Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 4 από 4
  1. 30-01-13 16:04 #1
    Προεπιλογή Σωστή επιλογή και συνδιασμός συμπληρωμάτων
    Λοιπόν τα κατάφερα ΠΟΛΥ ωραία...(το ανέφερα και σε αλλο topic(τραυματισμοι)
    Εσπασα το χέρι μου στην περιοχή του βραχίονα.
    Για καλή μου τύχη στο παρατσαααακ γλίτωσα την επέμβαση.(ναι τελικά δεν θα χρειαστώ χειρουργίο ευτηχώς)

    Εγω την περίοδο που το κάρφωσα(1μήνα πρίν ακριβως) ήμουν σε όγκο(χειμώνας καταλαβαίνετε)...Ημουν 71 κιλά 11%λίπος 179 ύψος 22χρονών το καλοκάιρι αυτό που πέρασε...(οχι τον χειμώνα δεν ψήλωσα χαχαχα)εφτασα μέχρι 77,5 με λίπος υπολογίζω στο 17% και εκει ήρθε το σπάσιμο...(στόχο είχα για φέτος τα 75 κιλά με 8-9% λίπος.)
    Γυμναστική τέλος και διατροφή της κότας(τα τρως όλα και κάνεις την κότα)
    Τώρα είμαι στα ίδια κιλά αλλα το λίπος μου εκτινάαααχτηκε.Δεν ξέρω πόσο μιας και είμαι κρεβατωμένος με τον γύψο απο τον ώμο μέχρι και την μέση του πήχη

    Μόλις πάρω το οκ απο τους γιατρούς ξεκινάω το πρωί αερόβιο(σχοινάκι-τρέξιμο) και το μεσημέρι-απόγευμα την προπονηση μου.

    Μέχρι τώρα δεν εχω πάρει τίιποτα αλλο εκτος απο πρωτείνη και formules επωμένος δεν έχω ιδέα για σωστό και αποτελεσματικό συνδιασμό.

    Αυτές είναι μερικές πρωτείνες που έχω πάρει

    Ultimate sentation
    AST VP2
    iso mass extreme gainer
    scitech jumbo prpffesional
    instant mass

    και αρκετές ακόμα που δεν θυμάμαι.



    Αυτό που θέλω τώρα είναι να στεγνώσω και να πάρω μυικά κιλά που έχασα ογκογράμμωση (πράγμα "ανέφικτο" εκτός αν πω να μπω σε θεραπεία πράγμα που ΔΕΝ ΘΕΛΩ μιας και δεν το κάνω επαγγελματικά)

    Αυτό που λέω να κάνω είναι να πάρω και αλλα πράγματα (τι έχετε να μου προτείνετε σε συνδυασμό με τι κλπ..)
    Θέλω να επανέλθω στα επίπεδα που ήμουν και να τα ξεπεράσω όσο το δυνατό πιο σύντομα

    Πρωτείνη και τί άλλο?
    Δεν θέλω να μπλέξω με πράγματα που θέλουν συνεχή παρακολουθήσει απο γιατρούς και τρομερή προσοχή σε δοσολογίες (Α.Σ.Σ κλπ)
    Επομένως οτι άλλο συνδυασμό έχετε να μου προτείνετε είμαι ολος αυτιά.

    Θέλω να με βοηθήσετε να επιλέξω τι είδους συμπληρώματα να πάρω...
    πχ:πρωτείνη και αμινοξέα?πρωτεινή και κρεατίνη?πρωτείνη,κρεατίνη αμινοξέα και κάτι ακόμα?

    PS1:Φυσικά ο μεγαλύτερος παράγοντας επιτυχίας είναι η διατροφή και η προπόνηση αλλα μιας και αυτα θα γίνουν όπως και να έχει, θέλω σωστά συμπληρώματα και συνδυασμό αυτόν(το χρηματικό δεν με απασχολεί πάνω απο όλα οι ποιότητα)για να μου δώσουν ενα "boost"
    PS2:Να προσέξουμε να είμαστε στους κανόνες του forum και να μην αναφερθούμε σε ΑΣΣ εγώ απλά το έφερα σαν παράδειγμα για να καταλάβετε τι σκοπούς έχω,συν οτι και οι κανονισμοί το απαγορευουν(και πολύ σωστά).


    Σας ευχαριστώ που μπήκατε στον κόπο να διαβάσετε τον άρθρο μου και όποιος ε\έχει χρόνο και όρεξη ας μου απαντήσει.

    Καλή σας ημέρα
    60% Diet
    30% Workout
    10% Rest

    NO PAIN - NO GAIN
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 30-01-13 16:52 #2

    Εγγραφή
    15-01-2013
    Περ.
    South of Heaven
    Μηνύματα
    189
    Προεπιλογή
    Πρώτα απ όλα έχε στο μυαλό σου το sig σου. Πολύ βασικό.
    Μπορείς να συνδιάσεις μια πρωτεΐνη με μια κρεατίνη.
    Δεν χρειάζεται κάτι άλλο. Ακόμα και αυτά μπορούν να είναι περιττά αν είσαι πολύ αφοσιωμένος στη διατροφή σου.
    Πάρε γενικά αυτόν τον καιρό μερικά κιλά και από Απρίλιο κόβεις.
    Artificial Inteligence is nothing compared to natural stupidity.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 30-01-13 17:07 #3
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο HACKERWALLK3R Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρώτα απ όλα έχε στο μυαλό σου το sig σου. Πολύ βασικό.
    Μπορείς να συνδιάσεις μια πρωτεΐνη με μια κρεατίνη.
    Δεν χρειάζεται κάτι άλλο. Ακόμα και αυτά μπορούν να είναι περιττά αν είσαι πολύ αφοσιωμένος στη διατροφή σου.
    Πάρε γενικά αυτόν τον καιρό μερικά κιλά και από Απρίλιο κόβεις.
    Φυσικά και τα έχω στο μυαλό μου απλά τα συμπληρώματα δίνουν ενα σπρώξιμο και εγώ αυτό θέλω γιατι 2μήνες σύνολο χωρις διατροφή και χωρίς γυμναστική ειναι ζόρικα...

    Δηλαδή αμινοξέα να μην πάρω?νιτρικό?
    60% Diet
    30% Workout
    10% Rest

    NO PAIN - NO GAIN
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 30-01-13 20:14 #4
    Προεπιλογή
    Νομίζω οτι τα αμινοξέα σε κάθε περίπτωση θα σε βοηθήσουν μιας και είναι γνωστή η χρήση τους και πόσο βοηθάνε τους μύες..γνώμη μου...
    Απάντηση με παράθεση