Σελίδα 1 από 11 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 155
  1. 12-09-08 17:18 #1
    Προεπιλογή German Volume Training (GVT)
    Ενα απο τα καλυτερα η ισως το καλυτερο προγραμμα στον κοσμο για μυικη αναπτυξη.
    Απο ποιους αλλους?Απο τους Γερμανους εξου και τ'ονομα του German volume training.
    Eξοντωτικο,σκληρο δουλευει στα σιγουρα ασχετα αν ορισμενοι θα τα παρατησουν απο την πρωτη εβδομαδα αλλα ακομα κι αν ολοκληρωσουν αυτη τη μια εβδομαδα θα τους κανει πολυ καλο.Αυτοι που θα το κανουν για 1 μηνα καλο ειναι μετα να αραξουν ακομα και 2 εβδομαδες γιατι το κορμι θα εχει εξαντληθει πιστεψτε με (εμενα με εστελνε για υπνο απο τις 10 το βραδυ)

    Το προγραμμα
    10Χ10
    10 SET των 10 επαναληψεων
    1 λεπτο διαλλειμα αναμεσα στα σετ αν εκτελειται σαν απλη ασκηση και 1 μισυ με 2 λεπτα διαλλειμα αν εκτελειται σαν σουπερσετ.
    1 ασκηση και μονο 1 για καθε μερος του σωματος κατα προτιμηση βασικες
    2'' ανεβασμα 4'' κατεβασμα
    Το ιδιο κιλο σε ολα τα σετ,ποτε δεν αυξανω η χαμηλωνω το βαρος
    Βαρος που θα χρησιμοποιησω --Το 60% του βαρους που μπορω να σηκωσω για μια επαναληψη π.χ. αν σηκωνω 100 κιλα για μια επαναληψη θα χρησιμοποιησω τα 60 κιλα για να κανω γερμανικο προγραμμα (αν και προσωπικα δεν μπορεσα να το βγαλω με το βαρος αυτο.Εγω το κανω με το 35-40% δεν μπορω με το 60%)
    Επιπλεον προπονηση μετα το 10Χ10 3 ΣΕΤ των 10

    ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΔΙΑΧΩΡΙΣΜΟΥ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗΣ ΓΕΡΜΑΝΙΚΟΥ ΦΑΣΗ 1

    ΔΕΥΤΕΡΑ: ΣΤΗΘΟΣ-ΠΛΑΤΗ
    ΤΕΤΑΡΤΗ ΠΟΔΙΑ ΚΟΙΛΙΑ
    ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΧΕΡΙΑ-ΩΜΟΙ

    Για οποιον θελει να μαθει περισοτερα για αυτο το υπεροχο προγραμμα και να το κανει σε ολους τους κυκλους που εχει ας κοιταξει εδω

    http://www.strengthcats.com/CP-GVT.html
    http://www.t-nation.com/free_online_...olume_training
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 12-09-08 19:05 #2
    Προεπιλογή
    To ακουσα κ εγω φετος το καλοκαιρι το 10Χ10...Δεν το δοκιμασα βεβαια να εχω αποψη αλλα ακουσα οτι ειναι η νεα "μοδα" στην προπονηση..Ακουγεται δυνατο...
    Ογκος=Σεβασμος
    Γραμμωση=Θαυμασμος
    Αρα ας εχουμε κ τα δυο οσο μπορουμε...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 12-09-08 19:48 #3
    away
    Εγγραφή
    21-06-2008
    Περ.
    Ναύπλιο
    Μηνύματα
    4.833
    Προεπιλογή
    έχει μία μικρή ομοιότητα με ένα παλιό πρόγραμμα που έκανα:

    Μία μυική ομάδα τη φορά, 2 ασκήσεις με πολλα κιλά των 4 σετ η κάθε μία με τις επαναλήψεις 8-6-6-4 με μεγάλα διαλείματα ανάμεσα στα σετ/ασκήσεις και μετά άλλεσ 2 ασκήσεις των 10 σετ η κάθε μία με 10 επαναλήψεις ανά σετ και 20 δευτερόλεπτα διάλλειμα ανάμεσα στα σετ-ασκήσεις.

    πάντως καλό φαίνεται αυτό που λες!
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 12-09-08 20:24 #4
    Weight Freak
    Το avatar του χρήστη billys15

    Εγγραφή
    29-07-2006
    Περ.
    Ptolemaida
    Μηνύματα
    3.918
    Προεπιλογή
    Συμφωνα με τους υπολογισμους μου βγαινει σε λιγοτερο απο 3 τεταρτα το προγραμμα,σωστα? Αρα μιλαμε παλι για λιγη ωρα στο gym
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 13-09-08 00:51 #5
    Προεπιλογή
    Φυσικα και ειναι λιγοτερο απο 45 λεπτα.
    Ειναι προγραμμα εντασης και πιστεψε με δερνει το κορμι πολυ αγρια.Τοσο πολυ που θα σε εξαντλησει πολυ γρηγορα οποτε εχεις μονο 1 επιλογη,το κανεις μεχρι εκει που θα νιωσεις οτι σε παιρνει.
    Το προγραμμα σε αρχαριουσ σε αυτη την προπονηση αθλητες πραγματικα δινει τρομακτικα αποτελεσματα εφοσον τρωμε καλα,κοιμομαστε καλα και χαμογελαμε περισσοτερο ετσι?
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 13-09-08 05:24 #6
    Προεπιλογή
    Δεν μας λεει ομως τιποτα για διατροφη και για θερμιδες που χρειαζονται για να βγει αυτο το απαιτητικο προγραμμα.Ισως η γρηγορη ανναρωση που προσφερουν τα aas,το κανει προγραμμα ιδανικο για on-cycle περιοδο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 13-09-08 12:16 #7
    Προεπιλογή
    Αυτο σιγουρα αλλα κι αυτος που θα δοκιμασει να κανει γερμανικο πρεπει να τρωει και να ξεκουραζεται οσο το δυνατον καλυτερα.Σε αυτο το προγραμμα χωρις υδατανθρακα δεν κανεις τιποτα
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 13-09-08 14:04 #8
    Προεπιλογή
    χμ....να πω και γω την αποψη μου..για ενα ατομο με συμαχους την φυση και οχι τα αασ δεν θα αποφερει τιποτε παραπανω απο μια ωραιοτατη υπερκοποση.αλλωστε πανω απο δυο λειτουργικα σετ ο μυς εχει ειδη δεχτει το εραιθησμα για υπερτροφια το μονο που κανεισ μετα ειναι να χανεις χρονο και να επεκτεινεις την αναρρωση σου.φιλικα παντα μην παρεξηγηθω..
    καλο ταξιδι Κωστα...Θα μας λειψεις!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 13-09-08 14:47 #9
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο pikolo
    χμ....να πω και γω την αποψη μου..για ενα ατομο με συμαχους την φυση και οχι τα αασ δεν θα αποφερει τιποτε παραπανω απο μια ωραιοτατη υπερκοποση.αλλωστε πανω απο δυο λειτουργικα σετ ο μυς εχει ειδη δεχτει το εραιθησμα για υπερτροφια το μονο που κανεισ μετα ειναι να χανεις χρονο και να επεκτεινεις την αναρρωση σου.φιλικα παντα μην παρεξηγηθω..
    Συμφωνο και εγω,αλλα καθαρα εμπειρικα,χωρις να βασιζω καπου σταθερα την αντιρρηση μου....απλα μου ακουγεται προγραμμα υπερκοπωσης.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 13-09-08 17:22 #10
    Προεπιλογή
    εγω την στηριζω σε βιβλια που διαβαζω και σε αποψεις απο μεγαλα κεφαλια του φορουμ τα οποια βλεπω τελευταιως εξαφανιζονται οπως gastarb και gpol...
    καλο ταξιδι Κωστα...Θα μας λειψεις!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 13-09-08 19:39 #11
    Weight Freak
    Το avatar του χρήστη billys15

