Σελίδα 27 από 32 ΠρώτηΠρώτη ... 172526272829 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 391 έως 405 από 476
  1. 21-06-12 00:50 #391
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο swimmer_90 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κατα την ταπεινη μου αποψη,καποιος που παιρνει αασ,χωρις να το απαιτει το επαγγελμα του (αρα να εχει καποιο οικονομικο κερδος απο θεμα εμφανισης η/και αποδοσης) ειναι μεγας loser στη ζωη του...ξερω μπορει να ακουγεται καπως αλλα ετσι ειναι...πρεπει να εισαι πολυ λιγος σαν ανθρωπος και φοβερα κομπλεξικος με τον εαυτο σου,για να παιρνεις ped's μονο και μονο για να κανεις δικεφαλο 40 εκ η για καποιο αντιστοιχο λογο εν παση περιπτωση...
    Άποψη σου.
    Eat Clean, Lift Hard.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 21-06-12 01:37 #392
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο swimmer_90 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κατα την ταπεινη μου αποψη,καποιος που παιρνει αασ,χωρις να το απαιτει το επαγγελμα του (αρα να εχει καποιο οικονομικο κερδος απο θεμα εμφανισης η/και αποδοσης) ειναι μεγας loser στη ζωη του...ξερω μπορει να ακουγεται καπως αλλα ετσι ειναι...πρεπει να εισαι πολυ λιγος σαν ανθρωπος και φοβερα κομπλεξικος με τον εαυτο σου,για να παιρνεις ped's μονο και μονο για να κανεις δικεφαλο 40 εκ η για καποιο αντιστοιχο λογο εν παση περιπτωση...
    Φίλε μου χωρίς να θέλω να γίνω αγενής, αλλά μέγας λούζερ γίνεσαι όταν μπαίνεις στο τρυπάκι του τύπου "δες τον αυτόν τον τρυπημένο πως έγινε με τα χάπια, αν έπερνα και γω χάπια θα ήμουν χίλιες φορές καλύτερος" κάτι το οποίο λένε ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΙ. Το πολύ λίγος και κομπλεξικός δε νομίζω πως βασίζεται στις επιλογές σου όσον αφορά τα αας αλλά τις διάφορες επιλογές σου κατά τη διάρκεια της ζωής σου. Κομπλεξικός και λίγος μπορεί να είναι κάποιος ο οποίος δεν έχει αγγίξει ποτέ του βάρη και κοιτά τους γυμνασμένους με απέχθεια και αποστροφή (υπάρχουν και τέτοιοι). Προσωπικά θεωρώ ΜΠΟΥΦΟΥΣ όχι αυτούς που παίρνουν αας γνωρίζοντας τις παρενέργειες, αλλά αυτούς που παρασέρνονται από 3ους να πάρουν το οτιδήποτε χωρίς καν να κάνουν μια στοιχειώδη έρευνα.
    Από εκεί και πέρα είναι επιλογή του καθένα πως θα πορευτεί στη ζωή του. Π.χ θεωρείς εσύ μέγα loser κάποιον φίλο σου (που σίγουρα έχεις) ο οποίος τη βδομάδα κατεβάζει κάνα μπουκάλι ποτό, ή καμιά 10ρια πακέτα τσιγάρα; Και αυτά κάνουν τεράστιο κακό στην υγεία, αλλά δεν βλέπω να τα κατακρίνουμε με τον ίδιο τρόπο.



    Nothing to show here
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 21-06-12 01:41 #393
    Το avatar του χρήστη Madd_Chadd

    Εγγραφή
    26-09-2010
    Περ.
    serres
    Μηνύματα
    3.844
    Προεπιλογή
    O μονος λογος που δικαιολογω τα αας ειναι για να παιξει καποιος σε αγωνες και αυτο μετα τα 25 και εχοντας τουλαχιστον μια 5ετια προπονησης στη πλατη του καθαρος.

    Οποιος δε ξερει τα βασικα και βιαζεται να μεταλλαχτει δε θα κερδισει τα αποτελεσματα που θα ειχε εαν ηταν γνωστης,το διαβασμα ειναι σημαντικο σε ολα τα πραγματα και εδικα σε αυτο που παιζεις με τις ορμονες και τη ψυχολογια σου.

    Εχουμε πιτσιρικαδες 19 με 22 στο γυμναστηριο που μολις μπει ο μαιος ξεκινανε κυκλο γινοντε κομματια χωρις βεβαια να εχουν ενα αξιοπρεπες μυικο επιπεδο,το κρατανε για ενα 2μηνακι και μολις βγουν απο το κυκλο γινοντε λασπη.

    Δυστυχως οι περισσοτεροι το κανουν για τους γυρω και οχι για τον εαυτο τους,αυτος για μενα ειναι ο λογος που οσο περναν τα χρονια μεγαλωνουν οι fitness κατηγοριες και χανεται το bodybuilding στην Ελλαδα.
    Θελουν να γινουν μοντελα και οχι bodybuilders.

