Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 8 από 8
  1. 19-01-13 15:47 #1
    Προεπιλογή βοήθεια για γράμμωση
    ειμαι 1,82 υψος 91 Kg και 21 χρονών

    στοχος ειναι να κανω μια βαθια γραμμωση. εχω ξεκινιση διατροφη για γραμμωση εδω και 20 μερες εκανα λιπομετριση πριν 4 μερες και ειχα 18% λιπος εδω ειναι η διατροφη μου.

    πρωι
    πρωτα 40-50 MIn διαδρομο
    γαλα 0% 250ml
    και 50 γρ διμιτριακα (δεν μπορω με τπτ να φαω βρωμη εχω δοκιμασει τα παντα ).
    1 αυγο και 3 ασπραδια

    δεκατιανο

    150 γρ κοτοπουλο η 150 γρ μοσχαρι με σαλατα 2 κουταλιες λαδι και 200 γρ πατατα.

    μεσιμεριανο

    150 γρ κοτοπουλο η 150 γρ μοσχαρι με σαλατα 2 κουταλιες λαδι

    απογευμα

    150 γρ κοτοπουλο η 150 γρ μοσχαρι με σαλατα 2 κουταλιες λαδι

    βραδι

    150 γρ κοτοπουλο η 150 γρ μοσχαρι με σαλατα 2 κουταλιες λαδι

    πριν κοιμιθω ενα γιαουρτι 0% με 10 αμιγδαλα

    η 2 κουταλιες λαδι ειναι για να σημπληροσο τισ θερμιδες που μου λιπουν δεν ξερω αν ειναι λαθος

    γυμναστιριο δεν παω εχω σπιτι μου μπαρα μονοζυγο πολυοργανο διαδρομο ελευθερα βαρη
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 19-01-13 16:01 #2
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο F1_yamaha Εμφάνιση μηνυμάτων
    ειμαι 1,82 υψος 91 Kg και 21 χρονών

    στοχος ειναι να κανω μια βαθια γραμμωση. εχω ξεκινιση διατροφη για γραμμωση εδω και 20 μερες εκανα λιπομετριση πριν 4 μερες και ειχα 18% λιπος εδω ειναι η διατροφη μου.

    πρωι
    πρωτα 40-50 MIn διαδρομο
    γαλα 0% 250ml
    και 50 γρ διμιτριακα (δεν μπορω με τπτ να φαω βρωμη εχω δοκιμασει τα παντα ).
    1 αυγο και 3 ασπραδια

    δεκατιανο

    150 γρ κοτοπουλο η 150 γρ μοσχαρι με σαλατα 2 κουταλιες λαδι και 200 γρ πατατα.

    μεσιμεριανο

    150 γρ κοτοπουλο η 150 γρ μοσχαρι με σαλατα 2 κουταλιες λαδι

    απογευμα

    150 γρ κοτοπουλο η 150 γρ μοσχαρι με σαλατα 2 κουταλιες λαδι

    βραδι

    150 γρ κοτοπουλο η 150 γρ μοσχαρι με σαλατα 2 κουταλιες λαδι

    πριν κοιμιθω ενα γιαουρτι 0% με 10 αμιγδαλα

    η 2 κουταλιες λαδι ειναι για να σημπληροσο τισ θερμιδες που μου λιπουν δεν ξερω αν ειναι λαθος

    γυμναστιριο δεν παω εχω σπιτι μου μπαρα μονοζυγο πολυοργανο διαδρομο ελευθερα βαρη

    Θερμιδες εχεις υπολογισει?

    Γενικα φαινεται πολυ καθαρη διατροφη αν μπορεις να την στηριξεις (οικονομικα,πολυ κοτα καθε μερα) .

    Για μενα η μονη διαφορα που θα εκανα θα ηταν να βαλω λιγο παραπανω υδατανθρακα σε καποιο γευμα μετα το δεκατιανο (κατα προτιμιση μετα που κανεις λιγη ασκηση οπως μονοζυγο κτλπ) δλδ λιγο ρυζι η κανα μαυρο μακαρονι.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 19-01-13 16:05 #3
    Προεπιλογή
    απο μια προχηρει μετρισει που εκανα θελω για συντηρηση 3150 θερμ.

    αυτη η διατροφη που εβαλα εχει 2800 θερμ

    η διατροφη που εβαλα εχει γυρο στα 200 γρ πρωτ .
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 19-01-13 16:18 #4
    Προεπιλογή
    εχει κανεις να προτεινη κατι?
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 19-01-13 16:39 #5
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Nikolas_mk2

    Εγγραφή
    05-06-2012
    Περ.
    Λάρισα-Θεσσ
    Μηνύματα
    2.990
    Προεπιλογή
    Γιατί τόσο λάδι αδερφέ?8 κουταλιές(της σουπας φανταζομαι)είναι λιγο πάνω απο 900 θερμίδες......Βαλε και κανα ψαράκι στο παιχνίδι,το κοκκινο κρεας περιορισε το καπως,επίσης ο υδατανθρακας μ φαίνεται πολύ λίγος,σε κρατάει καλά?
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 19-01-13 16:50 #6
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nikolas_mk2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί τόσο λάδι αδερφέ?8 κουταλιές(της σουπας φανταζομαι)είναι λιγο πάνω απο 900 θερμίδες......Βαλε και κανα ψαράκι στο παιχνίδι,το κοκκινο κρεας περιορισε το καπως,επίσης ο υδατανθρακας μ φαίνεται πολύ λίγος,σε κρατάει καλά?
    το λαδι οπως ειπα ειναι για να σημπληροσο τις θερμιδες ξεχασα να αναφερο οτι οτι μερα παρα μερα αλλαζο το μοσχαρι και βαζω ψαρι η γαβρο η τονο σε νερο το κοτοπουλο το κραταω ολοι τιν εβδομαδα .

    οσο για υδατανθρακα δεν εχω δουλεια ουτε κανω καπια δραστιριοτιτα αυτη τιν εποχη οποτε το εχω μιωμενο για τον σκοπο που εχω και δεν εχω προβ με κραταει .

    και να πω οτι κα8ε μηνα θα μειονο θερμιδες οποτε θα ειναι απο το λαδι

    δεν ξερο αν σκευτομε λαθος. αν ναι help
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 02-02-13 11:44 #7
    Προεπιλογή
    λοιπον εκανα λιπομετριση μετα απο 4 εβδομαδες και μου εδειξε οτι απο το 18.8% πηγα στο 17.3% ενω εχασα 3,2κιλα και μου ειπε ο διατροφολόγος οτι τα 2 κιλα ιταν λιπος ισχυει? τι πιστεύετε .
    και κατι ακομα αν ειναι αληθια τοτε για να πεσω στο 10-11 % λιπος θελει θελω αλλους 4 μηνες ισχυει? η θα χασω ποιο γρηγορα? και κατι ακομα δεν ειναι πολυ 5 μηνες σε υποθερμιδικη ? και με βαση τα κιλα που εχασα πρεπει να χασω αλλα 8 ? thnx.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 02-02-13 13:58 #8
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Nikolas_mk2

    Εγγραφή
    05-06-2012
    Περ.
    Λάρισα-Θεσσ
    Μηνύματα
    2.990
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο F1_yamaha Εμφάνιση μηνυμάτων
    εχασα 3,2κιλα και μου ειπε ο διατροφολόγος οτι τα 2 κιλα ιταν λιπος ισχυει? τι πιστεύετε .
    Mε το θερμιδικό ελλειμμα που προκυπτει απο τη διατροφή σου ειναι κάτι λιγότερο, 2 κιλά λιπος για να φυγουν απο πανω σου θελουν 18.000 θερμιδες(9.000 το κιλο)....Μη κολλας στα νουμερα,ο καθρεφτης θα σου δειξει που θα σταματησεις,απλά να ξερεις οτι οσο κατεβαίνεις σε ποσοστό τοσο δυσκολευετε ο οργανισμός να αποδεσμεύσει λιπος....
    Απάντηση με παράθεση