Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 35
  1. 12-01-12 21:14 #1
    Moderator
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

Περ.
    Restricted Area
    Προεπιλογή Δίαιτα Ντούκαν- Η νέα μόδα στο αδυνάτισμα.
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση

2. 13-01-12 12:42 #2
    Το avatar του χρήστη jimmy007

Περ.
    Athens,Greece
    Προεπιλογή
    Xρειάζεται πάντως πολυβιταμίνη η δίαιτα χωρίς αμφιβολία.
    Απάντηση με παράθεση

3. 13-01-12 15:26 #3
    Προεπιλογή
    Τζιμ το αρθρο ποτε γραφτηκε?

εχει καποια σχεση με το αρθρο ο κυριος της φωτο?

Όνομα: 0111120935.jpg Εμφανίσεις: 789 Μέγεθος: 34,9 KB
    Απάντηση με παράθεση

4. 13-01-12 15:57 #4
    Το avatar του χρήστη gym

Περ.
    thessaloniki
    Προεπιλογή
    εδω ειναι το λινκ του αρθρου που βρηκα....

http://www.preciouslife.gr/2011/05/%...4%CE%B9%CF%83/

απο εκει και περα ,κοιταξτε το και εσεις...απλα εχω τρελαθει να ακουω γι αυτην τη διαιτα και ειπα να το βαλω να το δειτε και εσεις και να πειτε γνωμες...
    τον κυριο δεν τον ξερω..ε και να σου πω κιολας οτι με νοιαζει να τον ξερω,θα πω ψεματα!
    Απάντηση με παράθεση

5. 13-01-12 16:19 #5
    Προεπιλογή
    γαμησετα στο φεισπουκ να δεις συνεχια γιαυτην γραφουν

*προσεχουμε πως εκφραζομαστε.δεν ειναι καφενειο το φορουμ.mods team*
    Απάντηση με παράθεση

6. 13-01-12 18:30 #6

Περ.
    Athens,Greece
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aepiskeptis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τζιμ το αρθρο ποτε γραφτηκε?

εχει καποια σχεση με το αρθρο ο κυριος της φωτο?

Όνομα: 0111120935.jpg Εμφανίσεις: 789 Μέγεθος: 34,9 KB

Ιδέα δεν έχω.. Εδώ το διάβασα...
    Απάντηση με παράθεση

7. 13-01-12 21:51 #7
    Το avatar του χρήστη Goofonly

Περ.
    Θεσ/νίκη
    Προεπιλογή
    Μ'αρέσει που η δίαιτα έχει και όνομα... λες και χρειαζόταν κάποιος να την " εφεύρει " γιατί λέει πράγματα που κανένας μας δεν γνώριζε! Τώρα που έχει λυθεί το πρόβλημα των περιττόν κιλών, παρατάω το διάδρομο και τρώω 1 κουταλιά της σούπας βρώμη τη μέρα, 1 μπουκάλι νερό και 2 κιλά ψάρια και λαχανικά τη μέρα και θα είμαι φίνος, λες και θέλει πολύ να σου κόβει για να καταλάβεις ότι είναι απόλυτα λογικό να στερέψεις με κάτι τέτοιο.

Για μένα αυτό το πράμα είναι η κλασσική δίαιτα των κοριτσιών στην εφηβεία. Δεν χρειαζόταν η Kate για να το μάθουν. Το κάνουν μόνες τους και μάλιστα επί μήνες αν χρειαστεί. Τρώνε παγωτά,πατατάκια,σοκολάτες και ιστορίες, μετά τρώνε μόνο σαλάτες χάνουν τα κιλά και νομίζουν ότι μόνο καλό έκαναν. Ποιος τους λέει όμως ότι στην ηλικία τους ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ και κάποια πράγματα εκτός από το να είσαι πετσί και κόκκαλο για να σε θέλει ο Ρουβάς, όπως π.χ βιταμινούλες ρε αδερφέ.... Μετά λιποθυμάνε, είναι αδύναμες, και για όλα φταίει ---> το φροντιστήριο και η σχολή. Ε ναι.. τι άλλο θα μπορούσε να'ταν...
    There are 10 million million million million million million million
    particles in the universe that we can observe...
    Your momma took the ugly ones and put them into one nerd !
    Απάντηση με παράθεση

8. 13-01-12 22:19 #8
    Banned
    Περ.
    Αθήνα
    Προεπιλογή
    'Εχει κάποια καλά σημεία αλλά έχει και μερικά τελείως περιττά και χωρίς λόγο καταπιεστικά. Αυτήν την ψύχωση με την βρώμη δηλαδή πώς την δικαιολογεί; Και αν δεν φας πρωινό με βρώμη τι θα γίνει; Δηλαδή δεν απαντά σε παιδικές ερωτήσεις αυτή η δίαιτα.Τεσπά, δεν υπάρχει απόλυτη δίαιτα, πολλοί δρόμοι για την Ρώμη.
    Απάντηση με παράθεση

9. 13-01-12 23:37 #9
    Το avatar του χρήστη gym

Περ.
    thessaloniki
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο jimmy007 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ιδέα δεν έχω.. Εδώ το διάβασα...
    τζιμ ειπε καλε...εμενα...οχι τζιμυ!
    Απάντηση με παράθεση

10. 13-01-12 23:40 #10
    Το avatar του χρήστη gym

Περ.
    thessaloniki
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Goofonly Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μ'αρέσει που η δίαιτα έχει και όνομα... λες και χρειαζόταν κάποιος να την " εφεύρει " γιατί λέει πράγματα που κανένας μας δεν γνώριζε! Τώρα που έχει λυθεί το πρόβλημα των περιττόν κιλών, παρατάω το διάδρομο και τρώω 1 κουταλιά της σούπας βρώμη τη μέρα, 1 μπουκάλι νερό και 2 κιλά ψάρια και λαχανικά τη μέρα και θα είμαι φίνος, λες και θέλει πολύ να σου κόβει για να καταλάβεις ότι είναι απόλυτα λογικό να στερέψεις με κάτι τέτοιο.

Για μένα αυτό το πράμα είναι η κλασσική δίαιτα των κοριτσιών στην εφηβεία. Δεν χρειαζόταν η Kate για να το μάθουν. Το κάνουν μόνες τους και μάλιστα επί μήνες αν χρειαστεί. Τρώνε παγωτά,πατατάκια,σοκολάτες και ιστορίες, μετά τρώνε μόνο σαλάτες χάνουν τα κιλά και νομίζουν ότι μόνο καλό έκαναν. Ποιος τους λέει όμως ότι στην ηλικία τους ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ και κάποια πράγματα εκτός από το να είσαι πετσί και κόκκαλο για να σε θέλει ο Ρουβάς, όπως π.χ βιταμινούλες ρε αδερφέ.... Μετά λιποθυμάνε, είναι αδύναμες, και για όλα φταίει ---> το φροντιστήριο και η σχολή. Ε ναι.. τι άλλο θα μπορούσε να'ταν...
    ναι καλα ολα αυτα που λες και ισχυουν...
    περα ομως απο αυτα,αυτη η διατα εχει γινει πασιγνωστη απο τους διασημους και παει λεγοντας...

συμφωνω στα λεγομενα σου γιατι ειμαι κατα της διαιτας γενικοτερα...ειμαι υπερ της ισορροπημενης διατροφης και του μετρου σε ολα...

πολλες γνωστες μου την εχουν ξεκινησει ,απελπισμενες δηθεν οτι εχουν δοκιμασει τα παντα και τιποτα δεν δουλευει ,χανουν 4 κιλα την πρωτη εβδομαδα και χαιρονται...χανουν κ την δευτερη αλλα δυο....και αυτο ηταν...μετα τι?

αιντε μετα παρτυ με τους υδατανθρακες και οτι μας ελειψε ετσι γιατι τα χασαμε μωρε κ δεν εχουμε αναγκη...

φαινομενο γιο-γιο δηλαδη...
    Απάντηση με παράθεση

11. 13-01-12 23:42 #11
    Το avatar του χρήστη gym

Περ.
    thessaloniki
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Andrikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    'Εχει κάποια καλά σημεία αλλά έχει και μερικά τελείως περιττά και χωρίς λόγο καταπιεστικά. Αυτήν την ψύχωση με την βρώμη δηλαδή πώς την δικαιολογεί; Και αν δεν φας πρωινό με βρώμη τι θα γίνει; Δηλαδή δεν απαντά σε παιδικές ερωτήσεις αυτή η δίαιτα.Τεσπά, δεν υπάρχει απόλυτη δίαιτα, πολλοί δρόμοι για την Ρώμη.
    σαν διαιτολογος αντρικο θα την προτεινες?η απλα αλλη μια μοδα και οι γυναικες κατα κυριο λογο θυματα του μαρκετινγκ?
    ειμαι σιγουρη οτι σου εχουν ερθει ατομα που λενε''θελω να κανω ντουκαν...το κανει και η λοπεζ κ δουλευει...''
    Απάντηση με παράθεση

12. 14-01-12 00:02 #12

Περ.
    Athens,Greece
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Andrikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για την πρόσληψη φυτικών ινών και το πρόβλημα δυσκοιλιότητας την βάζει ως συνθήκη την βρώμη. Θα μπορούσε να βάλει συμπλήρωμα φυτικών ινών ή κάτι άλλο πυκνό σε ίνες.

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gym Εμφάνιση μηνυμάτων

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Goofonly Εμφάνιση μηνυμάτων

Άσε που μπορεί να επηρεαστεί και ο κύκλος της περίοδου.
    Απάντηση με παράθεση

13. 14-01-12 00:21 #13
    Προεπιλογή
    χαχχαχαχαχχαχχ
    Απάντηση με παράθεση

14. 14-01-12 02:39 #14
    Το avatar του χρήστη Michaelangelo

Περ.
    Kuopio/Finland
    Προεπιλογή
    Ρε παιδιά, αυτή την δίαιτα την κάνω χρόνια στα πολύ τελευταία (εγώ και το μισό bb.gr kai com) όταν θέλω να κάνω γρήγορα σώμα για παραλία! Τους κιορατάδες μου κλέψανε την ιδέα και βγάζουν λεφτά!
    2 πράγματα μονο είναι άπειρα. Το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία.
    Για το πρώτο... διατηρώ ακόμα αμφιβολίες!

Albert Einstein

Συμβουλή στους έξυπνους: Όταν λες σε κάποιον λέει ασυναρτησίες, τουλάχιστον να λες και που τις λέει και μην απαντάς αλλαντι άλλων, αλλιώς φαίνεσαι βλάκας!
    Απάντηση με παράθεση

15. 14-01-12 02:39 #15
    Banned
    Περ.
    Αθήνα
    Προεπιλογή
    σαν διαιτολογος αντρικο θα την προτεινες?η απλα αλλη μια μοδα και οι γυναικες κατα κυριο λογο θυματα του μαρκετινγκ?
    ειμαι σιγουρη οτι σου εχουν ερθει ατομα που λενε''θελω να κανω ντουκαν...το κανει και η λοπεζ κ δουλευει...''
    Όχι γιατί είναι αδικαιολόγητα καταπιεστική και αυτό είναι συνταγή για αποτυχία. Το περίεγραψες πολύ καλά στο ποστ σου τι γίνεται. Οι περισσότεροι "ξεφουσκώνουν" από την προσπάθεια , αυτό γίνεται για πολλούς λόγους, αλλά συνήθως είναι ένας συνδυασμός υπερβολής στην γυμναστική με ακατάλληλη διατροφή.

Υπάρχει ένα μικρό ποσοστό ανθρώπων που απλά είναι ρομπότ στην διατροφή τους, τύπου "Πες μου τι να φάω και θα το φάω" όπως πολλοί αγωνιστικοί bodybuilders, αλλά ακόμα και αυτοί δεν είναι ανάγκη να δεινοπαθούν και οι περισσότεροι πια δεν το κάνουν γιατί έχουν καταλάβει ότι δεν χρειάζεται να κάνουν "καθαρή διατροφή".
    Τα καλύτερα αποτελέσματα έρχονται με την μακροχρόνια συνέπεια στις διατροφικές αλλαγές, όχι με κινήσεις πανικού. Το μέλλον της διατροφής είναι η διατροφική συμπεριφορά. Πώς διαμορφώνουμε τον τρόπο ζωή μας κατά τέτοιο τρόπο ώστε να μην τρώμε παραπάνω απ' ότι χρειαζόμαστε, πώς αντιλαμβανόμαστε ότι πεινάμε πραγματικά, πώς σταματάμε να βλέπουμε τα φαγητά διπολικά, δηλαδή σε ομάδες καλών τροφών και κακών "απαγορευμένων'' τροφών, πώς αποφεύγουμε να φάμε "συναισθηματικά" και πότε τρώμε ενσυνείδητα συναισθηματικά αλλά με μέτρο, πώς τρώμε στις γιορτές ή σε κοινωνικές υποχρεώσεις.
    Υπάρχουν πολλά θέματα που μπορούν να καλυφθούν σε ένα βιβλίο για διατροφή και ο Dukan απλά αρκέστηκε στην βρώμη και στο να μας λέει να τρώμε πρωτείνη. Νομίζω δεν είναι κάτι νέο αυτό για τους περισσότερους. Γενικά μιλώντας, η διατροφή είναι ένα σύνθετο θέμα και ένα βιβλίο ποτέ δεν είναι αρκετό. Ακόμα όμως και να είχα να πάρω 20 βιβλία για διατροφή, ο Dukan δεν θα ήταν στη λίστα.Υπάρχουν πολύ καλύτερα βιβλία, που δεν δίνουν τόσο εύκολες "λύσεις" αλλά μπαίνουν σε μεγαλύτερο βάθος. Ίσως σε λίγο καιρό έχω κι εγώ ένα μικρό e-book που θα καλύπτω αρκετά θέματα.
    Απάντηση με παράθεση

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία