Σελίδα 1 από 16 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 421

Hybrid View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. 04-12-12 16:35 #1
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Mikekan

    Εγγραφή
    18-10-2012
    Περ.
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    4.075
    Προεπιλογή Η πρόοδος μου
    Καλησπέρα παίδες!

    Ας πω και εγώ τη δική μου ιστορία.

    Ασχολούμουν από μικρός με τον αθλητισμό, πρωταθλητής στη κολύμβηση, μπάσκετ κτλ. Τα τελευταία τέσσερα χρόνια συζουσα με μια κοπέλα και πήγαινα για γάμο, τα είχα παρατήσει όλα, σπίτι - ταινίες και φαΐ. Από το κακό στο χειρότερο...

    Τον Ιούλιο χώρισα, 25 Ιουλίου ήμουν 97 κιλα, μπογος με τεραστια love handles απο το αλκοολ και το βραδυνο φαι. Καθημερινο αλκοολ. Το ύψος μου ειναι 1.84. Αποφάσισα να γυρίσω στον αθλητισμό! Το αποτέλεσμα με αερόβια στο σπίτι, γυμναστικη στο σπίτι και στρατιωτική διατροφη ειναι αυτο που βλέπετε, 81 κιλα.

    Γενικώς κάνω περίπου 40 λεπτά τρέξιμο κάθε μέρα και μετά 45 με μία ώρα βάρη. Κάθε μέρα. Προπονώ διαφορετικές μυικές ομάδες μέρα παρά μέρα. Το ΣΚ τρέχω 45 λεπτά πριν τη προπόνηση με βάρη και 30 λεπτά μετά.

    Η ξεκούραση μου είναι από τη πρωινή σαββατιάτικη προπόνηση μέχρι τη βραδυνή τη Δευτέρα και αντίστοιχα από τη πρωινή τη Κυριακή μέχρι τη βραδυνή τη Τρίτη σύμφωνα με το μέρα παρά μέρα μυικές ομάδες που εφαρμόζω.

    Από συμπληρώματα παίρνω Whey, Κασείνη, Ηλεκτρολύτες, πολυβιταμίνες και ω3. Κρεατίνη δεν σκέφτομαι προς το παρών. Υπάρχει κάτι άλλο που θα με βοηθούσε να δώσω λίγο παραπάνω δύναμη στη προπόνηση? b-alanine ίσως?

    Οποιδήποτε άλλο comment δεκτό!
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες  
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Mikekan : 04-12-12 στις 16:41
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 04-12-12 16:43 #2
    Προεπιλογή
    μπραβο ρε συ(2η φορα)!Συνεχισε ετσι...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 04-12-12 16:54 #3
    Προεπιλογή
    Πολυ ωραιο fit κορμι..οτι πρεπει για παραλια με λιγη περισσοτερη μυικοτητα θα εισαι πολυ καλος,,
    I was born insane. I do stuff that you consider impossible on daily basis. My brain does not work like yours. No ethic, law or person will stop me from becoming a freak. So fuck you.l
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 04-12-12 17:02 #4
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Mikekan

    Εγγραφή
    18-10-2012
    Περ.
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    4.075
    Προεπιλογή
    Nick thanks!

    Φίλε Χριστόφορε σε ευχαριστώ, να σου πω την αλήθεια πιο πολύ για στόχο έχω κάτι μεταξύ κορμί κολυμβητή και sprinter, fitness γενικώς.

    Θέλω μέχρι το καλοκαίρι να χάσω 2-3 κιλά λίπος ακόμα και να πάρω όσο το δυνατόν περισσότερο μυική μάζα!
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 04-12-12 18:09 #5
    Προεπιλογή
    Μέχρι το καλοκαίρι θα είσαι τούμπανο. Το παρελθόν σου σε βοήθησε 100%. Πολύ καλός!!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 04-12-12 18:36 #6

    Εγγραφή
    14-09-2012
    Περ.
    Peristeri
    Μηνύματα
    181
    Προεπιλογή
    Καλησπέρα

    Μπράβο πολύ ωραίο κορμό όντως και μάλιστα έχοντας χάσει πρόσφατα και 12-13 κιλά.

    Κοίτα μόνο λίγο το θέμα της προπόνησης μήπως δεν χρειάζεται να κάνεις κάθε μέρα , θεωρώ ότι και η αερόβια αλλά και τα βάρη δεν χρειάζεται 7 φορές την εβδομάδα και ας μην είναι κάθε μέρα η ίδια μυική ομάδα .

    Ξέρεις ότι όσο σημαντικό είναι να γυμνάζεις τους μύες σου άλλο τόσο και σημαντικότερο είναι να τους ξεκουράζεις και να αναρρώνουν σωστά.

    Ίσως βέβαια εδώ θα πρέπει να πει κάποιος την γνώμη του που έχει περισσότερη εμπειρία από εμένα.


    Πάντως και πάλι μπράβο και καλή συνέχεια στην προσπάθεια σου.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 04-12-12 19:30 #7
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Mikekan

    Εγγραφή
    18-10-2012
    Περ.
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    4.075
    Προεπιλογή Η πρόοδος μου
    Robgr77 και ger1975, να είστε καλα, μου δίνετε όλοι δύναμη να συνεχίσω!


    Κάποιο συμπλήρωμα εκτός κρεατίνης να δώσω λίγο παραπάνω πόνο στη προπόνηση?
    Μιχάλης
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 04-12-12 20:15 #8
    Προεπιλογή
    παντως μην την φοβασαι την κρεατινη,θα σου δωσει αυτο το κατι παραπανω στην προπονηση που ζητας και με τοση αεροβια που κανεις δεν θα θολωσεις ή αν θολωσεις εστω και λιγο με το που την κοψεις θα χασεις αμεσως τα υγρα...
    Υ.Γ εισαι πολυ καλος,προσωπικα θα περιριοζα το αεροβιο σε 2-3 φορες την εβδομαδα μεχρι το φεβρουαριο να βαλω μερικα κιλα με ποιοτικο φαι και μετα θα εκανα αυτο που κανεις τωρα.Να στεγνωσω και να φανει η δουλεια πο εκανα τον χειμωνα..
    καλες προπονησεις!
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 04-12-12 22:44 #9
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Mikekan

    Εγγραφή
    18-10-2012
    Περ.
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    4.075
    Προεπιλογή Η πρόοδος μου
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο pavlito10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    παντως μην την φοβασαι την κρεατινη,θα σου δωσει αυτο το κατι παραπανω στην προπονηση που ζητας και με τοση αεροβια που κανεις δεν θα θολωσεις ή αν θολωσεις εστω και λιγο με το που την κοψεις θα χασεις αμεσως τα υγρα...
    Υ.Γ εισαι πολυ καλος,προσωπικα θα περιριοζα το αεροβιο σε 2-3 φορες την εβδομαδα μεχρι το φεβρουαριο να βαλω μερικα κιλα με ποιοτικο φαι και μετα θα εκανα αυτο που κανεις τωρα.Να στεγνωσω και να φανει η δουλεια πο εκανα τον χειμωνα..
    καλες προπονησεις!
    Να σου πω την αλήθεια η κρεατίνη εχει κολλήσει στο μυαλο μου σαν κάτι όχι καλο απο τοτε που ήμουν μικρός, σαν παιδικό τραύμα ένα πράγμα, χαχαχα.

    Βασικά έχω ακούσει, δεν ξέρω αν ειναι σωστο, ότι χωρίς κρεατίνη αργείς πιο πολυ να χτίσεις μυϊκή μάζα αλλα κρατάει για περισσότερο καιρό, είναι πιο pure να το πω έτσι. Α και το νεφρό μου απο τις καταχρήσεις ανα τα χρόνια δεν πρεπει να ειναι και στη καλύτερη κατάσταση, χαχα., υποθέτω...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Mikekan : 04-12-12 στις 22:53
    Μιχάλης
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 04-12-12 23:09 #10
    Το avatar του χρήστη gsisr

    Εγγραφή
    31-03-2011
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    304
    Προεπιλογή
    βασικά γτ τρέχεις πριν τα βαρη;και τόση ώρα;; η αποδοσή σου στα βάρη μειώνεται κατα πολύ
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 04-12-12 23:11 #11
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Mikekan

    Εγγραφή
    18-10-2012
    Περ.
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    4.075
    Προεπιλογή Η πρόοδος μου
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gsisr Εμφάνιση μηνυμάτων
    βασικά γτ τρέχεις πριν τα βαρη;και τόση ώρα;; η αποδοσή σου στα βάρη μειώνεται κατα πολύ
    Έχεις δίκιο, το ξέρω, αλλα μου αρέσει πολυ το τρέξιμο! Βέβαια σκέφτομαι να το μειώσω στο μισάωρο σύντομα, πιο κάτω δεν μπορω, παθαίνω στερητικό!
    Μιχάλης
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 04-12-12 23:31 #12
    Το avatar του χρήστη gsisr

    Εγγραφή
    31-03-2011
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    304
    Προεπιλογή
    αν δε θες να το μειωσεις μη το μειωνεις απλα μη το κανεις πριν τα βαρη
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 04-12-12 23:34 #13
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Mikekan

    Εγγραφή
    18-10-2012
    Περ.
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    4.075
    Προεπιλογή Η πρόοδος μου
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gsisr Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν δε θες να το μειωσεις μη το μειωνεις απλα μη το κανεις πριν τα βαρη
    Τόσο κακο ειναι μισή ωριτσα πριν τα βάρη? εντάξει δεν δίνω το 100% στα βαρη δίνω το 80%, δεν χάθηκε και ο κόσμος!
    Μιχάλης
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 04-12-12 23:39 #14

    Εγγραφή
    14-09-2012
    Περ.
    Peristeri
    Μηνύματα
    181
    Προεπιλογή
    Χάνεις και περισσότερο λίπος αν κάνεις την αερόβια μετά τα βάρη.......
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 05-12-12 00:11 #15
    Το avatar του χρήστη gsisr

    Εγγραφή
    31-03-2011
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    304
    Προεπιλογή
    το θεμα είναι ότι εχεις αποθηκευμένο γλυκογονο στους μυς σου π σε βοηθαει να κανεις καλη προπόνηση. κανοντας αεροβιο πριν τα βαρη πρωτον δε καις λιπος αλλα το γλυκογονο π εχεις στους μυς και 2ον δεν εχεις ενεργεια για τα βαρη. κανοντας πρωτα βαρη χρησιμοποιεις το γλυκογονο το καις για να βγαλεις καλη προπόνηση και μετα κανεις το αεροβιο οπου πιο γρήγορα θα καψεις λιπος εχοντας καψει το μεγαλυτερο ποσοστο στα βαρη
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 16 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία