Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 35
  1. 11-07-12 21:00 #1
    Το avatar του χρήστη kostasrimis

    Εγγραφή
    10-07-2012
    Περ.
    thesaloniki
    Μηνύματα
    71
    Προεπιλογή Το ακατορθοτο - κωστας
    Λοιπόν αποφάσισα να κάνω το ακατόρθωτο ! Να γραμμώσω το σώμα μου σε 2 μήνες. Αρχίζω από αύριο γιατί περιμένω το τορρεντ( θα δείτε παρακατω τι εννοώ). Για να το κάνω θα χρησιμοποιήσω τα εξής:
    1) διατροφή
    2) insanity workout για αερόβια ( την είδα στο φόρουμ , είναι αρκετά υποσχόμενη γυμναστική και ευκαιρία κάποιος να την δοκιμάσει live) περιμένω να κατεβεί να ναι καλά το pirate bay όλα free τα έχουμε
    3) ορισμένα βάρη στο σπίτι
    4) basket σε καθημερινή βάση ( ασχολούμαι από τα 8 μου)
    Η διατροφή είναι η εξής :
    <Δευτέρα>
    Πρωινό: 1 μεγάλο(241-320 ml) ποτήρι smoothie απόλυτης δύναμης ( δείτε παρακάτω )
    Σνακ1 : 2κ.γ φιστικοβουτυρο +λαχανικά
    Μεσημεριανό: σάντουιτς γαλοπούλας 0%-3 % με ψωμί ολικής άλεσης και 240 ml γάλα και 1 μήλο
    Σνακ 2 : 30gr αμύγδαλα + 200gr μούρα
    Βραδινό: 2-3 μικρά κεφτεδάκια
    Σνακ3 : 1 μεγάλο ποτήρι smoothie απόλυτης δύναμης
    <Τρίτη>
    Πρωινό: δημητριακά 30gr + γάλα + 1 φρούτο επιλογής ( εδώ θα βάλω τα περίφημα goji berries!)
    Σνακ1 : 2κ.γ φιστικοβουτυρο + 1 μπολ νιφάδες βρόμης
    Μεσημεριανό: η δεν τρώω σαλάτα σαλάτα ( πιο κάτω λεπτομεριες)
    Σνακ2 : 3 λεπτές φέτες στήθος γαλοπούλας , 1 μεγάλο πορτοκάλι
    Βραδινό: βραζιλιάνικο κοτόπουλο ( πιο κάτω…)
    Σνακ3 : 30gr αμύγδαλα 110 gr πεπόνι
    <Τετάρτη>
    Πρωινό: 1 μεγάλο ποτήρι smoothie strawberry fields (240-320 ml) ( πιο κάτω λεπτομεριες)
    Σνακ1: 30gr αμύγδαλα 30γρ σταφίδες
    Μεσημεριανό: Guac and roll ( πιο κάτω λεπτομεριες)
