Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 11 από 11
  1. 29-12-12 11:47 #1
    Προεπιλογή Πρόγραμμα P90X
    ... αν το "σπιτικό" πρόγραμμα P90X απευθύνεται και σε γυναίκες ή είναι μόνο για άντρες;;;

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 30-12-12 11:25 #2
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    εννοεις αυτο το πακετο με λαστιχα κτλ που σου δινει και προγραμμα μαζι?

    αν ναι,τοτε δεν υπαρχει διαφορα...και αυτο ομως να μην ειναι δεν βρισκω λογο να μην κανουν τα ιδια γυναικες ανδρες περα απο καποιες προσθεσεις/λεπτομερειες στο προγραμμα...

    αν θες ποσταρε ακριβως το προγραμμα που λες για να ξερουμε για ποιο πραγμα μιλαμε...
    επσιης οταν ανοιγεις θεμα καλο θα ηταν ο τιτλος να παραπεμπει σε αυτο για το οποιο ρωτας ωστε ο επομενος που θα εχει την ιδια απορια με σενα να βοηθηθει στην αναζητηση....τιτλοι του στυλ''μηπως ξερετε'',''βοηθεια'',''sos''...δεν βοηθανε...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 31-12-12 19:22 #3
    Προεπιλογή
    Ναι, έχεις δίκιο δεν το είχα σκεφτεί αυτό με τον τίτλο...
    Στο θεμα τωρα, λέω για ένα DVD γυμναστικής που χωριζεται σε 3 φάσεις των 30 ημερών. Γενικά μέσα έχω δει αρκετά δυναμικές ασκήσεις και για αυτό ρωτάω αν είναι κατάλληλο για γυναίκες που θέλουν απλά ένα ωραίο σωμα χωρις πολλους μυς. Αν και στο DVD τις ασκήσεις που δείχνει ο γυμναστής τις κανει και μια κοπελα απο πισω...
    Ευχαριστώ πολυ για τη βοήθεια gym...
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 31-12-12 20:07 #4
    Το avatar του χρήστη Ηλαπ

    Εγγραφή
    18-07-2011
    Περ.
    Εξαρχεια
    Μηνύματα
    1.938
    Προεπιλογή
    Μια χαρα ειναι για γυναικα!!
    Παρ ολα αυτα ειναι πλ ζωρικο προγραμματατακι και θα ριξεις πολυ ιδρωτα!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 01-01-13 02:16 #5
    Προεπιλογή
    εννοειται πως ειναι και για γυναικες!!εχω κανει της ιδιας εταιριας αλλο προγραμμα το ινσανιτι και εινια απλα φοβερο και τωρα κανω ενα συνδιασμο insanity και chalean extreme πολυ καλο κ αυτο!!επισης πριν καποιο καιρο π εκανε ενασ φιλος μου το π90χ τον 1ο μηνα εκανα μαζι του..ζορικο μεν αλλα αναλογως τα κιλα π βαζεις..ουσιαστικα η μερα με στηθος πλατη μονο με δυσκολευε γτ ειχε και το μονοζυγο και ακομα δεν εχω καταφερει να κανω αβοηθητη(χωρισ καρεκλιτσα απο κατω!)χεχε..ευελπιστω σε λιγο καιρο να δυναμωσω και ν το καταφερω!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 01-01-13 12:32 #6
    Προεπιλογή
    το ινσανιτυ προσπαθω αυτές τις μέρες να το κατεβάσω για να δω τι ειναι- γινεται σε συνδιασμό με τα βάρυ ετσι δεν ειναι Νάντια;
    Εveryone works hard when they feel like it.
    Only the best work hard
    when they don't feel like it.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 01-01-13 19:51 #7
    Προεπιλογή
    κοιτα το ινσανιτι απο μονο του ειναι 60 μερες κ δεν χρησιμοποιεις βαρη παρα μονο το βαρος του σωματος ς,παρολα αυτα ειναι παρα πολυ απαιτητικο και κανει full δουλεια!!ειδικα αν το κανεις 1η φορα ειναι δυσκολο να συνδιασεις και αλλη ωρα για βαρη εκτος και αν εχεις χρονο θεληση και μπολικη τρελλα(εγω την εχω,χιχι!) εγω μολις τελειωσω με το ινσανιτι και αυτα που κανω τωρα ,θα ακουληθησει το asylum που ειναι το επομενο βημα μετα το insanity και σε αλλο level..ακομα πιο ζορικο;p ριξε μια ματια σε utube..
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 03-01-13 07:19 #8
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    παιδια μιας και συζηταμε γι αυτα τα προγραμματα,εφοσον τα εχετε βρει,βαλτε ενα λινκ εδω για να τα δουμε κ εμεις και να ξερουμε για τι μιλαμε...
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 03-01-13 15:37 #9
    Προεπιλογή links!!insanity-chalean xtreme-asylum..
    λοιπον το 1ο για το οποιο μιλαμε ειναι το ινσανιτι και ειναι το εξης http://www.youtube.com/watch?v=ZLK28BHJDd8 ..(πολυ δυνατο,φτιαχνεις φουλ αντοχη και δυναμη!!προσωπικα πριν το προγραμμα δεν ειχα σηκωσει βαρακι στη ζωη μου ουτε εκανα ενα push up..ημουνα cardio freak,αλλα μετα αποαυτο αλλαξα εντελως οπτικη..) το επομενο ειναι το chalean exteme σχετικα πιο ηπιο αλλα με βαρη,πολυ καλη λυση για γυναικες για γυμναστικη στο σπιτι..το ξεκινησα πριν λιγο καιρο κ μαρεσει πολυ..http://www.youtube.com/watch?v=H1eTLBDdSlg. και τελος το asylum που το εχω βαλει στο ματι καιρο τωρα και μολισ τελειωσω με τα πρωτα 2 θα το κανω σιγουρα!! http://www.youtube.com/watch?v=LRMBAU1VkrU.γενικα ολα αυτα τα βιντεακια υπαρχουν σε τορρεντσ οποτε δεν χρειαζεται να τα αγορασει κανεις..παντως η συγκεκριμενη εταιρεια (beachbody λεγεται) εχει πολλα ακομα προγραμματα για ολα τα γουστα και τισ αναγκες..και στην αμερικη κανουν παταγο και εχουν βοηθησει χιλιαδες ανθρωπους να αδυνατισουν κ γενικα να μπουν στον κοσμο του φιτνεσ..(κ εμενα προσωπικα;p ειδικα να ξεκινησω απο καπου κ ν αρχισω να ψαχνω και να αποκταω γνωσεις,που ειναι αυτο π λειπει απο τπυε περισσοτερουσ..)αυτα!!!με επιασε το μπλαμπλα μου!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 03-01-13 19:11 #10
    Προεπιλογή
    Θα βγάλουνε και άλλο ένα που θα λέγεται BURPPPPPPP και θα έχει τι άλλο, μόνο burpees. Πολύ ιδρώτας και δύναμη. Υπάρχει και το παραδοσιακό μονπουκοιτρε που είναι μονόζυγο-πουσαπς-κοιλιακοί-τρέξιμο πολύ ιδρώτας και δύναμη. Δε βαριέσαι. Αφού σηκώνεται ο κόσμος από τον καναπέ.
    ''You can sell anything to a bodybuilder. Anything.''
    Elliot Hulse
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 06-01-13 13:45 #11
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Mαλιστα...οκ κυκλικες προπονησεις μικρα εως ελαχιστα διαλειμματα και βαθμιαια αντισταση σε ασκησεις!
    Πολλα dvd σαν αυτα υπαρχουν και δεν ειμαι κατα να πω την αληθεια.Το μονο ομως που θα με ενοχλουσε ειναι οτι μεσα απο ενα dvd δεν μπορεις να διδαξεις τεχνικη και να ξερεις αν ο αλλος τα κανει σωστα.Υπαρχει κινδυνος τραυματισμου αλλα ο καθενας εχει την ευθυνη του εαυτου του οταν επιλεγει αυτον τον τροπο εκγυμνασης.Λες και στα γυμναστηρια να μου πειτε οι γυμναστες ειναι πανω απο το κεφαλι σας...

    Οποιος το επιλεξει παντως καλο θα ηταν να σιγουρευτει για την τεχνικη των ασκησεων ,να κανει μια μικρη αναζητηση σε βιντεο να δει πως γινονται,να τις δοκιμασει και να νιωθει λιγο ετοιμος πριν ξεκινησει το προγραμμα γιατι οταν ξεκιναει απλα θελεις να κανεις και αν σε πιασει μανια ξεχνας κ τεχνικη κ ολα.

    Αυτα απο μενα
    Απάντηση με παράθεση