    Εγω προσωπικα οταν ερθει η ωρα και πω θελω να ανεβω στη σκηνη και να αγωνιζομαι σε bodybuilding κατηγοριες θα παρω,αλλα μονο τοτε.Προς το παρον ομως βολευομαι με αυτο που κανω και μολις κολλησει το σωμα το ξαναβλεπω το θεμα.

    Το σωμα ειναι σα το καλο ουισκι θελει το χρονο του,μη βιαζεστε και πινεται αυτο της χαμηλης ποιοτητας.
    If you eat like a girl you look like a girl!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 21-06-12 02:21 #394
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    επίσης μεγαλύτερο σφάλμα και απαράδεκτο είναι το κουτσομπολιό δηλαδή ενω παραδεχόμαστε κάποια πράματα , ότι είναι λάθος ο τρόπος σκέψης ώς αναφορα την χρήση αας , σε ορισμένους δεν παύει όμως να είναι δικαίωμά τους σωστό η λάθος, όπως ενω λάθος είναι κάποιος να πίνει και να γίνετε κουδούνι , αλλα όταν δεν πειράζει κανέναν δεν υπάρχει θέμα , λέμε κάνει κακό στον εαυτό του .

    όπως κακό στον εαυτό μας μπορει να κάνουμε και με τρόπους που δεν φαντάζετε κανείς , όπως η ψυχολογική καταπίεση το στρές , που έχουν ψυχοσωματικές καταστρεπτικές ιδιότητες , λέμε πχ το κάπνισμα δεν κάνει καλό και κάνει κακό στην υγεία , όταν ό άλλος έχει χίλια δυό προβλήματα και αυτο τον αρέσει και τον ηρεμεί εκεί τι να τον πείς

    εμείς όπως έχω ξαναπεί παλιότερα κατεβαίναμε σε αγώνες και δεν είχαμε ιδέα απο αας , αλλα και όταν μάθαμε δεν καθόμασταν να κάνουμε τις κατίνες για το τί κάνουν οι άλλοι , αλλα όταν έχω πχ κοντα 30 χρόνια στο χώρο και βλάκας να ήμουν τα γράμματα πάλι θα τα μάθαινα , οφείλω να πώ και μια κουβέντα όταν μου δίνετε το βήμα έστω και μέσω ενός φόρουμ

    γιατι αυτοί που τα λένε και κατακρίνουν τις περισσότερες φορές (όχι όλοι) είναι και αυτοί που δεν κάνουν και τίποτε , ούτε γυμνάζονται ούτε τα στοιχειώδη στην διατροφή και ισχύει αυτό που λένε όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια .

    δεν υπάρχουν δηλαδή 2 κατηγορίες ανθρώπων οι καλοί αυτοί που δεν παίρνουν και οι κακκοί αυτοί που πέρνουν , αλλα αυτοι που κάνουν χρήση συνειδητα για τούς λόγους τους είναι ενήμεροι για τις παρενέργειες και την ορθολογική χρήση , όσο το δυνατόν , γιατι είπαμε σ αυτα δεν υπάρχει σωστη και λάθος δοσολογία , γιατι τα φάρμακα αντιδρούν διαφορετικά στον καθε οργανισμό .

    και αυτοί που τα παίρνουν για να ικανοποιήσουν απλα την ματαιοδοξία τους , μη σκεπτόμενοι τις παρενέργειες και δεν τούς ενδιαφέρει τίποτε ούτε η υγεία ούτε η γυμναστική τούς αρέσει , απλα μόνο το αποτέλεσμα που είναι ενα σώμα για το καλοκαίρι να γίνει με οποιοδήποτε κόστος να τραβάνε τα βλέματα .

    ξεχνώντας πως αν κάποιος είναι τενεκές και μπράτσα να κάνει ενας τενεκές με μπράτσα θα είναι , μόνο λεζάντα .

    επίσης ένας που γυμνάζετε συστηματικα μοχθεί και τού αρέσει για χρόνια , αν τσιμπίσει κάτι δεν αφαιρείτε η αξία του και η προσπάθειά του

    αλλα όπως σε όλα σε κανόνες συμπεριφοράς και αξιοπρέπειας όταν ζούμε στο κοινωνικό σύνολο , έτσι και στο θέμα των αας , πρέπει να υπάρχουν σωστα πρότυπα αθλητών , προπονητών , παραγόντων , που πάνω απ όλα είναι άνθρωποι και να περάσουν σωστα μυνήματα , γιατι αν πιστέψει ο πιτσιρικάς η ό κάθε αθλούμενος ότι χωρίς αυτα δεν πρόκειτε να κάνει τίποτε και είναι μονόδρομος , τότε ούτε προπόνηση δεν θα μπορεί να κάνει γιατι θα πιστέψει πως δεν μπορεί να του προσφέρει τίποτε και όλα είναι άδικος κόπος .

