Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 52
  1. 12-06-11 19:39 #1
    Προεπιλογή Μερικες διορθωσεις αν μπορειτε :)
    Ειμαι 17,υψος 1.67,67 κιλα...ποτε δεν ειχα προβλημα στο να εφαρμωσω διατροφικο προγραμμα κατα γραμμα,αλλα τωρα που κανω προετοιμασια για πανελληνιες δεν εχω καθολου χρονο για δοθλεια γτ με τρει το διαβασμα...επισησ ζω σε οικογενεια 9 ατομων και δεν εχω καν χαρτζιλικι εκτοσ απο εξεραιτικες περιπτωσεις....οποτε εχω σχεδιασει τη διατροφη μου με φτηνες τροφες που μπορω να εχω ευκολα...πειτε μου την γνωμη σας οσο ασχημη κι αν ειναι :
    στις 9, 3 ολοκληρα αυγα τηγανητα,2 ποτηρια γαλα και 1 μηλο
    στις 11,2 ποτηρια γαλα,1 μπανανα και ενα μηλο
    στις 1,ενα τοστ με 4 φετεσ γαλοπουλα και 1 μηλο
    στις 3,μια τονοσαλατα
    4-5:30 προπονηση
    στις 6,2 ποτηρια γαλα,μια σαλατα και φρουτο
    στις 8,1 ποτηρι ζεστο κακαο και φρουτο
    στις 11 υπνος
    Στοχος μου ειναι ογκος με οσο το λιγοτερο λιπος γινεται....
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 12-06-11 19:49 #2
    Το avatar του χρήστη tolis93

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    biggini bottom
    Μηνύματα
    5.948
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο trans Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειμαι 17,υψος 1.67,67 κιλα...ποτε δεν ειχα προβλημα στο να εφαρμωσω διατροφικο προγραμμα κατα γραμμα,αλλα τωρα που κανω προετοιμασια για πανελληνιες δεν εχω καθολου χρονο για δοθλεια γτ με τρει το διαβασμα...επισησ ζω σε οικογενεια 9 ατομων και δεν εχω καν χαρτζιλικι εκτοσ απο εξεραιτικες περιπτωσεις....οποτε εχω σχεδιασει τη διατροφη μου με φτηνες τροφες που μπορω να εχω ευκολα...πειτε μου την γνωμη σας οσο ασχημη κι αν ειναι :
    στις 9, 3 ολοκληρα αυγα τηγανητα,2 ποτηρια γαλα και 1 μηλο
    στις 11,2 ποτηρια γαλα,1 μπανανα και ενα μηλο
    στις 1,ενα τοστ με 4 φετεσ γαλοπουλα και 1 μηλο
    στις 3,μια τονοσαλατα
    4-5:30 προπονηση
    στις 6,2 ποτηρια γαλα,μια σαλατα και φρουτο
    στις 8,1 ποτηρι ζεστο κακαο και φρουτο
    στις 11 υπνος
    Στοχος μου ειναι ογκος με οσο το λιγοτερο λιπος γινεται....
    δυστυχως αδερφε ο ογκος απαιτει χρημα για κοτοπουλα γαλοπουλες κτλπ.μια πολυ καλη φτηνη επιλογη ειναι τα ασπραδια αυγων.καλυτερα βραζε 4-5 ασπραδια και τρωγε παρα 2 τηγανιτα...το τοστακι πολυ καλο αρκει να ναι ολικης το ψωμι.ειναι κ φθηνοτερο απο οτι ξερω.το γαλα επισης καλο.θα σου προτεινα το αγνο.0% παιρνω εγω.1,14 εχει κ τα αλλα εχουν απο 1μισι κ βαλε.οπως και τα αναλογα γιαουρτια απο τα λιντλ.1 ευρω μωλις τα 2.επισης εχει πολυ καλο κοτατζ στα ιδια σουπερμαρκετ παλι πολυ φθηνα.1 ευρω το ενα.και μουσλι πρεπει να βαλεις στη διατροφη σου.δες τις πιτες βρωμης.με μουσλι απο την ιδια αλυσιδα σουπερ μαρκετ παλι ειναι τζαμπα.2 ευρω το κιλο.με 60-80 γραμμαρια τη μερα σου κραταει 1μισι βδομαδουλα νομιζω.ο τονος αν ψαξεις βρισκεις και φθηνο αλλα ειναι και αυτος ακριβουλης....κατι που μαρεσει στη διατροφη σου.πολυ μηλο

    μετα τη προπονηση δοκιμασε γλυκοπατατα με ασπραδια αυγων.σαν ομελετα δηλαδη.η με ενα γιαουρτι η κ τα 2 αλλιως ογκο δε παιρνεις απο οσο ξερω.και απο οσο βλεπω τουλαχιστον πανω μ.κ για βραδυνο πριν τν υπνο χτυπα κανενα γιαουρτακι.το πρωι δοκιμασε πιτακια βρωμης.και δυσυχως χωρις κρεας γαλοπουλα κοτοπουλο μοσχαρι δε σε βλεπω να παιρνεις και πολυ κρεατακι πανω ς....συμπληρωματα να φανταστω δε χρησιμοποιεις
    keep your eyes to the sky but your feet on the ground
    rep till u black out

    and if love could change the course of fate...these nights...we move mountains...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 12-06-11 22:35 #3
    Προεπιλογή
    Αδερφε μου σε υπερευχαριστω για τις συμβουλες σου !! Οχι δεν χρησιμοποιω συμπληρωματα,αν ειχα τα λεφτα θα τα ξοδευα σε κοτοπουλο κ.τ.λ....παντως πολυ χρησιμα οσα μου ειπες,ευχαριστω και παλι
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 13-06-11 02:37 #4
    Το avatar του χρήστη tolis93

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    biggini bottom
    Μηνύματα
    5.948
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο trans Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αδερφε μου σε υπερευχαριστω για τις συμβουλες σου !! Οχι δεν χρησιμοποιω συμπληρωματα,αν ειχα τα λεφτα θα τα ξοδευα σε κοτοπουλο κ.τ.λ....παντως πολυ χρησιμα οσα μου ειπες,ευχαριστω και παλι
    Τιποτα! Εξαλου γιαυτο ειμαστε εδω
    keep your eyes to the sky but your feet on the ground
    rep till u black out

    and if love could change the course of fate...these nights...we move mountains...
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 16-06-11 01:33 #5
    Προεπιλογή
    Κατι τελευταιο για το κοτοπουλο που ειπες....ειδα εναν τυπο στο youtube που αγοραζει συσκευασια με περιπου 10 φιλετα κοτοπουλο,με 12 $...θπαρχει περιπτωση να βρω κατι τετοιο?
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 16-06-11 01:51 #6

    Εγγραφή
    10-06-2011
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    51
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο trans Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κατι τελευταιο για το κοτοπουλο που ειπες....ειδα εναν τυπο στο youtube που αγοραζει συσκευασια με περιπου 10 φιλετα κοτοπουλο,με 12 $...θπαρχει περιπτωση να βρω κατι τετοιο?
    εγω παντως αδερφε φτηνο στηθος κοτοπουλο βρηκα στην κρεαταγορα ομονοιας .4.5 Ευρω το κιλο
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tolis93 Εμφάνιση μηνυμάτων
    πιτες βρωμης.με μουσλι απο την ιδια αλυσιδα σουπερ μαρκετ παλι ειναι τζαμπα.2 ευρω το κιλο.με 60-80 γραμμαρια τη μερα σου κραταει 1μισι βδομαδουλα
    Δεν είχα ιδέα οτι υπηρχε κατι τετοιο αδερφε . .Μου φαίνετε θα παω μια βολτα απο τα Lidl αυριο
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kabamaru : 16-06-11 στις 02:03
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 16-06-11 08:21 #7
    Το avatar του χρήστη tolis93

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    biggini bottom
    Μηνύματα
    5.948
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kabamaru Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω παντως αδερφε φτηνο στηθος κοτοπουλο βρηκα στην κρεαταγορα ομονοιας .4.5 Ευρω το κιλο Δεν είχα ιδέα οτι υπηρχε κατι τετοιο αδερφε . .Μου φαίνετε θα παω μια βολτα απο τα Lidl αυριο
    ειναι πολυ αψογο εχει αποξηραμενα φρουτακια μεσα.οσο για το κοτοπουλο π αναφερθηκε πανω δυσκολο να βρεις φθηνοτερο απο 4,5 το κιλο.εγω παιρνω απο σκλαβενιτη 4 φιλετα με 6 ευρω καπου στα 700 γραμμαρια.κ στα λιντλ ακουσα οτι εχει αλλα δε ξερω τπτ
    keep your eyes to the sky but your feet on the ground
    rep till u black out

    and if love could change the course of fate...these nights...we move mountains...
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 03-07-11 17:04 #8
    Προεπιλογή Κετογενικη διαιτα?
    Την προηγουμενη εβδομαδα ζητησα απο τον προπονητη μου να μου ππροτεινει μια κετογενικη διαιτα γτ δεν εχω ξανακανει και θα ηθελα να δω τι αποτελεσματα θα εχει...και μου προτεινε αυτο :
    1ο γευμα :3-5 ολοκληρα αυγα,τυρι,μπεικον,βουτυρο στα αυγα
    2ο γευμα :2 διπλα cheeseburger χωρις τα πσωμακια
    3ο γευμα :τονος
    4ο γευμα :2 διπλα cheeseburger χωρις τα πσωμακια
    5ο γευμα :χοιρινη μπριζολα με τυρι
    6ο γευμα :ενα προτεινουχο shake με φυστικοβουτυρο και ελαιολαδο
    7ο γευμα :ομελετα με 3 ολοκληρα αυγα,τυρι,μανηταρια,μπεικον
    8ο γευμα:ενα προτεινουχο shake με ελαιολαδο
    Να τον ακουσω και να ακοληθησω αυτην την διατροφη??μηπως πρεπει αν την ακολουθησω να προσθεσω φρουτα και λαχανικα σε καθε γευμα??
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 03-07-11 17:30 #9
    Το avatar του χρήστη tolis93

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    biggini bottom
    Μηνύματα
    5.948
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο trans Εμφάνιση μηνυμάτων
    Την προηγουμενη εβδομαδα ζητησα απο τον προπονητη μου να μου ππροτεινει μια κετογενικη διαιτα γτ δεν εχω ξανακανει και θα ηθελα να δω τι αποτελεσματα θα εχει...και μου προτεινε αυτο :
    1ο γευμα :3-5 ολοκληρα αυγα,τυρι,μπεικον,βουτυρο στα αυγα
    2ο γευμα :2 διπλα cheeseburger χωρις τα πσωμακια
    3ο γευμα :τονος
    4ο γευμα :2 διπλα cheeseburger χωρις τα πσωμακια
    5ο γευμα :χοιρινη μπριζολα με τυρι
    6ο γευμα :ενα προτεινουχο shake με φυστικοβουτυρο και ελαιολαδο
    7ο γευμα :ομελετα με 3 ολοκληρα αυγα,τυρι,μανηταρια,μπεικον
    8ο γευμα:ενα προτεινουχο shake με ελαιολαδο
    Να τον ακουσω και να ακοληθησω αυτην την διατροφη??μηπως πρεπει αν την ακολουθησω να προσθεσω φρουτα και λαχανικα σε καθε γευμα??
    κετο με φρουτα κ λαχανικα δε γινεται.πολλοι υδατανθρακες στα φρουτα.μεταξυ μας.σα πολυ βρωμα δν εχεις μεσα?γιατι δε βαζεις κανενα γιαουρτι λιγους υδατανθρακες εχει...
    keep your eyes to the sky but your feet on the ground
    rep till u black out

    and if love could change the course of fate...these nights...we move mountains...
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 03-07-11 19:41 #10
    Προεπιλογή
    ριξε μια ματια εδω

    http://www.bodybuilding.gr/forum/sho...o-Diet)-Manual

    http://www.bodybuilding.gr/forum/sho...BF%CF%85%CF%82

    λαχανικα μπορεις ν βαλεις..εγω τουλαχιστον τρωω μπολικα..αν δεν εχεις υ/α δεν θα σε βγαλει απο την κετωση το μαρουλι
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 04-07-11 00:14 #11
    Προεπιλογή
    Το ξερω οτι αυτη η διατροφη εχει πολυ βρωμα,ο γυμναστης μου μου την προτεινε...αρα αν βαλω λαχανικα γενικα δεν επηρεαζουν τη διαιτα?ευχαριστω πολυ για το post
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 04-07-11 01:07 #12
    Προεπιλογή
    Eπισης μπορει καποιος με μια κετο διαιτα να αυξησει ογκο?
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 04-07-11 02:34 #13
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Devil

    Εγγραφή
    02-06-2010
    Περ.
    Inferno
    Μηνύματα
    13.703
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο trans Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ξερω οτι αυτη η διατροφη εχει πολυ βρωμα,ο γυμναστης μου μου την προτεινε...αρα αν βαλω λαχανικα γενικα δεν επηρεαζουν τη διαιτα?ευχαριστω πολυ για το post
    οχι ισα ισα που πρεπει να βαλεις γιατι θα εχεις θεμα με την τουαλετα....


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο trans Εμφάνιση μηνυμάτων
    Eπισης μπορει καποιος με μια κετο διαιτα να αυξησει ογκο?
    ναι γινετε...
    Το ποτό και το κάπνισμα με βοήθησαν να κόψω το γυμναστήριο!
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 05-07-11 01:19 #14
    Προεπιλογή
    Ευχαριστω πολυ παιδια
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 06-07-11 11:26 #15
    Προεπιλογή Ακομα μια προσπαθεια διατροφης ογκου :/
    Λοιπον,να τι σκεφτομουν:
    1ο γευμα
    3 ασπραδια αυγου και 3 ολοκληρα αυγα(με 2 κουταλιες ελαιολαδο) με ενα μπολ(δεν ξερω ακριβως γραμμαρια αλλα ειναι μεγαλο μπολ ) βρωμη 1 μπανανα
    2ο γευμα
    1 κονσερβα τονο με οτι πρασινο βρω
    3ο γευμα οπως το πρωτο
    4ο γευμα
    ενα shake με φυστικοβουτηρο ελαιολαδο,κατι για γευση
    5ο γευμα
    οπως το γευμα 1
    Προσπαθω μεσα στη μερα να πιω οσο πιο πολυ γαλα μπορω..
    Το 4ο γευμα θα ειιναι το μεταπροπονητικο γι αυτο δεν ειναι ακριβως αυτη η σειρα των γευματων απλα τα 3 βασικα γευματα θα ειναι οπως το 1ο γευμα
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία