Θέμα: Metalhead's LoG

Σελίδα 71 από 86 ΠρώτηΠρώτη ... 2161697071727381 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1.051 έως 1.065 από 1289
  1. 14-07-15 18:14 #1051
    Το avatar του χρήστη SOLID

    Εγγραφή
    26-01-2008
    Περ.
    HELL-AS
    Μηνύματα
    883
    Προεπιλογή
    Ωραιες φωτογραφιες,δυναμη.
    Και οι προπονησεις επισης,μ'αρεσει που τις περιγραφεις αναλυτικα και οι ασκησεις που διαλεξες ειδικα ορισμενες ειναι θανατος (με την καλη εννοια) με αργες επαναληψεις συγκεντρωμενες σε καθε χιλιοστο της κινησης και χωρις κλειδωμα για ξεκουραση.

    Ωραιος.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 14-07-15 19:30 #1052
    Officer
    Το avatar του χρήστη Metalhead|T|

    Εγγραφή
    26-04-2012
    Περ.
    ΤhE SeWErs
    Μηνύματα
    3.642
    Προεπιλογή
    Eυχαριστώ πολυ φιλε μου εχω περάσει σε αλλη φάση πλεον,μιας κ μ αρεσει να πειραματίζομαι κ να βλέπω εμπειρικά τι ''δουλευει'' κ τι οχι,δεν κυνηγάω τοσο τα κιλά(αμεσα,σε καθε προπονηση) αλλα μου αρεσει να δουλευω περισσότερο με τον μύ και το muscle-mind connection ,την αυτοσυγκέντρωση,την απομόνωση κλπ
    Τάσος
    * Online Coaching /Personal Training Services - Ατομικά προγράμματα προπόνησης /Διατροφικά πλάνα Instagram : HardCoretrainingSupport
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 14-07-15 20:23 #1053
    Banned
    Εγγραφή
    01-04-2015
    Μηνύματα
    168
    Προεπιλογή
    Πολύ δυνατός ο Metalhead!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 16-07-15 01:28 #1054
    Officer
    Το avatar του χρήστη Metalhead|T|

    Εγγραφή
    26-04-2012
    Περ.
    ΤhE SeWErs
    Μηνύματα
    3.642
    Προεπιλογή
    Πληροφορίες για τη σημερινη προπονηση αυριο πρωί...ΠΛΑΤΗ δικ σημερα,αυριο θα κάνω ΜΗΡΙΑΙΑ ΔΙΚΕΦΑΛΑ-ΓΑΜΠΕΣ-ΤΡΙΚΕΦΑΛΑ



    TEASER το μεταπροπονητικο μου.(αφου ηπια 1 scoop synthex milk στο gym) ..περιπου 1000θερμιδες Όνομα: 2015-07-15-508.jpg Εμφανίσεις: 437 Μέγεθος: 100,0 KB
    Τάσος
    * Online Coaching /Personal Training Services - Ατομικά προγράμματα προπόνησης /Διατροφικά πλάνα Instagram : HardCoretrainingSupport
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 16-07-15 16:08 #1055
    Officer
    Το avatar του χρήστη Metalhead|T|

    Εγγραφή
    26-04-2012
    Περ.
    ΤhE SeWErs
    Μηνύματα
    3.642
    Προεπιλογή
    Προπόνηση εχτές

    Μονόζυγο 4χ12

    Ελξεις οπισθολαίμιες απο ψηλη τροχαλία

    Κωπηλατικη με μπαρα σκυφτός

    Καθιστη κωπηλατική μηχανημα

    Δικεφαλα Σφυρια και Drag Curls


    Σημερα το πρόγραμμα εχει
    :

    Αρσεις θανάτου με τεντωμένα πόδια,glute bridge ορθιο leg curl
    Γαμπες + τρικέφαλα


    Πρωινό ομελέτα με 4αυγα (ασπραδια) + τριμμένο κολοκυθακι,1ο γευμα 500γρ μακαρονια 200γραμμαρια καλαμαρακι μαγειρευτο με σαλτσα ντοματας μισο γιαουρτι

    2ογευμα 250ρυζι το υπολοιπο γιαουρτι +καλαμαρακι

    και βλεπουμε
    Τάσος
    * Online Coaching /Personal Training Services - Ατομικά προγράμματα προπόνησης /Διατροφικά πλάνα Instagram : HardCoretrainingSupport
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 30-07-15 15:18 #1056
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Metalhead|T| Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ πολύ και τους 2 σας...

    Φεθάκο ειναι δύναμη ο συνδοιασμός..προσωπικά μ αρεσει παρα πολύ η υφη που βγάζει το ολο θέμα και το τρώω με ορεξη(μεχρι να το βαρεθω και αυτο).χαχαχ η συνταγή ειναι πρόταση απο πολυ καλο φίλο και αθλητη του χώρου...

