Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 10
  1. 30-11-12 21:49 #1

    Εγγραφή
    01-09-2010
    Περ.
    Πτολεμαίδα
    Μηνύματα
    61
    Προεπιλογή αερόβιο... πρόβλημα
    καλησπέρα παιδιά χρειάζομαι την πολύτιμη συμβουλή σας για μια ακόμη φορά. Ειμαι 1.72 και εχω περίπου 14-18% λίπος.Ο γυμναστής μου έχει βγάλει ένα πρόγραμμα που αποτελείται απο 3 κύκλους. τωρα ο κάθε κύκλος περιλαμβάνει 30 ωρα αερόβια ( εντονο περπάτημα) και 6 ασήσεις χωρις διακοπή ( μια για κάθε μυηκη ομάδα). συνολικη αερόβια μιαμιση ωρας δηλαδή και αυτό το κάνω 3 φορες την εβδομάδα ενώ δυο φορες κάνω κάτι μια φυσιολογική προπονα που αποτελειται απο 4 σετ 12 επαν και 2 μοιηκες ομάδες μαζί με 45 λεπτα διαδρομο. ολα αυτα τα λεω για να καταλήξω οτι λογο και της διατροφης μου που ειναι low carb high protein πολες φορες νιώθω κατατονικός με αποτέλεσμα να μην αποδήδω στο διαβασμα. τι μπορω να κάνω με την αερόβια? δεν είναι πολύ? εχω δει αποτελέσματα αλλα ειμαι καθε μέρα λες και με πάτησε τρένο . το κακό είναι οτι χάνω δυσκολα λιπος αλλα και οτι ακολουθώντας αυτο το προγραμμα εχασα κάποια πρηξήματα. τι να κάνω ωστε να κρατήσω το 14% λιπος αλλα να αυξήσω την μαζα. απο θέμα αερόβιας τι ?
    Οι Έλληνες παρακολουθούν τούρκικα σίριαλ και όλος ο υπόλοιπος κόσμος ελληνικό δράμα
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 30-11-12 22:11 #2

    Εγγραφή
    01-09-2010
    Περ.
    Πτολεμαίδα
    Μηνύματα
    61
    Προεπιλογή
    κανενας?
    Οι Έλληνες παρακολουθούν τούρκικα σίριαλ και όλος ο υπόλοιπος κόσμος ελληνικό δράμα
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 30-11-12 22:36 #3
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    χαρη,το 14% απο το 18% λιπος εχει μεγαλη διαφορα..οταν λες οτι εισαι καπου 14-18,δεν καταλαβαινουμε κ πολλα..

    γενικα αποτι καταλαβαινω εχεις μια λαθος προσεγγιση,κ ειδικα με την αεροβια..ολο το πλανο της ειναι λαθος..
    μιαμιση ωρα αεροβια δεν κανουμε για κανενα λογο..εκτος αν κανεις διαβαζοντας εφημεριδα..
    ουτε καν 45 λεπτα..

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτο ειναι καθαρα θεμα διατροφης,κ οχι τοσο προπονησης..εκτος αν μιλαμε για αεροβια,που εκει θα σε βοηθησει για το χασιμο του λιπους..
    βεβαια να ξερεις οτι η βασικη αρχη,για να χασει καποιος λιπος ειναι υποθερμιδικη διατροφη(ελλειμα ενεργειακο)..οποτε αν την κανεις,δεν θες αεροβια..
    αν δεν μπορεις να την κανεις,βαλε κ αεροβια για να σου δημιουργει ελλειμα θερμιδικο.

    κ φυσικα πρεπει να περνεις αρκετη πρωτεινη,ετσι ωστε οταν θα κανεις υποθερμδικη να μην χασεις μυς..υπολογισε καπου χ2 το βαρος σου κ θα κρινεις απο τα αποτελεσματα..λογικα εισαι οκ εκει γυρω.
    αυτο σαν μια γενικη ιδεα πανω στην αεροβια..οποτε η κανεις λαθος στο τροπο που την χρησιμοποιεις(σιγουρα κανεις λαθος δλδ,τι αν..) η..
    ..με την διατροφη δεν ξερω τι κανεις..αν κρινω απο την αεροβια που κανεις,μαλλον κ με την διατροφη λαθος θα εισαι..
    αυτο λεει η λογικη δλδ..

    λογικο να μην εχεις ενεργεια,κ να εχεις χασει πρηξιματα..αυτο που κανεις δεν ειναι προπονηση,αλλα κατι φανταστρουμφικο..
    κ λογικο ειναι να εχεις κολησει σε ολα..
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 30-11-12 23:20 #4

    Εγγραφή
    01-09-2010
    Περ.
    Πτολεμαίδα
    Μηνύματα
    61
    Προεπιλογή
    κοιτα να δεις ουτε βλακας ειμαι ουτε τπτ και να διαβάζω ξέρω και έχω δαπανίσει καποιες ωρες στο να διαβάζω για τα περι διατροφής. ακριβώς επειδη είμαι υποψιασμενος οτι κάνω λάθος γι αυτο και ζήτησα συμβουλή. το αν ξέρεις παραπάνω απο εμένα περιξ του bodybuilding ειναι μαγκια σου και ακριβώς επειδή ξέρεις νομίζω οτι πρέπει και να στοιχειωθετείς και να προσφέρεις την γνώση σου.Μου αρέσει το οτι μου λες αλήθειες αλλα δεν μου αρέσει ο τρόπος σου. Δεν έχω κάνει λιπομέτρηση απλά με το μάτι πρόχειρα το υπολόγισα σε σύγκρηση με φωτο στο internet.και οσο τα περι διατροφής, εψαξα , διαβασα και η carb circle ειναι η καλήτερη μεταβολική διατροφή για χάσιμο λιπους.Εισαι moderator και το σέβομαι αλλα απο σένα θα ήθελα μια συμβουλη, οχι κάτι που ήδη γνώριζα... ευχαριστω δεν εχω κατι μαζι σου by the way
    Οι Έλληνες παρακολουθούν τούρκικα σίριαλ και όλος ο υπόλοιπος κόσμος ελληνικό δράμα
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 30-11-12 23:22 #5
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή


    δεν απαιτω απο κανενα σεβασμο,επειδη ειμαι moderator..
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 30-11-12 23:32 #6

    Εγγραφή
    01-09-2010
    Περ.
    Πτολεμαίδα
    Μηνύματα
    61
    Προεπιλογή
    δεν ειπα οτι απαιτεις αλλα τι εγω σου δίνω λογο του οτι η ιεραρχια για εμενα δεν ειναι τυχαια...τεσπα to the point μπορεις να μου πεις γενικα τι να κάνω? ποσο αερόβια να κάνω? και δεν είπα οτι διαβάζω εφημερίδα στο διαδρομο πχ αν τρέχω στο 11 pace περπαταω στο 7,8-8. και απο διατροφή ξέρω τι κάνω και είμαι σίγουρος. δεν είναι τέλεια αλλα είναι επαρκής.... βαρη τι προτείνης? αν έχεις διάθεση..
    Οι Έλληνες παρακολουθούν τούρκικα σίριαλ και όλος ο υπόλοιπος κόσμος ελληνικό δράμα
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 30-11-12 23:34 #7
    Προεπιλογή
    Μαν ο τροπος απαντησης προς τον beef ητανε επιθετικος ενω το μονο που εκανε ητανε να σε συμβουλεψει και να σε καθοδηγησει..και εσυ το μονο που εκανες ειναι να του απαντησεις με ασχετο τροπο..
    Καμεις παρα πολλη αεροβιο
    Επισης αλλο 14% αλλο 18%...βασικα καμια σχεση
    Στο 18% δε θα φενονται οι κοιλιακοι ενω στο 14% θα φενονται
    1,5 ωρα αεροβια ειναι υπερβολικο...και κανεις αποτι καταλαβα και σκληρη προπονηση με superset κτλ οποτε καις επισης πολλες θερμιδες..
    Μην κανεις αυτο το λαθος..επισης παντα να εχεις υψηλα πρωτεινη (1,5/2 χ το σωματικο σου βαρος) ωστε να μη χασεις μυς και αμα μπορεις να διατηρησεις η και να βαλεις μυς.
    I was born insane. I do stuff that you consider impossible on daily basis. My brain does not work like yours. No ethic, law or person will stop me from becoming a freak. So fuck you.l
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 30-11-12 23:43 #8

    Εγγραφή
    01-09-2010
    Περ.
    Πτολεμαίδα
    Μηνύματα
    61
    Προεπιλογή
    καλα τεσπα αστο ουτε επιθετικο ηταν ουτε τιποτα... μια συμβουλη ζητησα και οχι τα βασικα.. αυτα περι protein τα γνωρίζω λογο του site... αστε το καλυτερα μην σας πρίζω κιολας. θα συνεχίσω να διαβάζω για να βρω ακριβώς αυτο που ψαχνω.
    Οι Έλληνες παρακολουθούν τούρκικα σίριαλ και όλος ο υπόλοιπος κόσμος ελληνικό δράμα
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 01-12-12 11:41 #9
    Το avatar του χρήστη tolis93

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    biggini bottom
    Μηνύματα
    5.948
    Προεπιλογή
    χαρη με ολο το σεβασμο.αλλα εσυ τους βγαζεις επιθετικους,αν χρειαζεται να σ πουν λεπτομεριες πανω στα βασικα αυτα θα σου πουν.απλουστατα ριξε το αεροβιο σου στο μισαωρο,βαλτη μετα τη γυμναστικη σου με τα βαρη,και κανε η ενα καλο τζοκιν η διαλλειματικη, κανε και 5 λεπτα ζεσταμα στην αρχη και εισαι πενα απο αεροβια,απο βαρη τωρα δε ξερω κ το προγραμμα σου, απο διατροφη εχε υποψη οτι ειναι καλο να κανεις ενα refeedαρισματακι ανα καποια χρονικα διαστηματα(1-3 βδομαδες αναλογα τον υδατανθρακα που εχεις) θα νιωθεις καλυτερα και εσυ και θα σε βοηθησει στο να καψεις λιπος, επισης μη κρατας ιδιες θερμιδες διατροφηκα καθε μερα αν εχεις κολλησει.κοιτα να καταληγεις στο τελος της βδομαδας στις θερμιδες π θες κ να τις παιρνεις διαφορετικα. πχ αν παιρνεις 2500 παρε τη μια μερα 2000 την αλλη 3000 την αλλη 2500 την αλλη 2300 την αλλη 2700 κτλπ, αυτα λογικα τα ξερεις βεβαια, αλλα καποιες φορες τη γνωση που εχουμε δε τη κανουμε πραξη,
    keep your eyes to the sky but your feet on the ground
    rep till u black out

    and if love could change the course of fate...these nights...we move mountains...
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 01-12-12 17:29 #10
    Προεπιλογή
    εντάξει, ο χάρης μπορεί να τα λέει με παράπονο και όχι επιθετικά,
    εγώ καταλαβαίνω ότι το παιδί είναι πολύ αγχωμένο γιατί δεν έχει φτιάξει ακόμα ένα καλό πρόγραμμα,
    αν ισχύει αυτό τοτε θα πρότεινα υπομονή και το πρόγραμμα θα το φτιάξεις σιγά-σιγά,
    τα να φτιάξεις ένα καλό πρόγραμμα που να σου ταιριάζει και να αποδίδει δεν είναι εύκολη υπόθεση και μέχρι να το βρεις θα περάσει κάποιος χρόνος.
    Απάντηση με παράθεση