Σελίδα 56 από 122 ΠρώτηΠρώτη ... 646545556575866106 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 826 έως 840 από 1823
  1. 11-10-15 11:36 #826
    Το avatar του χρήστη liveris

    Εγγραφή
    27-06-2012
    Περ.
    winter is coming
    Μηνύματα
    3.504
    Προεπιλογή
    σε ματιασαν λιλα
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη liveris : 11-10-15 στις 11:38
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 13-10-15 00:28 #827
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    Αυτο το πρόγραμμα είναι μια τρολιά....
    ΑΠΕΙΡΕΣ άρσεις χωρίς λόγο και πολύ βαριές, μέτρια καθίσματα και έυκολος πάγκος, κάθε βδομάδα.
    Εντελώς αλλα αντάλων και το κυριότερο όσο πάνε οι άρσεις μου φαίνονται όλο και πιο δύσκολες από κει που σήκωνα τα 130 αέρα.
    Η ο τύπος τρίπαρε την ώρα που το γραφε ή πάει πακέτο με κάποια συνταγογράφηση που δν έχω.

    εν ολίγοις το σταματάω και βλέπουμε.


    Squat
    4*4*87kg no belt

    closed stance squat
    reps/reps *70kg

    SLDL
    4*10*100kg

    Hip thrust
    4*10*120 kg


    curls 3 sets
    calves 4 sets
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 13-10-15 12:16 #828
    Προεπιλογή
    Λίλα καταρχήν συγχαρητήρια για όσα έχεις κάνει στο σώμα σου Η photo όταν άρχισες με την τωρινή σου κατάσταση απλά καμιά σχέση. Και mascular και sexy που είπε και ένας φίλος παραπάνω. Δεδομένων των μυών που έχεις βάλει γιατί δεν πειραματίζεσαι για κανα δίμηνο τρίμηνο με κάποιο - κάποια κλασικά split? Πιστεύω έτσι και θα ξεκουράσεις το νευρομυικό σου σύστημα από τις πολύ βαριές προπονήσεις, αλλά πιστεύω θα πετύχεις και περισσότερη "ποιότητα" χτυπώντας τους μυς από περισσότερες γωνίες και με πιο πολλές επαναλήψεις. Όπως και να 'χει η κατάσταση που έχεις φτάσει σε σχέση με το σημείο αφετηρίας είναι εκπληκτική
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 14-10-15 00:09 #829
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    Σ ευχαριστώ πολύ!
    Αναφορικά με τα σπλιτ, έκανα για πολύ μεγάλο διάστημα το τυπικό bbing σπλιτ και πλέον έχω καταλήξει ότι είναι το χειρότερο δυνατό πρόγραμμα που μπορεί να ακολουθήσει κάποιος για οποιονδήποτε στόχο
    Οι προπονήσεις μου δεν έιναι και τόσο βαριές. Το ότι κάνω 5άρες σε κάθε προπόνηση δε σημαίνει ότι είναι και "βαριά" κιλά. Μπορώ να κάνω 8αρες και να φτάνω σε φέιλ με το ίδιο βάρος.
    Αν εννοείς να αφήσω καθίσματα και άρσεις, well, θα μπορούσα όμως θα πέσω πολύ σε δύναμη σε τόσο μεγάλο χρονικό διάστημα, και δε θέλω γιατί τα lifts με ενδιαφέρουν περισσότερο.

    Την "ποιότητα" δεν σε πιασα πως ακριβώς την εννοείς.....
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 14-10-15 12:56 #830
    Προεπιλογή
    Όχι με την καμία δεν εννοούσα να παρατήσεις τις βασικές ασκήσεις που κάνεις. Απλά να έβαζες και άλλες μαζί χτυπώντας τους μύες από πολλές γωνίες για το καλύτερο δυνατό definition - ανάδειξη αυτών. Αυτό εννοούσα ποιότητα. Κι όλα αυτά σαν μια ανάπαυλα (μικρή χρονικά) από τα προγράμματα που κάνεις και φαίνεται ότι αποδίδουν πολύ καλά
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 14-10-15 14:46 #831
    Dah Pimp
    Το avatar του χρήστη COBRA_STYLE

    Εγγραφή
    15-11-2008
    Περ.
    Αlpha Male region
    Μηνύματα
    14.692
    Προεπιλογή
    Συμφωνω με τα λεγομενα του Γιωργου

    Να βαλεις δλδ περισσοτερες βοηθητικες.
    If you can make her laugh,you can make her scream
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 14-10-15 17:53 #832
    Γηράσκω αεί διδασκόμενος
    Το avatar του χρήστη Χαράλαμπος

    Εγγραφή
    12-04-2013
    Περ.
    Κόρινθος
    Μηνύματα
    1.445
    Προεπιλογή
    lila_1
    Αναφορικά με τα σπλιτ, έκανα για πολύ μεγάλο διάστημα το τυπικό bbing σπλιτ και πλέον έχω καταλήξει ότι είναι το χειρότερο δυνατό πρόγραμμα που μπορεί να ακολουθήσει κάποιος για οποιονδήποτε στόχο
    Θα ήταν πιο σωστό αυτό που λες αν το τελείωνες κάπως έτσι: "Αναφορικά με τα σπλιτ, έκανα για πολύ μεγάλο διάστημα το τυπικό bbing σπλιτ και πλέον έχω καταλήξει ότι είναι το χειρότερο δυνατό πρόγραμμα που θα μπορούσα να κάνω για οποιονδήποτε στόχο"
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 14-10-15 19:04 #833
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    είμαι βέβαιος πως αν το ποστ της λιλας σχετικα με τα bb split ήταν στο Εκτος θέματος section θα ξανακλειδωνε εντός ολιγων ημερων από τις λογομαχίες των μελων που ακολουθουν bb split vs full body vs upper lower ^^
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 14-10-15 19:19 #834
    Το avatar του χρήστη billy89

    Εγγραφή
    18-04-2011
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    2.505
    Προεπιλογή
    Για να μην ψάχνω όλες τις σελίδες, texas έχεις κάνει?
    SURVIVAL OF THE FITTEST
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 14-10-15 19:26 #835
    Banned
    Εγγραφή
    06-10-2015
    Μηνύματα
    175
    Προεπιλογή
    Εγώ παλιά δεν καταλάβαινα πως λειτουργούν αυτά τα προγραμματα όπως της Λιλα, αλλά απ ότι είδα από διαφορους από εδώ μέσα, έχουμε να κάνουμε με καλυτερο είδος άσκησης, αλλά είναι κ πιο απαιτητικό-δύσκολο στην εκτέλεση. κ χρειάζεται περισσότερη γνώση. Πχ εγώ deadlift δεν κάνω πολύ γτ φοβάμαι μη βγάλω τη μέση, ούτε στα squat είμαι καλός. Δηλ στις πιο σημαντικές ασκησεις από αυτές, μου είναι πιο εύκολο να κάνω γυμναστική στα μηχανήματα κ στους αλτήρες. Αλλά αν είσαι προχωρημένος ή προικισμένος με δυναμη βλέπεις αποτελέσματα όπως η Λίλα στο σωμα σου. Άψογη δουλειά, από τα πιο γυμνασμενα σώματα που έχω δει ποτέ σε γυναίκα
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 14-10-15 20:01 #836
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    @ georges το definition που αναφέρεις αποκτάται κυριως λόγω χαμηλού λίπους-μεγάλης μυικής μάζας. Η υπερτροφία θέλει προπονητικό όγκο ΓΕΝΙΚΑ δεν είναι απαραίτητο να κάνεις 50 διαφορετικές παραλλαγές.
    Σε γενικές γραμμές, για να απαντήσω και στον COBRA, κάνω πολλές βοηθητικές και ο περισσότερος όγκος προπονησης μου βγαίνει απο αυτές.

    @ χαράλαμπος
    Αυτή είναι η άποψη μου μετά από προσωπικό διάβασμα, ερευνητικές αναφορές, κοινή λογική και προσωπική εμπειρία. Δεν μιλάω (μόνο) για το τί δουλεύει σε μένα.


    @ Feth άσε γιατί έχω κάνει συλλογή απο μπανάνες

    @ billy89 όχι δεν το έχω δοκιμάσει, είμαι πάλι στη φάση που κοιτάζω προγράμματα για να βρω κάτι που θα μου αρέσει.

    @ Μimis26 ευχαριστώ και πάλι
    Γενικά οι τραυματισμοί είναι πιο πιθανοί όταν παίζεις αποκλειστικά σε μηχανήματα ή υπερπροπονείς μία μυική ομάδα εις βάρος της άλλης.
    Εαν μάθεις σωστή τεχνική (που στα καθίσματα έιναι πράγματι κομμάτι δύσκολο) δεν έχεις πρόβλημα.

    Εγώ μυικά είμαι εδώ που είμαι ΟΧΙ γιατι κάνω άρσεις και squat... αλλά γιατί κάνω συνεχόμενες απαιτητικές προπονήσεις επι 6 χρόνια και πάντα κυνηγούσα την πρόοδο προπονητικά.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 15-10-15 00:27 #837
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    μία βαρετή προπονηση των 22.30

    OHP
    6*3*45kg

    BB row
    10*70kg
    4*5*80kg
    15*60kg

    incline db press
    4*8-10*27kg

    lat pull downs
    4*reps*90-85kg

    biceps-triceps-abs
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 15-10-15 10:58 #838
    Το avatar του χρήστη billy89

    Εγγραφή
    18-04-2011
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    2.505
    Προεπιλογή
    Αν θέλεις πρόγραμμα για να ανεβάσεις τα lifts σου δες το το texas έχει γράψει εδώ άρθρο ο average joe και στο RnF κάνουν αρκετοί.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Feth Εμφάνιση μηνυμάτων
    είμαι βέβαιος πως αν το ποστ της λιλας σχετικα με τα bb split ήταν στο Εκτος θέματος section θα ξανακλειδωνε εντός ολιγων ημερων από τις λογομαχίες των μελων που ακολουθουν bb split vs full body vs upper lower ^^
    Φίλε κανείς εδώ μέσα δεν θα πείσει κανέναν για τίποτε γιατί θεωρούμε τους εαυτούς μας τόσο εξπέρ στην προπονητική (τύφλα να χουν τα πτυχία) που δε δεχόμαστε ότι η άποψή μας μπορεί να είναι λάθος. Δέχομαι βέβαια ότι είναι δύσκολο να αποκολληθούμε από κάποια πράγματα διότι ο κόσμος του fitness (περιοδικά, mainstream διατροφολόγοι και personal trainers, bbers κλπ) είναι κολλημένοι σε παρωχημένες απόψεις και αυτές προωθούν.
    SURVIVAL OF THE FITTEST
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 15-10-15 12:27 #839
    Γηράσκω αεί διδασκόμενος
    Το avatar του χρήστη Χαράλαμπος

    Εγγραφή
    12-04-2013
    Περ.
    Κόρινθος
    Μηνύματα
    1.445
    Προεπιλογή
    lila_1
    @ χαράλαμπος
    Αυτή είναι η άποψη μου μετά από προσωπικό διάβασμα, ερευνητικές αναφορές, κοινή λογική και προσωπική εμπειρία. Δεν μιλάω (μόνο) για το τί δουλεύει σε μένα.


    Feth
    είμαι βέβαιος πως αν το ποστ της λιλας σχετικα με τα bb split ήταν στο Εκτος θέματος section θα ξανακλειδωνε εντός ολιγων ημερων από τις λογομαχίες των μελων που ακολουθουν bb split vs full body vs upper lower ^^
    Προσωπικά, δεν θα έπαιρνα μέρος σε λογομαχία αυτού του στυλ γιατί ΔΕΝ απαξιώ κανένα είδους πρόγραμμα (όλα τα προγράμματα έχουν + και -), εν αντιθέσει με άλλα μέλη που μπορεί να μην θεωρούν τους εαυτούς τους τόσο εξπέρ στην προπονητική και όμως, μέσα από τα πόστ τους, φαίνεται να παρουσιάζουν απόλυτες απόψεις.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Χαράλαμπος : 15-10-15 στις 12:31
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 15-10-15 19:30 #840
    Το avatar του χρήστη billy89

    Εγγραφή
    18-04-2011
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    2.505
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Χαράλαμπος Εμφάνιση μηνυμάτων

    εν αντιθέσει με άλλα μέλη που μπορεί να μην θεωρούν τους εαυτούς τους τόσο εξπέρ στην προπονητική και όμως, μέσα από τα πόστ τους, φαίνεται να παρουσιάζουν απόλυτες απόψεις.
    Φίλε εγώ προτείνω και υποστηρίζω τον πιο σύντομο και εύκολο δρόμο για τους στόχους του καθενός, κατά την άποψή μου και σύμφωνα με τις πηγές και τις έρευνες που διαβάζω.

    Αν πετύχεις παλιά μου ποστ στο φόρουμ θα δεις ότι κάποτε υποστήριζα κι εγώ με θέρμη τα 8 γεύματα, τα 5 λίτρα νερό και τα bb σπλιτ. Λένε όμως ότι έξυπνος είναι αυτός που έχει το θάρρος να αλλάζει την άποψή του όταν κάποιος του παρουσιάσει πειστικά και με επιχειρήματα ότι είναι λανθασμένη. Όταν λοιπόν προκύπτουν νέα δεδομένα από αξιόπιστες έρευνες, προσαρμόζομαι σε αυτά

    Σε εσένα προσωπικά προτείνω να συνεχίσεις το διατροφικό και προπονητικό πρόγραμμα που ακολουθείς και να σταματήσεις να ασχολείσαι με αυτά που γράφω
    SURVIVAL OF THE FITTEST
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 56 από 122 ΠρώτηΠρώτη ... 646545556575866106 ... ΤελευταίαΤελευταία