Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 15
  1. 21-02-13 21:41 #1
    Προεπιλογή βοηθεια για πρωτεινη
    γεια χαρα πεδες. εχω το εξεις προβλημα εδω και 4μερες με βγαλανε απο τη δουλεια στο γραφειο και με βαλανε στην συσκευασια που τρεχεις ολοι μερα(ειναι 9 ωρω με μιση ωρα διαλημα και μετα μονο τρεξιμο ).εκανα γραμωση και τωρα με τα καινουρια δεδομενα δεν μπορω να τα βγαλω περα νιωθο κομενος γυμναστικη δεν μπορω να κανω πλεον δεν βγενει με τπτ να σταματισω την προσπαθεια της γραμωσης? η να συνεχισω περνοντας καπια πρωτεινη που θα με κραταει για 3-4 ωρες.

    γυμναστικη δεν μπορω να βγαλω προγραμα
    αν παρω πρωτεινη πια μαρκα να παρω?
    και αν ειναι να συνεχισω την δουλεια χωρις γυμναστικη τι πρωτεινη να παρω που να με κραταει 3-4 ωρες? complete 8 / καποια με καζεινη / η τι αλλο pls help
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 21-02-13 22:04 #2
    Το avatar του χρήστη Fataoulas

    Εγγραφή
    06-07-2012
    Περ.
    Zakynthos
    Μηνύματα
    2.213
    Προεπιλογή
    (αν καταλαβα καλα αυτα που εγραψες)

    μηπως φιλε σου λειπει υδατανθρακας και οχι πρωτεινη?
    Είμαι απλά ένα αγόρι που στέκεται μπροστά σε ένα ταψί παστίτσιο,
    ζητώντας ένα πιρούνι...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 21-02-13 22:08 #3
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Fataoulas Εμφάνιση μηνυμάτων
    (αν καταλαβα καλα αυτα που εγραψες)

    μηπως φιλε σου λειπει υδατανθρακας και οχι πρωτεινη?
    λογικα ναι αλλα αξιζει ο κοπως να αγορασω καπιο συμπληρωμα απο την στιγμη που δεν κανω γυμναστικη (μπορει με παραπανο υδατανθρακα να βγαλω προγραμα γυμναστικης αλλα με 9 ωρω στο ποδι πιγαινε ελα συνεχεια δεν θα μπορω να αναρωσο δεν ξερο τι να κανω
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 21-02-13 22:12 #4
    Το avatar του χρήστη Fataoulas

    Εγγραφή
    06-07-2012
    Περ.
    Zakynthos
    Μηνύματα
    2.213
    Προεπιλογή
    Απο το λιγο καιρο που ειμαι εδω εχω καταλαβει....


    Πρωτεινη ---> Μυικη αναπτυξη

    Υδατανθρακας ---> Ενεργεια που χρειαζεται ο οργανισμος για να τα βγαλουμε εις περας

    (χοντρικα και μη αναλυτικα τα παραπανω. Αν ριξεις μια ματια στις διατροφικες ενοτητες θα σου λυθουν πολλες αποριες )
    Είμαι απλά ένα αγόρι που στέκεται μπροστά σε ένα ταψί παστίτσιο,
    ζητώντας ένα πιρούνι...
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 21-02-13 22:19 #5
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Fataoulas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απο το λιγο καιρο που ειμαι εδω εχω καταλαβει....


    Πρωτεινη ---> Μυικη αναπτυξη

    Υδατανθρακας ---> Ενεργεια που χρειαζεται ο οργανισμος για να τα βγαλουμε εις περας

    (χοντρικα και μη αναλυτικα τα παραπανω. Αν ριξεις μια ματια στις διατροφικες ενοτητες θα σου λυθουν πολλες αποριες )
    ναι το ξερω αυτο απλα εγω ρωταω αν ειναι σωστο να παρω σημπληρομα απο την στιγμη που δεν μπορω να κανω γυμναστικη και λογικα χωρις να κανω γυμναστικη θα χασω οτι χτιζω καιρο τωρα. σωστα?
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 21-02-13 23:03 #6
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη grtech

    Εγγραφή
    28-01-2011
    Περ.
    Sverige.
    Μηνύματα
    3.680
    Προεπιλογή
    Αν καλύπτεις της ημερήσιες ανάγκες σου σε πρωτεΐνη μέσω της διατροφής δεν χρειάζεσαι τα πρωτεϊνούχα συμπληρώματα.

    Η πρωτεΐνη είναι το δομικό υλικό αλλα για να αναπτύξεις και να συντηρήσεις μυς χρειάζεται έργο. Άμα δεν κάνεις κάτι που να λέει στο σώμα σου οτι χρειάζεται τους παραπάνω μυς για να ανταπεξέλθει τότε αυτοί ατονούν με τον καιρό και χάνουν την μάζα τους.

    Δες και αυτά:

    Ολη η αλήθεια για την Πρωτεϊνη - Αρθρο Δημητρη Ασημομύτη
    Πρωτεΐνες
    Eιδη πρωτεϊνης σε σκόνη
    Πρωτεϊνη Ορρου Γαλακτος (Whey Protein)
    Πρωτείνη ορού γάλακτος ή καζείνης

    Συμπληρώματα.

    Γενικές ερωτήσεις για συμπληρώματα
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 22-02-13 12:39 #7
    Προεπιλογή
    διαβασα τα περισοτερα απο αυτα που μου εδωσες . τωρα εγω αυτο που θελω να μαθω ειναι 2-3 καλες επωνιμες μαρκες που εχουν αποδιξει οτι τα πρωιοντα TOP και σε καλη τιμη.
    βλεπω στο forum γενικα λενε οτι τα προιοντα της ON ειναι παρα πολυ καλα μπικα στο ββ.club για να δω και εκει τι πεζει απο τιμες και δεν εχουν προιοντα τις ON αυτο γιατι γινετε γιατι υπαρχει απο πισω καπια (μιζα) η γιατι δεν ειναι η On τοσο καλη οσο διαβαζω.
    και κατι τελευταιο βλεπω οτι μια whey isolate π.χ η καποια αλλη πρωτεινη εχει διαφορετικο ονομα απο ενα αλλο ιδιο προιον αυτο γιατι γινετε? υπαρχει κατι διαφορετικο μεσα?
    π.χ ενα παραδειγμα ***************
    http://http://www.xtr.gr/proteines/326

    οποιος ειναι εμπειρος και μπορει να με βοηθειση θα ειμουν υποχρεος για να μην πεταξω τα λεφτα μου ασκοπα.

    ***Δεν επιτρέπονται links ηλεκτρονικών καταστημάτων,πλην των χορηγών. Team ***
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 22-02-13 13:57 #8
    Προεπιλογή
    oups sry δεν ηξερα οτι δεν πρεπει να βαζω Links που δεν ειναι χορηγη soz Και παλι καπια γνωμη αν μπορειτε να μου πειτε για το πιο επανω που εγραψα καντε πως δεν βλεπετε το παραδειγμα που εβαλα
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 22-02-13 21:28 #9
    Προεπιλογή
    μπορει να δωσει καποιος πληροφοριες για οτι εχω γραψει λιγο πιο πανω? για να κατασταλαξω σε μαρκα και ποιοτητα?
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 22-02-13 21:45 #10
    Προεπιλογή
    λοιπον πεδες λεω να παρω για πριν την προπονηση μια πρωτεινη της Gaspari nutrition http://xtr.gr/proteines/366/MYOFUSIO..._(GASPARI).htm αξιζει η υπαρχει κατι καλυτερο?.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 23-02-13 00:26 #11
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη grtech

    Εγγραφή
    28-01-2011
    Περ.
    Sverige.
    Μηνύματα
    3.680
    Προεπιλογή
    Γεια σου F1_yamaha , δες εδώ MyoFusion (Gaspari Nutrition).
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 23-02-13 14:30 #12
    Προεπιλογή
    μπορει να μου καποιος την γνωμη του για την (( Biotech usa iso whey zero )) οποιος την εχει δοκιμαση απο το αποτελεσμα που ειδε γευση και διαλυτοτητα?
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 23-02-13 16:24 #13
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη grtech

    Εγγραφή
    28-01-2011
    Περ.
    Sverige.
    Μηνύματα
    3.680
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 23-02-13 16:56 #14
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο grtech Εμφάνιση μηνυμάτων
    thnx δεν το ηξερα
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 24-02-13 16:17 #15
    Προεπιλογή
    οποιος ξερη site me πολυ καλες τιμες να μου στιλει ενα Pm το site (σημπληρωματα //πρωετεινες )
    Απάντηση με παράθεση