    με το ζόρι και με νταηλίκι η ποινές και κυρώσεις δεν κόβονται αυτα , αλλα με σωστη πληροφόρηση και καθοδήγηση , απο ανθρώπους που να εμπνέουν εμπιστοσύνη και όχι να βλέπουν τον άλλο σαν ευρώ
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 21-06-12 09:53 #395
    Το avatar του χρήστη tasos2

    Εγγραφή
    17-02-2010
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    3.315
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TRIANTAFYLLOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    η πλάκα είναι ότι ζούμε στην ελλάδα μιλάμε για ββ και για χρήμα και αναφερόμαστε στον μρ ολύμπια , όταν εδω σε μας κανείς αθλητής δεν έχει βγάλει μια και μόνο ξοδεύει και πρέπει να κάνει κανα δυο δουλειές να τα βγάλει πέρα .
    Γενικοτερα μιλαω εγω ποτε το θεωρω ορθη επιλογη οχι στην ελλαδα και οχι συγκεκριμενα στους αγωνες. Ο mr olymbia ειναι παραδειγμα ανθρωπου που εκανε σωστη επιλογη κατα τη γνωμη μου σε σχεση με τον παραλια ή με καποιον που δεν εχει κανενα αλλο οικονομικο κερδος.

    My Records:
    Bench Press: 130kg
    Squat:6x100kg(game over)
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 21-06-12 11:08 #396
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Konstantinos! Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε μου χωρίς να θέλω να γίνω αγενής, αλλά μέγας λούζερ γίνεσαι όταν μπαίνεις στο τρυπάκι του τύπου "δες τον αυτόν τον τρυπημένο πως έγινε με τα χάπια, αν έπερνα και γω χάπια θα ήμουν χίλιες φορές καλύτερος" κάτι το οποίο λένε ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΙ. Το πολύ λίγος και κομπλεξικός δε νομίζω πως βασίζεται στις επιλογές σου όσον αφορά τα αας αλλά τις διάφορες επιλογές σου κατά τη διάρκεια της ζωής σου. Κομπλεξικός και λίγος μπορεί να είναι κάποιος ο οποίος δεν έχει αγγίξει ποτέ του βάρη και κοιτά τους γυμνασμένους με απέχθεια και αποστροφή (υπάρχουν και τέτοιοι). Προσωπικά θεωρώ ΜΠΟΥΦΟΥΣ όχι αυτούς που παίρνουν αας γνωρίζοντας τις παρενέργειες, αλλά αυτούς που παρασέρνονται από 3ους να πάρουν το οτιδήποτε χωρίς καν να κάνουν μια στοιχειώδη έρευνα.
    Από εκεί και πέρα είναι επιλογή του καθένα πως θα πορευτεί στη ζωή του. Π.χ θεωρείς εσύ μέγα loser κάποιον φίλο σου (που σίγουρα έχεις) ο οποίος τη βδομάδα κατεβάζει κάνα μπουκάλι ποτό, ή καμιά 10ρια πακέτα τσιγάρα; Και αυτά κάνουν τεράστιο κακό στην υγεία, αλλά δεν βλέπω να τα κατακρίνουμε με τον ίδιο τρόπο.