    Σνακ2 : 30gr μαλακό τυρί κίτρινο + λαχανικά
    Βραδινό: πιπεράτο stake με chili ( πιο κάτω λεπτομεριες)
    Σνακ3 : 1 μεγάλο ποτήρι smoothie strawberry fields (240-320 ml) ( πιο κάτω λεπτομεριες)
    <πέμπτη>
    Πρωινό: 1 ψωμί ολικής με 1 κ.σ φιστικοβουτυρο , 1 πορτοκάλι 140 gr μούρα + 75γρ δημητριακά (fitness) με 240 ml γάλα άπαχο
    Σνακ1: 240 ml γιαούρτι χαμηλών λιπαρών + 1 χυμό πορτοκαλιού
    Μεσημεριανό: κλαμπ χωρίς ενοχές ( πιο κάτω λεπτομεριες)
    Σνακ2: 3 λεπτές φέτες καπνιστής γαλοπούλας , 1 μεγάλο πορτοκάλι
    Βραδινό: philadeflia fyers
    Σνακ3 : ( πιο κάτω λεπτομεριες)
    <Παρασκευή>
    Πρωινό: 1 μεγάλο ποτήρι banana smoothie (240-2310ml) ( πιο κάτω λεπτομεριες)
    Σνακ1: 30gr αμύγδαλα 110gr πεπόνι
    Μεσημεριανό: δέκα με τόνο ( πιο κάτω λεπτομεριες)
    Σνακ2: 3 λεπτές φέτες καπνιστής γαλοπούλας , 1 μεγάλο πορτοκάλι
    Βραδινό: chilli con turkey ( πιο κάτω λεπτομεριες)
    Σνακ3 : 1 μεγάλο ποτήρι banana smoothie (240-320ml)
    <Σάββατο>
    Πρωινό: ένα μεγάλο ποτήρι hale berries smoothie (240-320ml) ( πιο κάτω λεπτομεριες)
    Σνακ1: δημητριακά σε 240 ml γιαούρτι χαμηλών λιπαρών
    Μεσημεριανό: chilli con turkey ( πιο κάτω λεπτομεριες)
    Σνακ2: 2κ.γ φιστικοβουτιρο με λίγο ψωμί ολικής
    Βραδινό: ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΓΕΥΜΑ
    Σνακ3 : ένα μεγάλο ποτήρι hale berries smoothie ( πιο κάτω λεπτομεριες)
    <Κυριακή>
    Πρωινό: το δεν έχω πιει ακόμη καφέ σαντουιτς ( πιο κάτω λεπτομεριες)
    Σνακ1: 2κ.γ φιστικοβουτιρο με χυμό
    Μεσημεριανό: 2 αυγά στραπατσαδα 2 φέτες ψωμί ολικής , 1 μπανάνα , 240 ml γάλα άπαχο
    Σνακ2: 3 λεπτές φέτες γαλοπούλας 1 φέτα τυρί χαμηλών λιπαρών
    Βραδινό: BBQ ( πιο κάτω λεπτομεριες)
    Σνακ3 : 30gr αμύγδαλα 240ml παγωτό χαμηλών λιπαρών

    ΤΑ ΦΑΓΗΤΑ ( γράφω τι περιέχουν όχι πως φτιάχνονται):
    1) smoothie απόλυτης δύναμης 240 μλ άπαχο γαλα 2κ.γ φιστικοβουτυρο 2κ.σ σκόνη ορού γάλακτος 2κ.σ γιαούρτη με χαμηλά λιπαρά 50 γρ βρόμης
    2) smoothie strawberry fields 120 μλ γιαούρτι χαμηλών λιπαρών 2κ.σ σκόνη ορού γάλακτος 240 μλ άπαχο γάλα 179 γρ φράουλες 2κ.σ φιστικοβουτυρο
    3) Βanana split smoothie 1 μπανάνα 120 μλ γιαούρτι 240 μλ άπαχο γάλα 2κ.σ σκόνη ορού γάλακτος 2κ.σ χυμό πορτοκαλιού
    4)το δεν εχω πιει ακόμα καφέ σάντουιτς 1 και ½ τυρί τύπου Φιλαδέλφεια με χαμηλά λιπαρά 2 φέτες γαλοπούλας 1 φετα ολικής και μαρούλι
    5) η δεν τρώω σαλάτα σαλάτα 1πρασινο μαρούλι 1 ντομάτα 1 μικρή πράσινη πιπεριά 1 κ.γ ελαιόλαδο 1κ.σ παρμεζάνα 1κ.σ αλεσμένο λιναρόσπορο 1 μέτριο καρότο 60γρ ψητό κοτόπουλο
    6) κλαμπ χωρίς ενοχές ¾ κ.σ μαγιονέζα με χαμηλά λιπαρά 1 τορτίγια ολικής 60 γρ στήθος γαλοπούλας ψημένο 2 φέτες ντομάτα 2 φύλλα μαρούλι 2 φέτες προσιουτο
    7) guac and roll 170γρ τονο 150 γρ γκουακαμολε 2 ντομάτες 1κ.γ χυμό λεμόνι 1κ.σ μαγιονέζα με χαμηλά λιπαρά , 1κ.γ αλεσμένο λιναρόσπορο 2 ψωμάκια ολικής
    8) δεκα με τόνο 2 σελερι ψιλοκομμένα 60γρ μαλακό τυρί με χαμηλά λιπαρά 90γρ τυρι κοτατζ με χαμηλά λιπαρά 3 μικρά στρόγγυλα ψωμάκια 1 κρεμμύδι 4.κ.σ μαγιονέζα με χαμηλά λιπαρά 1 κ.σ χυμό λεμόνι 170 γρ τόνο
    9)βραζιλιάνικο κοτόπουλο 1 λεμόνι 1 lime 240μλ σάλτσα ντομάτας 4 φιλέτα στήθους κοτόπουλο 1 κ.σ αλεσμένο λιναρόσπορο 1κ.η ιταλιαν ντρεσινγ 180 μλ σάλτσα 1κ.γ καυτερή σαλσα ξύσμα από 2 πορτοκάλια
    10) philadelfia fryers 1 μέτριο κρεμμύδι 1 μικιρη κόκκινη πιπεριά 1 μικρη πράσινη πιπεριά 150 μλ κανονική σάλτσα 4 ψωμάκια ολικής 340 γρ ζαμπόν με χαμηλά λιπαρά 60 γρ τσενταρ με χαμηλά λιπαρά
    11) chilli con turkey 455gr κιμά γαλοπυλας1 κονσέρβα ντοματακιά (400 γρ) 1 κονσεβα (400γρ) καλαμπόκι 4κ.σ νερο 1κ.σ αλεσμένο λιναρόσπορο 45γρ ξερό τσιλι 1 κονσέρβα μαύρα φασόλια 110 γρ ρύζι
    Συμπληρώματα: πρωτεΐνη ορού γάλακτος από βιολογικό κατάστημα τίποτα άλλο .
    Διάρκεια προγράμματος 2 μήνες
    Για την διατροφή χρειάστηκα : abs diet , insanity nutrition plan , και δικες μου γενικές διατροφικές γνώσης
    Bf: 18%
    Την διατροφή την εχω αρχίσει από σήμερα , το ίδιο και τη γυμναστική τώρα περιμενω το τορρεντ για το insanity workout.
    Tελος αυτές είναι οι photo μ όπως ειμαι τώρα :
    Όνομα: 2m813ch.jpg Εμφανίσεις: 2672 Μέγεθος: 33,9 KB
    Όνομα: 5cdmrt.jpg Εμφανίσεις: 2654 Μέγεθος: 27,2 KB
    Κάθε 14 μέρες θα ανεβάζω photo!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 11-07-12 21:05 #2
    Το avatar του χρήστη Ηλαπ

