Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 11 από 11
  1. 19-01-13 17:45 #1
    Question ΚΙ ΑΛΛΟ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ FEMALE ΜΕ ΙΔΙΑΙΤΕΡΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΓΙΑ ΑΥΞΗΣΗ ΒΑΡΟΥΣ.. ΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ??
    λΟΙΠΟΝ ΕΙΜΑΙ 31ΧΡΟΝΩΝ ΜΕ 180ΥΨΟΣ ΚΑΙ 53ΚΙΛΑ. ΣΑΦΩΣ ΘΕΛΩ ΚΑΜΙΑ 10ΡΙΑ ΚΙΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΞΩ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΓΥΝΑΙΚΑ. ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΜΟΝΟ ΣΚΙΑΧΤΡΟ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΘΥΜΙΖΩ. ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΩ ΕΥΚΟΛΑ ΒΑΡΟΣ ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ. ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΚΑΠΟΙΑ ΚΙΛΑ ΠΡΙΝ ΚΑΜΙΑ ΔΕΚΑΕΤΙΑ (58 ΑΠΟ 50) ΜΕ ΔΙΑΤΡΟΦΗ, ΒΑΡΗ ΚΑΙ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΑ. ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΟΥΤΕ ΤΙ ΕΚΑΝΑ ΟΥΤΕ ΤΙ ΕΤΡΩΓΑ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΜΕ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΠΑΡΩ. ΣΑΦΩΣ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΜΟΝΟ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ ΚΑΙ ΕΔΩ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΟΙ ΔΙΚΕΣ ΣΑΣ ΠΟΛΥΤΙΜΕΣ ΓΝΩΣΕΙΣ. ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΚΑΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗΣ. ΕΧΩ ΔΥΟ ΠΑΙΔΙΑ ΑΡΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΩ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΕΧΩ ΟΜΩΣ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΗΡΑΚΛΗ, ΔΙΑΦΟΡΑ ΒΑΡΗ ΓΙΑ ΠΟΔΙΑ ΚΑΙ ΧΕΡΙΑ, ΛΑΣΤΙΧΑ, ΜΠΑΡΑ ΑΥΤΑ. ΜΕΤΑ ΤΗΝ 2Η ΓΕΝΝΑ ΕΙΧΑ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΕΦΤΑΣΑ 50ΚΙΛΑ. ΕΦΤΑΣΑ ΤΑ 53 ΚΑΙ ΣΤΟΠ. ΔΕΝ ΕΧΩ ΘΥΡΟΕΙΔΗ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΑΛΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΥΓΙΕΙΑΣ. ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΦΤΑΣΩ ΝΑ ΠΕΡΝΩ ΚΙΛΑ ΣΤΗΝ ΖΥΓΑΡΙΑ ΕΙΧΑ ΦΤΑΣΕΙ ΤΙΣ 5000ΘΕΡΜΙΔΕΣ ΗΜΕΡΕΣΙΩΝ ΜΕ ΚΡΕΑΤΙΝΙΝΗ ΠΡΩΤΕΙΝΗ ΕΕΕ ΒΙΤΑΜΙΝΕΣ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΙ ΕΠΑΙΡΝΑ 3-4ΚΙΛΑ ΤΟ ΜΗΝΑ, ΑΑΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΠΩΣ ΚΑΙΩ 2000-2500ΘΕΡΜΙΔΕΣ(ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ) Ο ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΜΟΥ ΕΝΩ ΑΠΛΑ ΚΑΘΟΜΑΙ. ΛΟΙΠΟΝ Η ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΜΟΥ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΩΣ ΕΤΣΙ
    ΠΡΩΙΝΟ (ΑΥΓΑ, ΜΑΡΜΕΛΑΔΑ ΒΟΥΤΥΡΟ ΦΡΥΓΑΝΙΑ ΓΑΛΑ ΜΕ ΜΟΥΣΛΙ
    ΔΕΚΑΤΙΑΝΟ (ΦΡΟΥΤΟΚΡΕΜΑ)
    ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ (ΣΠΙΤΙΚΟ ΦΑΓΗΤΟ (ΚΥΡΙΩΣ ΜΟΣΧΑΡΙ η ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ, ΣΑΛΑΤΑ 1 ΦΕΤΑ ΨΩΜΙ) ΚΑΙ ΕΝΑ ΓΛΥΚΑΚΙ
    ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ (ΝΤΟΜΑΤΑ, ΣΑΛΑΜΙ, ΠΙΠΕΡΙΕΣ, ΜΑΝΙΤΑΡΙΑ) Η ΤΟΣΤ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΑΦΕΣ
    ΒΡΑΔΥΝΟ ΦΑΓΗΤΟ ΧΩΡΙΣ ΣΑΛΑΤΑ
    ΠΡΙΝ ΤΟ ΥΠΝΟ ΤΣΙΜΠΟΛΟΓΑΩ ΞΗΡΟΥΣ ΚΑΡΠΟΥΣ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΑΝΑ ΓΛΥΚΑΚΙ