    το ποτο και η καταχρηση ειναι τελειως αλλο κεφαλαιο (στο οποιο εχεις δικιο)...εγω ποτε δεν μπαινω στη λογικη του "ελληνα" να λεω κοιτα αυτον με φαρμακα εγινε κτλ...δεν αφαιρω τη δουλεια που εκανε καποιος για να κανει σωμα...την αναγνωριζω ισα ισα!!αλλα το οτι πηρε χωρις λογο ειναι μεν δικαιωμα του,αλλα κατα τη γνωμη μεγα λαθος...και για να μην κουραζουμε το θεμα σε ρωταω εσενα κι οποιον αλλον του φανηκε καπως το ποστ...σκεψου και απαντα ειλικρινα...θεωρεις οτι καποιος που βαζει την υγεια του σε κινδυνο (αποδεδειγμενα) μονο και μονο για να ικανοποιησει το "εγω" του,το ναρκισισμο του αν θες,χωρις κανενα απολυτως κερδος η αναγνωριση εστω,ειναι πιστευεις υγειης προσωπικοτητα...?εγω νομιζω οτι πρεπει αυτος ο ανθρωπος να τα βρει με τον εαυτο του αρχικα γιατι καπου εχει χαθει...
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 21-06-12 12:16 #397
    Προεπιλογή
    σωστό ή λάθος,υπάρχουν και τα αας!και βρίσκονται παντού.είναι σαν να ζητάμε να τρώμε ζαρζαβάτια
    χωρίς ράντισμα.όποιος μπορεί και έχει δικό του κήπο ας αγοράσει βιολογικές ρίζες,ας πληρώσει κατανάλωση νερού,
    κλπ κλπ.οι υπόλοιποι πάνε αγοράζουνε από σουπερ μαρκετ.κάποια πράγματα δεν είναι για όλους.
    το ΚΑΚΟ με την στάση όμως αυτών που τα κατακρίνουν,είναι ότι αυτοί που τα χρησιμοποιούν νοιώθουν και
    είναι δακτυλοδεικτούμενοι,χωρίς να μπορούν να συζητήσουν-ενημερώσουν τους υπολοίπους που ενδιαφέρονται
    να ασχοληθούν,αφήνωντας έτσι το λόγο μόνο στους εμπόρους.
    να είναι 2 φίλοι δλδ,ο ένας να χρησιμοποιεί και να μην το λέει στον άλλο γιατί θα φάει κράξιμο.και κάποια στιγμή
    για τους χ-ψ λόγους ξεκινά να χρησιμοποιεί και αυτός που ήταν ενάντιος,σαφώς δεν θα το πεί στον φίλο χρήστη.
    το ΚΕΡΔΟΣ εδώ το χει μόνο ο έμπορος.
    γι αυτό ας αλλάξουμε αντίληψη ΟΛΟΙ μας για το θέμα,για τον πολύ απλό λόγο κάποια στιγμή θα χτυπήσει
    και τη δική μας πόρτα(ή σε δικά μας πρόσωπα),αλλιώς εθελοτυφλούμε.και ενώ ο άλλος θα χρησιμοποιεί,
    εμείς,που υποτίθεται οτι είμαστε οι εκ των έσω,θα λέμε "μη-δεν-666-φτου φτου σκόρδα"ενω θα περιμένει
    μια διαφορετική στάση στα λεγόμενά μας,για να μας ανοιχτεί ίσως.
    τότε πόσο γελοίοι θα φαινόμαστε άραγε?
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 21-06-12 13:55 #398
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο swimmer_90 Εμφάνιση μηνυμάτων
    το ποτο και η καταχρηση ειναι τελειως αλλο κεφαλαιο (στο οποιο εχεις δικιο)...εγω ποτε δεν μπαινω στη λογικη του "ελληνα" να λεω κοιτα αυτον με φαρμακα εγινε κτλ...δεν αφαιρω τη δουλεια που εκανε καποιος για να κανει σωμα...την αναγνωριζω ισα ισα!!αλλα το οτι πηρε χωρις λογο ειναι μεν δικαιωμα του,αλλα κατα τη γνωμη μεγα λαθος...και για να μην κουραζουμε το θεμα σε ρωταω εσενα κι οποιον αλλον του φανηκε καπως το ποστ...σκεψου και απαντα ειλικρινα...θεωρεις οτι καποιος που βαζει την υγεια του σε κινδυνο (αποδεδειγμενα) μονο και μονο για να ικανοποιησει το "εγω" του,το ναρκισισμο του αν θες,χωρις κανενα απολυτως κερδος η αναγνωριση εστω,ειναι πιστευεις υγειης προσωπικοτητα...?εγω νομιζω οτι πρεπει αυτος ο ανθρωπος να τα βρει με τον εαυτο του αρχικα γιατι καπου εχει χαθει...
    Εγώ θα συμφωνήσω στο ότι υπάρχουν άνθρωποι οι οποίοι τα παίρνουν αγνοώντας παντελώς την τεράστια επικινδυνότητα τους και χωρίς καμία προηγουμένως έρευνα πάνω σε αυτά που είναι πρόθυμοι να καταναλώσουν. Από εκεί και πέρα ο καθένας είναι υπόλογος του εαυτού του. Προσωπικά αν βρεθώ σε αυτή την κατάσταση να έχω στον περίγυρο μου κάποιον σαν το παράδειγμα που έθεσες, εκτός αν είναι πολύ κοντά μου, δεν πρόκειται να μπω στη διαδικασία να του βάλω μυαλό η να το συμβουλέψω, διότι το πιο πιθανό θα είναι να με βγάλει λαλάκα και ζηλιάρη. Έπειτα, στην εποχή που ζούμε, οι περισσότερες πληροφορίες σε τέτοια θέματα είναι προσβάσιμες σε όλους, οπότε το άτομο αυτό δε θα έχει κάποια δικαιολογία ως πρόφαση. Να μιλούσαμε για δεκαετία 90, όταν το ίντερνετ δεν ήταν ευρέως διαδεδομένο, η άποψη που θα εξέφραζα και η αντιμετώπιση μου θα ήταν διαφορετική, αλλά τώρα... απλά ας πρόσεχε.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο 8avos Εμφάνιση μηνυμάτων
    σωστό ή λάθος,υπάρχουν και τα αας!και βρίσκονται παντού.είναι σαν να ζητάμε να τρώμε ζαρζαβάτια
    χωρίς ράντισμα.όποιος μπορεί και έχει δικό του κήπο ας αγοράσει βιολογικές ρίζες,ας πληρώσει κατανάλωση νερού,
    κλπ κλπ.οι υπόλοιποι πάνε αγοράζουνε από σουπερ μαρκετ.κάποια πράγματα δεν είναι για όλους.
    το ΚΑΚΟ με την στάση όμως αυτών που τα κατακρίνουν,είναι ότι αυτοί που τα χρησιμοποιούν νοιώθουν και
    είναι δακτυλοδεικτούμενοι,χωρίς να μπορούν να συζητήσουν-ενημερώσουν τους υπολοίπους που ενδιαφέρονται
    να ασχοληθούν,αφήνωντας έτσι το λόγο μόνο στους εμπόρους.
    να είναι 2 φίλοι δλδ,ο ένας να χρησιμοποιεί και να μην το λέει στον άλλο γιατί θα φάει κράξιμο.και κάποια στιγμή
    για τους χ-ψ λόγους ξεκινά να χρησιμοποιεί και αυτός που ήταν ενάντιος,σαφώς δεν θα το πεί στον φίλο χρήστη.
    το ΚΕΡΔΟΣ εδώ το χει μόνο ο έμπορος.
    γι αυτό ας αλλάξουμε αντίληψη ΟΛΟΙ μας για το θέμα,για τον πολύ απλό λόγο κάποια στιγμή θα χτυπήσει
    και τη δική μας πόρτα(ή σε δικά μας πρόσωπα),αλλιώς εθελοτυφλούμε.και ενώ ο άλλος θα χρησιμοποιεί,
    εμείς,που υποτίθεται οτι είμαστε οι εκ των έσω,θα λέμε "μη-δεν-666-φτου φτου σκόρδα"ενω θα περιμένει
    μια διαφορετική στάση στα λεγόμενά μας,για να μας ανοιχτεί ίσως.
    τότε πόσο γελοίοι θα φαινόμαστε άραγε?
    Στην πραγματικότητα το πήγες πολύ μακριά για τον εξής λόγο. Ακόμα και για τα "συνηθισμένα" συμπληρώματα διατροφής , όπως πρωτείνη και πολυβιταμίνη, πόσο μάλλον ΚΡΕΑΤΙΝΗ που είναι απαγορευμένη λέξη, στα σχολεία αναφέρονται με διθυραμβικά σχόλια τύπου αναβολικών ουσιών, τα οποία σου προσδίδουν χέρια και πλάτες και άλλες αμπελοφιλοσοφίες. Συμπέρασμα; Έλλειψη παιδείας, διότι κανένας σοβαρός άνθρωπος δε βρέθηκε να εξηγήσει σε αυτά τα παιδιά τι είναι αυτά, με αποτέλεσμα να μεγαλώνουν και να κουβαλάνε αυτές τις ημιμάθειες μαζί τους, και γνωρίζουμε πολλοί βέβαια πως η ημιμάθεια είναι χειρότερη της αμάθειας.
    Nothing to show here
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 21-06-12 14:22 #399
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TRIANTAFYLLOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν κάποιος είναι τενεκές και μπράτσα να κάνει ενας τενεκές με μπράτσα θα είναι , μόνο λεζάντα .

