Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 4 από 4
  1. 07-05-18 09:59 #1
    Προεπιλογή Αναζήτηση καλού γυμναστηρίου στην Ηλιούπολη η κοντά στην Ηλιούπολη
    Στο προηγούμενο γυμναστήριο που πήγα είπα στο γυμναστή ότι ο στόχος μου στην παρούσα φάση είναι η δύναμη προπόνηση powerlifting και ότι θέλω να αποκτήσω μυϊκό όγκο στα πόδια. Και αυτός μου απάντησε ότι μυϊκό όγκο ζητάνε οι άντρες και ότι πρώτη φορά το άκουγε από γυναίκα και εσύ μου λέει είσαι γυναίκα άρα μου λέει δεν είναι θηλυκό και εσύ μου λέειθες γράμμωση αυτό θα κάνεις. Εγώ κατάλαβα ότι ο τύπος πολύ απλά δεν γνωρίζει αυτό το οποίο του ζήτησα και αρχήσε να λέει άσχετα! Η βοηθεια που ζητάω από εσάς είναι η εξής. Γνωρίζετε στην Ηλιούπολη η κοντά στην Ηλιούπολη γυμναστήρια αν επιτρεπεται να μου πείτε που να γνωρίζει κάποιος γυμναστής αυτό που ζητάω και να μπορει να με βοηθήσει στο στόχο μου? Η αν μπορείτε να μου προτείνετε κάποια προπόνηση πάνω σ αυτό που ζητάω?
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 07-05-18 13:40 #2
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Ioannis Duff

    Εγγραφή
    20-01-2017
    Περ.
    Πειραιας
    Μηνύματα
    848
    Προεπιλογή
    maraia καταρχας καλωσηρθες στο φορουμ
    Το πρωτο θεμα διαγραφηκε εφοσων ηταν ολοιδιο με αυτο εδω,

    Οι περισσοτεροι γυμναστες στα γυμναστηρια των μαζων δεν εχουν ιδεα τι τους γινεται. Παρολο που παντα υπαρχει η περιπτωση να πετυχεις καποιον γυμναστη που ασχολειται/ασχολουταν με το powerlifting και να μπορει να βοηθησει σου προτεινω να ανεξαρτοποιηθεις - να το ψαξεις μονη σου και να ακολουθησεις την προπονηση που αρεσει σε εσενα και ανταποκρινεται στους δικους σου στοχους.
    Παντως ψαχνεις για ενα γυμναστηριο με πολλα ελευθερα βαρη και squat racks. Συνηθως τα περισσοτερα εχουν 1-2 και παιζεις ξυλο για να κανεις ενα squat. Δεν ξερω την περιοχη να σε βοηθησω.
    Οσων αφορα την προπονηση δοκιμασε να φτιαξεις ενα αλλο thread στην αντιστοιχη ενοτητα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 07-05-18 23:53 #3
    Προεπιλογή
    Κοιτα να δεις αυτο που ψάχνεις ειναι 95% πολυ δυσκολο να το βρεις σε συμβατικό γυμναστηριο γιατι πολυ απλα δεν θέλουν τέτοιου είδους αθλούμενους στο χώρο τους,εγω θα σου έλεγα σαν επιλογή να στραφείς σε γυμναστηρια crossfit box βέβαια εδω μπαίνει το θέμα του κόστους αλλα εκει το θετικό ειναι οτι μπορεις να μάθεις τεχνικές με σωστό τροπο σε άρσεις θανάτου,ολυμπιακά lifts,κλπ και ενα πολυ βασικό ειναι οτι ποτε μα ποτε δεν θα ερθει ο καθε κομπλεξικός παν άσχετος να σου πει πιο σιγα γιατι ακουστικέ η μπάρα ενω δίπλα ακριβώς ειναι ο γνωστός κλαρινογαμπρος του γυμναστηρίου και βογκάει λες και.....ενω κανει πιεσεις στήθους με τα 10κιλα (μην ιδρώσουμε κιολας) αλλα αυτος δεν ενοχλεί.
    Αυτη ειναι η μια πρόταση η δευτερη πρόταση ειναι οτι αν θες να πας σε γυμναστηριο που σαφώς ειναι πολυ πιο οικονομικό αυτο που πρεπει να δεις ειναι αν εχει ελεύθερα βαρη αν εχει αρκετό εξοπλησμο σε μπάρες αλτηρες πλάκες κιλών πάγκους οπωσδήποτε power rack η τουλάχιστον ενα απλό rack για να μπορεις να κανεις καθίσματα αν υπάρχει επαρκείς χώρος για τα ελεύθερα βαρη και οχι μια γωνία στο πατάρι,και το αλλο ειναι οτι πρεπει να τσεκάρεις όσο μπορεις βέβαια τη φαση ειναι η γυμναστές αυτο το βλέπεις κάνοντας τους μερικές ερωτήσεις.για αυτο που ζητάς.
    Γενικα πάντως στην Ηλιουπολη απο φίλους που μένουν εκει δεν υπάρχει,τουλάχιστον εκει κοντα που μένουν,γιατι ειναι και μεγαλη περιοχή.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 08-05-18 21:14 #4
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.563
    Προεπιλογή
    Crossfitαδικα έχει Αργυρούπολη αλλά και στο Ελληνικό.
    Επειδή σε αυτά έχουν κάνει στροφή αρκετοί πρώην αρσιβαρίστες, αν μη τι άλλο, μπορείς να βρείς βοήθειες εκεί.
    Απάντηση με παράθεση