    ΛΟΙΠΟΝ ΟΙ ΜΕΡΙΔΕΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΕΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΦΑΩ ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΜΕΤΑ ΜΕ ΠΙΑΝΕΙ ΤΟ ΣΤΟΜΑΧΙ ΜΟΥ
    ΚΑΙ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ. ΚΑΝΩ ΛΙΓΟ ΑΠΟ ΟΛΑ ΧΩΡΙΣ ΒΑΡΗ ΓΙΑΤΙ ΜΟΛΙΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑ

    ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΩΡΑ ΛΟΙΠΟΝ?? ΕΧΕΙ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΔΙΑΤΡΟΦΕΣ ΜΕΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΗΞΩ, ΕΠΙΣΗΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΓΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΑ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΙΩΣ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΤΟ ΛΙΓΟ ΑΠΟ ΟΛΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΚΑΛΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ.

    ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΕΑ ΣΑΣ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΠΕΤΥΧΕΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΤΥΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 19-01-13 17:47 #2
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη ελμερ

    Εγγραφή
    08-11-2010
    Περ.
    περιστερι
    Μηνύματα
    4.032
    Προεπιλογή
    Kαλη αρχη .....γραφε με μικρα γραμματα γιατι ειναι κανονας του forum.....
    Στηριξου πανω μου να πεσουμε μαζι
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 19-01-13 21:36 #3
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ελμερ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kαλη αρχη .....γραφε με μικρα γραμματα γιατι ειναι κανονας του forum.....
    συγνώμη δεν το ήξερα. αν χρειαζεται να το ξαναγράψω!
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 20-01-13 14:56 #4
    Το avatar του χρήστη Madd_Chadd

    Εγγραφή
    26-09-2010
    Περ.
    serres
    Μηνύματα
    3.844
    Προεπιλογή
    If you eat like a girl you look like a girl!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 20-01-13 19:58 #5
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.723
    Προεπιλογή
    Καλώς ήρθες στο φόρουμ.
    Διάβασα με ενδιαφέρον την περίπτωση σου και προκαλεί ενδιαφέρον στο να παχύνεις.. Θα ήθελα όμως οπτικά να γίνει με πολύ προσεγμένο τρόπο για την υγεία σου.
    Ότι μπορείς και τρως αρκετές φορές την ημέρα είναι θετικό. Έπειτα ότι κάνεις κάποιες αθλητικές δραστηριότητες πολύ καλό, συν ότι δυο παιδιά και νοικοκυριό δεν είναι εύκολη υπόθεση και όσο να ναι θέλοντας και μη καις θερμίδες.
    θα πρότεινα σε πρώτη φάση να προσθέσεις δημητριακά με περισσότερες θερμίδες στο πρωινό, μαζί με γάλα και μέλι ή μαρμελάδα. Στα υπόλοιπα γεύματα θα προσθέσεις ένα πιατάκι από ρύζι ή μακαρόνια ή ψωμί σε συνδυασμό να κατεβαίνουν ευχάριστα στο στομάχι. Στα γεύματα μεσημεριανού και βραδινού δεν θα έχεις ιδιαίτερο πρόβλημα πιστεύω. Στο βραδινό καλό είναι να μεταφέρεις συν αυτό που έχεις τη φρουτοκρεμα ή κάποιο γαλακτοκομικό από όσα ήδη τρως. Ουσιαστικά αυτό που σου προτείνω δεν έχει κοστολόγιο πάνω από 0,50€ ημερησίως και ίσως σου κάνει οικονομία σε ότι κατανάλωνες μέχρι τώρα. Με απλά λόγια προσθέτεις όσο γίνεται περισσότερο σύνθετο υδατάνθρακα.

    Φτιάξε και ένα ημερολόγιο στην αντίστοιχη ενότητα του φόρουμ για να παρακολουθήσουμε την εξέλιξη σου. καλή συνέχεια
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 20-01-13 20:10 #6
    Προεπιλογή
    Καλως ηλθες Και σου ευχομαι συντομα να παρεις ποιοτικα μυικα κιλα
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 20-01-13 23:35 #7
    Το avatar του χρήστη FITNESS GIRL

    Εγγραφή
    04-10-2012
    Περ.
    αθήνα
    Μηνύματα
    2.290
    Προεπιλογή
    καλως ηρθες λενα μου και καλη επιτυχια στους στοχους σου
    ευακι
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 21-01-13 10:39 #8
    Το avatar του χρήστη Andreas C.

    Εγγραφή
    23-12-2011
    Περ.
    Λευκωσία
    Μηνύματα
    2.772
    Προεπιλογή
    Καλώς ήρθες στο φόρουμ
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 21-01-13 15:51 #9
    Προεπιλογή ευχαριστώ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο NASSER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλώς ήρθες στο φόρουμ.
    Διάβασα με ενδιαφέρον την περίπτωση σου και προκαλεί ενδιαφέρον στο να παχύνεις.. Θα ήθελα όμως οπτικά να γίνει με πολύ προσεγμένο τρόπο για την υγεία σου.
    Ότι μπορείς και τρως αρκετές φορές την ημέρα είναι θετικό. Έπειτα ότι κάνεις κάποιες αθλητικές δραστηριότητες πολύ καλό, συν ότι δυο παιδιά και νοικοκυριό δεν είναι εύκολη υπόθεση και όσο να ναι θέλοντας και μη καις θερμίδες.
    θα πρότεινα σε πρώτη φάση να προσθέσεις δημητριακά με περισσότερες θερμίδες στο πρωινό, μαζί με γάλα και μέλι ή μαρμελάδα. Στα υπόλοιπα γεύματα θα προσθέσεις ένα πιατάκι από ρύζι ή μακαρόνια ή ψωμί σε συνδυασμό να κατεβαίνουν ευχάριστα στο στομάχι. Στα γεύματα μεσημεριανού και βραδινού δεν θα έχεις ιδιαίτερο πρόβλημα πιστεύω. Στο βραδινό καλό είναι να μεταφέρεις συν αυτό που έχεις τη φρουτοκρεμα ή κάποιο γαλακτοκομικό από όσα ήδη τρως. Ουσιαστικά αυτό που σου προτείνω δεν έχει κοστολόγιο πάνω από 0,50€ ημερησίως και ίσως σου κάνει οικονομία σε ότι κατανάλωνες μέχρι τώρα. Με απλά λόγια προσθέτεις όσο γίνεται περισσότερο σύνθετο υδατάνθρακα.

    Φτιάξε και ένα ημερολόγιο στην αντίστοιχη ενότητα του φόρουμ για να παρακολουθήσουμε την εξέλιξη σου. καλή συνέχεια
    Ευχαριστώ για το χρόνο να μου απαντήσεις γιατί διαβάζοντας αρκετά θέματα στο φόρουμ είδα πως ειμαι άλλο ένα νέο μελος που ζητάει διατροφή και συμπλήρωμα.
    εχω κάνει αρκετη πρόοδο διαβάζοντας αρκετά θεματα και τωρα ειμαι σε καλύτερο δρόμο και θα θεσω τις απορίες μου στο κατάλληλο τοπικ. Φυσικά και θα ενημερώνω πως πάω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 21-01-13 15:52 #10
    Προεπιλογή νεο μελος
    ευχαριστώ όλους σας για το καλωσόρισμα!!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 21-01-13 16:27 #11
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο NASSER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλώς ήρθες στο φόρουμ.
    Διάβασα με ενδιαφέρον την περίπτωση σου και προκαλεί ενδιαφέρον στο να παχύνεις.. Θα ήθελα όμως οπτικά να γίνει με πολύ προσεγμένο τρόπο για την υγεία σου.
    Ότι μπορείς και τρως αρκετές φορές την ημέρα είναι θετικό. Έπειτα ότι κάνεις κάποιες αθλητικές δραστηριότητες πολύ καλό, συν ότι δυο παιδιά και νοικοκυριό δεν είναι εύκολη υπόθεση και όσο να ναι θέλοντας και μη καις θερμίδες.
    θα πρότεινα σε πρώτη φάση να προσθέσεις δημητριακά με περισσότερες θερμίδες στο πρωινό, μαζί με γάλα και μέλι ή μαρμελάδα. Στα υπόλοιπα γεύματα θα προσθέσεις ένα πιατάκι από ρύζι ή μακαρόνια ή ψωμί σε συνδυασμό να κατεβαίνουν ευχάριστα στο στομάχι. Στα γεύματα μεσημεριανού και βραδινού δεν θα έχεις ιδιαίτερο πρόβλημα πιστεύω. Στο βραδινό καλό είναι να μεταφέρεις συν αυτό που έχεις τη φρουτοκρεμα ή κάποιο γαλακτοκομικό από όσα ήδη τρως. Ουσιαστικά αυτό που σου προτείνω δεν έχει κοστολόγιο πάνω από 0,50€ ημερησίως και ίσως σου κάνει οικονομία σε ότι κατανάλωνες μέχρι τώρα. Με απλά λόγια προσθέτεις όσο γίνεται περισσότερο σύνθετο υδατάνθρακα.

    Φτιάξε και ένα ημερολόγιο στην αντίστοιχη ενότητα του φόρουμ για να παρακολουθήσουμε την εξέλιξη σου. καλή συνέχεια
    Μια και ενδιαφέρθηκες ας κάνω τις ερωτήσεις μου και ισως βρεις χρόνο και για αυτές. Πριν και μετά την προπόνηση δεν θα ηταν καλύτερο να πάρω ένα συμπλήρωμα? Αν όχι τι να τρώω? Τώρα τρώω μια μπανάνα πριν, ενα τοστ ολικης με γαλοπουλα cottage μετά και 1μιση ώρα αργότερα το βραδυνό. Υπάρχει κάποιο λινκ που να λεει σε πόσα γραμμάρια πρωτείνης αντιστοιχούν οι τροφές? και τέλος αυξάνω τις θερμίδες στην διατροφή ανά 300 την βδομάδα?΄ Μ'αρέσουν πολύ τα μανιτάρια, να τα προσθέσω κάπου? Σύνθετοι Υδατάνθρακες ποιοι είναι??? ευχαριστώ και πάλι
    Απάντηση με παράθεση