Welcome guest, is this your first visit? Create Account now to join.
  • Login:
+ Απάντηση στο θέμα
Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 26 έως 50 από 91

Θέμα: Whey Plus (NLS)

Προεπιλογή

Όντως ετσι οπως ειναι τα πραγματα, δεν ειμαστε για σπαταλες
    No pain, no gain...

Προεπιλογή

απλα μην περιμενεις θαυματα
    No pain, no gain...

Περ.
    Κιάτο

Προεπιλογή

κανενας δεν περιμενει θαυματα απο μια πρωτεινη ειναι ενα συμπλιρωμα....

Περ.
    Κατερινη city

Προεπιλογή

Την προτίμησα και εγώ λόγο τιμής. Η γευση της (βανιλια) είναι αρκετά καλή. Πολλές φορές λεω να πιώ μόνο και μόνο για την γευση της. Και εμένα μου φαινεται λιγο περιεργο το οτι δεν μπορώ να την βρώ πουθενα στο ιντερνετ. Μα πουθενα. Και πιστεύω πως δεν ειναι 100% πρωτεινη γαλακτος. Λογικα θα εχει και σογια ή μπιζελι κτλπ. Αλλα απο το να δωσω 70 ευρώ για να παρω μια "μαρκα", τα 44 ευρώ αυτης μου φαινονται ΠΟΛΥ καλα. Κι ας έχει και ενα ποσοστο σογιας, τι να κανουμε. Η διαφορά που θα έκανε μια πρωτεινη 100% whey όπως η ON σε σχέση με αυτην είναι απειροελάχιστη αν όχι μηδαμινή.
    Αν δεν υφίσταται ανισότητα, παραβίαση, κυριαρχία, δύναμη, υποταγή... Δεν υπάρχει σεξουαλικός ερεθισμός...
    Νίκος

Προεπιλογή

H συγκεκριμενη πρωτεινη ειναι του extreme stores οπως η warriorlab. Αν πιστευει κανεις οτι μπορεις να πετυχεις προσφορα 80αρας πρωτεινης με 0,024ευρω/γρ πρωτεινης σε μια μικρη και φορομπηχτικη αγορα οπως η Ελλαδα ας την αγορασει...
    Δεν εχει σημασια αν την παιρνει bulk απο κινεζο του alibaba και απλα την συσκευαζει, ας γραψουν τουλαχιστον τι εχει μεσα...

Τελος παντων... Δεν θελω να επεκταθω γιατι ειναι και χορηγος του φορουμ.
    105+
    Τρέφομαι μόνο με PRs !

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vasilisot Εμφάνιση μηνυμάτων
    κανενας δεν περιμενει θαυματα απο μια πρωτεινη ειναι ενα συμπλιρωμα....
    Λεγοντας μην περιμενεις θαυματα θελω να πω μην περιμενεις να ειναι και τυπου ON οπου ειναι απ τις κορυφαιες π.χ.
    No pain, no gain...

Περ.
    Κιάτο

Προεπιλογή

και ομως πιστευω οτι η διαφορα θα ειναι ελαχιστη....

Retired Admin
    Περ.
    Cyprus

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Turbolifter Εμφάνιση μηνυμάτων
    H συγκεκριμενη πρωτεινη ειναι του extreme stores οπως η warriorlab. Αν πιστευει κανεις οτι μπορεις να πετυχεις προσφορα 80αρας πρωτεινης με 0,024ευρω/γρ πρωτεινης σε μια μικρη και φορομπηχτικη αγορα οπως η Ελλαδα ας την αγορασει...
    Δεν εχει σημασια αν την παιρνει bulk απο κινεζο του alibaba και απλα την συσκευαζει, ας γραψουν τουλαχιστον τι εχει μεσα...

Τελος παντων... Δεν θελω να επεκταθω γιατι ειναι και χορηγος του φορουμ.
    Φίλε στις μέρες μας ότι πληρώνεις παίρνεις. Σήμερα είδα πως είναι σε προσφορά και ρώτησα σε κοντινό κατάστημα του x-treme stores τι παίζει με τη συγκεκριμένη πρωτεΐνη και δεν μου έκρυψε λόγια. Από τη σύνθεση της κατάλαβα πως είναι αγγλικής προέλευσης και ίσως δεν διαφέρει από άλλες αγγλικής προέλευσης πρωτεΐνες.
    Σαν αναπλήρωμα γεύματος, πιστεύω πως είναι καλή.
    Nasser Ammari

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο NASSER Εμφάνιση μηνυμάτων
    .
    Σαν αναπλήρωμα γεύματος, πιστεύω πως είναι καλή.
    nasser θα την επερνεες δηλαδη εσυ?

Retired Admin
    Περ.
    Cyprus

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο john 88 Εμφάνιση μηνυμάτων
    nasser θα την επερνεες δηλαδη εσυ?
    Αύριο θα την πάρω να την δοκιμάσω και θα είναι η πρώτη μετά από 3 μήνες διακοπής συμπληρώματος πρωτεΐνης. Απλά εύχομαι να μην μοιάζει με την nutrisport που δοκίμασα αρχές της χρονιάς μετά από χρόνια και ήταν για μένα αποτυχία.
    Nasser Ammari

Προεπιλογή

Αύριο θα την πάρω να την δοκιμάσω και θα είναι η πρώτη μετά από 3 μήνες διακοπής συμπληρώματος πρωτεΐνης. Απλά εύχομαι να μην μοιάζει με την nutrisport που δοκίμασα αρχές της χρονιάς μετά από χρόνια και ήταν για μένα αποτυχία.
    3ης μηνες γιατι τοσο πολυ χριαζεται τοσο_

Retired Admin
    Περ.
    Cyprus

Προεπιλογή

Όχι απλά ήταν επιλογή μου.Και ένας μήνας αποχή κάθε εξάμηνο, καλό κάνει.
    Nasser Ammari

Προεπιλογή

Mετα απο 2 μερες χρησης της πρωτεινης αποφασισα να γραψω ενα review.

Γευση : 8/10 ( Πηρα βανιλια , αν και ηθελα σοκολατα. Μπορω να πω οτι μου αρεσε αρκετα. )
    Διαλυτοτητα : 8/10 ( με το κουταλακι σε μερικα χτηπηματα ειχε διαλυθει πλήρως χωρις να κανει αφρους και κρουστα στο πανω μερος )
    Ποιοτητα : 6/10 ( H Πρωτεινη μπιζελιων και σογιας που περιεχει μεσα δεν μου αφηνει περιθωρια για μεγαλυτερο βαθμο )
    Τιμη : 10/10 ( η κανονικη της τιμη ειναι 44 euro που ειναι αρκετα φθηνη. Εγω την πηρα σε προσφορα 39 euro ( 2 week special ). Τα 2 κιλα βγαζουν γυρω στις 70-75 δοσεις )

Γενικος Βαθμος : 7,5/10

Με ειλικρινεια.

Περ.
    Κιάτο

Προεπιλογή

Amino Acid Per 100g Protein
    Isoleucine 6,91
    leucine 11,1
    Lysine 8,21
    Methionine 1,80
    Phenylalanine 4,47
    Threonine 5,44
    Tryptophan 1,60
    Valine 6,13
    Alanine 4,32
    Arginine 4,15
    Aspartic Acid 9,47
    Glutamic Acid 17,10
    Glycine 2,60
    Histidine 2,36
    Proline 5,74
    Serine 4,72
    Tyrosine 3,86

Περ.
    Κιάτο

Προεπιλογή

δεν τα εβρισκα στο google και τα εγραψα ο ιδιος...

Περ.
    Ωραιόκαστρο

Προεπιλογή

Εκτός από βανίλια που είναι πολύ καλή δοκίμασε κανείς κάποια άλλη;
    ​HONDA CBR 600F 2012

Περ.
    Κιάτο

Προεπιλογή

εγω την πηρα σε σοκολατα γευση μετρια...

