Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 9 από 9
  1. 15-01-13 10:50 #1

    Εγγραφή
    11-01-2013
    Περ.
    Mytilene
    Μηνύματα
    23
    Post Myofuel (BodyMaxx Sports Nutrition)
    Eγω χρησιμοποιω την πρωτεινη BMXX sportsnutrition ειναι καινουρια,μου την προτεινε ενας φιλος μου που κανει χρονια ΒΒ,απο γευση ειναι υπεροχη,αν γνωριζει καποιος κατι ας πει την γνωμη του..!!δοσολογια ενα scoop την μερα μισο το πρωι λεει κ το αλλο μισο μετα την προπονηση,εγω παλι την πινω οταν τελειωσω την προπονηση ολη..!!

    Όνομα: myfuel[1].png Εμφανίσεις: 2567 Μέγεθος: 130,8 KB


    Myofuel είναι μία από τις πιο δραστήριες πρωτεϊνούχων προϊόντων στην αγορά. Πρόκειται για ένα εξαιρετικό συνδυασμό των πρωτεϊνών ορού γάλακτος. Ταχεία απορρόφηση της πρωτεΐνης εγγυάται την άμεση κάλυψη όλων των αναγκών του χρόνου μεταξύ των γευμάτων. Περιέχει ένα σημαντικό ποσοστό των πρωτεολυτικών ενζύμων τα οποία προσφέρει άμεση απορρόφηση της πρωτεΐνης από οποιοδήποτε άλλο προϊόν. Η ασυναγώνιστη μείγμα υδατανθράκων και των λιπών δημιουργεί απαραίτητη ενέργεια που διοχετεύεται στους μυς.
    Myofuel είναι η πιο αποτελεσματική πρωτεΐνη που έχει ανακαλυφθεί ποτέ για την ανάπτυξη των μυών. Η μεγάλη ποικιλία και ποσότητα των αμινοξέων επιταχύνουν την πρωτεϊνοσύνθεση. Βοηθά επίσης να καθυστερήσει την εμφάνιση της κόπωσης των μυών καθώς και την ενίσχυση και την ανάπτυξη του μυϊκού ιστού.
    Myofuel καινοτομία που βασίζεται στο περιεχόμενο της συζευγμένο λινολεϊκό οξύ (CLA), το οποίο μειώνει τα επίπεδα του σωματικού λίπους και την αύξηση των επιπέδων της άλιπης μάζας σώματος. Είναι πλούσιο σε περιεκτικότητα σε βιταμίνες (Β6, Β12, Β5, C, Ε, Β1 και Β2) πάρα πολύ. Ένα μοναδικό μείγμα χωρίς προστιθέμενη ασπαρτάμη, αλλά με μια υπέροχη γεύση.
    Προτεινόμενη χρήση: Ανακατέψτε 1 μεζούρα (34gr) με 250ml-300ml νερού

    Συστατικά: Ορός γάλακτος σε πρωτεΐνες (συγκέντρωση, απομόνωση), συμπυκνωμένη πρωτεΐνη γάλακτος (casseine), ορός γάλακτος hydrolisate πρωτεΐνη, η ινουλίνη, κόμμι γκουάρ, Clarinol ® CLA, γλυκαντικό: σουκραλόζη, η γεύση, η βιταμίνη μείγμα.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση Όνομα:  myofuel%20%20nutritional.jpg Εμφανίσεις:  2658 Μέγεθος:  130,2 KB


    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση Όνομα:  myofuel%20aminos.jpg Εμφανίσεις:  2885 Μέγεθος:  145,3 KB
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 15-01-13 15:29 #2
    Προεπιλογή
    exw akousei kalh!

    ***γράφουμε με ελληνικούς χαρακτήρες, mod team***
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 15-01-13 15:39 #3
    Το avatar του χρήστη billy89

    Εγγραφή
    18-04-2011
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    2.505
    Προεπιλογή
    Δεν έχει και σούπερ αναλογίες, εξαρτάται πως τη βρίσκεις από τιμή...
    SURVIVAL OF THE FITTEST
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 15-01-13 19:17 #4

    Εγγραφή
    11-01-2013
    Περ.
    Mytilene
    Μηνύματα
    23
    Προεπιλογή
    Η τιμη της ανερχεται στα 50 ευρω φιλοι μου,αν κ πιστευω πως με αυτα τα χρηματα παιρνεις μια καλυτερη πρωτεινη..!!
    οταν τελειωσει θα ψαχτω για κατι καλυτερο,εδω μεσα εχει πληθωρα επιλογων..
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 07-04-13 20:16 #5
    Το avatar του χρήστη xgiwrgos

    Εγγραφή
    31-08-2010
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    116
    Προεπιλογή
    Την συγκεκριμένη την πήρα 40 ευρώπουλα τα 2.2kg με γεύση βανίλια,
    Γεύση 7/10
    Διαλυτότητα 6/10
    Την έχει δοκιμάσει κανένας σε σοκολάτα να μου πει εντυπώσεις?
    Η μεγαλύτερη απόλαυση στην ζωή είναι να κάνεις αυτό που λένε οι άλλοι ότι δεν Μπορείς . . . ! ! !
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 16-09-14 21:05 #6
    Προεπιλογή Μια φορά την ημέρα ένα σκουπ ;
    Επαιρνα ως τωρα την bodysix της bmxx τρια σκουπ ενα το πρωί ενα μετα την προπονηση και ενα το βράδυ τώρα πηρα να δοκιμασω την myofuel που είναι ποιο γρήγορης αποδέσμευσης και με cla μόνο ένα σκουπ ; οχι τουλάχιστον μετα την προπόνηση και ενα το βράδυ
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 16-09-14 21:51 #7
    Προεπιλογή Δοσολογία myofuel της BMXX
    Καλησπέρα μια μεγάλη απορία επαιρνα ως τωρα την bodysix της bmxx που ειχε και whey και casein 3 σκουπ ημερισίως ενα το πρωι ενα μετα την προπονηση και ενα το βράδυ τωρα ειπα να παω στην myofuel της ιδιας εταιριας με πανω κατω τα ιδια χαρακτηριστικα και σαν εξτρα εχει cla στο σιτε τους λεει ενα σκουπ
    μου φαίνεται λίγο για προτεινομενη δόση. Μπορεί καποιος να μου δώσει τα φώτα του ;
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 17-09-14 08:17 #8
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.604
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stoioannou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επαιρνα ως τωρα την bodysix της bmxx τρια σκουπ ενα το πρωί ενα μετα την προπονηση και ενα το βράδυ τώρα πηρα να δοκιμασω την myofuel που είναι ποιο γρήγορης αποδέσμευσης και με cla μόνο ένα σκουπ ; οχι τουλάχιστον μετα την προπόνηση και ενα το βράδυ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stoioannou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα μια μεγάλη απορία επαιρνα ως τωρα την bodysix της bmxx που ειχε και whey και casein 3 σκουπ ημερισίως ενα το πρωι ενα μετα την προπονηση και ενα το βράδυ τωρα ειπα να παω στην myofuel της ιδιας εταιριας με πανω κατω τα ιδια χαρακτηριστικα και σαν εξτρα εχει cla στο σιτε τους λεει ενα σκουπ
    μου φαίνεται λίγο για προτεινομενη δόση. Μπορεί καποιος να μου δώσει τα φώτα του ;


    Eνα σκουπ είναι η δόση και ειναι ικανοποιητική ποσότητα (~25 γρ πρ)
    Πόσες δόσεις/σκουπς θέλεις να πιεις μέσα στην μέρα, εχει με την συνολική ποσότητα πρωτεϊνης που προσπαθείς να συγκεντρώσεις απο συμπλήρωμα λόγω ελλείψεως διατροφής.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 17-09-14 10:31 #9
    Προεπιλογή
    Καλησπέρα έχεις δίκιο λογω επαγγελματος ελευθερος επαγγελματιας με μαγαζι ωραρια καταστηματων προσπαθω να τηρησω οσο το δυνατον ποιο πολύ μια ιδανικη διατροφη με μκρογευματα αλλα πολλες φορες δεν ειναι δυνατον αυτο

    τελικα διαβασα πισω στο κουτι και γραφει δυο φορες την ημέρα

    στο site εγραφε προτεινομενη δοσολογια αρα αναλογια προιοντος / νερου

    πισω στο κουτι τελικα με πολυ μικρα γραμματακια εγραφε δυο φορες την ημερα με νερο ( μπορω να βαλω γαλα ; )
    Απάντηση με παράθεση