Σελίδα 27 από 29 ΠρώτηΠρώτη ... 172526272829 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 391 έως 405 από 421
  1. 24-07-14 11:45 #391
    Το avatar του χρήστη stef.

    Εγγραφή
    21-05-2013
    Περ.
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    333
    Προεπιλογή
    Μπράβο φίλε!! Πολυ καλή κ μεθοδική δουλειά!! Το πολυ χαμηλό ποσοστό λίπους "φωνάζει" ( για κάποιον που ξέρει φυσικά)για το πόσο σκληρά έχεις δουλέψει με το σώμα σ και την πειθαρχία στην διατροφή .
    Για μένα δεν μετράει μόνο το αποτέλεσμα αλλά κ η προσπάθεια. Σε σένα πάντως μ αρέσει κ το αποτέλεσμα ! Το ποσοστό λίπους που έχεις σου δείχνει το έναυσμα για υπερθερμιδικη διατροφή και πιο πολλούς μυες...καλή συνεχεια!!
    Παρουσιάζει ενδιαφέρον να μας πεις:
    Στα ποσά κιλά ξεκίνησες γραμμωση, τι ποσοστό λίπους, πόσο καιρό διήρκησε, απο πιο σημείο κ μετά άρχισε να φαίνεται το αποτέλεσμα , κατι που έκανε την διάφορα πάνω σ.... Αυτά τα λίγα
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 24-07-14 11:59 #392
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Mikekan

    Εγγραφή
    18-10-2012
    Περ.
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    4.075
    Προεπιλογή
    Ευχαριστώ stef!

    Η αλήθεια είναι ότι δούλεψα πολύ σκληρά, με στρατιωτική πειθαρχεία. Ισχύει αυτό που είπα και στο Γιάννη, θεωρώ ότι δεν υπήρχε κάτι άλλο που θα μπορούσα να κάνω, το ξέρω είναι μεγάλη κουβέντα αυτή αλλά τη πιστεύω. Είναι ζήτημα όλο το χειμώνα να έχασα 15 προπονήσεις και αυτές σε μέρες που ήμουν άρρωστος. Cheat πραγματικό κανένα, μικρό cheat μία φορά το τρίμηνο περίπου. Για να καταλάβεις γλυκό δεν θυμάμαι πότε έφαγα τελευταία φορά και σουβλάκι-πίτσα περίπου πριν δύο χρόνια. Υπερβολή? Σίγουρα. Εννοείται αλκοολ, τηγανητά, λαδερά, κρέμες κτλ κτλ τα έχω ξεχάσει χρόνια τώρα. Πλέον δεν τα σκέφτομαι καν, δεν υπάρχουν.

    Πέρυσι το Νοέμβριο ξεκίνησα όγκο με συν 500+ θερμίδες στα 78.4 κιλά και 10.7% ποσοστό λίπους μετρημένο με DEXA Scan. Όταν λέμε όγκο εννοούμε πάντα καθαρό φαί σε ποσότητες μεγάλες ώστε να πιάσω περίπου 3200-3400 θερμίδες τη μέρα. Έφτασα μέχρι 450γρ υδατάνθρακα ημερησίως.

    Κατάφερα να φτάσω περίπου 82 κιλά. Δεν γνωρίζω ποσοστό λίπους πάντως είχα θολώσει αρκετά, ποτέ όμως σε σημείο να μην φαίνονται οι κοιλιακοί. Τη περίοδο όγκου είχα περιορίσει το αερόβιο σε 3 φορές την εβδομάδα από 20-25 λεπτά, με μισή καρδιά γιατί γουστάρω πολύ το τρέξιμο.

    Γράμμωση ξεκίνησα μέσα Μαίου, διήρκησε δύο μήνες δηλαδή. Από τις 3000+ θερμίδες έριχνα περίπου 120 θερμίδες την εβδομάδα όπου αυτή τη στιγμή κινούμαι στις 2000 θερμίδες. Οι θερμίδες έπεφταν από το υδατάνθρακα κυρίως. Ποτέ δεν έπεσα κάτω από τα 150γρ υδατάνθρακα που κινούμαι αυτή τη στιγμή. Εννοείτα ότι και στις δύο περιόδους ζύγιζα τα πάντα και υπολόγιζα θερμίδες και Macros.