    επίσης ένας που γυμνάζετε συστηματικα μοχθεί και τού αρέσει για χρόνια , αν τσιμπίσει κάτι δεν αφαιρείτε η αξία του και η προσπάθειά του
    Σωστες κουβεντες...
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 21-06-12 16:18 #400
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο 8avos Εμφάνιση μηνυμάτων
    σωστό ή λάθος,υπάρχουν και τα αας!και βρίσκονται παντού.είναι σαν να ζητάμε να τρώμε ζαρζαβάτια
    χωρίς ράντισμα.όποιος μπορεί και έχει δικό του κήπο ας αγοράσει βιολογικές ρίζες,ας πληρώσει κατανάλωση νερού,
    κλπ κλπ.οι υπόλοιποι πάνε αγοράζουνε από σουπερ μαρκετ.κάποια πράγματα δεν είναι για όλους.
    το ΚΑΚΟ με την στάση όμως αυτών που τα κατακρίνουν,είναι ότι αυτοί που τα χρησιμοποιούν νοιώθουν και
    είναι δακτυλοδεικτούμενοι,χωρίς να μπορούν να συζητήσουν-ενημερώσουν τους υπολοίπους που ενδιαφέρονται
    να ασχοληθούν,αφήνωντας έτσι το λόγο μόνο στους εμπόρους.
    να είναι 2 φίλοι δλδ,ο ένας να χρησιμοποιεί και να μην το λέει στον άλλο γιατί θα φάει κράξιμο.και κάποια στιγμή
    για τους χ-ψ λόγους ξεκινά να χρησιμοποιεί και αυτός που ήταν ενάντιος,σαφώς δεν θα το πεί στον φίλο χρήστη.
    το ΚΕΡΔΟΣ εδώ το χει μόνο ο έμπορος.
    γι αυτό ας αλλάξουμε αντίληψη ΟΛΟΙ μας για το θέμα,για τον πολύ απλό λόγο κάποια στιγμή θα χτυπήσει
    και τη δική μας πόρτα(ή σε δικά μας πρόσωπα),αλλιώς εθελοτυφλούμε.και ενώ ο άλλος θα χρησιμοποιεί,
    εμείς,που υποτίθεται οτι είμαστε οι εκ των έσω,θα λέμε "μη-δεν-666-φτου φτου σκόρδα"ενω θα περιμένει
    μια διαφορετική στάση στα λεγόμενά μας,για να μας ανοιχτεί ίσως.
    τότε πόσο γελοίοι θα φαινόμαστε άραγε?

    εσύ μπορεί να μιλάς υποθετικά εγω όμως το έχω βιώσει το έργο , δηλαδή φίλος αδερφός που κάναμε μαζί προπόνηση και πάντα μου έλεγε πόσο δυνατός ήμουν ενω αυτός έκανε τα ίδια κιλά με μένα αν και μικρότερος μετα απο 22 χρόνια ενω τωρα είναι γυμναστής σε σχολείο μου είπε ότι τότε με έλεγε δυνατό γιατι αυτός έπαιρνε και κάτι ψιλά απο φαρμακείο και εγω δεν ήξερα τίποτε , γιατι ήμουν πιο καινούριος , δηλαδή τι καινούριος αυτός είχε τουλάχιστον 3 χρόνια περισσότερη προπόνηση απο μενα και δεν μου έλεγε τίποτε γι αυτα γιατι εγω είχα λιγότερο απο χρόνο.

    και τον ευχαριστώ γι αυτό , τι είναι τα αας το κουτσομπολιό της ημέρας να καθόμαστε και να μιλάμε γι αυτα με άσχετους ?

    είναι όπως έχω ξαναπεί να δείχνεις τσόντα σε ανήλικο , αυτό είναι δηλαδή το πρόβλημα? να μαθαίνει ο καθένας που πάει να γυμναστεί γι αυτά ? όταν θα έρθει ο καιρός και το πλήρωμα τού χρόνου για κάποιον θα τα μάθει .

    εγω προσωπικα σε όποιον έχω μιλήσει γι αυτα ήταν μετα απο ώριμη σκέψη και τσεκάρισμα του χαρακτήρα του αθλούμενου και αν υπήρχε λόγος θα μιλούσα και ας με κατηγορήσουν γι αυτο , δεν με νοιάζει .

    μάθαμε το πήρε ο κόλος μας παραμύθι και όλοι πια για αας μιλάν και θέλουν να ενημερώνονται λές και είναι το βασικό ζήτημα όταν πάει καποιος να γυμναστεί , θέλει η πο@τ@να να κρυφτεί κι χαρα δεν την αφήνει

    όποιος δεν έχει τ α@χ@δια να γυμναστει και να μοχθήσει ψάχνει τον εύκολο δρόμο και αν κάποιος έχει γνώσεις στην προπόνηση και τις βασικές αρχές της σωματοδόμησης και έχει ασχοληθεί στην πράξη , εκείνος θα ψαχτεί να μάθει , βλέπετε οι γνώσεις πλέον είναι εύκολες μέσω του νετ και μέσω συζητήσεων με σωστα και έμπιστα άτομα για διασταυρωση στοιχείων .

    όλα τα δάχτυλα δεν είναι το ίδιο και ούτε όλοι αντιδρούν και συμπεριφέρονται το ίδιο σε διάφορες ουσίες , αν είναι να δίνουμε σε όλους που θέλουν και γυμνάζονται φάρμακα να φτιαχτούν τα παιδια να κάνουμε κοινωνικό έργο , να πηγαίνουν τούμπανα στην παραλία .

    άλλος πίνει μερικά ποτηράκια και κάνει κεφάλι και άλλος πίνει μια κάσα και γίνετε κουδούνι , δεν είναι το ίδιο έχει να κάνει με την ψυχοσύνθεση και το κοντρόλ που έχει ο καθένας , όσο μιλάμε γι αυτα τόσο διαφήμηση κάνουμε , σιγα μην νιώσουμε και τύψεις που δεν ενημερώνουμε τα καημένα τα παιδια , η ενημέρωση είναι δεν είναι το ζητούμενο αυτα , μόνο υπο προυποθέσεις και κατόπιν καθοδήγησης απο άτομο απολύτου εμπιστοσύνης
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 21-06-12 17:01 #401
    Το avatar του χρήστη Andreas C.