Retired Admin
    Περ.
    Cyprus

Προεπιλογή

παιδιά θα ήθελα να μου πείτε και μέτρο σύγκρισης για τη γεύση. Η περιεκτικότητα είναι γνωστη απο την αρχή. Θα μπορούσε κανείς να καταλάβει την πρωτείνη μπιζελιού και σόγιας απο τη γεύση? Είναι πχ όπως η nutrisport?
    Nasser Ammari

Retired Admin
    Περ.
    Cyprus

Προεπιλογή

Λοιπόν... έχουμε και λέμε! έχω ήδη στην κατοχή μου τη γεύση βανίλια και δοκίμασα ΚΑΙ τη σοκολάτα! Πήγαινα για να αγοράσω τη σοκολάτα εφόσον τη δοκίμασα πρώτα και δεν είχε στο κατάστημα, επομένως πήρα βανίλια και δεν μετάνιωσα καθόλου. Παρασκευή μάλλον θα πάρω να έχω σε στοκ και την σοκολάτα.
    Συμπεράσματα:
    Διαλυτότητα άριστη! (και στις δυο γεύσεις)
    Γεύση τέλεια! (και στις δυο γεύσεις)
    Πέψη άριστη! (και στις δυο γεύσεις)
    Η τιμή δεν υπάρχει στα ελληνικά δεδομένα γιαυτό που πληρώνεις!

Την συστήνω ανεπιφύλακτα σε όλους!

Υ.Σ. Τα συμπεράσματα ορισμένων είναι αβάσιμα, επομένως θα πρέπει να είμαστε λίγο πιο προσεκτικοί...
    Nasser Ammari

Mr Hellas
    Περ.
    HERAKLION

Προεπιλογή

Θα ήθελα και εγώ να πω την γνώμη μου πάνω στην συγκεκριμένη πρωτεΐνη. αλλά και στα προϊόντα τις warrior lab!!Η nls είναι μια εταιρία πολύ σωστά των x-treme stores συσκευάζετε στα ίδια εργοστάσια που φτιάχνονται και τα warrior lad κάτω από την ίδια ιδιοκτησία(ιρλανδια και Γερμανια).Οι πρώτες ύλες είναι άριστες και τολμώ να πω ότι είναι οι ίδιες πρώτες ύλες που χρησιμοποιεί και η ON ξέρω όμως οτι πολύ λίγοι θα με πιστέψουν. Η συγκεκριμένη whey plus NLS φτιάχτηκε ειδικά για τις ανάγκες της Ελληνικής αγοράς. Εχουν ρίξει τα ποσοστά της περιεκτικότητας σε whey ώστε να πέσει και η τιμή αλλά αυτό δεν την κάνει "άχρηστο" συμπλήρωμα. Τέλος θέλω να δηλώσω οτι σε όλη την προετοιμασία μου χρησιμοποιούσα μονο συμπληρώματα της warrior lab όπως και σε όλους τους αθλητές που προετοίμασα τον Μάιο του 2012 αλλά και σε αυτούς που προετοιμάζονται για το 2013. περα απο την ποιότητα των προϊόντων που είναι άριστη επιλέγω να στηρίζω την τοπική αγορά για να μπορεί και Κύριος Σπύρος(ιδιοκτήτης των x-treme -warrior lab -nls) να πληρώνει τοσα παιδιά που απασχολεί στα 39 καταστήματά που εχει σε ολη την Ελλάδα.

Officer
    Περ.
    Mythbuster

Προεπιλογή

καλά όλα αυτά, θα μου απαντήσει κάποιος με χειροπιαστά στοιχεία πως γίνεται να μην υπάρχει ΠΟΥΘΕΝΑ η εταιρία? μην κοροϊδευόμαστε μεταξύ μας. Αν ειναι των xtreme δεν είναι κακό να το πουν άλλωστε και η warriorlab (δεν έχω πάρει ποτέ) μια χαρά πάει σε πωλήσεις απ ότι μαθαίνω οπότε ποιος ο λόγος να μην το λένε αν ισχύει κάτι τέτοιο? Δεν υπάρχει εταιρία στα παγκόσμια χρονικά που να μην έχει κάτι στο ίντερνετ έστω. Σαν την warriorlab που στην αρχή έλεγαν πως είναι θυγατρική της ΟΝ. Ποτέ δεν επιβεβαιώθηκε κάτι τέτοιο. Ίσα ίσα μπορεί αν το πουν, να τους στηρίξουν πολλοί που θέλουν να στηρίξουν ελληνικά προϊόντα. Αλλά επειδή έχω μάθει να λέω και τα κακά αλλά και τα καλά, τα xtr έχουν φοβερές τιμές αυτή την περίοδο σε μερικά προϊόντα.

EDIT: με πρόλαβε ο κ.Κορασάνης το πατριωτάκι.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη sobral : 22-12-12 στις 21:08

Προεπιλογή

.
    "Τhe difference between a successful person and others is not
    a lack of strength,or knowladge,but rather of in a lackof will"

Προεπιλογή

Fylpa17 η κριτική σου είναι αυστηρή δίχως να έχει βάση.
    Μέχρι αύριο η τιμή είναι 39€.!!!
    Ήδη έχω πάρει και δεύτερη 5Lb σε σοκολάτα καθώς είναι απόλυτα ικανοποιημένος με την συγκεκρημένη πρωτεΐνη. Όσο για τα φακελάκια που λες, είδες πολλά καταστήματα να δίνουν? Εμένα τουλάχιστον στο κατάστημα μου πρόσφεραν και άμεσα να δοκιμάσω, άσχετα αν είχα ήδη δοκιμάσει. Επομένως η εξυπηρέτηση από την εν λόγο αλυσίδα που φέρνει την συγκεκρημένη εταιρεία είναι πολύ εξυπηρετική απέναντι στους πελάτες της.
    Όσο για την ποιότητα που πληρώνεται, είναι πάρα πολύ καλή η τιμή της!! Δεν είμαι ανεκτικός οργανικά σε όλες τις πρωτεΐνες και εταιρείες, καθώς και από φίρμες ήμουν απόλυτα απογοητευμένος, αλλά η NLS με ικανοποίησε απόλυτα, αν σκεφτεί κανείς πω κάνω τρεις φορές την ημέρα κατανάλωση συμπληρώματος πρωτεΐνης από διπλές δόσεις.
    θα συνεχίσω να την καταναλώνω μέχρι να την βαρεθώ!
    φιλε nasser σεβομαι ειδκα την δικη σου κριτικη !!!
    αλλα συγνωμη βρισκεις whey!!! σε
    χαμηλοτερη τιμη σε καταστημα εξωτερικου....
    και με τα ιδια λεφτα blend με 700 γραμμαρια παραπανω
    και δωρο παγουρι και 6 μπαρες αν θελεις σου στελνω link
    σε π.μ
    δεν ειπα οτι η nls ειναι χαλια αλλα για τα 45 ειναι αρκετα
    "Τhe difference between a successful person and others is not
    a lack of strength,or knowladge,but rather of in a lackof will"

Προεπιλογή

Παιδες εχω την πρωτεινη στα χερια μου και στο πισω μερος με τα συστατικα γραφει να καταναλωνεται τουλαχιστον 2 λιτρα νερο την μερα για οσο λαμβανετε το σκευασμα, οφειλω να ομολογησω οτι πρωτη φορα το βλεπω αυτο σε πρωτεινη
    No pain, no gain...

Προεπιλογή

δν καταλαβενο γτ να αγωρασης αυτο το παντελος αγνωστο προιον ενω με τα μισα λεφτα μπορεις να παρεις mutant whey 2200kg απο πορτογαλο

+ Απάντηση στο θέμα
Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές