλεις προ υπνου μαζι με καζεϊνη,ενω στις 12 30 να φας ομελετα απο 5 ολοκληρα αυγα με καμια σαλατα. Αλλα παλι μου φαινονται λιγες οι θερμιδες , για αυτο αν θες δοκιμασε και δες πρωτα πως παει για 2-3 εβδομαδες και μετα αν χρειαστει να ανεβασεις θερμιδες λιγο στις 2400-2500 περιπου και να αρχισεις λιγο αεροβιο μαζι με αυτο.

    πριν 2 μηνες εκανα ογκο με 2600+ θερμιδες και μαζεψα πολλα υγρα και λιπος.....
    τις σαλατες παντα με 1 κουταλια της σουπας ελαιολαδο
    την κανω 1 μηνα+ τωρα και παει καλα μ φαινεται , δλδ και τα κιλα στο γυμ παιζω τα ιδια μην σ πω και περισσοτερα απο πριν
    αεροβιο κανω παντα απο δευτερα - παρασκευη αμεσως μετα τα βαροι 10 λεπτα προσπαθοντασ να φτασω τα 2 χιλιομετρα

    και την κυριακη κανω φορτωμα υδατανθρακα
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 02-08-13 13:04 #6
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    Τοτε οκ συνεχισε αφου κανεις και φορτωμα. Οι αλλες παρατηρησεις μενουν παντως σχετικα με γευμα 2ο και 3ο . Οταν προχωρησεις ακομα λιγο χρονικο διαστημα μπορεις και να δοκιμασεις λιγοτερο πρωτεϊνη και περισσοτερα λιπαρα ή σταθερη πρωτεϊνη (1,5 ανα γρ) (δλδ στα 120 γρ συνολικα περιπου για σενα) μετριους υ/ες και λιπαρα χωρις φορτωματα.
    Απάντηση με παράθεση