Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 30
  1. 29-12-12 19:54 #1
    Προεπιλογή προπονηση στηθους χωρις οριζοντιες πιεσεις...??
    Καλησπερα παιδια και καλες γιορτες ευχομαι...θα ηθελα τη γνωμη σας σχετικα με το εξης...ποια θα ηταν η γνωμη σας για μια προπονηση στηθους που δεν περιλαμβανει κανενος ειδους οριζοντια πιεση...?πχ εστω μια προπονηση στηθους: πιεσεις με αλτηρες σε επ. παγκο 4 σετ,βυθισεις (με κληση 30 μοιρες ωστε να πιανει στηθος) 4 σετ και μια οποιαδηποτε ασκηση εκτασεων 3 σετ...θεωριτικα με αυτες τις ασκησεις εχεις χτυπισει το στηθος συνολικα...πιστευετε οτι οι οριζοντιες πιεσεις ειναι σημαντικη απωλεια στην προκειμενη περιπτωση...?
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 29-12-12 20:00 #2
    Προεπιλογή
    απο διζυγο πως πας?

    hannibal for king workout routine pt1, pt2, pt3

    gironda dips αν εχεις την ευλυγια στους καρπους (αν κανεις φροντ σκουοτ ολυμπιακη λαβη, την εχεις)

    behind the neck press

    military press

    klokov press


    δοκιμασε για κανα μηνα, αν ξαναξαπλωσεις να κανεις πιεσεις ελα να μου σφυριξεις
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 29-12-12 20:01 #3
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aepiskeptis Εμφάνιση μηνυμάτων
    απο διζυγο πως πας?

    hannibal for king workout routine pt1, pt2, pt3

    gironda dips αν εχεις την ευλυγια στους καρπους (αν κανεις φροντ σκουοτ ολυμπιακη λαβη, την εχεις)

    behind the neck press

    military press

    klokov press


    δοκιμασε για κανα μηνα, αν ξαναξαπλωσεις να κανεις πιεσεις ελα να μου σφυριξεις
    Behind the neck press για στηθος;;
    Εισαι σιγουρος γι'αυτο που λες;
    I was born insane. I do stuff that you consider impossible on daily basis. My brain does not work like yours. No ethic, law or person will stop me from becoming a freak. So fuck you.l
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 29-12-12 20:22 #4
    Προεπιλογή
    πιανει πανω στηθος τρελε

    ο,τι πιεση κανεις θα δουλεψει στηθος, ωμους, τρικ, τραπς, ρομβοειδη, δικ, φτερα

    το ποσο απτο καθενα εξαρταται απ το ποσο αναπτυγμενο το εχεις σχεση με το αλλο και το πως πιεζεις, κά

    ακομα κ οι klokov πιανουν πανω στηθος
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 29-12-12 20:33 #5
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aepiskeptis Εμφάνιση μηνυμάτων
    πιανει πανω στηθος τρελε

    ο,τι πιεση κανεις θα δουλεψει στηθος, ωμους, τρικ, τραπς, ρομβοειδη, δικ, φτερα

    το ποσο απτο καθενα εξαρταται απ το ποσο αναπτυγμενο το εχεις σχεση με το αλλο και το πως πιεζεις, κά

    ακομα κ οι klokov πιανουν πανω στηθος
    Ωραιος..
    Θενκς για το tip
    I was born insane. I do stuff that you consider impossible on daily basis. My brain does not work like yours. No ethic, law or person will stop me from becoming a freak. So fuck you.l
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 29-12-12 21:05 #6