    Εγγραφή
    29-07-2006
    Περ.
    Ptolemaida
    Μηνύματα
    3.918
    Προεπιλογή
    Pik & Parakelsos εχετε δοκιμασει το προγραμμα?
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 14-09-08 00:17 #12
    Προεπιλογή
    αν ειναι να δοκιμαζεισ οτιδηποτε τοτε δεν θα εχεις ποτε αποτελεσμα..γι αυτον υπαρχουν οι ερευνες.,.εχουν δοκιμασει αλλοι γι σενα..ομως καλη προσπαθεια!
    καλο ταξιδι Κωστα...Θα μας λειψεις!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 14-09-08 00:21 #13
    Προεπιλογή
    να προσθεσω και κατι αλλο που με ανησυχει!δεν βλεπω κανενα του χωρου η καποιον πεπειραμενο να απανταει!Ειναι δυνατον?Τοσους pro και αλλα μελη που ξερουν πολλα εχουμε και οι μονοι που απαντανε ειναι παιδια που εχουμε λιγη πειρα..γιατι ετσι?Φιλικα παντα αλλα...please μην αδιαφορειται για το forum..
    καλο ταξιδι Κωστα...Θα μας λειψεις!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 14-09-08 00:55 #14
    Προεπιλογή .
    καλο φαινεται....
    αλλα πολλες επαναληψεις...θελει υποστιρηξη απο συμπληρωματα
    για καποιον που δε περνει τιποτα και στιριζεται μονο απο διατροφη θα τον καψει...
    εγω δε θα το επιχειρουσα παντος
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 14-09-08 05:46 #15
    Προεπιλογή
    Παιδες ελληνων δεν εχετε αδικο.Το προγραμμα αυτο σε καιει.
    Εγω δεν παιρνω ουτε πρωτεινη ουτε αμινοξεα ουτε λιποτροπικα φυσικα.Απλα τρωω γερα οτι βγαζει η κατσαρολα και παω για βαρη.Το να κανω βαρη ειναι κατι σαν αναγκη για μενα μετα απο τοσο καιρο.Δεν κανω ββ κανω powerlifting αυτο εκανα ολα μου τα χρονια.Σαν ανθρωπος ποιυ κυνηγαει το κιλο και τη δυναμη σας λεω πως αυτο το προγραμμα δουλευει σαν παλαβο!
    Πριν να το κρινετε δοκιμαστε το μια εβδομαδα ετσι ωστε να μη σας καψει γιατι θα σας καψει σιγουρα αργα η γρηγορα.Αυτο που το κανει πολυ δυσκολο ειναι αυτο το 2 ανεβασμα και 4 δευτερολεπτα κατεβασμα με το ιδιο βαροσ για ολα τα σετ (ποτε δεν φανταστηκατε πως 4 δευτερολεπτα ειναι παρα μα παρα πολυς χρονος).Θα πονανε οσοι σας βλεπουν να το κανετε και θα σας κοιτανε με δεος,περριτο να σας πω πως μετα απο 1 μηνα γερμανικο εχετε τετοια αντοχη που κατι τεχνικες προπονησης οπως κατιοντα η super-set tri-set γιγαντιαια θα σας κανουν να γελατε
    Οι γερμανοι το χρησιμοποιουσαν για 8 εβδομαδες σερι ετσι ωστε να προκαλεσουν σοβαρη υπερπροπονηση εσκεμμενα στου αθλητες τους.Μετα τουσ αφηναν off για 2-3 εβδομαδες και τοτε το προγραμμα εδινε σημαντικα κερδη σε μαζα.
    Ολα αυτα μπορειτε να τα διαβαστε στα βιβλια του Charles Poliquine ενος απο τουs μεγαλυτερους προπονητες δυναμης στον κοσμο.
    Εδω το link:
    http://www.bodybuilding.com/fun/luis13.htm
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 11 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags for this Thread