Σελίδα 71 από 140 ΠρώτηΠρώτη ... 2161697071727381121 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1.051 έως 1.065 από 2094
  1. 23-08-15 15:12 #1051
    Banned
    Εγγραφή
    07-04-2014
    Μηνύματα
    77
    Προεπιλογή
    Καλησπέρα.Σκέφτομαι να κάνω κάτι που έχω ξανακάνει αν και όχι τόσο μεθοδικά και θα ήθελα την άποψη σας:Κάποια στιγμή λέω να ξεκινήσω την μέρα μου με το να ξυπνήσω από τις 3 το πρωί και ανά 2 ώρες να κάνω γεύματα με πολύ σύνθετο υδατάνθρακα από διαφορετικές πηγές σε κάθε γεύμα σαν υπερπλήρωση ας το πούμε έτσι ώστε να χτυπήσω μέσω μιας πάρα πολύ καλής προπόνησης ένα αδύναμο σωματικό μου τμήμα π.χ στήθος ή ώμους.Την προπόνηση λέω να την κάνω στις 6-7 το απόγευμα οπότε ώς τότε να έχω κάνει 8-10 γεύματα,θα έχουν περάσει 15 ώρες και να έχουν αφομοιωθεί πλήρως και να έχουν μπει στην κυκλοφορία του αίματος. Η προπόνηση μου θα έχει ώς στόχο την ένταση και τις επαναλήψεις καθώς και το πρήξιμο που θα εχω από τον υδατάνθρακα που θα έχω φάει.Επίσης λέω αυτή την ίδια ημέρα να βάλω λίγο παραπάνω αλάτι στο φαγητό και να έχω ενυδατωθεί πλήρως με 4-5 λίτρα νερού καθολη την διάρκεια της ημέρας πριν την προπόνηση.Θέλω να το κάνω σαν ξεκολλημα ας πούμε.

    Απορίες :Είναι μια τέτοια στρατηγική σαν την παραπάνω σωστή; Επιβαρύνεται ο οργανισμός; Είναι αποτελεσματική μέθοδος;
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 23-08-15 16:33 #1052
    Το avatar του χρήστη ArgoSixna

    Εγγραφή
    06-12-2010
    Περ.
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    3.312
    Προεπιλογή
    kωλοχαρτο να εχεις στο σπιτι αρκετο
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 23-08-15 17:41 #1053
    Γηράσκω αεί διδασκόμενος
    Το avatar του χρήστη Χαράλαμπος

    Εγγραφή
    12-04-2013
    Περ.
    Κόρινθος
    Μηνύματα
    1.445
    Προεπιλογή
    XPeterX
    Καλησπέρα.Σκέφτομαι να κάνω κάτι που έχω ξανακάνει αν και όχι τόσο μεθοδικά και θα ήθελα την άποψη σας:Κάποια στιγμή λέω να ξεκινήσω την μέρα μου με το να ξυπνήσω από τις 3 το πρωί και ανά 2 ώρες να κάνω γεύματα με πολύ σύνθετο υδατάνθρακα από διαφορετικές πηγές σε κάθε γεύμα σαν υπερπλήρωση ας το πούμε έτσι ώστε να χτυπήσω μέσω μιας πάρα πολύ καλής προπόνησης ένα αδύναμο σωματικό μου τμήμα π.χ στήθος ή ώμους.Την προπόνηση λέω να την κάνω στις 6-7 το απόγευμα οπότε ώς τότε να έχω κάνει 8-10 γεύματα,θα έχουν περάσει 15 ώρες και να έχουν αφομοιωθεί πλήρως και να έχουν μπει στην κυκλοφορία του αίματος. Η προπόνηση μου θα έχει ώς στόχο την ένταση και τις επαναλήψεις καθώς και το πρήξιμο που θα εχω από τον υδατάνθρακα που θα έχω φάει.Επίσης λέω αυτή την ίδια ημέρα να βάλω λίγο παραπάνω αλάτι στο φαγητό και να έχω ενυδατωθεί πλήρως με 4-5 λίτρα νερού καθολη την διάρκεια της ημέρας πριν την προπόνηση.Θέλω να το κάνω σαν ξεκολλημα ας πούμε.