    Εγγραφή
    18-07-2011
    Περ.
    Εξαρχεια
    Μηνύματα
    1.938
    Προεπιλογή
    Φιλε μου σορρι που θα στο πω αλλα δν εχεις κατι να γραμμωσεις ή μαλλον αυτο που εχειςε ειναι πολυ λιγο!! Ξεκινα βαρη και αρχισε σιγα σιγα να τρως παραπανω και ολα θα ερθουν απο μονα τους.....Για εμενα ασε τν γραμμωση για φετος και ξεκινα απο του χρονου....
    Με αυτο που βλεπω (δλδ μπασκεετ και το ινσανιτι) μονο μυς θα καταφαρεις να καψεις γιατι για να αναπληρωσεις οοοολες αυτες τις θερμιδες πρεπει να τρως ΠΟΛΥ!!!!

    Αυτη ειναι η αποψη μου τρ εσυ κανει οτι θες
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 11-07-12 21:08 #3
    Το avatar του χρήστη kostasrimis

    Εγγραφή
    10-07-2012
    Περ.
    thesaloniki
    Μηνύματα
    71
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ηλαπ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλε μου σορρι που θα στο πω αλλα δν εχεις κατι να γραμμωσεις ή μαλλον αυτο που εχειςε ειναι πολυ λιγο!! Ξεκινα βαρη και αρχισε σιγα σιγα να τρως παραπανω και ολα θα ερθουν απο μονα τους.....Για εμενα ασε τν γραμμωση για φετος και ξεκινα απο του χρονου....
    Με αυτο που βλεπω (δλδ μπασκεετ και το ινσανιτι) μονο μυς θα καταφαρεις να καψεις γιατι για να αναπληρωσεις οοοολες αυτες τις θερμιδες πρεπει να τρως ΠΟΛΥ!!!!

    Αυτη ειναι η αποψη μου τρ εσυ κανει οτι θες
    για να αρχισεις να κες μεις πρεπει πρωτα να καψεις ολο το λυπος , αλλιος το ποσοστο π χανεις ειναι ελαχιστο...
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 11-07-12 21:15 #4
    Το avatar του χρήστη tolis93

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    biggini bottom
    Μηνύματα
    5.948
    Προεπιλογή
    αδερφε ωραιοι οι στοχοι σου αλλα τα παιδια απο πανω εχουν δικιο.κ μια συμβουλη. το βιβλιο π εχεις παρει τη διατροφη απευθυνεται σε ατομα 30 30+ στην ηλικια σου θες πολυ περισσοτερο φαγητο
    keep your eyes to the sky but your feet on the ground
    rep till u black out

    and if love could change the course of fate...these nights...we move mountains...
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 11-07-12 21:24 #5
    Προεπιλογή
    Φιλε φαε να βαλεις μπολικα ποιοτικα κιλα και μυες και μετα ζηταμε για γραμμωση..φαε οσο πιο ποιοτικα γινεται για να βαλεις οσο το δυνατο λιγοτερο λιπος κ επισης η διατροφη σου ειναι χαλια...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Χριστοφορος123 : 11-07-12 στις 21:26
    I was born insane. I do stuff that you consider impossible on daily basis. My brain does not work like yours. No ethic, law or person will stop me from becoming a freak. So fuck you.l
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 11-07-12 21:25 #6
    Το avatar του χρήστη billy89

    Εγγραφή
    18-04-2011
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    2.505
    Προεπιλογή
    Φίλε μου άσε τις γραμμώσεις και τα περίπλοκα πράγματα και δούλεψε για να βάλεις μάζα γιατί αλλιώς και να καταφέρεις αυτό που θέλεις θα φαίνεσαι απλά αδύνατος. Πρώτα βάζουμε μυικό ιστό και μετά κοιτάμε να τον γραμμώσουμε. Και καλό είναι που την ψάχνεις με διατροφή και αερόβια κλπ αλλά να ξέρεις στην περίπτωσή σου τα απλά πράγματα θα σου δώσουν το καλύτερο αποτέλεσμα.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kostasrimis Εμφάνιση μηνυμάτων
    για να αρχισεις να κες μεις πρεπει πρωτα να καψεις ολο το λυπος , αλλιος το ποσοστο π χανεις ειναι ελαχιστο...
    Αν ήταν έτσι να μπαίναμε όλοι σε υποθερμιδική 1500 θερμίδες κάτω από τη συντήρηση.
    SURVIVAL OF THE FITTEST
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 11-07-12 21:28 #7
    Το avatar του χρήστη kostasrimis

    Εγγραφή
    10-07-2012
    Περ.
    thesaloniki
    Μηνύματα
    71
    Προεπιλογή
    θα βάλω παραπάνω φαί , τα Βάρυ ενοούντε και όλα κομπλέ ευχαριστώ παιδιά
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 11-07-12 22:27 #8
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kostasrimis Εμφάνιση μηνυμάτων
    θα βάλω παραπάνω φαί , τα Βάρυ ενοούντε και όλα κομπλέ ευχαριστώ παιδιά
    και οπως ειπαμε ογκο οχι γραμμωση
    I was born insane. I do stuff that you consider impossible on daily basis. My brain does not work like yours. No ethic, law or person will stop me from becoming a freak. So fuck you.l
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 12-07-12 15:43 #9
    Το avatar του χρήστη kostasrimis

    Εγγραφή
    10-07-2012
    Περ.
    thesaloniki
    Μηνύματα
    71
    Προεπιλογή
    Τέτοιο σώμα θέλω να φτιάξω http://www.youtube.com/watch?v=pgqHFPB27T4
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 12-07-12 16:15 #10
    Το avatar του χρήστη tolis93

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    biggini bottom
    Μηνύματα
    5.948
    Προεπιλογή
    σωστη διατροφη σωστη ασκηση και ολα τη καταλληλη περιοδο και θα το φτιαξεις.υπομονη και επιμονη 2 λεξεις που θα τις ακους συχνα οταν αναφερεται κανεις στο θεμα "σωμα"
    keep your eyes to the sky but your feet on the ground
    rep till u black out

    and if love could change the course of fate...these nights...we move mountains...
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 12-07-12 16:49 #11
    Το avatar του χρήστη kostasrimis

    Εγγραφή
    10-07-2012
    Περ.
    thesaloniki
    Μηνύματα
    71
    Προεπιλογή
    ευχαριστω πολυ Και θα κανω τα παντα για να το καταφερω!
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 13-07-12 20:23 #12
    Το avatar του χρήστη tasos2

    Εγγραφή
    17-02-2010
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    3.315
    Προεπιλογή
    To oτι αυτος που θες να μοιασεις ειναι στην κατηγορια των γραμμωμενων δε σημαινει οτι δε χρειαζεται να βαλεις μυς. Και σε μυικο επιπεδο απεχεις αρκετα εκτος απο το λιπος οποτε σε 2 μηνες ειναι αδυνατον να γινεις ετσι.

    My Records:
    Bench Press: 130kg
    Squat:6x100kg(game over)
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 13-07-12 20:33 #13
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    ασχολησαι με αθλητισμο απο τα εξι και εισαι ετσι???κουλο μου φαινεται...καλα αυτο που λες σε δυο μηνες δεν παιζει με την καμια
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 13-07-12 20:51 #14
    Το avatar του χρήστη billy89

    Εγγραφή
    18-04-2011
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    2.505
    Προεπιλογή
    Αν ήσουν αδύνατος θα σου έλεγα 12 μήνες φουλ όγκο χωρίς να νοιάζεσαι για το λίπος και τέσσερις μήνες κόψιμο μέχρι αηδίας, θα χάσεις και μάζα και θα γίνεις περίπου σαν κι αυτόν, τον οποίο δε θα πρεπε να χεις και παράδειγμα αλλά τέλος πάντων.

    Το πρόβλημα είναι ότι στον όγκο λιπώνουμε και εσένα δε σε παίρνει να λιπώσεις κι άλλο. Πιάσε μια ισοθερμιδική και πορεύσου και όταν πέσεις σε λίπος βλέπεις.

    Σε 2 μήνες ούτε με φάρμακα. Αυτό που βλέπεις στο βίντεο δεν είναι θέμα γράμμωσης αλλά γράμμωσης + μιας α μυικότητας.
    SURVIVAL OF THE FITTEST
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 14-07-12 01:09 #15
    Το avatar του χρήστη kostasrimis

    Εγγραφή
    10-07-2012
    Περ.
    thesaloniki
    Μηνύματα
    71
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vaggan Εμφάνιση μηνυμάτων
    ασχολησαι με αθλητισμο απο τα εξι και εισαι ετσι???κουλο μου φαινεται...καλα αυτο που λες σε δυο μηνες δεν παιζει με την καμια
    6 χρονακια tae kwon do και μετα μπασκετ ακομη παιζω δηλαδη (πανοραμα θεσσαλονικη). Το οτι δεν εχω μυες ειναι επειδη δεν εχω κανει ποτε μ βαρ και το οτι η διατροφη μ ηταν χαλια.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία