Σελίδα 70 από 140 ΠρώτηΠρώτη ... 2060686970717280120 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1.036 έως 1.050 από 2094
  1. 08-08-15 16:15 #1036
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Feth Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλε πως ακριβως νομιζεις μπαινεις ο όγκος? Όταν τρως περισσοτερο από οσο καις ενας αριθμος θερμιδων χρησιμοποιείται για να σου μεγαλώσει τους μυς σου, οι υπολοιπες θερμιδες που περισσευουν που νομιζεις ότι πηγαινουν? Στο σωματικος σου λίπος, αν το πάς αργα και πάλι πιστευω δεν θα καταλήξεις με κοιλιακους και αν θα καταλήξεις θα αχνοφαινονται και αυτό με σφυξιμο. Αν το πας με διατροφή ογκου που τρωω ότι βλέπω μπροστα μου και σε μεγαλες ποσοτητες τοτε θα καταληξεις χωρις κοιλιακους και σε αρκετα συντομο χρονικο διαστημα, και στις 2 περιπτω΄σεις μην περιμενεις να έχεις κοιλιακούς, δεν γινεται να βαλεις μυικά κιλά και να κρατήσεις αυτό το 8% λίπος που έχεις ηδη. Εξαρτάται όμως και σε τι ποσοστο λιπος θα σταματήσις τον ογκο, γιατι αν εισαι τώρα 8% όπως λές και τον σταματήσεις στο 13 τότε ίσως ναι να φαινονται βασικά να αχνοφαινονται αλλά όταν εισαι στο 15-16% αμφιβαλλω. Οπότε αυτους που έχεις δει ισως να ειχαν ξεκινησει προσφατα τον ογκο η να κανουν χρόνια γυμναστηριο και να εχουν ηδη μια αξιοπρεπες μυική μάζα πάνω τους.

    ωραια τοτε θα σταματησω εκει π λες στο 13% δλδ να φαινεται εστω κατι...ευχαριστω για τον χρονο σου/σας θα σας ενημερωσω για τα αποτελεσματα σε μιερικους μηνες!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 08-08-15 19:20 #1037
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    Κατι μου λέει θα κανεις του κεφαλιού σου.
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 08-08-15 19:52 #1038
    Προεπιλογή
    Καλησπέρα έχω σταματήσει την whey για να καθαρίσω περισσότερο και ξεκίνησα σκόνη ανινοξέα 5γρ πριν και μετά την προπόνηση θα σταματήσω λόγο διακοπών την προπόνηση να συνεχίσω τα ανινοξεα μαζί με κάποιο γεύμα η όχι;

    Sent from my HM 1S using Tapatalk
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 08-08-15 22:37 #1039

    Εγγραφή
    05-12-2012
    Περ.
    Winter is coming
    Μηνύματα
    1.969
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Μανθουλης Εμφάνιση μηνυμάτων
    ωραια τοτε θα σταματησω εκει π λες στο 13% δλδ να φαινεται εστω κατι...ευχαριστω για τον χρονο σου/σας θα σας ενημερωσω για τα αποτελεσματα σε μιερικους μηνες!
    ο πιο ευκολος τροπος ειναι να ανεβαζεις ανα 2-4 βδομάδες φωτογραφίες σε ένα log λέγοντας και πως κινείται η διατροφή σου. Επίσης καλύτερα να μετράς θερμίδες γιατί αν πας με το πως νιωθεις δε θα βγεις πουθενα

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Feth Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κατι μου λέει θα κανεις του κεφαλιού σου.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 09-08-15 12:11 #1040
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Feth Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κατι μου λέει θα κανεις του κεφαλιού σου.
    θα δειξει

    ο πιο ευκολος τροπος ειναι να ανεβαζεις ανα 2-4 βδομάδες φωτογραφίες σε ένα log λέγοντας και πως κινείται η διατροφή σου. Επίσης καλύτερα να μετράς θερμίδες γιατί αν πας με το πως νιωθεις δε θα βγεις πουθενα

    θα το χω υποψην μου
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Μανθουλης : 09-08-15 στις 12:17
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 10-08-15 15:04 #1041
    Banned
    Εγγραφή
    07-04-2014
    Μηνύματα
    77
    Προεπιλογή
    Καλησπέρα σε όλους. Μιας και είναι καλοκαίρι και κυκλοφορούμε με κοντομάνικα,παρατηρώ σε πολύ κόσμο που ασχολείται με Bodybuilding το εξής:Βλέπω στην περιοχή των χεριών και των ώμων κυρίως μια πολύ ωραία και τελειοποίημένη ας το πούμε όψη.Σαν να είναι πολύ λεπτό το δέρμα και βγάζει μια ποιότητα εξωπραγματική.Λες και έχει περάσει κάτι πάνω από το δέρμα και το έχει λειάνει τελείως.Όσο κι αν έχω ξυριστεί, όσο και αν εχω μαυρίσει, όσες κρέμες κι αν έχω βάλει ακόμη και σε μικρό ποσοστό λίπους δεν έχω καταφέρει αυτό το look.Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει πώς επιτυγχάνεται αυτό;Ευχαριστώ
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 11-08-15 15:54 #1042
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    ειναι θεμα ποσοστου λιπους, καθως κ υγρων που κουβαλαει ο καθενας..
    αλλα πιστευω οτι οπως κ η φλεβικοτητα, ειναι κ αυτο θεμα γονιδιακο για το πως θα δειχνει καποιος απο αυτη την αποψη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 13-08-15 12:07 #1043
    Banned
    Εγγραφή
    07-04-2014
    Μηνύματα
    77
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    ειναι θεμα ποσοστου λιπους, καθως κ υγρων που κουβαλαει ο καθενας..
    αλλα πιστευω οτι οπως κ η φλεβικοτητα, ειναι κ αυτο θεμα γονιδιακο για το πως θα δειχνει καποιος απο αυτη την αποψη.
    Ευχαριστώ για την απάντηση
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 15-08-15 15:09 #1044
    Banned
    Εγγραφή
    07-04-2014
    Μηνύματα
    77
    Προεπιλογή
    Καλησπέρα σε όλα τα μέλη του φόρουμ. Παρατηρώ στο σώμα μου το εξής φαινόμενο :Παρόλο έχω αναπτυχθεί ικανοποιητικά όλα τα χρόνια που κάνω προπόνηση έχω φτάσει σε ένα σημείο που παίζω οριακά για μενα κιλά. Ναι μεν πριζομαι και ανεβάζω επαναλήψεις και κιλά απλά έχω φτάσει σε σημείο στασιμότητας όσον αφορά τη δύναμη και τις επαναλήψεις και αν φαω περισσότερο φαγητό απλά πλαδαρευω, γεμίζω νερά, λιπώνω χωρίς να έχω αύξηση της δύναμης ή της μυϊκής μάζας μου.Μιλάμε πάντα για νατουραλ bodybuilding. Τι να κάνω για να ξεκολλήσω; Αλλάζω κατά διαστήματα κιλά, ασκήσεις, επαναλήψεις αλλά είμαι εδώ και αρκετό καιρό πάνω κάτω στα ίδια επίπεδα. Προπόνηση εντατική κάνω 8 χρόνια και γυμναστική γενικότερα πάνω από 10.Τι μου προτείνετε; Ευχαριστώ
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 18-08-15 15:16 #1045
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    Μια ερωτηση παιδια, είχα πάρει πριν κανα 5μηνο ένα προιον της now foods (Vitamin E των 400) θυμαμαι πως είχα πάρει 5-6 στην αρχη και δεν εχω ξαναπάρει εκτοτε, να σημειωσω πως η vitamin e είναι σε gel μορφη εννοώ τα μαλακα μπαλάκια, απλα το ερωτημα μου είναι πως το gel έχει μαλακώσει πολύ από τότε, στην αρχη ήταν σκληρό. Να πάρω αφοβα εφόσον δεν έχουν ξεπεράσει την ημερομηνια λήξεως?
    Το ίδια ισχυει και για κάτι omega 3 που είχα πάρει.
    μαλακά μπαλάκια εννοω αυτά:

    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Feth : 18-08-15 στις 15:24
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 18-08-15 15:38 #1046
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    ναι δεν υπαρχει προβλημα, το παθαινουν αυτο συμπληρωματα σε μορφη gel caps λογω θερμοκρσιας το καλοκαιρι..
    αν θες να το αποφευγεις, μπορεις να τα διατηρεις στο ψυγειο..
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 18-08-15 15:43 #1047
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι δεν υπαρχει προβλημα, το παθαινουν αυτο συμπληρωματα σε μορφη gel caps λογω θερμοκρσιας το καλοκαιρι..
    αν θες να το αποφευγεις, μπορεις να τα διατηρεις στο ψυγειο..
    Μάλιστα! Αυτό με το ψυγειο δεν το ήξερα καν, δεν πειράζει όμως μικρό το κακο, ευχαριστω για την απάντηση!
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 19-08-15 14:39 #1048
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.811
    Προεπιλογή
    οι κάψουλες σε μορφη τζέλ λόγω θερμοκρασίας μαλακώνουν και γι αυτο είναι πιο ελαστικές, ενω το εσωτερικό είναι το ίδιο λαδερο και ρευστό , αλλα επειδη μαλακώνει το περιβλημα δείχνει σαν λάστιχο που έχασε αερα
    απο κεί και πέρα ενω το εξωτερικό περίβλημα προστατεύει απο την οξείδωση των λιπαρών οξέων , καλό θα είναι να διατηρούνται σε συντήρηση ψυγείου αν δεν υπάρχει δωμάτιο με νορμάλ θερμοκρασία

    το ίδιο ισχύει και με άλλα λιπαρα οξέα τροφών όπως πχ ο λιναρόσπορος ο οποίος αν είναι σε κόκους δεν έχει μεγάλο πρόβλημα , αλλα αν είναι κοπανισμένος η αλεσμένος , τότε μπορεί να πάθει αλλοίωση που είναι κάτι επιβλαβες για την υγεία και είναι κατι σοβαρό , γιατι ενω το παίρνουμε να κάνουμε καλό στην υγεία στην ουσία κάνουμε ζημιά `
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 19-08-15 14:45 #1049
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TRIANTAFYLLOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    οι κάψουλες σε μορφη τζέλ λόγω θερμοκρασίας μαλακώνουν και γι αυτο είναι πιο ελαστικές, ενω το εσωτερικό είναι το ίδιο λαδερο και ρευστό , αλλα επειδη μαλακώνει το περιβλημα δείχνει σαν λάστιχο που έχασε αερα
    απο κεί και πέρα ενω το εξωτερικό περίβλημα προστατεύει απο την οξείδωση των λιπαρών οξέων , καλό θα είναι να διατηρούνται σε συντήρηση ψυγείου αν δεν υπάρχει δωμάτιο με νορμάλ θερμοκρασία

    το ίδιο ισχύει και με άλλα λιπαρα οξέα τροφών όπως πχ ο λιναρόσπορος ο οποίος αν είναι σε κόκους δεν έχει μεγάλο πρόβλημα , αλλα αν είναι κοπανισμένος η αλεσμένος , τότε μπορεί να πάθει αλλοίωση που είναι κάτι επιβλαβες για την υγεία και είναι κατι σοβαρό , γιατι ενω το παίρνουμε να κάνουμε καλό στην υγεία στην ουσία κάνουμε ζημιά `
    Ευχαριστω για τις πληροφορίες! Οπότε υποθέτω θα μπορούσα να τα βάλω και τώρα στο ψυγειο 4-5 μηνες μετά (ομέγα 3 και Βιταμινη Ε).
    Πέρα από τα παραπάνω, θα μπορούσα να βάλω στο ψυγειο και συμπληρώματα τα οποια δεν ειναι σε μορφή gel? Όπως π.χ zinc που είναι σε κάψουλες η το B-100 που είναι σε χάπια.
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 19-08-15 23:07 #1050
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.811
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Feth Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστω για τις πληροφορίες! Οπότε υποθέτω θα μπορούσα να τα βάλω και τώρα στο ψυγειο 4-5 μηνες μετά (ομέγα 3 και Βιταμινη Ε).
    Πέρα από τα παραπάνω, θα μπορούσα να βάλω στο ψυγειο και συμπληρώματα τα οποια δεν ειναι σε μορφή gel? Όπως π.χ zinc που είναι σε κάψουλες η το B-100 που είναι σε χάπια.
    λοιπόν να εξηγήσω τα συμπληρώματα δεν θέλουν ψυγείο αρκεί να μην είναι σε υψηλές θερμοκρασίες με υγρασία και όχι καλα κλεισμένα
    απο κεί και πέρα τωρα το καλοκαίρι αν έχεις χώρο στο ψυγείο και δεν υπάρχει δωμάτιο με νορμάλ θερμοκρασία τότε τα βάζεις ψυγείο
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 70 από 140 ΠρώτηΠρώτη ... 2060686970717280120 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags for this Thread