Θέμα: Αρμαγεδων

Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 14 από 14
  1. 19-06-13 16:51 #1
    Προεπιλογή Αρμαγεδων
    Χαιρετιζω ολη την παρεα...

    Νεος στο περιξ, Παυλος, 32 χρονων περπατωντας στα 33....δεν βιαζομαι..!!! 1,92 υψομετρο 88 κιλα πλεον...υποτιθεται απο οτι μου ειπαν στην μετρηση 16,8% λιπος. Εχω κολλησει στο στεγνωμα. Προσπαθω πρωτα να στεγνωσω και μετα να προχωρησω στην γραμμωση....?? Εσεις ειστε οι ειδικοι, θα ηθελα την γνωμη σας.

    Παραθετω χθεσινες φωτο. Ημουνα 94 πριν 5 βδομαδες, τωρα 88 με διατροφη και γυμναστηριο 3-4 φορες την βδομαδα ΑΛΛΑ οχι πανω απο μια ωρα καθε φορα.

    Πλεον δυσκολαιομαι να χασω , ακι στην κοιλια υπαρχει θεμα. Μπορειτε να με βοηθησουν οι γνωριζοντες πως μπορω να στεγνωσω αρχικα ?? Προτεινετε λιποδιαλυτη?


    Αυτο που επιθυμω ειναι να φτασω στο επιπεδο που ειναι ο τυπος στην φωτο, αλλα εχω πολυ δρομο μεχρι εκει φαινεται..



    Ευχαριστω για τον χρονο σας.
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες      
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 20-06-13 16:07 #2
    Προεπιλογή
    Ωχ!Μου φαίνεται έχεις βάλει πολύ λάθος στόχους και κινήσε σε λάθος κατεύθυνση!Καταρχήν το πρότυπό σου είναι ένας εκτόμορφος έφηβος με ελάχιστη μυικότητα που σ φτάνει μέχρι τον ώμο???Δεν θέλω να μειώσω κανέναν, το παιδάκι μια χαρά είναι για την ηλικία του απλά δεν μπορώ να καταλάβω τι σχέση έχει ένας άντρας 32ετών με έναν πιτσιρικά στην εφηβεία....
    Από κει και πέρα...Ναι έχεις λιπάκι...Αυτό δεν σημαίνει ότι αν πέσεις σε κιλά θα δείξεις κάτι...Για τον απλό λόγο ότι οι μυς σ είναι αδούλευτοι και σε μη ικανοποιητικό επίπεδο ακόμα...Με δυο λόγια δεν έχεις ακόμα μυική μάζα να αναδείξεις, συνεπώς εάν πέφτεις σε κιλά (κ μ φαίνεσαι να θες να χάσεις πολλά) το μόνο που θα καταφέρεις είναι να χτικιάσεις και να χάσεις σε ενέργεια(απαραίτητη για να προπονήσε σωστά και να μην παίζεις στο γυμν.)....
    Επίσης έχε υπόψιν σου ότι εάν βάλεις μυική μάζα και βελτιώσεις τις αναλογίες πάνω σ(φαρδύνει η πλάτη, στρογγυλέψουν οι ώμοι, πεταχτεί ο τραπεζοειδής, ξεπροβάλλουν τα φτερά, σφίξει και σηκωθεί το στήθος κλπ) το θέμα τις κοιλιάς δεν θα σε απασχολεί τόσο γιατί το σώμα σ θα παρουσιάζει μια τελείως διαφορετική εικόνα...
    Η συμβουλή μου είναι να κινηθείς ΕΛΑΦΡΩΣ υποθερμιδικά, να μην πέσεις κάτω από 85κιλά και να κοιτάξεις να βάλεις μυική μάζα(πρωτείνη, πρωτείνη, πρωτείνη+σοβαρά κιλά στο γυμν.), όσο για λιποδιαλύτες και εκτόμορφα πρότυπα άστα δεν είναι για σένα
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 20-06-13 16:27 #3
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Mikekan

    Εγγραφή
    18-10-2012
    Περ.
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    4.075
    Προεπιλογή
    Αλήθεια τώρα θες να γίνει σαν και αυτόν το κοκκαλιάρη?
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 20-06-13 16:39 #4
    Προεπιλογή
    Το παιδι που εχει σαν προτυπο ειναι απο το φορουμ.(πληροφοριακα)
    I was born insane. I do stuff that you consider impossible on daily basis. My brain does not work like yours. No ethic, law or person will stop me from becoming a freak. So fuck you.l
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 20-06-13 20:03 #5
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stef25 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωχ!Μου φαίνεται έχεις βάλει πολύ λάθος στόχους και κινήσε σε λάθος κατεύθυνση!Καταρχήν το πρότυπό σου είναι ένας εκτόμορφος έφηβος με ελάχιστη μυικότητα που σ φτάνει μέχρι τον ώμο???Δεν θέλω να μειώσω κανέναν, το παιδάκι μια χαρά είναι για την ηλικία του απλά δεν μπορώ να καταλάβω τι σχέση έχει ένας άντρας 32ετών με έναν πιτσιρικά στην εφηβεία....
    Από κει και πέρα...Ναι έχεις λιπάκι...Αυτό δεν σημαίνει ότι αν πέσεις σε κιλά θα δείξεις κάτι...Για τον απλό λόγο ότι οι μυς σ είναι αδούλευτοι και σε μη ικανοποιητικό επίπεδο ακόμα...Με δυο λόγια δεν έχεις ακόμα μυική μάζα να αναδείξεις, συνεπώς εάν πέφτεις σε κιλά (κ μ φαίνεσαι να θες να χάσεις πολλά) το μόνο που θα καταφέρεις είναι να χτικιάσεις και να χάσεις σε ενέργεια(απαραίτητη για να προπονήσε σωστά και να μην παίζεις στο γυμν.)....
    Επίσης έχε υπόψιν σου ότι εάν βάλεις μυική μάζα και βελτιώσεις τις αναλογίες πάνω σ(φαρδύνει η πλάτη, στρογγυλέψουν οι ώμοι, πεταχτεί ο τραπεζοειδής, ξεπροβάλλουν τα φτερά, σφίξει και σηκωθεί το στήθος κλπ) το θέμα τις κοιλιάς δεν θα σε απασχολεί τόσο γιατί το σώμα σ θα παρουσιάζει μια τελείως διαφορετική εικόνα...
    Η συμβουλή μου είναι να κινηθείς ΕΛΑΦΡΩΣ υποθερμιδικά, να μην πέσεις κάτω από 85κιλά και να κοιτάξεις να βάλεις μυική μάζα(πρωτείνη, πρωτείνη, πρωτείνη+σοβαρά κιλά στο γυμν.), όσο για λιποδιαλύτες και εκτόμορφα πρότυπα άστα δεν είναι για σένα
    Γεια σου Στεφ25

    Βασικα δεν εχω γνωσεις οπως ειπα και για αυτο τον λογο ξεκινησα να ρωτησω τους γνωριζοντες

    Νομιζω το εθεσες σε σωστοτερες βασεις. Το παραδεχθηκα εξ αρχης οτι δεν κατεχω γνωσεις.

    Με βαση αυτα που αναφερες,

    A) "και βελτιώσεις τις αναλογίες πάνω σ(φαρδύνει η πλάτη, στρογγυλέψουν οι ώμοι, πεταχτεί ο τραπεζοειδής, ξεπροβάλλουν τα φτερά, σφίξει και σηκωθεί το στήθος κλπ)" καθως και το
    B) "να κοιτάξεις να βάλεις μυική μάζα(πρωτείνη, πρωτείνη, πρωτείνη+σοβαρά κιλά στο γυμν.),"
    αυτα πιστευω ειναι που πρεπει να ακολουθησω.

    Αναφορικα με το "να κοιτάξεις να βάλεις μυική μάζα(πρωτείνη, πρωτείνη, πρωτείνη+σοβαρά κιλά στο γυμν.),", μπορεις να μου δωσεις καποια παραδειγματα διατροφης σε σχεση με την πρωτεινη?

    Εχω αρχισει απο προχθες να βαζω περισσοτερα κιλα με λιγοτερες επαναληψεις , σετ των 6.

    Με το θεμα να φυγει το λιπος της κοιλιας πως να το αντιμετωπισω. Θελω να το διωξω.

    Η διατροφη που κανω ειναι perilambanei

    6 ασπραδια μεσα στην μερα,
    Μεσημεριανο: Ψητο σολωμο ή φιλετο κοτοπουλο μαζι με μαρουλι και μια κουταλια λαδι και μηλοξυδο
    Βραδυνο: Μαρουλοσαλατα με τονο φακελακι και μια κουταλια λαδι και μηλοξυδο.
    Και οποτε το θυμαι, ενα φρεσκο ανανα σε διαφορες ωρες μεσα στην μερα.
    Χοντρικα ανα 3ωρο τρωω

    Γενικα πιστεω οτι οι θερμιδες που λαμβανω ειναι αρκετα λιγες. Παρολα αυτα το λιπακι στην κοιλια ΔΕΝ φευγει με τιποτα. Μου εχει σπασει τα νευρα , για αυτο αναφερα τα λιποδιαλυτικα.


    Υ.Γ. Η φωτο του συναγωνιστη ειναι απο το φορουμ, και την επισυναψα σαν ενα παραδειγμα. Ευελπιστω να μην εχει προβλημα ο συμπολεμιστης.

    Ευχαριστω για τον χρονο σου-σας!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη VILLAGE : 20-06-13 στις 20:08
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 20-06-13 23:08 #6
    Προεπιλογή
    Φίλε μου κάθε αρχή και δύσκολη, κανείς δεν ξεκίνησε γνωρίζοντας τα πάντα, όλοι λίγο πολύ βαδίζοντας στα τυφλά ξεκινήσαμε....Ξεκίνησες να εντοπίζεις τις τροφές που είναι πλούσιες σε πρωτείνη, αυτό δείχνει ότι έχεις διάθεση να ασχοληθείς.....Εάν αφιερώσεις λίγο χρόνο στις ενότητα ΔΙΑΤΡΟΦΗ του site πίστεψέ με σου λυθούν πολλές απορίες και θα συνειδητοποιήσεις ότι το μοτίβο στο οποίο κινήσε είναι εντελώς λάθος....
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 20-06-13 23:12 #7
    Προεπιλογή
    Υ.Γ. 1) ο υδατάνθρακας είναι απαραίτητος κακώς τον έχεις εξοστρακίσει απ τη διατροφή σου
    2) το λίπος δεν χάνεται ποτέ τοπικά, αυτό είναι μύθος(θα χάνεις απ όλο το σώμα)
    3)το γεγονός ότι οι θερμίδες σου είναι πολύ λίγες είναι η απάντηση γιατί δεν χάνεις λίπος
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 21-06-13 00:19 #8
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stef25 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε μου κάθε αρχή και δύσκολη, κανείς δεν ξεκίνησε γνωρίζοντας τα πάντα, όλοι λίγο πολύ βαδίζοντας στα τυφλά ξεκινήσαμε....Ξεκίνησες να εντοπίζεις τις τροφές που είναι πλούσιες σε πρωτείνη, αυτό δείχνει ότι έχεις διάθεση να ασχοληθείς.....Εάν αφιερώσεις λίγο χρόνο στις ενότητα ΔΙΑΤΡΟΦΗ του site πίστεψέ με σου λυθούν πολλές απορίες και θα συνειδητοποιήσεις ότι το μοτίβο στο οποίο κινήσε είναι εντελώς λάθος....
    Σε ευχαριστω για την προτροπη για την ενοτητα ΔΙΑΤΡΟΦΗ. Δεν το ηξερα, θα το δω και θα επανελθω.!

    Ευχαριστω Στεφ25!
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 21-06-13 00:21 #9
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stef25 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υ.Γ. 1) ο υδατάνθρακας είναι απαραίτητος κακώς τον έχεις εξοστρακίσει απ τη διατροφή σου
    2) το λίπος δεν χάνεται ποτέ τοπικά, αυτό είναι μύθος(θα χάνεις απ όλο το σώμα)
    3)το γεγονός ότι οι θερμίδες σου είναι πολύ λίγες είναι η απάντηση γιατί δεν χάνεις λίπος
    Το τρικ οσο αφορα στην απωλεια λιπους ειναι πως μπορω να ενεργοποιησω ή να επιταχυνω την καυση-απωλεια λιπους....

    Καμια ιδεα πανω σε αυτο????
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 21-06-13 00:41 #10
    Officer
    Το avatar του χρήστη Metalhead|T|

    Εγγραφή
    26-04-2012
    Περ.
    ΤhE SeWErs
    Μηνύματα
    3.642
    Προεπιλογή
    αερόβιο και ασκησεις κοιλιακών...παράλληλα μπορείς να πίνεις και πρασινο τσαι(με λιγο μελι) που ειναι καλός λιποδιαλυτης...(παρε χυμα απο κανα μαγαζι με βοτανια)
    Τάσος
    * Online Coaching /Personal Training Services - Ατομικά προγράμματα προπόνησης /Διατροφικά πλάνα Instagram : HardCoretrainingSupport
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 21-06-13 19:13 #11
    Προεπιλογή
    οπα!! τωρα ειδα το θεμα! σε αυτην την φωτογραφια που εχεις βαλει εγω ειμαι στην ηλικια των 16 μολις ειχα αρχισει την γυμναστικη! πρεπει να ημουν γυρω στα 70 κιλα εκει με ελαχιστη μυικοτητα! αν φτασεις στα 70 με τετοιο υψος που εχεις θα εξαφανιστεις! α και κατι αλλο, προς πληροφορια σου stef25 δεν ειμαι εκτομορφος
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 21-06-13 19:50 #12
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο yiantheo Εμφάνιση μηνυμάτων
    οπα!! τωρα ειδα το θεμα! σε αυτην την φωτογραφια που εχεις βαλει εγω ειμαι στην ηλικια των 16 μολις ειχα αρχισει την γυμναστικη! πρεπει να ημουν γυρω στα 70 κιλα εκει με ελαχιστη μυικοτητα! αν φτασεις στα 70 με τετοιο υψος που εχεις θα εξαφανιστεις! α και κατι αλλο, προς πληροφορια σου stef25 δεν ειμαι εκτομορφος
    Καλησπερα φιλεεεε

    Ελπιζω να μην ενοχληθηκες με την φωτο σου που παραθεσα. Ο σκοπος ηταν να δειξω ενα παραδειγμα, ΟΧΙ ντε και καλα να γνω ετσι ακριβως.
    Συγνωμη και παλι εαν ενοχλησε η κινηση μου.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 21-06-13 19:55 #13
    Προεπιλογή
    καθολου δεν ενοχλησε φιλε μου!! καλη τυχη στους στοχους σου!
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 24-06-13 23:31 #14
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο yiantheo Εμφάνιση μηνυμάτων
    καθολου δεν ενοχλησε φιλε μου!! καλη τυχη στους στοχους σου!

    Ευχαριστω !
    Απάντηση με παράθεση