    Εγγραφή
    19-11-2012
    Περ.
    Banned
    Μηνύματα
    597
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο swimmer_90 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα παιδια και καλες γιορτες ευχομαι...θα ηθελα τη γνωμη σας σχετικα με το εξης...ποια θα ηταν η γνωμη σας για μια προπονηση στηθους που δεν περιλαμβανει κανενος ειδους οριζοντια πιεση...?πχ εστω μια προπονηση στηθους: πιεσεις με αλτηρες σε επ. παγκο 4 σετ,βυθισεις (με κληση 30 μοιρες ωστε να πιανει στηθος) 4 σετ και μια οποιαδηποτε ασκηση εκτασεων 3 σετ...θεωριτικα με αυτες τις ασκησεις εχεις χτυπισει το στηθος συνολικα...πιστευετε οτι οι οριζοντιες πιεσεις ειναι σημαντικη απωλεια στην προκειμενη περιπτωση...?
    Άνετα μπορείς να μη χρησιμοποιήσεις πιέσεις στον οριζόντιο πάγκο καθόλου και να φτιάξεις το στήθος σου. Αυτή είναι η πιο υπερεκτιμημένη άσκηση. Εκτός από αυτό είναι μια άσκηση που μακροπρόθεσμα μπορεί να σου καταστρέψει τους ώμους γιατί δημιουργεί τεράστιες ανισορροπίες. Όλοι έχουν μια ψύχωση με αυτή την άσκηση γιατί είναι μια εύκολη άσκηση, ξαπλωμένος και πιέζεις... Μια πολύ καλή άσκηση για ανάπτυξη στήθους είναι οι πιέσεις αλτήρων αλλά και μπάρας σε επικλινή . Ανοίγματα. Δίζυγο με έξτρα βάρος.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 29-12-12 21:48 #7
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο warrior s Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άνετα μπορείς να μη χρησιμοποιήσεις πιέσεις στον οριζόντιο πάγκο καθόλου και να φτιάξεις το στήθος σου. Αυτή είναι η πιο υπερεκτιμημένη άσκηση. Εκτός από αυτό είναι μια άσκηση που μακροπρόθεσμα μπορεί να σου καταστρέψει τους ώμους γιατί δημιουργεί τεράστιες ανισορροπίες. Όλοι έχουν μια ψύχωση με αυτή την άσκηση γιατί είναι μια εύκολη άσκηση, ξαπλωμένος και πιέζεις... Μια πολύ καλή άσκηση για ανάπτυξη στήθους είναι οι πιέσεις αλτήρων αλλά και μπάρας σε επικλινή . Ανοίγματα. Δίζυγο με έξτρα βάρος.
    Γενικά δλδ να αποφεύγουμε μπάρα σε οριζόντιο???να κάνουμε με αλτήρες σε οριζόντιο??
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 29-12-12 21:57 #8

    Εγγραφή
    19-11-2012
    Περ.
    Banned
    Μηνύματα
    597
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο alexandro7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γενικά δλδ να αποφεύγουμε μπάρα σε οριζόντιο???να κάνουμε με αλτήρες σε οριζόντιο??
    Όχι δεν είπα αυτό. Μπορείς να συνεχίσεις να κάνεις οριζόντιο πάγκο με μπάρα ή αλτήρες αλλά υπάρχουν και άλλες εξίσου καλές αν όχι καλύτερες ασκήσεις για το στήθος και δεύτερον ΔΕΝ πρέπει να παραμελείς άλλες ασκήσεις όπως κωπηλατικές, μονόζυγο, πιέσεις ώμων όρθιος κ.τ.λ για να αποφύγεις τυχών ανισσοροπίες...
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 29-12-12 21:57 #9
    Officer
    Το avatar του χρήστη Metalhead|T|

    Εγγραφή
    26-04-2012
    Περ.
    ΤhE SeWErs
    Μηνύματα
    3.642
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aepiskeptis Εμφάνιση μηνυμάτων
    απο διζυγο πως πας?

    hannibal for king workout routine pt1, pt2, pt3

    gironda dips αν εχεις την ευλυγια στους καρπους (αν κανεις φροντ σκουοτ ολυμπιακη λαβη, την εχεις)

    behind the neck press

    military press

    klokov press



    δοκιμασε για κανα μηνα, αν ξαναξαπλωσεις να κανεις πιεσεις ελα να μου σφυριξεις

    πολύ μου αρεσε ολο αυτο..θα τα εφαρμόσω και γω μετα τις γιορτες !

    οσο για το στηθος..μαζί με τα αλλα που ειπώθηκαν θα προσθέσω και pullover με αλτήρα και crossover !
    Τάσος
    * Online Coaching /Personal Training Services - Ατομικά προγράμματα προπόνησης /Διατροφικά πλάνα Instagram : HardCoretrainingSupport
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 30-12-12 00:27 #10
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aepiskeptis Εμφάνιση μηνυμάτων
    απο διζυγο πως πας?

