Σελίδα 7 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 56789 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 91 έως 105 από 155
  1. 13-10-11 15:33 #91
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    Λεει 6 με 12 εβδομαδες
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 13-10-11 15:43 #92
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TheWorst Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λεει 6 με 12 εβδομαδες
    αα οκ δεν το προσεξα !!
    ειμαι ο πιο τρελοσ λογικοσ και ο πιο λογικοσ τρελοσ!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 13-10-11 15:47 #93
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    xD Εξεταται που διαβαζεις,εδω στην αρχικη μπορει να μη το λεει , αλλα
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 14-10-11 11:50 #94
    Προεπιλογή
    Γιατι δεν μπορει να θεωρηθει προγραμμα για υπερτροφια?Αφου ο ογκος προπονησης για την πλατη το στηθος τα ποδια τους ομους και τα χερια ειναι λιγος 10Χ10 λεει.Αρκετο πρηξιμο που χριαζεται για μεγαλυτερη υπερτροφια και με τα μεγιστα κιλα και λιγο ογκος παντα
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 14-10-11 12:06 #95
    Προεπιλογή
    Επειδη δεν εχω και πολυ χρονο τωρα θελω να κανω αυτο το προγραμμα που κραταει μονο 45 λεπτα και θα πηγαινω gym 5 φορες την βδομαδα οποτε να το κανω καπως ετσι?
    Δευτερα
    Πλατη-στηθος
    Τριτη
    Ποδια
    Τεταρτη
    Ωμους-χερια
    Ρεπο
    Παρασκευη
    Πλατη-στηθος
    Σαββατο
    Ωμους-χερια
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 14-10-11 13:09 #96
    Προεπιλογή
    Ο Devil ανεφερε τα αποτελεσματα που ειδαν καποιοι γνωστοι του που το καναν.Δεν ειπε α δεν μπορει να θεωρηθει προγραμμα υπερτροφιας ανεφερε αποτελεσματα που ειδαν οι συγκεκριμενοι ανθρωποι.Θεωρητικα ναι ειναι προγραμμα υπερτροφιας μαζας οπως θελει μπορει να το πει ο καθενας.Τωρα αν φερνει τα επιθυμητα αποτελεσματα στον καθενα ειναι αλλο θεμα.

    Το προγραμμα φαινεται cool και ωραιο δηλαδη το βλεπει καποιος και λεει α 10χ10 και λιγος χρονος θα γινω κτηνος.Αλλα ειναι για ατομα που εχουν ηδη εμπειρια και που μπορουν να το χρησιμοποιησουν στο επακρο.Το να παρει καποιος την φιλοσοφια του και να πει ε σημερα θα κανω 10χ10 δικεφαλα δεν σημαινει οτι κανει και το προγραμμα.

    Εdit Kαι χωρις παρεξηγηση το οτι παιρνει λιγο χρονο αν γινει σωστα δεν μου ακουγεται επαρκης λογος για να το κανει καποιος.Τα περισσοτερα προγραμματα αμα δεν χαζολογαει καποιος βγαινουν σε 1 αντε 1.30 ωρα.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη tivadar : 14-10-11 στις 13:12
    The true elite don't give a fuck what everyone else is doing. They spend their entire time critiquing themselves. They will never live up to their own expectations.


    so far
    tivadar
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 14-10-11 13:37 #97
    Προεπιλογή
    Ανεφέρει οτι καλύτερα θα ήταν βασικές ασκήσεις αλαλ δεν πρέπει να γίνονται εναλλάξ??Δηλαδή αν σήμερα κάνω μπάρα στήθος την επόμενη φορα που θα έχω στήθοσ μετά απο 5μέρες πχ θα κάνω στήθος πιέσεις με αλτήρες και όχι πάλι μάγκο σωστά??Αρα αφου κάνει 6-8 κύκλους ουσιαστικά θα έχει κάνει 6-8 φορές την κάθε μυική ομάδα 10Χ10 με 4 ασκήσεισ(το 4 είναι θεωριτικό αν πούμε οτι μια φορά θα κάνουμε πιέσεις με αλτήρες μια πάγκο μπάρα)τα λέω καλα??
    εχει νόημα να κάνουμε αντι 2-3 ασκήσεις(1 μυικής ομάδας)μέσα στους 8 κύκλους αντι 8??Δηλαδή αν κάνουμε 8 ασκήσεις στήθους(αρα κάθε βδομάδα και διαφορετική άσκηση)είναι προτιμότερο η καλύτερα να κάνουμε 2-3 βασικές μόνο?και γιατί?

