Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 5 από 5
  1. 24-05-13 21:15 #1
    Post Διατροφη και προπονηση για χασιμο πολλων κιλων
    Μπαινω κατευθειαν στο θεμα..Ειμαι 75 κιλα με 1,62cm υψος και με αυτοπεποιθηση στα ταρταρα!
    Εχω σαν αρχικο στοχο τα 70 αλλα συνολικα θελω να φτασω τα 55-57.Ετσι καθησα και διαμορφωσα την διατροφη μου ως εξης:


    Πρωινο: 1ποτηρι γαλα με all bran και 1 φρουτο
    Μεσημεριανο: Πρασινη σαλατα (μπολικη) με απαχο κρεας,/τονο σε νερο/κοτοπουλο
    Απογευματινο: 1 φρουτο
    Βραδυνο: 1 ποτηρι γαλα


    Για προπονηση δεν εχω καταληξει σε κατι συγκεκριμενο, επειδη σε γυμναστηριο δεν μπορω να παω για λογους οικονομικους αλλα και αποστασεως καθως μενω σε χωριο... Παλιοτερα εκανα σχοινακι συστηματικα και με βοηθησε αρκετα στο να διαμορφωσω το σωμα μου,κι ετσι το εχω στα υποψιν.. Εχω και στατικο ποδηλατο και κανω 3-4 φορες την εβδομαδα και στεπερ που το χω ξεχασμενο!..Σκεφτομαι να κανω ενα 20' το πρωι με αδειο στομαχι σχοινακι καθημερινα, και 3-4 φορες την εβδομαδα να κανω καποιες ασκησεις κυριως για τα ποδια και τους γλουτους(εκει εχω μεγααλο θεμα) με συνολικη διαρκεια 20-30' και κανα 45' ποδηλατο. Ξερω ειναι περιορισμενες οι δυνατοτητες στο σπιτι,οπως και οι γνωσεις μου περι προπονησεως...ελπιζω να μου δωσετε τα φωτα σας!!!Οποιαδηποτε διορθωση ειναι καλοδεχουμενη

    Ελπιζω να μη σας κουρασα
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 24-05-13 22:49 #2
    Προεπιλογή
    Καλησπέρα,
    αρχικά θα πρέπει να βάλεις περισσότερα γεύματα και περισσότερους υδατάνθρακες στη διατροφή σου. Μη τους φοβάσαι.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 25-05-13 01:28 #3
    Το avatar του χρήστη FITNESS GIRL

    Εγγραφή
    04-10-2012
    Περ.
    αθήνα
    Μηνύματα
    2.290
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο like_crazy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπαινω κατευθειαν στο θεμα..Ειμαι 75 κιλα με 1,62cm υψος και με αυτοπεποιθηση στα ταρταρα!
    Εχω σαν αρχικο στοχο τα 70 αλλα συνολικα θελω να φτασω τα 55-57.Ετσι καθησα και διαμορφωσα την διατροφη μου ως εξης:


    Πρωινο: 1ποτηρι γαλα με all bran και 1 φρουτο
    Μεσημεριανο: Πρασινη σαλατα (μπολικη) με απαχο κρεας,/τονο σε νερο/κοτοπουλο
    Απογευματινο: 1 φρουτο
    Βραδυνο: 1 ποτηρι γαλα


    Για προπονηση δεν εχω καταληξει σε κατι συγκεκριμενο, επειδη σε γυμναστηριο δεν μπορω να παω για λογους οικονομικους αλλα και αποστασεως καθως μενω σε χωριο... Παλιοτερα εκανα σχοινακι συστηματικα και με βοηθησε αρκετα στο να διαμορφωσω το σωμα μου,κι ετσι το εχω στα υποψιν.. Εχω και στατικο ποδηλατο και κανω 3-4 φορες την εβδομαδα και στεπερ που το χω ξεχασμενο!..Σκεφτομαι να κανω ενα 20' το πρωι με αδειο στομαχι σχοινακι καθημερινα, και 3-4 φορες την εβδομαδα να κανω καποιες ασκησεις κυριως για τα ποδια και τους γλουτους(εκει εχω μεγααλο θεμα) με συνολικη διαρκεια 20-30' και κανα 45' ποδηλατο. Ξερω ειναι περιορισμενες οι δυνατοτητες στο σπιτι,οπως και οι γνωσεις μου περι προπονησεως...ελπιζω να μου δωσετε τα φωτα σας!!!Οποιαδηποτε διορθωση ειναι καλοδεχουμενη

    Ελπιζω να μη σας κουρασα

    αυτο που ποσταρες δεν ειναι διατροφη ειναι απεργια πεινας βαλε και αλλα γευματα απο το μεσημερι και μετα με αυτα που γραφεις θα λιμοκτονησεις μπορεις να βαλεις για πρωινο βρωμη με απαχο γαλα και κανενα αυγουλακι μετα για δεκατιανο ενα απαχο γιαουρτι με κανενα φρουτακι[ πχ ξυνομηλο] μεσημεριανο απαχο κρεας η ψαρι παντα με σαλατα και υδαταθρακα ρυζι πατατα βραστη η ψητη,το βραδακι φαε απαχο κρεας με σαλατα
    ευακι
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 25-05-13 10:44 #4
    Προεπιλογή
    Σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας!

    Το βραδυνο μπορω να το παιρνω μεχρι και τις 9? Και σχετικα με το θεμα της γυμναστικης,πως σας φαινεται?Χρειαζεται να αλλαξω κατι?
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 25-05-13 12:07 #5
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Nikolas_mk2

    Εγγραφή
    05-06-2012
    Περ.
    Λάρισα-Θεσσ
    Μηνύματα
    2.990
    Προεπιλογή
    Καλησπέρα,

    Οπως σου ειπαν και τα παιδια καλό ειναι να ανεβασεις λιγο τη διατροφή,για ασκησεις στο σπίτι μπορείς να κανεις και το παρακατω 2 φορες τη βδομαδα για πόδια

    Όνομα: 601578_568234246533609_984617452_n.jpg Εμφανίσεις: 1029 Μέγεθος: 58,7 KB
    Απάντηση με παράθεση