    hannibal for king workout routine pt1, pt2, pt3

    gironda dips αν εχεις την ευλυγια στους καρπους (αν κανεις φροντ σκουοτ ολυμπιακη λαβη, την εχεις)

    behind the neck press

    military press

    klokov press


    δοκιμασε για κανα μηνα, αν ξαναξαπλωσεις να κανεις πιεσεις ελα να μου σφυριξεις
    Διζυγο ειμαι πολυ καλος...την ευλυγισια την εχω αλλα ετσι κι αλλιως τις βυθισεις τις κανω με αγκωνες εξω (gironda)...ωμους παιζω ξεχωριστα απο στηθος...στην φαση που ειμαι τωρα δεν κανω καποια απ'αυτες αλλα πιεσεις με αλτηρες,που κι αυτες πιανουν ισως περισσοτερο απο καθε αλλη για ωμους...
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 30-12-12 00:29 #11
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο warrior s Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άνετα μπορείς να μη χρησιμοποιήσεις πιέσεις στον οριζόντιο πάγκο καθόλου και να φτιάξεις το στήθος σου. Αυτή είναι η πιο υπερεκτιμημένη άσκηση. Εκτός από αυτό είναι μια άσκηση που μακροπρόθεσμα μπορεί να σου καταστρέψει τους ώμους γιατί δημιουργεί τεράστιες ανισορροπίες. Όλοι έχουν μια ψύχωση με αυτή την άσκηση γιατί είναι μια εύκολη άσκηση, ξαπλωμένος και πιέζεις... Μια πολύ καλή άσκηση για ανάπτυξη στήθους είναι οι πιέσεις αλτήρων αλλά και μπάρας σε επικλινή . Ανοίγματα. Δίζυγο με έξτρα βάρος.
    περα απ'ολα αυτα σε μενα σαν αθλουμενο οι οριζοντιες πιεσεις δεν λειτουργουν καθολου καλα...για αυτο ειπα μηπως γινεται να τις αποφυγω χτυπωντας το ιδιο σημειο αλλα με αλλο τροπο...πχ βυθισεις...
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 30-12-12 00:58 #12
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο swimmer_90 Εμφάνιση μηνυμάτων
    περα απ'ολα αυτα σε μενα σαν αθλουμενο οι οριζοντιες πιεσεις δεν λειτουργουν καθολου καλα...για αυτο ειπα μηπως γινεται να τις αποφυγω χτυπωντας το ιδιο σημειο αλλα με αλλο τροπο...πχ βυθισεις...
    Το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ. Άλλαξα τον ίσιο με μπάρα σε αλτήρες, είδα μια μικρή διαφορά αλλα εκεί έχεις το πρόβλημα όταν τα κιλά είναι πολλά οτι χρειάζεσαι κάποιον να στα δείνει. Τις περισσότερες φορές και δύο άτομα.

    Το ίδιο με αλτήρες και στον επικλινή.

    Μεγαλύτερη διαφορά είδα όταν έκανα μπάρα στον επικλινή αλλά και πάλι όχι αυτή που θα ήθελα.

    Έχω παίξει και με επαναλήψεις του στύλ 6-8 ή 8-10 και στις 4 παραλλαγές και πάλι δεν βλέπω την διαφορά που θα περίμενα.

    Μπορεί να είναι και θέμα γονιδίων.

    Θα με ενδιέφερε και εμένα κάποια πρόταση και πως να το εντάξω σε πρόγραμμα upper/lower.

    Συνήθως παίζω στο upper A :

    Επικλινή
    Μονόζυγο
    Ίσιο
    Κωπηλατική
    Ανοίγματα ώμους
    Τρι
    Δι

    Με κάποιες παραλλαγές.

    Απλά η όποια πρόταση γίνει αν είναι εύκολο να είναι σε στύλ ανταγωνιστικής ομάδας με την ίδια φορά στην κίνηση, όπως φαίνεται παραπάνω.
    Eat Clean, Lift Hard.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 30-12-12 13:59 #13
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο warrior s Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άνετα μπορείς να μη χρησιμοποιήσεις πιέσεις στον οριζόντιο πάγκο καθόλου και να φτιάξεις το στήθος σου. Αυτή είναι η πιο υπερεκτιμημένη άσκηση. Εκτός από αυτό είναι μια άσκηση που μακροπρόθεσμα μπορεί να σου καταστρέψει τους ώμους γιατί δημιουργεί τεράστιες ανισορροπίες. Όλοι έχουν μια ψύχωση με αυτή την άσκηση γιατί είναι μια εύκολη άσκηση, ξαπλωμένος και πιέζεις... Μια πολύ καλή άσκηση για ανάπτυξη στήθους είναι οι πιέσεις αλτήρων αλλά και μπάρας σε επικλινή . Ανοίγματα. Δίζυγο με έξτρα βάρος.
    αυτο..

    κ μπορει ο φιλος να δοκιμασει επικλινη με αλτηρες οπως γραφει κ ο GeoDask..
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 30-12-12 15:30 #14
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GeoDask Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ. Άλλαξα τον ίσιο με μπάρα σε αλτήρες, είδα μια μικρή διαφορά αλλα εκεί έχεις το πρόβλημα όταν τα κιλά είναι πολλά οτι χρειάζεσαι κάποιον να στα δείνει. Τις περισσότερες φορές και δύο άτομα.

    Το ίδιο με αλτήρες και στον επικλινή.

    Μεγαλύτερη διαφορά είδα όταν έκανα μπάρα στον επικλινή αλλά και πάλι όχι αυτή που θα ήθελα.

    Έχω παίξει και με επαναλήψεις του στύλ 6-8 ή 8-10 και στις 4 παραλλαγές και πάλι δεν βλέπω την διαφορά που θα περίμενα.

    Μπορεί να είναι και θέμα γονιδίων.

    Θα με ενδιέφερε και εμένα κάποια πρόταση και πως να το εντάξω σε πρόγραμμα upper/lower.

    Συνήθως παίζω στο upper A :

    Επικλινή
    Μονόζυγο
    Ίσιο
    Κωπηλατική
    Ανοίγματα ώμους
    Τρι
    Δι

    Με κάποιες παραλλαγές.

    Απλά η όποια πρόταση γίνει αν είναι εύκολο να είναι σε στύλ ανταγωνιστικής ομάδας με την ίδια φορά στην κίνηση, όπως φαίνεται παραπάνω.
    Σε μενα συμβαινει αυτο μονο σε οτι αφορα τις οριζοντιες πιεσεις (καθε ειδους,ειτε μπαρα ειτε αλτηρες ακομα και μηχανημα!)...πχ επικληνη με αλτηρες που κανω εχω μια τελεια αισθηση καψιματος/κουρασης...το ιδιο και βυθισεις και σε ολες τις εκτασεις...δυστυχως δεν εχει σχεση με τις επαναληψεις η το διαλλειμμα η κατι τετοιο,τα εχω δοκιμασει ολα αυτα...απλα ετσι ειναι η κατασκευη...σε οτι αφορα αυτο που λες για το upper/lower χωρις να θελω να σε απογοητευσω επειδη το εχω δοκιμασει και αυτο...ηταν σαν να μην εκανα στηθος...τουλαχιστον για μενα ειδα οτι λειτουργει καλυτερα να χτυπαω το στηθος σε μια μερα μαζι με τρικεφαλους...(split)...
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 30-12-12 16:42 #15
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο swimmer_90 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε μενα συμβαινει αυτο μονο σε οτι αφορα τις οριζοντιες πιεσεις (καθε ειδους,ειτε μπαρα ειτε αλτηρες ακομα και μηχανημα!)...πχ επικληνη με αλτηρες που κανω εχω μια τελεια αισθηση καψιματος/κουρασης...το ιδιο και βυθισεις και σε ολες τις εκτασεις...δυστυχως δεν εχει σχεση με τις επαναληψεις η το διαλλειμμα η κατι τετοιο,τα εχω δοκιμασει ολα αυτα...απλα ετσι ειναι η κατασκευη...σε οτι αφορα αυτο που λες για το upper/lower χωρις να θελω να σε απογοητευσω επειδη το εχω δοκιμασει και αυτο...ηταν σαν να μην εκανα στηθος...τουλαχιστον για μενα ειδα οτι λειτουργει καλυτερα να χτυπαω το στηθος σε μια μερα μαζι με τρικεφαλους...(split)...
    Έγω το ακριβώς αντίθετο Για αρκετά χρόνια έπαιζα σπλιτς και παρόλα αυτά πάντα στο στήθος δεν έπαιρνα όσο θα έπρεπε.

    Δεν ξέρω, μπορεί να φταίει η τεχνική μπορεί πολλά. Ακόμα όμως δοκιμάζω πως αντιδράει το σώμα μου και δεν μπορώ να απορρίψω ουτε το σπλίτ ούτε το upper/lower ούτε κάποιο άλλο πρόγραμμα. Απλά δοκιμάζω για να ανακαλύψω στο τέλος τι θα δουλέψει πάνω μου.
    Eat Clean, Lift Hard.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία