Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 7 από 7
  1. 23-05-13 22:58 #1
    Lightbulb Διατροφη γραμμωσης για μειωση κατω απο 16%.
    Καλησπερα.

    Ειμαι 1,70 ξεκινησα απο τα 60 κιλα και μεσα σε 6 μηνες πηρα 13 κιλα αρκετα απο τα οποια λιπος.
    Λαθος προπονηση και πολλοι υδατανθρακες λογο του ενθουσιασμου της αρχης προκαλεσε αρκετη συσσωρευση λιπους στην περιφερεια περα απο καποια μυικα κιλα που σιγουρα βλεπω πως εχω παρει.
    Πριν απο 2 μηνες ξεκινησα γραμμωση και εχω καταφερει να πεσω στα 66 κιλα αυτην την στιγμη.Αρκετο λιπος χαθηκε αλλα περιφερειακα υπαρχει ακομα αυτο το υποδοριο που δεν αφηνει τους κοιλιακους να φανουν αρκετα (κυριως οι κατω).Ξεκινησα προσφατα HIIT (σπριντακια) και γενικα η προπονηση μου ειναι αυτη.

    Απο διατροφη ειμαι υποθερμιδικα γυρω στις 500 κατω και καθε 3 μερες περιπου κανω μια αυξηση εως τις θερμιδες συντηρησης μου 2500.

    Πρωτεινη 150-200γρ ανα ημερα
    Υδατανθρακες 160-230γρ
    Λιπαρα 50-90γρ

    Αυτες οι φωτο ως παραδειγματα μπορουν να δειξουν που ειμαι περιπου

    16-19% bodyfat

    Όνομα: Body-Fat-Infographic3.jpg Εμφανίσεις: 586 Μέγεθος: 204,5 KB
    Kαι περιπου τοσο διπλωμα λιπουςΌνομα: Scott-Tousignant-pinch-May9.jpg Εμφανίσεις: 367 Μέγεθος: 42,3 KB

    Η διατροφη ειναι περιπου αυτη

    Όνομα: cronometer2.PNG Εμφανίσεις: 420 Μέγεθος: 104,2 KB

    Γνωμες?
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 24-05-13 04:07 #2
    Προεπιλογή
    Πες μας πόσα γεύματα κάνεις την ημέρα και τι περιέχει το καθένα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 24-05-13 10:53 #3
    Προεπιλογή Re: Διατροφη γραμμωσης για μειωση κατω απο 16%.
    5 γεύματα κάνω

    Πρωινό
    Βρώμη γάλα 2 αυγά φρούτο

    Δεκατίανο
    Τοστακι ολικής με Μίλνερ χαμηλών λιπαρών και κανένα ξηρό καρπό μικρής ποσοτητας

    Μεσημεριανό
    Ολικής μακαρόνια ή ρύζι με κοτόπουλο ή κάποιο κρέας χωρίς λιπαρά πολλά σαλάτα μαρούλι ή ντομάτα με ελαιόλαδο

    Μεταπροπονητικο
    Σέικερ πρωτεινης μπανάνα

    1 ωρα μετα ρύζι καστανό και κοτόπουλο

    Βραδυνό
    Γιαούρτι 2% λίγα σπορακια καμία σαλάτα και ίσως μισο σκουπ πρωτεινης.

    Οι ποσότητες φαίνονται στην παραπανω φωτο.

    Sent from my LG-P990 using Tapatalk 2
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 25-05-13 03:54 #4
    Προεπιλογή
    Στο πρωινό έχεις ελάχιστη ποσότητα από πηγή πρωτείνης(μόνο δύο ασπράδια αβγού και γάλα),βγάλε το γάλα και αύξησε τα ασπράδια.

    Όπως και στο δεκατιανό μόνο τυρί minler!!!! από εκεί περιμένεις να πάρεις πρωτείνη; Βγάλ`το εντελώς και βάλε στήθος κοτόπουλου,τα ψωμί επίσης τι το θες στη γράμμωση;Βάλε καστανό ρύζι.Βγάλε και τους ξηρούς καρπούς και βάλτους στο γεύμα πριν τον ύπνο.

    Στο βραδινό αντί για σποράκια βάλε αμύγδαλα ωμά ανάλατα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 25-05-13 14:53 #5
    Προεπιλογή
    Ζητώ εκ των προτέρων συγγνωμη για το off-topic, αλλά ποιο προγραμματάκι είναι αυτό που χρησιμοποιείς στον υπολογιστή για τους διατροφικούς στόχους κλπ;
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 25-05-13 16:39 #6
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    Σαν μακρος μια χαρα ειναι η διατροφη. Απλα για ατομα 70 κιλα που θελει γραμμωση (οκκ 73 ) ισως χρειαστει πιο σκληρη προπονηση γιατι το φαϊ μπορει να σου φανει αρκετο για γραμμωση.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 26-05-13 02:51 #7
    Προεπιλογή Re: Διατροφη γραμμωσης για μειωση κατω απο 16%.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sub Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ζητώ εκ των προτέρων συγγνωμη για το off-topic, αλλά ποιο προγραμματάκι είναι αυτό που χρησιμοποιείς στον υπολογιστή για τους διατροφικούς στόχους κλπ;
    Cronometer λέγεται το πρόγραμμα και θα το βρείτε ονλαιν.Είναι παρα πολύ βολικό και ωραίο.

    Να βάλω λεες ενα σέικερ πρωτεινης το πρωι αλλά το γάλα πως να τι βγάλω αφού με αυτό τρώω την βρωμη.Ψωμί του τοστ ειναι ολικής πολυσπορο που έχει περιπου 13 % πρωτεινη.

    Sent from my LG-P990 using Tapatalk 2
    Απάντηση με παράθεση