    Εγγραφή
    23-12-2011
    Περ.
    Λευκωσία
    Μηνύματα
    2.772
    Προεπιλογή
    Θα πω και εγώ κάτι που έγινε πριν μερικούς μήνες και έχει σχέση με αυτά που λέει και ξανά λέει ο Ηλίας αλλα δεν τον ακούει κανένας

    Πριν ενάμισι χρόνο ήρθε ένας στο gym που πηγαίνω και το κορμί του έδειχνε σαν να και μόλις ξεκινούσε!

    Μέσα σε 7-8 μήνες έγινε μεγαλύτερος από εμενα και λέω εγώ τι στο διάλο πήρε αυτός και έκανε μέσα σε τόσο μικρό χρονικό διάστημα αυτό που δεν κατάφερα να κάνω εγώ τόσα χρονια!

    Να μην τα πολυλογώ έμεινε σε αυτό το επίπεδο μέχρι που χάθηκε που το gym! Εγώ επειδή μιλούσα με τους φίλους του μια μέρα τους ρώτησα μα που χάθηκε αυτός και έχει καιρό να τον δω και μου λέει ο ένας σταμάτησε γιατί δεν είχε λεφτά να βάζει ΑΑΣ

    Τότε και μόνο τότε κατάλαβα τα λόγια του Ηλία ότι η μεγαλύτερη μ@λακία είναι η ψυχολογική εξάρτηση
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 21-06-12 17:15 #402
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Andreas C. Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα πω και εγώ κάτι που έγινε πριν μερικούς μήνες και έχει σχέση με αυτά που λέει και ξανά λέει ο Ηλίας αλλα δεν τον ακούει κανένας

    Πριν ενάμισι χρόνο ήρθε ένας στο gym που πηγαίνω και το κορμί του έδειχνε σαν να και μόλις ξεκινούσε!

    Μέσα σε 7-8 μήνες έγινε μεγαλύτερος από εμενα και λέω εγώ τι στο διάλο πήρε αυτός και έκανε μέσα σε τόσο μικρό χρονικό διάστημα αυτό που δεν κατάφερα να κάνω εγώ τόσα χρονια!

    Να μην τα πολυλογώ έμεινε σε αυτό το επίπεδο μέχρι που χάθηκε που το gym! Εγώ επειδή μιλούσα με τους φίλους του μια μέρα τους ρώτησα μα που χάθηκε αυτός και έχει καιρό να τον δω και μου λέει ο ένας σταμάτησε γιατί δεν είχε λεφτά να βάζει ΑΑΣ

    Τότε και μόνο τότε κατάλαβα τα λόγια του Ηλία ότι η μεγαλύτερη μ@λακία είναι η ψυχολογική εξάρτηση
    έτσι είναι έχω βαρεθεί να γράφω τα ίδια και τα ίδια και να αναλώνουμε ενα θέμα άδικα και να χάνονται πόστ επεξηγηματικά , δικαίωμα του καθένα είναι να λέει και να υποστηρίζει ότι θέλει , όταν όμως δεν έχει εμπειρία οφείλει να μαθαίνει για να σχηματίσει άποψη σωστη , αυτό είναι πληροφόρηση όχι να γράφουμε θεραπείες και τι να παίρνει ο καθένας , δεν αντιδράν όλοι το ίδιο σ αυτα , τραγικα πράματα άλλος δεν γυμνάζετε αν δεν παίρνει , πόσο αλήθεια είναι αυτή
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 21-06-12 17:19 #403
    Το avatar του χρήστη amateur666

    Εγγραφή
    08-02-2011
    Περ.
    Τσερνομπιλ
    Μηνύματα
    1.735
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Andreas C. Εμφάνιση μηνυμάτων

    Να μην τα πολυλογώ έμεινε σε αυτό το επίπεδο μέχρι που χάθηκε που το gym! Εγώ επειδή μιλούσα με τους φίλους του μια μέρα τους ρώτησα μα που χάθηκε αυτός και έχει καιρό να τον δω και μου λέει ο ένας σταμάτησε γιατί δεν είχε λεφτά να βάζει ΑΑΣ

    :
    tragik
    Αυτή τη στιγμή, κάποιοι ερωτεύονται...
    κάποιοι χωρίζουν.......
    και κάποιοι έχουν ήσυχο το κεφάλι τους...


    https://www.youtube.com/watch?v=JGwWNGJdvx8
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 21-06-12 20:43 #404
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Andreas C. Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα πω και εγώ κάτι που έγινε πριν μερικούς μήνες και έχει σχέση με αυτά που λέει και ξανά λέει ο Ηλίας αλλα δεν τον ακούει κανένας

    Πριν ενάμισι χρόνο ήρθε ένας στο gym που πηγαίνω και το κορμί του έδειχνε σαν να και μόλις ξεκινούσε!

    Μέσα σε 7-8 μήνες έγινε μεγαλύτερος από εμενα και λέω εγώ τι στο διάλο πήρε αυτός και έκανε μέσα σε τόσο μικρό χρονικό διάστημα αυτό που δεν κατάφερα να κάνω εγώ τόσα χρονια!

    Να μην τα πολυλογώ έμεινε σε αυτό το επίπεδο μέχρι που χάθηκε που το gym! Εγώ επειδή μιλούσα με τους φίλους του μια μέρα τους ρώτησα μα που χάθηκε αυτός και έχει καιρό να τον δω και μου λέει ο ένας σταμάτησε γιατί δεν είχε λεφτά να βάζει ΑΑΣ

    Τότε και μόνο τότε κατάλαβα τα λόγια του Ηλία ότι η μεγαλύτερη μ@λακία είναι η ψυχολογική εξάρτηση
    αυτος φιλε αντρεα ειναι ο μοναδικος λογος που με αποτρεπει να χρησιμοποιησω τετοιες ουσιες..το συζητουσα και με ενα φιλο απο δω μεσα..δεν μπορει να σκαω μυτη οταν πινω τους χυμους να σηκωνω 160 και 170 κιλα (γιατι γκαραντι θα τα σηκωνω αυτα τα κιλα)και να παρω καμια 10αρια μυικα κιλα και οταν σταματησω να επιστρεψω στα προηγουμενα κιλα και να γινω σε μυικοτητα οπως πριν. το εχω δει το εργο με πολλα γνωστα παιδια που μετα προσπαθουν να εξηγησουν τα ανεξηγητα...τωρα απο αποψη υγειας δεν νομιζω να επρρεασουν την υγεια μου ενα δυο κυκλοι αλλα σιγουρα θα επηρρεασουν το μυαλο μου
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 21-06-12 21:02 #405
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vaggan Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτος φιλε αντρεα ειναι ο μοναδικος λογος που με αποτρεπει να χρησιμοποιησω τετοιες ουσιες..το συζητουσα και με ενα φιλο απο δω μεσα..δεν μπορει να σκαω μυτη οταν πινω τους χυμους να σηκωνω 160 και 170 κιλα (γιατι γκαραντι θα τα σηκωνω αυτα τα κιλα)και να παρω καμια 10αρια μυικα κιλα και οταν σταματησω να επιστρεψω στα προηγουμενα κιλα και να γινω σε μυικοτητα οπως πριν. το εχω δει το εργο με πολλα γνωστα παιδια που μετα προσπαθουν να εξηγησουν τα ανεξηγητα...τωρα απο αποψη υγειας δεν νομιζω να επρρεασουν την υγεια μου ενα δυο κυκλοι αλλα σιγουρα θα επηρρεασουν το μυαλο μου
    Eγώ μπήκα στο τριπ να διαβάσω περί αας αλλά ομολογώ ότι έχω μπερδευτεί και χεστεί ταυτόχρονα.

    Ο φόβος αυτός μου προκαλεί τα εξής :

    1. Με κάνει να μην θέλω να μπω καθόλου στο τριπ αυτό.
    2. Πιστεύω οτι αν μπώ στο τριπάκι και δώ αποτέλεσμα (που θα δώ) στο τέλος δεν θα ξεκολλάω.

    Σκέφτομαι επίσης και αυτά που λέει και ο vaggan. Τα συζητήσαμε άλλωστε.

    Απο την άλλη δεν ξέρω τι θα έκανα αν είχα κάποιον και με έπαιρνε απο το χέρι που λέμε για να με καθοδηγήσει. Εκεί πιστεύω θα το σκεφτόμουνα πολύ πιο σοβαρά.

    Άλλωστε ειναι διαφορετικό το να το συζητάς απο το να είσαι ένα βήμα πριν το κάνεις.

    Εκεί λοιπόν θα έκανα τον εξης διάλογο με τον ευατό μου :
    -Θα έλεγα ρε μ@λ@κ@ θες να κατέβεις σε αγώνες ;
    -ΟΧΙ, θα απαντούσα.

    -Ε τότε τι το σκέφτεσαι ;

    Και κάπου εκεί θα τελείωνε το όλο θέμα.

    Η αλήθεια είναι ότι το όλο θέμα με τα αας με γαργαλάει απο την μια αλλά με φοβίζει πολύ περισσότερο απο την άλλη.
    Eat Clean, Lift Hard.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 27 από 32 ΠρώτηΠρώτη ... 172526272829 ... ΤελευταίαΤελευταία