Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 20 από 20
  1. 22-04-13 16:41 #16
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Nikolas_mk2

    Εγγραφή
    05-06-2012
    Περ.
    Λάρισα-Θεσσ
    Μηνύματα
    2.990
    Προεπιλογή
    Ασπραδια τρωγε οσα θες,ο κροκος σε υπερβολικες ποσοτητες θα μπορουσε ισως να επιρεασει την χοληστερινη αλλα γενικά σε νορμαλ ποσοτητες για να κανει κακό θα πρεπει να υπαρχει ηδη προβλημα,προδιαθεση/κληρονομικότητα....
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 22-04-13 17:03 #17
    Προεπιλογή
    o οργανισμος του ανθρωπου παραγει 1000mg χοληστερινη την ημερα η οποια εμπλεκετε σε ενα πληθος βασικων λειτουργειων,ειναι πολυτιμο συστατικο,
    η χοληστερινην των αυγων που εκτος των αλλων ειναι και η λεγομενη καλη χοληστερινη σε καμμια περιπτωση δεν ε[ηρεαζει την χοληστερινη στον οργανισμο μας παρα μονο σε ανθρωπους που εχουν παθολογικα αυξημενη και δεν μπορει ο οργανισμος τους να διαχειριστει ουτε καν αυτη που παραγει μονος του.Ετσι αυτοι οι πασχοντες ακομη ακι αν τρωνε χορτα ολη μερα εχουν αυξημενη χοληστερινη.
    ΟΧΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ.
    ειμαι 42 και τρωω 2 ολοκληρα αυγα καθε ημερα εδω και 25 χρονια...εχω 169 ολικη 70 καλη και 90 κακη,,,
    20 χρονια πριν οι γιατροι ελεγαν ανοησιες.πλεον κανεις σοβαρος γιατρος δεν θα πει σε υγιεις ανθρωπους να μην τρωνε αυγα!!!!
    απλα οταν καποιος εχει παθολογικη χοληστερινη και δνε μπορει να διαχειριστη αυτη που παραγει ο οργανισμος του ΤΟΤΕ ΕΠΟΦΕΥΓΕΙ ΤΡΟΦΕΣΝ με αυξημενη χοληστερινη για να μην επιβαρυνει την υπαρκει αδυναμια του οργανισμου του.
    Επισης η χοληστερινη ειναι πολυτιμη σε οσους κανουν βαρη καθως επουλωνει μυικες ινες.
    ουδεις υγιεις ανθρωπος θα κανει ποτε χοληστερινη επειδη τρωει πολλα αυγα
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 22-04-13 22:20 #18
    Προεπιλογή
    ευχαριστώ
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 30-04-13 01:26 #19

    Εγγραφή
    09-04-2013
    Περ.
    Ναυπακτος
    Μηνύματα
    14
    Προεπιλογή
    Παιδια εγω εκατσα κ το ψαξα λιγο παραπανω τ θεμα αλλα και παλι δεν μπορω να φτιαξω ενα σωστο προγραμμα εκτοσ απο το πρωινο.παρακατω θα δειτε τι περιεχει το πρωινο μ κ τισ τροφες π θα τρωω μες την μερα(ελπιζω να με βοηθησετε λιγο να τις ταιριαξω..ετσι ωστε ν μην τρωω και τα ιδια καθε μερα

    πρωινο-5 ασπραδια βραστα,1 κουταλια μελι,70γρ βρωμη 1 αγγουρι


    για μεσημεριανο και για τα υπολοιπα 5 γευματα ειμαι αναμεσα σε κοτοπουλο φιλετο,ρυζι μακαρονια,μοσχαρι φιλετο, συκωτι, πολλα λαχανικα στον ατμο,σολομο και γλυκοπατατες.. αλλα δεν μπορω να τα ταιριαξω..help
    Απάντηση με παράθεση
     

  5.  

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12