    Όλη αυτή τη περίοδο (όγκου + γράμμωσης) υδατάνθρακα έπαιρνα μόνο από βρώμη, ρύζι, πατάτα, γλυκοπατάτα και πάρα πάρα πάρα πολύ σαλάτα. Γαβάθες καθημερινά.

    Στη διάρκεια της γράμμωσης χρησιμοποίησα alphamine (3 scoop) με το πρωινό αερόβιο (45 λεπτά, 6 το πρωί, νηστικός), ένα μήνα lean xtreme και τώρα είμαι στη μέση του κουτιού Erase Pro. Alphamine είμαι στο δεύτερο tub.

    Τις μέρες που δεν είχα απογευματινή προπόνηση (45 λεπτά 7:00-7:45) δεν έτρωγα υδατάνθρακα μετά τις 6-7. Γενικά λόγω κορτιζόλης στη γράμμωση προσπάθησα οι προπονήσεις και το αερόβιο να μην ξεπερνούν τα 45 λεπτά.

    Γενικά δεν πείνασα καθόλου!! Να μην σου πω ότι μετά από τους τόνους φαγητού του χειμώνα το ευχαριστήθηκα κιόλας. Σκέψου ότι το χειμώνα πρέπει να έτρωγα κάποιες μέρες 400γρ άβραστο καστανό ρύζι καθημερινά, τις περισσότερες μέρες συνέβη αυτό.

    Στη γράμμωση έκοψα τελείως το γάλα και τα φρούτα αλλά καθόλου το γιαούρτι. Κάποιες μέρες έτρωγα και μισό κιλό γιαούρτι. Επίσης έκοψα τη σαλάτα τις τελευταίες 10 μέρες και τρώω μόνο αγγούρι.

    Είμαι σίγουρα αρκετά κάτω από 10.7% που ξεκίνησα γιατί παντελόνια που φορούσα τότε δεν στέκονται πάνω μου καθόλου. Αλλά το βλέπω γενικά πάνω μου σε όλα τα σημεία.

    Να πω και κάτι άλλο. Τα κιλά τα έχανα πολύ γρήγορα στη γράμμωση. Δουλέυε τόσο καλά ο μεταβολισμός μου όπου και ελάχιστα υποθερμιδικά, έχανα σταθερά. Πέρυσι μετά από ένα ολόκληρο χειμώνα δίαιτας μετά από κάποιο διάστημα είχα κολλήσει!

    Λάθη που θεωρώ ότι έκανα είναι ελλιπής ανάρρωση, δεν μπορούσα να κοιμηθώ καλά λόγω νιτρικού, και μεγάλες σε διάρκεια προπονήσεις (πλάτη και πόδια) που πλησίαζαν τις δύο ώρες.

    Γενικά θεωρώ ότι πάνω-κάτω όλοι όσοι έχουμε κάποιες βασικές γνώσεις ξέρουμε τι πρέπει να κάνουμε. Το θέμα είναι η πειθαρχεία και η προσήλωση στο στόχο.

    Του χρόνου πρώτα ο Θεός, θα κινηθώ αλλιώς, ισοθερμιδικά όλο το χρόνο, με τα αερόβια μου και τα βάρη μου. Έτσι να δοκιμάσω κάτι διαφορετικό.

    Γενικά μετά από 5χρόνια κρεπάλης ήθελα να γυρίσω εκεί που κάποτε ήμουν. Πλέον τα πράγματα αλλάζουν. Θα κάνω τα cheat μου κανονικά, το έχω αποφασίσει.

    Αυτά τα ολίγα.

    Ελπίζω να βοήθησα λίγο.
    Μιχάλης
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 24-07-14 13:15 #393
    Το avatar του χρήστη stef.

    Εγγραφή
    21-05-2013
    Περ.
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    333
    Προεπιλογή
    Πολυ χρήσιμες οι συμβουλές.. Και πραγματικά εντυπωσιακές οι θερμίδες τον χειμώνα...
    Καλα θα κανείς με τα cheat.. Μες το κόλπο ειναι κ αυτά.. Εγω πιστεύω 1 φορά την εβδομάδα ειναι καλα απλα να μην γίνονται υπερβολές κ να αποφεύγονται πατάτες τηγανίτες απο έξω ,αναψυκτικά και τα πολλα γλυκά..
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 24-07-14 14:18 #394
    Veteran
    Το avatar του χρήστη kutsup

    Εγγραφή
    07-10-2008
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    577
    Προεπιλογή
    Ούτε να σηκώνω πολλα κιλά ούτε να βάλω πολλή μάζα


    Όπως τα λες. Τίποτε από τα δύο δεν είναι προαπαιτούμενο για ένα ωραίο σύνολο. Κι από άποψη υγείας είναι συνήθως αντιστρόφος ανάλογα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 24-07-14 16:27 #395
    Το avatar του χρήστη Andreas C.

    Εγγραφή
    23-12-2011
    Περ.
    Λευκωσία
    Μηνύματα
    2.772
    Προεπιλογή
    Αγαπητέ μου φίλε γραμμόμενα κόκκαλα

    Όπως είπαν και τα παιδιά πιο πάνω έκανες εκπληκτική δουλειά και αυτό φάνηκε

    Εμενα πάντως μου φαίνεσαι αρκετά κάτω από το 10%, θα έλεγα γύρο στο 7%
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 24-07-14 16:40 #396

    Εγγραφή
    05-12-2012
    Περ.
    Winter is coming
    Μηνύματα
    1.969
    Προεπιλογή
    Μπραβο Μιχαλη, οπως σου ειπα και σε pm εισαι πηγη εμπνευσης και προτυπο, καταπληκτικο αποτελεσμα με καλες μαζες και λιπος κατω απο 10%
    το καλυτερο πανω σου ειναι οτι εισαι πειθαρχημενος και δεν ξεφευγεις απο τη διατροφη σου, ενω ταυτοχρονα δεν πεινας, αλλα ουτε παραπονιεσε οτι αδικηθηκες απο αρρωστιες κλπ
    Καλη συνεχεια και καλες προπονησεις φιλε
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 24-07-14 16:48 #397
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Mikekan Εμφάνιση μηνυμάτων

    Θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου στη κρίση των επιμέρους σημείων. Τα χέρια δεν παίρνουν που δεν παίρνουν με τίποτα, βαριέμαι και απίστευτα τη μέρα που τα γυμνάζω. Πραγματικά δεν τη παλεύω τη μέρα των χεριών, είναι η μόνη μέρα που κυριολεκτικά σιχαίνομαι!
    Aααααα θα σε μαλώσω τώρα, δε θέλω τέτοια. Στόχος για την καινούρια περίοδο λοιπόν μαζί με την πλάτη να 'χτυπήσεις αλύπητα' και τα χέρια, να φτάσεις σε σημείο 'να μην βλέπεις την ώρα' να τα γυμνάσεις από την πόρωση. Όπως ο Άρνολντ με τα πόδια στην αρχή της καριέρας του, που έπειτα 'ανάγκασε' τον εαυτό του να γίνουν από τα αγαπημένα του σημεία. Ότι γενετικά/γονιδιακά μπορεί να υστερούν σε σχέση με άλλα σημεία δε θα σε αποτρέψει να κάνεις ότι περνάει από το χέρι σου για να τα αναγκάσεις να μεγαλώσουν Σίγουρα μπορείς
    Go heavy or go home!
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 24-07-14 18:11 #398
    Officer
    Το avatar του χρήστη Metalhead|T|

    Εγγραφή
    26-04-2012
    Περ.
    ΤhE SeWErs
    Μηνύματα
    3.642
    Προεπιλογή
    Πολύ δυνατός ο Mike και φέτος..καθε χρονο και καλυτερα ....keep it up..
    Τάσος
    * Online Coaching /Personal Training Services - Ατομικά προγράμματα προπόνησης /Διατροφικά πλάνα Instagram : HardCoretrainingSupport
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 24-07-14 18:39 #399
    Banned
    Εγγραφή
    24-07-2014
    Μηνύματα
    1
    Προεπιλογή
    μια αποτυχημένη και καταστροφική χρονια ήρθε στο τέλος τις για τον αγαπητό mikekan . από 79 κιλά με 10% λίπος πηγε 76 με 10% λίπος, ουσιαστικά έχασε 3 μυϊκά κιλά ο λόγος που έγινε αυτό είναι γιατί πας με την ιδεολογία βάζω 10 κιλά πάγκο κάνω 10 επανάληψης πρήζομε και είμαι τρισευτυχισμένος άμα δεν φορτώσεις κιλά στην μπάρα δεν πρόκειται ποτε να κανεις σοβαρή προπόνηση... πήγαινε για τένις καλύτερα... είναι κρίμα να κάθεσαι να μετράς με ζυγαριά το φαγητό και να μην χτυπάς λεβέντικα τους μύες... είχε δίκιο ο κριτής που σε αποκάλεσε γραμμωμένο κόκαλο αλλα δεν άντεξες την κριτική και έκανες αποκλεισμό....
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη panagos_leventis : 24-07-14 στις 18:52
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 24-07-14 18:59 #400
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Nikolas_mk2

    Εγγραφή
    05-06-2012
    Περ.
    Λάρισα-Θεσσ
    Μηνύματα
    2.990
    Προεπιλογή
    Γεια σου ρε Πανάγο!!! Είσαι μεγάλη μορφή!
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 24-07-14 19:04 #401
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Mikekan

    Εγγραφή
    18-10-2012
    Περ.
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    4.075
    Προεπιλογή
    Κάντε μου τη χάρη και μη σβήσετε τα μηνύματα να τα βλέπουμε να γουστάρουμε!
    Μιχάλης
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 24-07-14 20:04 #402
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Mikekan

    Εγγραφή
    18-10-2012
    Περ.
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    4.075
    Προεπιλογή
    @ Andreas

    χαχα, να είσαι καλά ρε φιλαράκο σε ευχαριστώ πολύ!

    @ Γιάννης

    Έχεις δίκιο φίλε, πρέπει να δώσω εμφαση στα χέρια! Από Σεπτέμβριο θα αλλάξω τακτικές προπόνησης και θα βρω τι δουλεύει πάνω μου, κάτι πρέπει να δουλεύει δεν μπορεί...

    @ Τάσος

    Ευχαριστώ πολύ ρε παίχτη! Τα καλύτερα έρχονται πιστεύω!
    Μιχάλης
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 24-07-14 20:53 #403
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    Μιχαλη θα ηθελα να σε δω με μερικα κιλα παραπανω να δειξεις αυτο που εχεις κανει,αλλα κατα ποσο θα ασχοληθεις δε ξερω. Ελεγες οτι τρως φτανοντας 3200-3400 θερμιδες , αλλα μαλλον απλα θελει περισσοτερο.Στην καλυτερη κατασταση που ημουν ετρωγα καθαρα μεταξυ 550-700 υ/ες και ειχα σκληραδα,φλεβες,ινες στο στηθος και στους ωμους.Για αυτο σου προτεινω να σκεφτεις οταν ξαναμπεις στον ογκο να ανεβαζεις σιγα-σιγα τους υ/ες να γεμισεις λιγο ,μη νομιζεις οτι θα παρεις πολλα κιλα ,να γινεις 81-82 κιλα και απλα να δειχνεις πιο σκληρος ,ετσι θα δειχνεις και μεγαλυτερος χωρις να παιρνεις υπερβολικα κιλα. Σκεψου το αμα θες
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 24-07-14 22:10 #404
    Το avatar του χρήστη liveris

    Εγγραφή
    27-06-2012
    Περ.
    winter is coming
    Μηνύματα
    3.504
    Προεπιλογή
    μπραβο ρε παιχτη...κ γω θα ηθελα να σε δω με μερικα κιλα παραπανω στο χω ξαναπει...η προσπαθεια σου ομως ειναι παραδειγμα προς μιμηση..
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 24-07-14 23:37 #405
    Προεπιλογή
    Σούπερ είσαι Μιχάλη !! Το'χεις λέμε !!!
    In the middle of difficulty lies opportunity. "Albert Einstein"
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 27 από 29 ΠρώτηΠρώτη ... 172526272829 ΤελευταίαΤελευταία