    PS:Ξέρω οτι μπορεί να τα έγγραψα κάπως μπερδεμένα αλαλ δεν μπορούσα να το εξηγήσω καλύτερα.
    Ευχαριστώ
    60% Diet
    30% Workout
    10% Rest

    NO PAIN - NO GAIN
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 14-10-11 16:15 #98
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tivadar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το να παρει καποιος την φιλοσοφια του και να πει ε σημερα θα κανω 10χ10 δικεφαλα δεν σημαινει οτι κανει και το προγραμμα.
    Bασικα ειναι σαν το 8χ8 του Gironda.Μπορει ανετα να το χρησιμοποιησει καποιος σε ενα μονο μερος του σωματος,αφηνοντας αναλλοιωτο το υπολοιπο προγραμμα που εκανε πριν.Αν θες την γνωμη μου ισως να ειναι και καλυτερα ετσι
    Παπκες,παπκες που μου κανουν πα πα πα
    και με αγχωνουν μου θυμωνουν μου τσακιζουν τα φτερα
    κ ετσι μετα δεν θα πετω μες στο κεφαλι το ρηχο σαν χορωδια μοναχος μου δυνατα θα τραγουδω
    Παπκες,παπκες στο μυαλο μου...
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 14-10-11 17:36 #99
    Προεπιλογή
    Aμα κανω 5/3/1 στα deadlifts δεν σημαινει οτι κανω και το προγραμμα του wendler.Εχω την φιλοσοφια του προγραμματος σε μια ασκηση αλλα δεν κανω το ιδιο το προγραμμα.Toυλαχιστον ετσι το βλεπω εγω.Τωρα απο εκει και περα στο οτι μπορουν να χρησιμοποιηθουν τετοια στυλ σετ και επαναληψεων πχ 8χ8 10χ10 σε καποιες ασκησεις ωστε να τροποποιηθει ενα αλλο προγραμμα δεν διαφωνω αλλα παλι πιστευω οτι χρειαζεται εμπειρια για να χρησιμοποιηθουν σωστα.
    The true elite don't give a fuck what everyone else is doing. They spend their entire time critiquing themselves. They will never live up to their own expectations.


    so far
    tivadar
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 14-10-11 19:41 #100
    Προεπιλογή
    Οχι φιλε δεν καταλαβες...Ο ιδιος ο Gironda εχει πει πως το 8χ8 ειναι καλυτερο να μην εφαρμοζεται σε ολο το σωμα,κατι που ισχυει και για το GVT

    Το 5/3/1 τι σχεση εχει?Αυτο ειναι periodized routine....
    Προγραμματα σαν το 8χ8 και το 10χ10 υπαρχουν για να ''σοκαρουν'' καποια σημεια που ενδεχομενως εχουν μεινει πισω.Αυτος ειναι ο κυριος σκοπος τους,αν καποιος επιλεξει να το κανει για ολο το σωμα ειναι αλλο πραγμα...
    Παπκες,παπκες που μου κανουν πα πα πα
    και με αγχωνουν μου θυμωνουν μου τσακιζουν τα φτερα
    κ ετσι μετα δεν θα πετω μες στο κεφαλι το ρηχο σαν χορωδια μοναχος μου δυνατα θα τραγουδω
    Παπκες,παπκες στο μυαλο μου...
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 14-10-11 20:15 #101
    Προεπιλογή
    Για το 8χ8 και το 10 χ10 του Gironda εχεις δικιο.Εδω ομως συζηταμε για το GVT του Poliquin που απο οτι φαινεται απο την σχεδιαση του προγραμματος δεν εχει τον σκοπο που γραφεις αλλα την αυξηση της μαζας στο σωμα.Γι αυτο εχει 10χ10 για μια ασκηση σε καθε μυικη ομαδα.Τωρα θα μου πεις οι Γερμανοι το χρησιμοποιουσαν μονο για squats και δικιο θα χεις.

    Το 5/3/1 απλα το χρησιμοποιησα για να δεις τον τροπο σκεψης μου πανω στο θεμα.

    Edit Μια μικρη συμπληρωση στο post πανω και αυτο εδω απο το συνηθες υποπτο site που αρχιζει απο t. While the German Volume Training version applied the 10 x 10 scheme to every muscle group within a training cycle, Gironda's 10 x 10 was meant as a specialization course
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη tivadar : 14-10-11 στις 20:29
    The true elite don't give a fuck what everyone else is doing. They spend their entire time critiquing themselves. They will never live up to their own expectations.


    so far
    tivadar
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 15-10-11 12:11 #102
    Προεπιλογή
    Εγω ας πουμε θελω να δωσω εμφαση στο δικεφαλο γιατι μεχρι τωρα εκανα 1ασκηση καθε βδομαδα μπορει και καμια μερικες φορες,αλλα τωρα θελω να τον μεγαλωσω λιγο διοτι αυτη την περιοδο θωλω να βαλω και 2 κιλα οποτε να επωφελιθω.Σκεφτομαι αυτο καμψεις ισιας μπαρας 10Χ10.Κανω τρικεφαλα δικεφαλα μαζι 3ασκησεις για τρικεφαλα και μια για δικεφαλα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 15-10-11 13:13 #103
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη grtech

    Εγγραφή
    28-01-2011
    Περ.
    Sverige.
    Μηνύματα
    3.680
    Προεπιλογή German Volume Training (GVT) Stick to the routine!
    Toxical γνώμη μου είναι να χρησιμοποιήσεις την ρουτίνα που αναφέρετε το τοπικ ψάχνοντας περισσότερα στοιχεία για αυτήν μέσω νετ και να μην προσπαθείς να κάνεις κάτι δικό σου που να μοιάζει με το GVT, ειδικά από την στιγμή που δεν έχεις ξανά ασχοληθεί με τέτοια ρουτίνα.

    Το καλοκαίρι προπονήθηκα για έξι βδομάδες με ένα πρόγραμμα που περιλάμβανε στοιχεία GVT καιV. Gironda's 8X8
    σε συνδυασμό με superset. Φυσικά δεν είχε το 2'' ανέβασμα 4'' κατέβασμα. Προσωπικά είδα τρομερές αλλαγές στο σώμα μου μαζί με την υποθερμική δίαιτα, είχα τρομερές καύσεις στην διάρκεια της προπόνησης αλλά και κατα την διάρκεια της ημέρας, έπεσα πολύ σε λίπος και έσφιξε το σώμα μου, αύξησα την αντοχή μου στο γαλακτικό οξύ, ανέβασα έστω και ελάχιστα την δύναμή μου " για κάποιον που κάνει ποιοτική διατροφή όγκου θα δει μεγαλύτερη αύξηση στην δύναμή του " και μου άφηνε πάντα ενέργεια για το υπόλοιπο της ημέρας συν ότι μπορούσα να το τελειώσω σε 45 με 50 λεπτά.

    Hypertrophy Volume Six Weeks


    Day 1: chest/back/traps


    Exercise Sets Reps
    Superset 1


    Incline Barbell Press +5Kg 10 10
    Pulldown Front 10 10 Rest 1
    Superset 2


    Dumbbell Bench Press 2 15-20
    Pulldown Close Grip Chins 2 15-20 Rest 1
    Superset 3


    Lateral Raises 2 15-20
    Upright Rows EZ-Bar +8KG 2 15-20 Rest 1




    Day 2: hams/calves/lower abs


    Exercise Sets Reps
    Superset 1


    Leg Curls 10 10
    Lying Leg Raises 10 10 Rest 1




    Leg Extensions 2 15-20 Rest 1
    Standing Calf Raises 2 15-20 Rest 1/2




    Day 3: biceps/triceps/delts


    Exercise Sets Reps
    Superset 1


    Incline Dumbbell Curls 8 8
    EZ-Bar Lying Triceps Extensions +8Kg 8 8 Rest 1
    Dumbbell Shoulder Press 8 8 Rest 1
    Superset 2


    Pulldown Natural Grip Chins 2 15-20
    Close Grip EZ-Bar Bench Press +8Kg 2 15-20 Rest 1
    Bent-over Lateral Raises 2 15-20




    Day 4: quads/calves/upper abs


    Exercise Sets Reps
    Superset 1


    Smith Machine Squats +5Kg 10 10
    Roman Chair Crunches 10 12 Rest 1




    Leg Extensions 2 15-20 Rest 1
    Calf Press 5 20-25 Rest 20''

    Day 1 chest/back/traps
    Day 2 hams/calves/lower abs
    Day 3 Rest
    Day 4 biceps/triceps/delts
    Day 5 quads/calves/upper abs
    Day 6 & 7 Rest


    Για περισσότερες πληροφορίες δές εδώ Πρόγραμμα GVT upper lower body και εδώ με τα αποτελέσματα που είχε το πρόγραμμα μετα απο έξι βδομάδες.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη grtech : 15-10-11 στις 13:19
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 15-10-11 22:20 #104
    Προεπιλογή
    Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια φιλε θα το μελετησω
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 25-06-12 00:53 #105
    Banned
    Εγγραφή
    24-06-2012
    Μηνύματα
    23
    Προεπιλογή
    εχει δοκιμασει κανεις τπτ παρομοιο σε φαση γραμμωσης?
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 7 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 56789 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags for this Thread