    Θεωρητικά φτιάχνεις το εξης 100γρ βρώμη χυμο μήλο μεχρι να λασπώσει το μιγμα +λιγο παραπάνω γιατι η βρώμη ''τραβαει'',κανελλα,ανακατεμα και ψυγειο...ΕΩΣ ΟΤΟΥ να φάς το πιτακι της βρώμης εχει γινει το μίγμα...βγάζεις,κόβεις και οτι φρούτο θές απο πάνω κ απολαμβάνεις...Απαιχτο!!! και οχι μονο για πρωινό!!
    Φιλε μεταλ καλησπέρα!

    Το έφτιαξα το παραπανω και πραγματικά γαμαειιιιι! μονο που εγω δεν το εβαλα ψυγειο το εβαλα στην καταψυξη για κανα 13-14 λεπτά και δεν είχε ουτε παγωσει ουτε ήταν τελειως μαλακο κάτι στο ενδιαμεσο! Πραγματικά πολύ καλο, περιττο να πω ότι έριξα μισο κιλο κανέλα μέσα ^^
    Πάντως, τέτοιας φάσης πρωινα απαιτουν άλλη πηγη πρωτεΐνης γιατι εγω συνηθως βαζω την whey μέσα στο μπολ με την βρώμη κάτι το οποιο εκανα με τον χυμο μήλο την 2η φορα και πραγματικα δεν κατεβαινε, θα το δοκιμάσω πάντως να ριξω αυγευστη μέσα που έχω ένα τσουβαλάκι ακομη και δεν ξέρω με τι να το συνδυάσω.
    Εντωμεταξύ πήρα ένα μήλο το εκοψα στα 4 και το εκοψα σε στυλ κύβους το πασαληψα με φυστικοβουτυρο και το εριξα μεσα στο μπολ, έγινε πανικος...

    Ζεις παρεπιπτοντως?
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 02-09-15 01:42 #1057
    Officer
    Το avatar του χρήστη Metalhead|T|

    Εγγραφή
    26-04-2012
    Περ.
    ΤhE SeWErs
    Μηνύματα
    3.642
    Προεπιλογή
    Μετα απο ισχυρή περίοδο διακοπών,ΚΑΙ προπονητικά οσο προσπαθουσα αλλα και διατροφικά να βρίσκομαι σε μια κατάσταση συντήρησης επανήλθα δυναμικά και ξεκινησα τις προπονήσεις μου και το διατροφικό μου πλάνο απο εχτες με προπονηση στήθους (δεν ξεκινησα με κυκλικό διότι τοσο καιρό ακολουθουσα ενα στυλ κυκλικών προπονησεων για να μην ξεχνιεμαι,φυσικά εκανα και την απαραίτητη αποχή για να ξεκουραστεί σώμα κ πνευμα)

    Η σημερινη προπονηση ειχε ποδια,μετρια κιλά αλλα με πολύ focus και σημασία εδώ παίζει κ ο παρτενερ,οπου θα δούμε τι θα καταφέρουμε


    Διατροφικά τώρα,εχω καθαρίσει πάλι το φαγητο(χωρίς αυτο να σημαινει οτι ξεφυγα παρα πολυ μεσα στους θερινους μηνες), κ προσπαθώ παλι να ενταχθώ στο διατροφικό πλανο που ακολουθουσα και πρίν,με περισσότερη ποικιλία φυτικών ινών,υδ/κα,και σαλατικών για αρχή κ επειτα βλέπουμε!!

    Απο συμπληρώματα θα χρησιμοποιήσω Σίγουρα αμινοξέα σε σκόνη τα οποια εχω ηδη απο πρίν,και θα προστεθουν : βιταμίνη c (σε χαπι ή αναβράζον),πολυβιταμίνες(κάτι σε στυλ pack ή iss pack),πρωτείνη,και απο κεί και πέρα συμπληρωματικά ότι μου ερθει..

    Αεροβια εχω συμπεριλάβει να κάνω 15λεπτα μετα την προπονηση ειτε ελλειπτικό ειτε διαδρομο ,για αποθεραπεία,ενω κατα τη διαρκεια των διακοπών ανα 2 μερες συνηθως εκανα περπάτημα 40λεπτα ..


    Καλη προπονητική σεζόν σε όλους,καλό φθινόπωρο ,με επιτυχίες και μακρια απο τραυματισμους...μεινετε συντονισμένοι!!
    Τάσος
    * Online Coaching /Personal Training Services - Ατομικά προγράμματα προπόνησης /Διατροφικά πλάνα Instagram : HardCoretrainingSupport
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 02-09-15 22:25 #1058
    Προεπιλογή
    Μου άρεσε το τελευταίο....stay tuned που λένε και οι βάρβαροι Καλή αρχή και πάλι Τάσαρε, καλή πρόοδο και καλή επιτυχία στα αγωνιστικά σου πλάνα (εφόσον έχεις)
    Go heavy or go home!
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 03-09-15 02:25 #1059
    Officer
    Το avatar του χρήστη Metalhead|T|

    Εγγραφή
    26-04-2012
    Περ.
    ΤhE SeWErs
    Μηνύματα
    3.642
    Προεπιλογή
    Eυχαριστώ πολύ GOLDEN
    Τάσος
    * Online Coaching /Personal Training Services - Ατομικά προγράμματα προπόνησης /Διατροφικά πλάνα Instagram : HardCoretrainingSupport
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 03-09-15 08:12 #1060
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    Καλημέρα μέταλ! και καλή αρχη και από εμένα φιλε! Μερικές ερωτησούλες. Για ποσο καιρο ήσουν εκτός? Δεν έκανες τιποτα τίποτα οσο ησουν off? Διατροφικά πως ήσουν περιπου? Αυτά!
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 03-09-15 13:41 #1061
    Officer
    Το avatar του χρήστη Metalhead|T|

    Εγγραφή
    26-04-2012
    Περ.
    ΤhE SeWErs
    Μηνύματα
    3.642
    Προεπιλογή
    Καλησπερα και ευχαριστώ φίλε

    ΟΦΦ θεωρητικά απο αρχες ιουλίου περίπου ,που λόγω περιόδου διακοπών,δεν μπορουσα να εχω το ακριβές μου προπονητικο κ διατροφικό πρόγραμμα

    Για αρκετό διάστημα ειχα δυνατότητα επαφης με γυμναστηριο,οποτε το προσάρμοσα στο περίπου τουλαχιστον 3 φορες τη βδομαδα ,καμια φορα και 4 αλλα ίσως την επομενη να μην προλάβαινα να παω τις ιδιες κλπ...

    Γενικά πρόσεξα αρκετα τη διατροφή μου μεσα στο καλοκαίρι,χωρίς στερήσεις,

    Ο αυγουστος ηταν λιγο παράξενος με αποχή απο γυμναστήριο,και τερμα ελευθερη διατροφή,αλλα ευτυχώς δεν ξέφυγα,αλλα στην ουσία βοηθησα τον οργανισμό μου να ανακάμψει και να φάει πραγματα που ,μπορεί να μην ζητουσε τοσο καιρό,αλλα ηταν εκτος διατροφής (φυσικα δεν μιλάμε για κρεπάλες με αναψυκτικα πιτσες κλπ ,αλλα σπιτικά φαγητά,ψητα κλπ)


    Οπως καταλαβαινεις σε φάσεις που τυχαινε να φευγω με παρεα ολοκληρη εβδομαδα (γιατι ετσι κιαλλιως ελλειπα ολο το καλοκαιρι εκτος αθηνών) για μακρινό ταξίδι,εκει δεν μπορουσα να ειμαι παρα πολυ αυστηρός στη διατροφή και ποσο μαλλον στην προπονηση...!


    Αυτα,πιστευω να σε κάλυψα
    Τάσος
    * Online Coaching /Personal Training Services - Ατομικά προγράμματα προπόνησης /Διατροφικά πλάνα Instagram : HardCoretrainingSupport
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 03-09-15 13:51 #1062
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Metalhead|T| Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα και ευχαριστώ φίλε

    ΟΦΦ θεωρητικά απο αρχες ιουλίου περίπου ,που λόγω περιόδου διακοπών,δεν μπορουσα να εχω το ακριβές μου προπονητικο κ διατροφικό πρόγραμμα

    Για αρκετό διάστημα ειχα δυνατότητα επαφης με γυμναστηριο,οποτε το προσάρμοσα στο περίπου τουλαχιστον 3 φορες τη βδομαδα ,καμια φορα και 4 αλλα ίσως την επομενη να μην προλάβαινα να παω τις ιδιες κλπ...

    Γενικά πρόσεξα αρκετα τη διατροφή μου μεσα στο καλοκαίρι,χωρίς στερήσεις,

    Ο αυγουστος ηταν λιγο παράξενος με αποχή απο γυμναστήριο,και τερμα ελευθερη διατροφή,αλλα ευτυχώς δεν ξέφυγα,αλλα στην ουσία βοηθησα τον οργανισμό μου να ανακάμψει και να φάει πραγματα που ,μπορεί να μην ζητουσε τοσο καιρό,αλλα ηταν εκτος διατροφής (φυσικα δεν μιλάμε για κρεπάλες με αναψυκτικα πιτσες κλπ ,αλλα σπιτικά φαγητά,ψητα κλπ)


    Οπως καταλαβαινεις σε φάσεις που τυχαινε να φευγω με παρεα ολοκληρη εβδομαδα (γιατι ετσι κιαλλιως ελλειπα ολο το καλοκαιρι εκτος αθηνών) για μακρινό ταξίδι,εκει δεν μπορουσα να ειμαι παρα πολυ αυστηρός στη διατροφή και ποσο μαλλον στην προπονηση...!


    Αυτα,πιστευω να σε κάλυψα

    Με κάλυψες και με το παραπάνω φιλε μέταλ! Νομιζα πως ήσουν τελειως off αλλά και με 3-4 ημέρες πιστεύω να επωφελήθηκες σε σχεση με το να μην εκανες τιποτα για τιποτα, επίσης, τώρα που ξαναγύρισες είδες καποια διαφορα ως προς την δύναμη? Όπως ειπες έκανες απλα΄συντηρηση απλά απορω μετά από αυτό το διαστημα αν σε βοηθησε σε αυτόν τον τομέα. Και κάτι τελευταιο που δεν ρώτησα στο αρχικο μου πόστ, έπερνες κανενα συμπλήρωμα πέρα από πρωτεινη?
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 03-09-15 13:54 #1063
    Το avatar του χρήστη Nive

    Εγγραφή
    12-04-2010
    Περ.
    Αιγάλεω city
    Μηνύματα
    1.993
    Προεπιλογή
    Xρειάζεται και το οφ Τάσο το ξέρεις και κάποιες φορές απαιτείται για ξεκούραση!
    Φυσικά το δύσκολο είναι αύτό που έκανες εσύ και έμεινες σε καλά επίπεδα, εγώ μπορεί να ξέφευγα είμαι επιρρεπής.

    Τώρα που θα μπεις πάλι διατροφή γυμναστική θα πρηστείς μέχρι τ`αυτιά....
    PHYSIO ARK VERONIS
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 03-09-15 14:09 #1064
    Officer
    Το avatar του χρήστη Metalhead|T|

    Εγγραφή
    26-04-2012
    Περ.
    ΤhE SeWErs
    Μηνύματα
    3.642
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Feth Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με κάλυψες και με το παραπάνω φιλε μέταλ! Νομιζα πως ήσουν τελειως off αλλά και με 3-4 ημέρες πιστεύω να επωφελήθηκες σε σχεση με το να μην εκανες τιποτα για τιποτα, επίσης, τώρα που ξαναγύρισες είδες καποια διαφορα ως προς την δύναμη? Όπως ειπες έκανες απλα΄συντηρηση απλά απορω μετά από αυτό το διαστημα αν σε βοηθησε σε αυτόν τον τομέα. Και κάτι τελευταιο που δεν ρώτησα στο αρχικο μου πόστ, έπερνες κανενα συμπλήρωμα πέρα από πρωτεινη?
    Επεσα αισθητα σε πρηξίματα ώς ηταν λογικό και θόλωσα αρκετα γενικά,αλλα τα σχήματα υπάρχουν ακομα..

    τα πρηξίματα θα ερθουν μετα απο 1-2 βδομαδες προπονησης πάλι...

    Φυσικα ειδα διαφορά σε δύναμη,πεσμένη αισθητά,κ για αυτο θέλει πάλι προσεκτική επανενταξη στις προπονησεις
    Σίγουρα ομως απο το να μην εκανα τίποτα ,με βοηθησε παρα πολυ η αραιή προπονηση..


    Απο συμπληρώματα μονο πρωτείνη,και αραια και που αμινοξέα με χυμό ή postworkout με τις πολλες ζεστες και πολλα παγακια μεσα
    Τάσος
    * Online Coaching /Personal Training Services - Ατομικά προγράμματα προπόνησης /Διατροφικά πλάνα Instagram : HardCoretrainingSupport
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 03-09-15 19:55 #1065
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη psonara

    Εγγραφή
    13-01-2010
    Περ.
    αμαλιαδα
    Μηνύματα
    2.404
    Προεπιλογή
    καλησπερα και απο μενα φιλε μεταλ!καλη σεζον ευχομαι και καλη επανοδο σε προπο και διατροφη!αλλωστε πιστευω κι εγω αυτο που προανεφερες οτι σε 2 εβδομαδες θα εισαι οπως πριν!το σωμα δεν ξεχνα!
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 71 από 86 ΠρώτηΠρώτη ... 2161697071727381 ... ΤελευταίαΤελευταία