Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 42
  1. 19-04-13 01:31 #16
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.811
    Προεπιλογή
    +1000
    και δεν τα λέει όποιος ναναι αλλα ένας άνθρωπος που και γυμνάζετε και έχει σπουδάσει ιατρική και όποιος κανει ταρζανιές ισχυριζόμενος μ αρεσει η γυμναστικη , τοτε να προσεχει 2 φορες περισσότερο για να μην αρκείτε απλα να βλέπει τους άλλους να γυμνάζονται
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 19-04-13 14:39 #17
    Το avatar του χρήστη gretyl666

    Εγγραφή
    20-01-2013
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    750
    Προεπιλογή
    Νομιζω πως μου πέρασε λιγο !!! Δυο τρεις μέρες τωρα το χω και σημερα ειναι καλύτερα που εβαλα χθες πάγο και σημερα. Αυτο το μέγιστο που μπορει να διαρκέσει για να μην ειναι σοβαρό ειναι μια βδομάδα ;;; οποτε θα κανω προπόνηση αλλα θα προσέξω περισσότερο . Ευχαριστώ που απαντήσατε!!
    Fall down 7 times, get up 8
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 19-04-13 14:50 #18
    Το avatar του χρήστη gretyl666

    Εγγραφή
    20-01-2013
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    750
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TRIANTAFYLLOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    +1000
    και δεν τα λέει όποιος ναναι αλλα ένας άνθρωπος που και γυμνάζετε και έχει σπουδάσει ιατρική και όποιος κανει ταρζανιές ισχυριζόμενος μ αρεσει η γυμναστικη , τοτε να προσεχει 2 φορες περισσότερο για να μην αρκείτε απλα να βλέπει τους άλλους να γυμνάζονται

    Κ. Ηλία, μπορειτε να μου προτείνετε κανενα κόλπο για να ειμαι τελείως ακίνητη στις καμψεις μπαρας ;;
    Fall down 7 times, get up 8
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 19-04-13 16:22 #19
    Προεπιλογή
    Επειδή το χω και γω καιρό αυτό το θέμα και στα 2 χέρια, ξέρει κανείς την εμπορική ονομασία απ' αυτες τις αλοιφές; Επίσης τι είδους γιατρό πρέπει να δεις; Να σημειώσω ότι η κατάσταση επιδεινώθηκε μετά τη χρήση αραχιδονικού οξέως (xfactor) το οποίο προκαλεί νομίζω τοπικές φλεγμονές.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 19-04-13 16:24 #20
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.811
    Προεπιλογή
    το κόλπο για να είσαι όσο το δυνατον ακίνητη (γιατι αν ακουμπας καπου προκειμενου να είσαι ακίνητη σε όρθια σταση για κάμψεις μπάρας ζοριζεις την μεση γιατι φεύγει μπροστα το κέντρο βάρους ) είναι να χρησιμοποιείς κιλα τα οποία να τα ελέγχεις εκτελώντας αυστηρο στυλ και για αυστηρη απομόνωση των δικεφάλων υπάρχει το μαξιλάρι λαρυ σκοτ και η άσκηση αυτοσυγκέντρωση που τα δίνεις όλα χωρις να συμμετεχει άλλη μυική ομάδα στην άσκηση .

    το βαρυ φορτιο με ταλάντωση εκτος του ότι δεν γυμνάζει σωστα εκεί που θέλουμε ενεργοποιεί και μυικές ομάδες που δεν θέλουμε και επιβαρύνει άσκοπα την σπονδυλική στήλη , γι αυτο λέμε ναι μεν βαρυα κιλα αλλα με σωστη εκτέλεση και το κλέψιμο στα όρια του επιτρεπτου και όσο κανει υποδομη κάποιος η κάποια και αποκτησει γενική δύναμη και δέσει σωστα το σώμα εκεί το κλέψιμο μπορει να είναι πιο ασφαλές και επικοδομητικό
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 19-04-13 17:21 #21
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.811
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Georges Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή το χω και γω καιρό αυτό το θέμα και στα 2 χέρια, ξέρει κανείς την εμπορική ονομασία απ' αυτες τις αλοιφές; Επίσης τι είδους γιατρό πρέπει να δεις; Να σημειώσω ότι η κατάσταση επιδεινώθηκε μετά τη χρήση αραχιδονικού οξέως (xfactor) το οποίο προκαλεί νομίζω τοπικές φλεγμονές.
    πρέπει να πας σε κάποιο ορθοπαιδικο η ακόμα καλύτερα αθλητίατρο που γνωρίζουν εξειδικευμένα απο αθλητικούς τραυματισμούς και φλεγμονες και εφόσον γίνει διάγνωση θα σου δώσει κατι εξειδικευμένο για την περίπτωση , αλλα εσυ πρέπει να το προσέχεις κιόλας στην προπόνηση και να μην το επιβαρύνεις ανορθόδοξα κατα την διάρκεια της θεραπείας
    και αυτο το αρχιδονικό οξυ εφόσον κάνει φλεγμονες ποιός ο λόγος να το πάρεις , άχρηστα πράματα είναι αυτα , καλύτερα τα απλα και βασικα συμπληρώματα με την διατροφή
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 19-04-13 17:39 #22
    Προεπιλογή
    Eυχαριστώ για την απάντηση Ηλία, αυτό έχω σκοπό να κάνω. Η αλήθεια είναι ότι το χω παρακάνει λίγο με τα κιλά κυρίως στις ασκήσεις πλάτης αλλά και δικεφάλων
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 19-04-13 18:29 #23
    Το avatar του χρήστη gretyl666

    Εγγραφή
    20-01-2013
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    750
    Προεπιλογή
    Σας ευχαριστώ κύριε Ηλία.. Σημεραα εκανα Στηθος,δικ και στους δικεφαλους για πρωτη φορα ήμουνα τελείως ακίνητη!! Μειώθηκαν βέβαια τα κιλα αλλα δε με νοιάζει καθόλου .τωρα βάζω και τον παγο.
    Fall down 7 times, get up 8
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 22-04-13 23:36 #24
    Προεπιλογή
    Καλησπερα ... εδω και ενα μηνα περιπου αντιμετωπιζω και εγω προβλημα στον αγκωνα ( επικονδυλιτιδα ) ειδικα στις ασκησεις των δικεφαλων (αλτηρες ενναλαξ) εκει που κλειδωνει ο αγκωνας ,ο πονος ηταν τοσο εντονος που εφτασε να μου παγωνει τα δαχτυλα και ο αγκωνας να καιει ( η αληθεια ειναι οτι δεν το προσεξα και πολυ και την πατησα ) ,αυτο που προτεινω ειναι να το προσεξεις πριν φτασεις στο σημειο που εφτασα εγω ,αν συνεχισει καλο θα ειναι να κανεις καμια φυσιοθεραπεια ( εγω προσωπικα εκανα 3 φυσιοθεραπειες σε χειροπρακτικο με μασαζ ,βελονισμο ,και οστικα κυματα για να φυγει ο πονος ) ,οπως μου ειπε θελει πολυ ξεκουραση ...αν η ενοχληση ειναι ακομα στην αρχη ο παγος ειναι το καλυτερο ( και εγω αυτο κανω μετα την προπονηση η τα βαρη ) ,αλλα προσεξε το και μην το ταλαιπωρεις με παραπανω κιλα ......
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 03-05-13 22:27 #25
    Προεπιλογή
    καλησπερα...ειχα το ιδιο προβλημα κανα μηνα τωρα...προσπα8ουσα οσο μπορω να το προστατεψω με λιγα κιλα και καλη τεχνικη..χ8ες ομως σε καμχεις στραβομπαρας αρχισε να με τραβαει και τωρα εχει κανει κατι σαν αιματωμα/μελανια εσωτερινα και ποναει αρκετα.....σε 2 γυμναστες π το εδει3αν μ ειπαν οτι ειναι σπασιμο/ρη3η αγγειου....τι μπορω να κανω σε αυτη την περιπτωση???υπαρχει καποιο προστατευτικο π μπορω να βαζω εν ωρα προπονησης?
    Mπορώ να σε ı̸̸̸̸̸̸̸̸̸̸̸̸̸̸̸̸̸̸̨̨̨κάνω να σκουπίσεις την οθόνη σου..!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 03-05-13 22:41 #26
    Το avatar του χρήστη GodSlayer

    Εγγραφή
    26-04-2013
    Περ.
    Ironland
    Μηνύματα
    234
    Προεπιλογή
    να προσεξεις τις ασκησεις σου στο γυμναστηριο. διαφοροποιησε τις καπως για να δημθουργησεις διαφορετικα μυικα ερεθισματα ωστε να μην οξυνεις το προβλημα
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 03-05-13 22:59 #27
    Το avatar του χρήστη gretyl666

    Εγγραφή
    20-01-2013
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    750
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sAVAZz Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα...ειχα το ιδιο προβλημα κανα μηνα τωρα...προσπα8ουσα οσο μπορω να το προστατεψω με λιγα κιλα και καλη τεχνικη..χ8ες ομως σε καμχεις στραβομπαρας αρχισε να με τραβαει και τωρα εχει κανει κατι σαν αιματωμα/μελανια εσωτερινα και ποναει αρκετα.....σε 2 γυμναστες π το εδει3αν μ ειπαν οτι ειναι σπασιμο/ρη3η αγγειου....τι μπορω να κανω σε αυτη την περιπτωση???υπαρχει καποιο προστατευτικο π μπορω να βαζω εν ωρα προπονησης?
    και μένα κάτι τετοιο μ φαίνεται οτι έχω αλλα στην πολύ light μορφη. Εγώ πάντως κοβω την όρθια κωπηλατικη προς το παρον γιατι αυτή η ασκηση μαλλον το προκαλεί αυτο κι ας κανω με λιγα κιλα και σωστη τεχνικη που κανω σχεδόν παντα.
    Fall down 7 times, get up 8
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 03-05-13 23:41 #28
    Το avatar του χρήστη GodSlayer

    Εγγραφή
    26-04-2013
    Περ.
    Ironland
    Μηνύματα
    234
    Προεπιλογή
    εσυ μικρη να προσεχεις ιδιατερα στο γυμναστηριο, μην αρχισουμε τετοια προβληματα απο τωρα!
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 04-05-13 16:58 #29
    Το avatar του χρήστη gretyl666

    Εγγραφή
    20-01-2013
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    750
    Προεπιλογή
    Α κλ εγώ είχα πρόβλημα στο αριστερό γόνατο πολύ πριν αρχισω και στην αρχη με πονούσε στο leg extension αλλα μετα δεν πονούσε.
    Fall down 7 times, get up 8
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 04-05-13 17:06 #30
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sAVAZz Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα...ειχα το ιδιο προβλημα κανα μηνα τωρα...προσπα8ουσα οσο μπορω να το προστατεψω με λιγα κιλα και καλη τεχνικη..χ8ες ομως σε καμχεις στραβομπαρας αρχισε να με τραβαει και τωρα εχει κανει κατι σαν αιματωμα/μελανια εσωτερινα και ποναει αρκετα.....σε 2 γυμναστες π το εδει3αν μ ειπαν οτι ειναι σπασιμο/ρη3η αγγειου....τι μπορω να κανω σε αυτη την περιπτωση???υπαρχει καποιο προστατευτικο π μπορω να βαζω εν ωρα προπονησης?
    Καλύτερα πήγαινε σε έναν γιατρό πρώτα να το δει και να σου πει και τι να κάνεις.
    Νους υγιής εν σώματι υγιή
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία