Θέμα: Whey Plus (NLS)

Σελίδα 6 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 45678 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 76 έως 90 από 126
  1. 29-11-13 23:41 #76
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kostas kou Εμφάνιση μηνυμάτων
    μα εχει σογια μεσα...η χειροτερη πηγη πρωτεινης
    Για μενα προσωπικα, αν και ειμαι λιγο καιρο στο χωρο του bb, αλλα εχω δοκιμασει αρκετα πρωτεινικα συμπληρωματα, θα ελεγα οτι η πιο αξιοπιστη πρωτεινη για μενα ειναι της ΟΝ, για τον απλουστατο λογο οτι εχει μεγαλο ανταγωνισμο και δεν την παιρνει να κανει στραβοπατηματα εφοσον εχει τρομερα κερδη και να δινει ''τροφη'' στους ανταγωνιστες της ετσι ωστε να την ''χαντακωσουν''. Επισης τωρα το τι λεει μια εταιρια πισω για το τι περιεχει δεν το εμπιστευομαι απολυτα, καθως ειμαι γενικα καχυποπτος με οτιδηποτε και τα εξεταζω ολα εξονυχιστικα. Εκει που θελω να καταληξω φυσικα ειναι οτι τα πρωτεινουχα συμπληρωματα πιστευω πως ειναι πιο πολυ για ψυχολογικη ενισχυση παρα για να σε βοηθησει στην σωματικη διαπλαση. Αυτο που σας ειπα μπορει να σας φανηκε παραξενο αλλα ετσι ειναι για μενα, διοτι απο τοτε που αρχισα να τρωω περισσοτερο στερεα τροφη και μειωνοντας την πρωτεινη ειδα φοβερα αποτελεσματα στο σωμα μου.

    (Επισης,κατι ακυρο, διαβασα προσφατες μελετες που ελεγαν οτι τα οσπρια αποτελουν καλυτερη πηγη πρωτεινης απο το κρεας. Φανταζεστε η σογια να ειναι και αυτη καλη πηγη πρωτεινης και να μην μας την συνιστουν επειδη εχει χαμηλοτερη αξια;;
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 30-11-13 13:52 #77
    Το avatar του χρήστη primordial

    Εγγραφή
    07-06-2009
    Περ.
    "Psycho Circus"
    Μηνύματα
    1.027
    Προεπιλογή Απ: Whey Plus (NLS)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Grigoris Tsiaousis Εμφάνιση μηνυμάτων
    (Επισης,κατι ακυρο, διαβασα προσφατες μελετες που ελεγαν οτι τα οσπρια αποτελουν καλυτερη πηγη πρωτεινης απο το κρεας. Φανταζεστε η σογια να ειναι και αυτη καλη πηγη πρωτεινης και να μην μας την συνιστουν επειδη εχει χαμηλοτερη αξια;;
    :what::what::what::what:
    Επειδή αυτό μου ακούγεται σαν μια άποψη ενός vegy (& δεν υπονοώ εσένα φίλε μου), θα προσπαθήσω να το δώ ανοιχτόμυαλα και θα με ενδιέφερε πάρα πολύ να διαβάσω κ την σχετική έρευνα.


    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
    "If we could give every individual the right amount of nourishment and exercise, not too little and not too much, we would have found the safest way to health."

    Hippocrates


    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 30-11-13 16:51 #78
    Προεπιλογή
    Τα οσπρια μπορει να εχουν υψηλη περιεκτικοτητα πρωτεινης αλλα η βιολογικη αξια της ζωικης προελευσης ειναι μεγαλυτερη , τελος η σογια δεν συνισταται για κυρια πηγη πρωτεινης και για μακρα χρηση ειδικα για τους ανδρες ..

    Sent from my GT-N7100 using Tapatalk
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 30-11-13 22:07 #79
    Το avatar του χρήστη primordial

    Εγγραφή
    07-06-2009
    Περ.
    "Psycho Circus"
    Μηνύματα
    1.027
    Προεπιλογή
    Αυτό είχα κ εγώ στο μυαλό μου... εκτός κ εάν έχουν προκύψει νέα δεδομένα.

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
    "If we could give every individual the right amount of nourishment and exercise, not too little and not too much, we would have found the safest way to health."

    Hippocrates


    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 03-12-13 18:26 #80
    Προεπιλογή
    KALISPERA SE OLOUS...EIMAI 75 KILA KAI EXW YPSOS 1,81..XRISIMOPOIISA TI SYGEKRIMENI PRWTEINI KAI ME PIGE POLU KALA ENW DEN TO PERIMENA (LOGW TIMIS)..MOY EXOYN MEINEI DYO DOSEIS AKOMA..ELEGA NA PARW TIN IDIA..EXEI KANEIS NA PROTEINEI KATI KALYTERO STIN IDIA PERIPOY TIMI??PREPEI NA VALW KAI BITAMINES MAZI?

    ***Γράφε με ελληνικούς μικρους χαρακτήρες, ειναι κανόνας του φόρουμ .Μods Team***
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 03-12-13 20:19 #81
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο goldenboy Εμφάνιση μηνυμάτων
    KALISPERA SE OLOUS...EIMAI 75 KILA KAI EXW YPSOS 1,81..XRISIMOPOIISA TI SYGEKRIMENI PRWTEINI KAI ME PIGE POLU KALA ENW DEN TO PERIMENA (LOGW TIMIS)..MOY EXOYN MEINEI DYO DOSEIS AKOMA..ELEGA NA PARW TIN IDIA..EXEI KANEIS NA PROTEINEI KATI KALYTERO STIN IDIA PERIPOY TIMI??PREPEI NA VALW KAI BITAMINES MAZI?

    ***Γράφε με ελληνικούς μικρους χαρακτήρες, ειναι κανόνας του φόρουμ .Μods Team***
    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΙΛΕ
    ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΠΡΩΤΕΙΝΗ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΚΑΙ ΜΕ 1GR ΚΡΕΑΤΙΝΗΣ ΣΤΗΝ ΔΟΣΗ ΕΙΝΑΙ Η NITRO GOLD PRO 2200GR BIOTECH.ΘΑ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΠΟΛΥΒΙΤΑΜΙΝΗ ΑΛΛΑ ΚΑΙ BCAA ΑΜΙΝΟΞΕΑ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη deadlifter : 03-12-13 στις 20:32
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 03-12-13 22:03 #82
    Smile
    την εχω δοκιμασει στο παρελθον απλα μου δημιουργουσε ενα φουσκωμα και διαροια λογω λακτοζης προφανως..μου εχουν προτεινει σαν επομενη πρωτεινη την complete 8 ή την isopure zero sugar της natures best..εχετε να μου πειτε κατι πανω σε αυτο??ευχαριστω!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 03-12-13 23:53 #83
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο goldenboy Εμφάνιση μηνυμάτων
    την εχω δοκιμασει στο παρελθον απλα μου δημιουργουσε ενα φουσκωμα και διαροια λογω λακτοζης προφανως..μου εχουν προτεινει σαν επομενη πρωτεινη την complete 8 ή την isopure zero sugar της natures best..εχετε να μου πειτε κατι πανω σε αυτο??ευχαριστω!!
    ομολογω οτι μου κανει εντυπωση το διλημμα σου και ποιος σε καθοδηγησε...καλες και οι δυο φαινονται αλλα η μια ειναι πολλων πηγων κι η αλλη iso για αμεσως μετα την προπονηση...να μου λεγες και τις δυο για διαφορετικες ωρες να το καταλαβω...βαλε και μια καζεινη και τα χεις ολα.....περα απο τ αστεια νομιζω οτι πρεπει να προσδιορισεις τη διατροφη και το που θα σου χρησιμευσει η πρωτεινη που θα βαλεις και μετα να επιλεξεις ποιο απο τα δυο...εκτος βεβαια αν σε παιρνει και για τα δυο οποτε πασο...
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 04-12-13 10:04 #84
    Προεπιλογή
    moy eipan se ena katastima epeidi kanw 3 geymata mesa stin imera na valw kapoia me polles piges..alliws an veltiwsw ti diatrofi moy kai valw alla 2 geymata moy proteinan tin iso..gia tin akriveia egw zitisa stin arxi iso gt nomizw kanei kaluteri douleia..den isxuei???

    ***Γράφε με ελληνικούς μικρους χαρακτήρες, ειναι κανόνας του φόρουμ .Μods Team***
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 04-12-13 22:09 #85
    Προεπιλογή
    Σωστά το θέτεις...εξαρτάται από τη διατροφή σου.οι πολλαπλών πηγών όπως η complete που αναφέρεις είναι για όλες τις ώρες.η ISO είναι ο,τι πρέπει για μετά την προπόνηση...εννοείται σε συνδυασμό με κάποιο υδατανθρακα...απλά η ISO δε συνίσταται για γεύμα γιατί είναι άμεσης απορρόφησης άσε που μετά από κανένα τέταρτο θα πεινας τρελα λογικά!προσωπική άποψη αν δε σε παίρνει και για τις δυο καλύτερα πολλαπλών που μπαίνει απλά παντού.το ξαναλέω απλά προσωπική μου άποψη
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 05-12-13 10:54 #86
    Προεπιλογή
    ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια..πηγα χθεσ και ρωτησα και μαλλον θα καταληξω στην complete 8 me maltodextrin...πιστευω θα ειναι ο,τι πρεπει για τισ αναγκες μου...
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 06-12-13 23:32 #87
    Προεπιλογή
    αν οντως κατεληξες εκει δοκιμασε m]cookies...πολυυυυυυυυυυυυυυυ καλη γευση...
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 10-03-14 12:41 #88
    Το avatar του χρήστη Billys51

    Εγγραφή
    27-03-2012
    Περ.
    MuscleBeach
    Μηνύματα
    589
    Προεπιλογή
    Επειδη δεν βρισκω πουθενα τα συστατικα της , ξερουμε αν περιεχει γλυκαντικα και διογκωτικα οπως xantham gum , sucralose κ τετοια???
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 14-03-14 14:52 #89
    Προεπιλογή
    Παιδιά συγνώμη αλλά η πρωτείνη σόγιας που κολλάει???
    Απλα λεει οτι περιέχει ''ΚΑΙ πρωτείνη σόγιας'' ...και μάλιστα τελευταία κατά σειρά στο blend.

    Επίσης δε ξέρω αν το έχουμε αντιληφθεί αλλά σχεδόν όλες οι whey/concetrate έχουν στο blend KAI πρωτείνη σόγιας...

    Και? Δηλαδή δεν θα γίνει η πρωτεινοσύνθεση επειδή στις πηγές υπάρχει και σόγια? Δε νομίζω Τάκη...

    Εγώ την προτιμώ σαν μεταπροπονητική εδώ και καιρό. Μαζί με γάλα και carbo up μετά την πρόπο είναι ότι πρέπει.

    Τώρα αν κάποιος ξοδεύει τα χρήματα του σε 95άρες isolate δίνοντας 70 ευρώ το μήνα συγνώμη αλλά πρέπει να το φυσάει το μαρούλι.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη MyoBomb : 14-03-14 στις 14:57
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 28-03-14 17:51 #90
    Προεπιλογή
    Παίδες μετά από μια αποχή 1μήνα από συμπλήρωμα πρωτείνης, είπα να ξεκινήσω πάλι....Είπα να δοκιμάσω και κάτι πέρα από την ON και πήρα αυτήν..
    Στα 79,90ευρώ/ 4540γρ είναι σαφώς μια πολύ οικονομική επιλογή...
    Όσον αφορά τα συστατικά η συζήτηση πιστεύω το έχει υπεραναλύσει το θέμα μιας και ειπώθηκαν πάρα πολλά, εμένα με καλύπτει ο προλαλήσας MyoBomb....
    Σχετικά με γεύση και διαλυτότητα, εγώ πήρα την σοκολάτα και για να πώ την αλήθεια την βρήκα αν όχι καλύτερη τουλάχιστον ισάξια με την extreme milk chocolate της ON....
    Αυτά από μένα...
    Ένας στόχος που τίθεται σωστά, είναι ήδη ολοκληρωμένος κατά το ήμισυ.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 6 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 45678 ... ΤελευταίαΤελευταία