Σελίδα 1 από 9 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 130
  1. 07-09-06 10:00 #1
    Προεπιλογή Ψωμί: Ποιο είδος είναι το καλύτερο;
    poio psomi einai to poio ygieino kai me tis ligoteres thermides?
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 07-09-06 10:03 #2
    pushhead
    Guest
    Προεπιλογή
    to aspro ksexna to pantws!!!egw sou proteinw to polysporo!!exei tis perissoteres fitikes ines (pou opws oloi kseroume den prosdidoun thermides giati den peptontai)!alliws to ollikhs allesews!synthetous ydatanthrakes olh th mera ektos meta thn proponhsh!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 07-09-06 19:31 #3
    Weight Freak
    Το avatar του χρήστη billys15

    Εγγραφή
    29-07-2006
    Περ.
    Ptolemaida
    Μηνύματα
    3.918
    Προεπιλογή
    ego ksero oti to legomeno "mavro" exei ligoteres thermides kai nomizo kai perissotera threptika systatika
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 07-09-06 20:30 #4
    pushhead
    Guest
    Προεπιλογή
    billias15 Posted: 07/09/2006 19:31 Post subject:

    --------------------------------------------------------------------------------

    ego ksero oti to legomeno "mavro" exei ligoteres thermides kai nomizo kai perissotera threptika systatika
    to mavro pswmi exei perissoteres apeptes fitikes ines!!!opote h idia posothta mavrou pswmiou me asprou exei ligoteres thermides logw twn fitikwn inwn!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 07-09-06 20:48 #5
    Προεπιλογή Re: poio psomi einai to kalytero....
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο giorgos_xania
    poio psomi einai to poio ygieino kai me tis ligoteres thermides?
    Λοιπόν μακρυά απο το άσπρο το ψωμί είναι θάνατος!το ρίχνουμε μέσα πολύ αλάτι αλλά και ΠΟΛΛΗ ΖΑΧΑΡΗ που είναι ο χειρότερος δισακχαρίτης πάνω στην γή!ζάχαρη=φρουκτόζη+γλυκόζη. η φρουκτόζη παρουσία γλυκόζης γίνεται λίπος...θες κι άλλα?(γι αυτό και τα φρούτα τα τρώμε σκέτα χωρίς άλλους υδατάνθρακες η τουλάχιστον έτσι πρέπει να τα τρώμε)
    Γενικά πρέπει να μένουμε μακρυά απο τα 3 άσπρα, δηλάδη άσπρο αλεύρι άσπρη ζάχαρη άσπρο ψωμί...
    Ο γλυκαιμικός δεικτης αυτών των τροφών σε παχαίνει κι όχι οι θερμίδες που έχουνε, μιας και πολλά μαύρα είναι πιο θερμιδογόνα απο τα άσπρα αλλά πιο υγιεινά και με πιο πολλές φυτικές ίνες.
    Συμπέρασμα:νομίζω το βγαζεις μόνος σου...
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 08-09-06 14:50 #6

    Εγγραφή
    12-11-2005
    Περ.
    In Your Mind
    Μηνύματα
    579
    Προεπιλογή
    to aspro psimi periexei mesa xamilis piotitas katergasmenous idatanthrakes alati,zaxari kathos kai ligoteres fitikes ines. protimiste mavro psomaki
    O Ruhl κλέβει το Sida του Piki
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 25-03-07 10:14 #7
    Προεπιλογή Ψωμί
    Τι γίνεται με το ψωμί?Τρώτε?
    Το θεωρήτε μια αξιόλογη πηγή υδατανθράκων?
    Ποιά η ποιοτητα τους σε σύγκριση με τους υδατάνθρακες του ριζιού, της πατάτας, της βρώμης?
    from the beginning
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 25-03-07 10:23 #8
    Weight Freak
    Το avatar του χρήστη billys15

    Εγγραφή
    29-07-2006
    Περ.
    Ptolemaida
    Μηνύματα
    3.918
    Προεπιλογή
    Εγω τρωω μονο οταν κανω sandwich.Νομιζω οτι τα carbs του ειναι χαμηλοτερης ποιοτητας απο αυτα που λες.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 25-03-07 13:49 #9
    Το avatar του χρήστη v@g

    Εγγραφή
    18-03-2007
    Περ.
    Π. Φάληρο
    Μηνύματα
    93
    Προεπιλογή
    Προσωπικά το ψωμί το έχω μόνο σα cheal meal σα μπαγκέτα ολικής με γαλοπούλα και σαλάτα. Δε συγκρίνεται με τίποτα με το ρύζι ή τη βρώμη...
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 25-03-07 16:25 #10
    Προεπιλογή
    παιδια δεν τρωει κανεις σας το λεγομενο "γερμανικο" ψωμι? ειναι φτιαγμενο απο δημητριακα η σικαλη ολικης, και το βρισκεις συσκευασμενο σε λεπτες φετες, στο ραφι με τις υγειινες τροφες στα super market...δεν ειναι τοσο νοστιμο, αλλα απο θρεπτικα σκιζει!
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 25-03-07 17:11 #11
    Προεπιλογή
    Δε συγκρίνεται με τίποτα με το ρύζι ή τη βρώμη...
    για πιο λόγο? Τι έχουν παραπάνω οι υδατάθρακες του ρυζιου από αυτούς του ψωμιού?
    from the beginning
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 25-03-07 18:18 #12
    Banned
    Εγγραφή
    30-09-2006
    Περ.
    Drama, Greece
    Μηνύματα
    1.446
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Antonio
    Δε συγκρίνεται με τίποτα με το ρύζι ή τη βρώμη...
    για πιο λόγο? Τι έχουν παραπάνω οι υδατάθρακες του ρυζιου από αυτούς του ψωμιού?
    Eίναι καλύτεροι απο άποψη ποιότητας.
    Κατ' αρχην το ψωμί είναι κατα πολύ επεξεργασμένη τροφή και απο επεξεργασμένο αλέυρι και περιέχει και κάποια εξτρά που ειναι ακατάλληλα για διατροφή μποντυμπίλντερ.
    Ακόμα και το μαυρο των φούρνων, δεν "κάνει".
    Αυτό που ανέφερε ο φίλος winstrol, το μαυρο γερμανικού τύπου και εννοεί φαντάζομαι του τύπου pumpernickel, είναι καλύτερης ποιότητας απο τα άλλα ψωμιά, ειδικά εαν είναι απο σίκαλη.
    Παρόλα αυτά, για δίαιτα γράμμωσης υστερεί σε σχέση με το ρύζι (μπασμάτι ειδικά), πατάτα και την βρώμη.
    Επίσης, και για την περίοδο όγκου, καλό ειναι να προτιμούνται κυρίως οι πιό "κατάλληλοι" ή αν θέλετε "μποντυμπιλντεράδικοι" υδατάνθρακες στομεγαλύτερο ποσοστό και όλοι οι άλλοι να έρχονται σε δευτερη μοίρα.
    Όλα αυτά βγαίνουν κυρίως απο την πράξη και απο την εμπειρία και όχι μόνο την δική μου, δεν βγαινουν απο επιστημονικές έρευνες και τέτοια.
    Αν νομίζετε κάτι αντίθετο, δεν έχετε παρά να δοκιμάσετε να πετυχετε με αυτό, ενα σοβαρό και σωστό αποτέλεσμα, για να πειστείτε κιόλλας ή για να αποδείξετε ότι είναι λάθος οι απόψεις μου.
    Μιλάμε πάντα για bodybuilding και για σοβαρό bodybuilding.

    Αυτα κατα την άποψη και γνώμη μου.
    Και να θυμάστε πάντα, εχθρός του καλού ειναι το καλύτερο, και όπως λέω εγω, εχθρός του καλύτερου, το βέλτιστο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 25-03-07 18:25 #13
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη Gasturb

    Εγγραφή
    18-04-2006
    Περ.
    Zimbabwe
    Μηνύματα
    3.660
    Προεπιλογή
    Εγώ πάντως όσες φορές τρώω πάντα μαύρο με σπόρους μέσα, το άσπρο κ κυρίως την μπαγκέτα ούτε με το ζόρι!!


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο BRaWNy
    Και να θυμάστε πάντα, εχθρός του καλού ειναι το καλύτερο
    εχθρός του καλoύ οπότε φίλος του κακου

    Gt
    Bodybuilding.gr
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 25-03-07 18:26 #14
    Banned
    Εγγραφή
    30-09-2006
    Περ.
    Drama, Greece
    Μηνύματα
    1.446
    Προεπιλογή
    Συμφωνώ με τον vag "Powerquake BiZZer", το ψωμί το συγκαταλέγω και εγω στα cheat meals και για να καταλάβετε καλύτερα, cheat meals για μένα δεν ειναι μόνο η πραγματική σαβούρα, αλλά και η "καλή σαβούρα", δηλαδή και ορισμένες τροφές που είναι καλές για υγειηνή διατροφή, απλά δεν χωράνε πολύ στην διατροφή ενός μποντυμπίλντερ και ειδικά σε δίαιτα γράμμωσης δεν χωράνε καθόλου.
    Πολλές φορές δεν αποφεύγουμε κάτι μόνο επειδή ειναι ανθυγειηνό, αλλά και κάτι που είναι υγειηνό, μόνο και μόνο για τους μποντυμπιλντεράδικους ή παρόμοιους σκοπούς, που έχουν σχέση με την εμφάνιση κυρίως, αλλά και με την απώλεια λίπους.
    Φυσικά αν μας λείψει κάτι απο απαραίτητα στοιχεία, το συμπληρώνουμε με άλλον τρόπο.
    Έτσι ειναι το μποντυμπίλντιγκ, αν κάποιου δεν του αρέσει και δεν μπορει να προσαρμοστεί σε αυτό, ας μην κάνει μποντυμπίλντιγκ, εστω και σε ερασιτεχνικό επίπεδο ή τουλάχιστον να μην έχει απαιτήσεις απο αυτό για ανάλογο αποτέλεσμα.

    Κατα την άποψη και γνωμη μου.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 25-03-07 18:37 #15
    Προεπιλογή
    Θα συμφωνησω σε ολα με τον BRAWNY.Και εγω το συγκαταλεγω μονο στα cheatmeals.Το καταναλωνω μονο σε εκτακτη αναγκη σε μορφη σαντουιτς με γαλοπουλα η τονο ακομα και σε περιοδο ογκου.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 9 123 ... ΤελευταίαΤελευταία