    Απορίες :Είναι μια τέτοια στρατηγική σαν την παραπάνω σωστή; Επιβαρύνεται ο οργανισμός; Είναι αποτελεσματική μέθοδος;
    Θα ξυπνάς στις 3 τα ξημερώματα απλώς για να ξεκινήσεις να τρως; Υπερβολή!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 24-08-15 02:45 #1054
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.803
    Προεπιλογή
    αν είναι να κάνει κάποιος όλα αυτα για να φτιάξει ενα ωραίο σώμα , αυτό απλα λέγετε "πύρειος νίκη " άλλο να κάνεις κάτι επειδή σ αρέσει και άλλο επειδη έτσι θα πετύχεις κάτι και θεωρείτε μονόδρομος , ενω μονόδρομος τίποτε δεν είναι , με τετοιες ταρζανιές κανείς δε φτιάχτηκε
    και αν καμια φορα κάποιος με λέει τίποτε περίεργα επειδη δεν τόχει με το άθλημα και θέλει να τα κάνει μόνο και μόνο να ασχοληθεί αγωνιστικά , τότε τον λέω καλύτερα άλλαξε σπόρ και ασχολήσου με κάτι που τόχεις και σε ταιριάζει , όλες οι μέλισσες δεν κάνουν μέλι

    αλλος αυτο το κάνει για σοβαρό λόγο για το μεροκάματο , η να μαζεύει καπνό απ το χωράφι (γιατι τετοιες ώρες και πιο νωρίς ξυπνάνε)
    και όποιος το κάνει για να συμπληρώσει γεύματα πολύ απλα θα πώ εγω έτρωγα πάντα 3-4 συν κανενα ρόφημα πρωτείνης και έβαζα και κιλα και μυς , άλλος που δεν βάζει πάλι μπορεί αλλα όχι με τέτοια κόλπα , αυτα δεν τα κάνουν ούτε για τα μωρα να μεγαλώσουν

    κερδίζοντας γεύματα τα οποία κάλλιστα γίνονται μεσα στην μέρα και να καλύπτετε κάποιος απο θερμίδες , χάνεις κάτι πολύ σηματικότερο , τον αναβολισμό που προέρχεται απο τον νορμάλ ύπνο , (γιατι ο ΄υπνος ο νορμάλ όχι να πέφτει κάποιος σε χειμερία νάρκη )που είναι φυσικό αναβολικό,
    οπότε ματαιότης ματαιοτήτων , τα πάντα ματαιότης
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 24-08-15 10:29 #1055
    Μuscles 'R' Sexy
    Το avatar του χρήστη vAnY

    Εγγραφή
    01-05-2009
    Περ.
    Athens Greece
    Μηνύματα
    2.310
    Προεπιλογή
    Καλημερα, εαν θελεις τη γνωμη μου ειναι μεγαλη υπερβολη αυτο που πας να κανεις....

    Για μενα ο κυριοτερος λογος ειναι οτι θα διακοψεις τον υπνο σου, και η ξεκουραση/ υπνος, ειναι ΠΑΡΑ πολυ σημαντικη για την αναρρωση των μυικων ινων.
    Οι μυες "χτιζονται" στην ξεκουραση, οχι οταν ειμαστε συνεχεια τσιτα ....
    Ουτε και το να βαλεις περισσοτερο αλατι θα πετυχεις κατι, παρα μονο κατακρατηση υγρων, θα νιωθεις πιο "φουσκωμενος" ναι, οπως πχ με το να παιρνεις κρεατινη, αλλα δεν θα πετυχεις κατι πιστεψε με.
    Υπ'οψην επισης, οτι οταν νυσταζουμε , και ειμαστε κουρασμενοι γενικα κατα τη διαρκεια της ημερας ειμαστε και πιο ευαλωτοι στο να τρωμε γενικα ζαχαρη... οποτε, προσεχε !
    Φιλικα παντα !
    Muscles Are Sexy
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 24-08-15 13:00 #1056
    Banned
    Εγγραφή
    07-04-2014
    Μηνύματα
    77
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TRIANTAFYLLOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν είναι να κάνει κάποιος όλα αυτα για να φτιάξει ενα ωραίο σώμα , αυτό απλα λέγετε "πύρειος νίκη " άλλο να κάνεις κάτι επειδή σ αρέσει και άλλο επειδη έτσι θα πετύχεις κάτι και θεωρείτε μονόδρομος , ενω μονόδρομος τίποτε δεν είναι , με τετοιες ταρζανιές κανείς δε φτιάχτηκε
    και αν καμια φορα κάποιος με λέει τίποτε περίεργα επειδη δεν τόχει με το άθλημα και θέλει να τα κάνει μόνο και μόνο να ασχοληθεί αγωνιστικά , τότε τον λέω καλύτερα άλλαξε σπόρ και ασχολήσου με κάτι που τόχεις και σε ταιριάζει , όλες οι μέλισσες δεν κάνουν μέλι

    αλλος αυτο το κάνει για σοβαρό λόγο για το μεροκάματο , η να μαζεύει καπνό απ το χωράφι (γιατι τετοιες ώρες και πιο νωρίς ξυπνάνε)
    και όποιος το κάνει για να συμπληρώσει γεύματα πολύ απλα θα πώ εγω έτρωγα πάντα 3-4 συν κανενα ρόφημα πρωτείνης και έβαζα και κιλα και μυς , άλλος που δεν βάζει πάλι μπορεί αλλα όχι με τέτοια κόλπα , αυτα δεν τα κάνουν ούτε για τα μωρα να μεγαλώσουν

    κερδίζοντας γεύματα τα οποία κάλλιστα γίνονται μεσα στην μέρα και να καλύπτετε κάποιος απο θερμίδες , χάνεις κάτι πολύ σηματικότερο , τον αναβολισμό που προέρχεται απο τον νορμάλ ύπνο , (γιατι ο ΄υπνος ο νορμάλ όχι να πέφτει κάποιος σε χειμερία νάρκη )που είναι φυσικό αναβολικό,
    οπότε ματαιότης ματαιοτήτων , τα πάντα ματαιότης
    Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 26-08-15 16:42 #1057
    Προεπιλογή
    Καλησπερα,

    Η διατροφη μου αποτελειται σχεδον απο αναλογια 30 π 40 υδ 30 λιπαρα.

    Γενικα θεωρω οτι ο υδατανθρακας ειναι σε νορμαλ επιπεδα αλλα
    1. Επειδη γυμναζομαι το απογευμα περιπου 20.00 , απο τις 18.00 με πιανει υπνηλια σε τραγικο βαθμο.

    2. Απωλεξα δυναμης και πρηξιματων μεσα στην προπο

    3.απωλεια αντοχης

    προσπαθησα να αυξησω λιγο τον υδατανθρακα αλλα δεν ειδα αποτελεσμα.

    υπερπροπονηση δεν παιζει καθως παιζω παιδικα κιλα σε σχεση με πριν 2 χρονια και ο ογκος προπονησης/ ενταση ειναι μετρια προς χαμηλα.

    απο θεμα υπνου, κοιμαμαι περιπου 7 ωρες και τα σκ σιγουρα 9 με 10.

    η υπνηλια που μπορει να οφειλεται?
    Μπορει να εχει σχεση με την διατροφη?
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 26-08-15 16:53 #1058
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο procop Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα,

    Η διατροφη μου αποτελειται σχεδον απο αναλογια 30 π 40 υδ 30 λιπαρα.

    Γενικα θεωρω οτι ο υδατανθρακας ειναι σε νορμαλ επιπεδα αλλα
    1. Επειδη γυμναζομαι το απογευμα περιπου 20.00 , απο τις 18.00 με πιανει υπνηλια σε τραγικο βαθμο.

    2. Απωλεξα δυναμης και πρηξιματων μεσα στην προπο

    3.απωλεια αντοχης

    προσπαθησα να αυξησω λιγο τον υδατανθρακα αλλα δεν ειδα αποτελεσμα.

    υπερπροπονηση δεν παιζει καθως παιζω παιδικα κιλα σε σχεση με πριν 2 χρονια και ο ογκος προπονησης/ ενταση ειναι μετρια προς χαμηλα.

    απο θεμα υπνου, κοιμαμαι περιπου 7 ωρες και τα σκ σιγουρα 9 με 10.

    η υπνηλια που μπορει να οφειλεται?
    Μπορει να εχει σχεση με την διατροφη?
    Δουλευεις? Αν ναι, ισως είναι ενας συνδυασμος κουραση από την δουλεια+διατροφή. Θα μπορούσες να ποστάρεις τι κάνεις πάνω κατω και τι τρως στον τομέα με τις διατροφες
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 26-08-15 17:21 #1059
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.803
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο procop Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα,

    Η διατροφη μου αποτελειται σχεδον απο αναλογια 30 π 40 υδ 30 λιπαρα.

    Γενικα θεωρω οτι ο υδατανθρακας ειναι σε νορμαλ επιπεδα αλλα
    1. Επειδη γυμναζομαι το απογευμα περιπου 20.00 , απο τις 18.00 με πιανει υπνηλια σε τραγικο βαθμο.

    2. Απωλεξα δυναμης και πρηξιματων μεσα στην προπο

    3.απωλεια αντοχης

    προσπαθησα να αυξησω λιγο τον υδατανθρακα αλλα δεν ειδα αποτελεσμα.

    υπερπροπονηση δεν παιζει καθως παιζω παιδικα κιλα σε σχεση με πριν 2 χρονια και ο ογκος προπονησης/ ενταση ειναι μετρια προς χαμηλα.

    απο θεμα υπνου, κοιμαμαι περιπου 7 ωρες και τα σκ σιγουρα 9 με 10.

    η υπνηλια που μπορει να οφειλεται?
    Μπορει να εχει σχεση με την διατροφη?
    μόνος σου μεζί με την ερώτηση έδωσες και την απάντηση
    όταν για κάποιο λόγο σταματησουμε την προπόνηση και τον ρυθμό μας και ξαναξεκινήσουμε , λογικό είναι να μην αποδίδουμε όπως παλια
    επίσης όταν γυμνάζετε κάποιος λιγότερο σε σχέση με παλια και χρησιμοποιεί παιδικά κιλά , τότε βέβαια δεν είναι θέμα κιλών αλλα δεν μπορει να επιτευτει και το ανάλογο πρήξιμο

    επίσης στο θέμα του ύπνου δεν παίζει μόνο ρόλο πόσες ώρες κοιμάτε κάποιος αλλα και η ποιότητα του ύπνου αλλα και η περίοδος , δηλαδη άλλο να κοιμηθεί κάποιος απο της 5 το πρωί μέχρι της 1 που είναι 8 ώρες και άλλο απο της 12 έως της 6 η 7 που αν και λιγότερες ώρες έχουμε καλύτερη ποιότητα ύπνου

    επίσης παίζει ρόλο η ζέστη το αν είμαστε σωστα ενυδατωμένοι , αν έχουμε εκτεθει πολλη ώρα στον ήλιο κτλ

    και αν δεν συντρέχει τιποτε απο όλα αυτα και επιμένουν τα συμπτωματα και είναι ενοχλητική η κατάσταση κάνουμε κάποιες αιματολογικές και βλέπουμε τι λείπει , πολλες φορες και χαμηλός σίδηρος και φεριτίνη μας κάνουν σαν μαραμένες γαρδένιες
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 27-08-15 12:45 #1060
    Προεπιλογή
    Feth@ εχω ηδη ποσταρει στον τομεα διατροφης.βεβαια εχει αλλαξει λιγο απο τοτε οποτε θα ξαναποσταρω

    @Κυριε Ηλια

    Τα σχολια σας ευπροσδεκτα.

    1. Κοιμαμαι 12.00 με 07.30 περιπου.
    2. Εξετασεις εκανα τελευταια γιατι πιστευα οτι κατι παιζει και μονο λιγο ανεβασμενη κρεατινινη και ουρια ειχα , τα αλλα οκ
    3. Απλα σε σχεση με πιο πριν, τωρα δουλευω 10 ωρες και ισως καποιες φορες παραπανω, με αποτελεσμα να κανω προπονηση μετα την δουλεια.
    4. Η πτωση στην προπονηση ειναι συναρτηση του οτι προσφατα ξαναμπηκα σε πιο εντονη ασκηση συνεπως θελω καποιο χρονο. Αυτο που με απασχολει ειναι η πτωση που εχω προς το απογευμα..βεβαια μπορει να συμβαινει σε οσους δουλευουν και απλα να μην θελω εγω να το πιστεψω.
    5.Η δουλεια μου ειναι γραφειου οποτε δεν εκτιθεμαι στον ηλιο.

    Συνεπως υπεθεσα οτι παιζει να φταει η διατροφη σε συνδυασμο με την δουλεια π ειναι καθιστικη να με υπνωτιζει.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 27-08-15 17:57 #1061
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.803
    Προεπιλογή
    νορμάλ είναι κάποιες περιόδους ακόμη και συνέχεια να βγαίνει υπνηλία σε κάποιους , εγω θυμάμαι όταν δούλευα σε μηχανουργείο το απόγευμα μερικές φορές έκλειναν τα μάτια μου και δεν αισθανόμουν την σωματική κούραση που ήταν δεδομένη αλλα την είχα συνηθίσει αλλα υπνηλία που δεν έφευγε με όσους καφέδες και αν έπινα απλα ο καφές βελτίωνε την κατάσταση

    και ενοείτε μετα την δουλεια και προπόνηση και ενω λέω για σωματική κούραση , έχω να πώ ότι αν κάποιος δουλεύει σε γραφείο με υπολογιστή και τα σχετικά μπορεί να βγεί κούραση μεγαλυτερη όχι σωματική αλλα ψυχολογική και υπνηλία ελαχιστοποίηση της όρασης , ατονία κτλ

    και αυτα όλα είναι πιο έντονα σε αλλαγη συνηθειών όταν περνάμε μεταβατική περίοδο προσαρμογής , εφοσον βεβαια ιατρικά και αιματολογικά είμαστε οκ
    και δεν μετράνε μόνο οι θερμίδες αλλα και τα θρεπτικά συστατικά που δίνουμε στο σώμα μας
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 30-08-15 11:35 #1062
    Προεπιλογή Ώρες γυμναστικής
    1 ώρα και 10 λεπτα την ημέρα είναι καλά? Για να αποκτισω ωραίο σώμα? Και σε ποσό καιρό θα δω αποτέλεσμα? Όνομα: uploadfromtaptalk1440923688031.jpg Εμφανίσεις: 187 Μέγεθος: 73,9 KB

    Στάλθηκε από το Vodafone Smart 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 30-08-15 11:42 #1063
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    Σε 10 μέρες θα δείς αποτέλεσμα λολ, εξαρτάται από πολλούς παράγοντες, και στο 1ο τοπικ που δημιούργησες ρωτώντας την ιδια ερωτηση δεν δώθηκε ουσιαστική απαντηση γιατι πολύ απλά δεν γινεται να σου πεί κάποιος κάτι έγκυρο.
    Κάτσε γυμνασου 4-5 φορές την εβδομάδα, κάνε μια καλή διατροφή για τον στόχο σου και τα αποτελέσματα θα έρθουν, το να φτιάξεις το σώμα σου είναι μια χρονοβορα διαδικασία και απαιτει χρόνο, υπομονή και πειθαρχία.

    kAI εχεις δημιουργησει και το τοπικ σε άκυρο section.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Feth : 30-08-15 στις 11:50
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 30-08-15 12:16 #1064
    Banned
    Εγγραφή
    28-07-2015
    Μηνύματα
    47
    Προεπιλογή
    Nα σε ρωτήσω κάτι, ωραίο σώμα θες να αποκτήσεις γιατί σου αρέσει ως εικόνα το γυμνασμένο πάνω σου και γενικά σου αρέσει να γυμνάζεσαι ή για τους άλλους; Το να κάνεις ένα γυμνασμένο σώμα είναι υπόθεση ζωής και όχι ωρών, Αν δεν έχεις ισχυρά κινητρα και στόχους, τότε μάλλον θα το ξεκινάς και θα το παρατάς. Με λίγα λόγια είναι τρόπος ζωής. Είναι σαν να λέει ο μαραθωνοδρόμος, με πόσες ώρες τρέξιμο θα πετύχει τους στόχους του; Ή ο κιθαρίστας με πόση ώρα πρόβες θα γίνει καλός.
    Από την άλλη με 3 φορές τη βδομάδα γυμναστική κ πολύ αυστηρή διατροφή, μπορεί να πετύχεις ένα αρκετά καλό σώμα (για τα στάνταρτς του μέσου όρου) που θα αρέσει στους γύρω σου κ σε σένα.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Andreas_Pro : 30-08-15 στις 12:18
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 12-09-15 22:59 #1065
    Προεπιλογή
    Παιδια μπορειτε να μου πειτε ποιες ασκησεις να κανω για να γεμισει το στηθος μου (κεντρικο μεσαιο δεν ξερο πως λεγεται). Γενικα εχει ανεπτυγμενο στηθος αλλα δεν ειναι κατανεμιμενο σωστα μηπως φταιει οτι κανω πολλα ανοιγματα?

    Στάλθηκε από το GT-P5210 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 71 από 140 ΠρώτηΠρώτη ... 2161697071727381121 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags for this Thread