Θέμα: aggelikh's log!

Σελίδα 4 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 46 έως 60 από 149
  1. 10-11-12 16:34 #46
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο magdaline Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε μια κοινωνία θα βρεις κόσμο εξαιρετικό και κόσμο που δεν αξίζει, έτσι κ εδώ σαν ένα δείγμα της κοινωνίας που ονομάζεται forum, θα βρεις άτομα τα οποία αξίζουν κ έχεις να πάρεις χρήσιμα πράγματα αλλά θα βρεις κ κόσμο που δεν αξίζει τ σημασία σου, δυστυχώς επειδή είναι foroum, δεν μπορείς να κάνεις κάτι γτ ο καθένας θα λέει το μακρύ του κ το κοντο του.
    Είσαι ήδη σε πολύ καλό επίπεδο λόγω του οτι ασχολείσαι από μικρή με τον αθλητισμό. Για να χάσεις όμως το λίπος που πρέπει να χάσεις πρέπει να φτιάξεις λίγο τη διατροφή σου γιατί τη θεωρώ προσωπικά λιγάκι ελλειπή.
    Καλή επιτυχία.
    ολοι οι ανθρωποι αξιζουν για μενα! απλα δεν μπορουν να χηριστουν την αξια τους και αλλη νομιζουν πως αξιζουν περισσοτερο!
    για την διατροφη το ξερω! αλλα ειναι απο διατροφολογο ! αλλα θα ηθελα πολυ να μου πειτε τι μπορω να προσθεσω!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 10-11-12 16:34 #47
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Aggelikh Εμφάνιση μηνυμάτων
    προπονησηηηη!!!!!!!!!!!!!!!!!! χαλαρα σημερα ΛΟΓΟ δικεφαλου!
    1) 2ωρες αλματα(δεν ξερω αν μπορειται να καταλαβεται)
    3)ασκησεις κροσφιτ 20λεπτο συνεχομενο μπαρπιζ και πους πρες50κιλα εναλλαξ!
    4)ελξεις 3χ12 στο μονοζυγο !
    5) αρσεις θανατου 90κιλα 3ΧΜΑΧ
    6)40λεπτο τρεξημο ρυθμο αντοχης!
    90 κιλα αρσεις θανατου;
    Ποσο χρονων εισαι;
    I was born insane. I do stuff that you consider impossible on daily basis. My brain does not work like yours. No ethic, law or person will stop me from becoming a freak. So fuck you.l
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 10-11-12 16:35 #48
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Aggelikh Εμφάνιση μηνυμάτων
    τ ειδα! πολυ καλη η μαρβιν! εχω πολυ μεγαλυτερο στηθος(αρα λιπος) αλλα τα μπουτια μου ειναι πιο αδυνατα κ γραμμωμενα! θα ανεβασω κ εγω μια που να φαινομαι σαν ανθρωπος κ μετα κρινετε! οχι δεν εχω κανει μονο με δερματοπτυχομετρο!
    οκ αναμενουμε
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 10-11-12 16:37 #49
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Χριστοφορος123 Εμφάνιση μηνυμάτων
    90 κιλα αρσεις θανατου;
    Ποσο χρονων εισαι;
    19 στα 20 ειμαι!
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 10-11-12 16:38 #50
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vaggan Εμφάνιση μηνυμάτων
    οκ αναμενουμε
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 10-11-12 16:39 #51
    Προεπιλογή
    Και κανεις 90 κιλα αρσεις για πανω απο 1-2 επαναληψεις (υποθετω) και εισαι 65 κιλα;;;
    Ουτε σε αγορι δεν τα βλεπω αυτα
    I was born insane. I do stuff that you consider impossible on daily basis. My brain does not work like yours. No ethic, law or person will stop me from becoming a freak. So fuck you.l
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 10-11-12 16:53 #52
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Χριστοφορος123 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και κανεις 90 κιλα αρσεις για πανω απο 1-2 επαναληψεις (υποθετω) και εισαι 65 κιλα;;;
    Ουτε σε αγορι δεν τα βλεπω αυτα
    μπα εγω βλεπω τρελα κιλα απο τους αντρες που κανουμε προπονηση! εχω 97.5 κιλα ρεκορ 1επαναληψη στα 90 βγαζω 3
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 10-11-12 16:55 #53
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Aggelikh Εμφάνιση μηνυμάτων
    μπα εγω βλεπω τρελα κιλα απο τους αντρες που κανουμε προπονηση! εχω 97.5 κιλα ρεκορ 1επαναληψη στα 90 βγαζω 3
    Αυτο το push press που λες εναλλαξ 50 kg ποια ασκηση ειναι;
    I was born insane. I do stuff that you consider impossible on daily basis. My brain does not work like yours. No ethic, law or person will stop me from becoming a freak. So fuck you.l
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 10-11-12 16:59 #54
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.811
    Προεπιλογή
    κάθε στυλ προπόνησης αποσκοπεί και κάπου άλλο η προπόνηση του στίβου για συγκεκρημένο άθλημα και άλλο η προπόνηση για μυική υπερτροφία όπως μας ενδιαφέρει όσοι ασχολούμαστε με το ββ και φίτνες

    τωρα για τα ποσοστα λίπους εγω το έχω ξαναπεί και θα το πώ ακόμα μια φορα αξιόπιστες μετρήσεις μόνο σε οργανωμένα εργομετρικα κέντρα και εκεί μπορούμε να μιλάμε με απόλυτη ακρίβεια
    οι υπόλοιπες όμως μετρήσεις όπως πχ με δερματοπτυχόμετρο μπορούν να λειτουργήσουν σαν ένας μπούσουλας ώστε να βλέπουμε τις διακυμάνσεις στο λίπος μας δηλαδή αν μειώνετε η αυξάνετε και ανάλογα προσαρμόζουμε την διατροφή μας , απλα πράματα είναι και η αγγελική λογικό να το λέει αυτο εφόσον έτσι την είπαν και δεν έχει λόγο να αμφισβητήσει αυτα που τις λένε εφόσον δεν γνωρίζει πολλα πράγματα απο αυτη την διαδικασία , αλλα όταν μάθει πως γίνετε θα καταλάβει κατα πόσο η μέθοδος είναι αξιόπιστη η όχι , όπως και η μαγδαλινή όταν την είχα μετρήσει με το δερματοπτυχόμετρο και είχε δείξει πχ 10 αν θυμάμε καλα νόμισε ότι είναι 10% ενω καμία απολύτως σχέση το 10 ήταν το πάχος του υποδόριου σε συγκεκρημένο σημείο

    δεν παύει όμως αν αυτο σε επόμενη μέτρηση πέσει πιο χαμηλά να αποτελεί ένδειξη ότι μειώθηκε το λίπος στο συγκεκρημένο σημείο
    δεν χρειάζετε να χαλιόμαστε για κάποιες διαφωνίες , όποιος έχει όρεξη εξηγεί όποιος δεν έχει απλα δεν παίρνει θεση , απλα πράματα
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 10-11-12 17:06 #55
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.811
    Προεπιλογή
    και εχω ξανααναφέρει ενα παράδειγμα με μια αθλήτρια στιβου στο έπταθλο την βασω δεληνικόλα , που όταν κάνει προπόνηση καμια φορα στο γυμναστήριό μου την κοιταζουν να κάνει 70 κιλα πάγκο η κατι τρελά κιλά στο σκουώτ και λένε μα τόσο αδύνατη είναι και λέω σε μια που την κοιτούσε πόσα κιλα την κάνεις ?λέει καμια 55-60 και λέω πόσα κιλα είσαι ρε βάσω και λέει 70 η άλλη έμεινε δεν μπορούσε να το πιστεψει , απλα στον στιβο ο στόχος δεν είναι το σώμα αλλα οι επιδόσεις και μεσα απο την προπόνηση και την διατροφή έρχετε και η σωματική διάπλαση και ας μην είναι αυτοσκοπός

    και ούτε πολυενδιαφέρει ενα στιβικό αν θα φάει και κανένα βρώμικο απο καντίνα εφόσον και θα το κάψει αλλα δεν εκθέτει το σώμα του μην τον πούν α είσαι θολός δεν έχεις καλή γράμωση , γι αυτο και βλέπουμε μερικούς που τό χουν σωματικα να είναι φέτες και άλλοι όχι και τόσο αλλα σε επιδόσεις μπορεί να είναι το ίδιο
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 10-11-12 17:08 #56
    Προεπιλογή
    Οκ εμένα με καλυψε πάντως για το ποσοστό λίπους. Όπως εγώ ζυγίζομαι στην δικιά μου ζυγαριά που είναι λάθος αυτο που δείχνει στανταρ αλλά τουλάχιστον έχω ένα μέτρο σύγκρισης έτσι κάνει και η κοπέλα με τον προπονητή της οπότε ΟΚ την φωτο που την είδατε όμως δε μπορώ να την βρω
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 10-11-12 17:16 #57
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TRIANTAFYLLOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    και εχω ξανααναφέρει ενα παράδειγμα με μια αθλήτρια στιβου στο έπταθλο την βασω δεληνικόλα , που όταν κάνει προπόνηση καμια φορα στο γυμναστήριό μου την κοιταζουν να κάνει 70 κιλα πάγκο η κατι τρελά κιλά στο σκουώτ και λένε μα τόσο αδύνατη είναι και λέω σε μια που την κοιτούσε πόσα κιλα την κάνεις ?λέει καμια 55-60 και λέω πόσα κιλα είσαι ρε βάσω και λέει 70 η άλλη έμεινε δεν μπορούσε να το πιστεψει , απλα στον στιβο ο στόχος δεν είναι το σώμα αλλα οι επιδόσεις και μεσα απο την προπόνηση και την διατροφή έρχετε και η σωματική διάπλαση και ας μην είναι αυτοσκοπός

    και ούτε πολυενδιαφέρει ενα στιβικό αν θα φάει και κανένα βρώμικο απο καντίνα εφόσον και θα το κάψει αλλα δεν εκθέτει το σώμα του μην τον πούν α είσαι θολός δεν έχεις καλή γράμωση , γι αυτο και βλέπουμε μερικούς που τό χουν σωματικα να είναι φέτες και άλλοι όχι και τόσο αλλα σε επιδόσεις μπορεί να είναι το ίδιο
    Άρα οι μυες για μια τέτοια απόδοση υπάρχουν? (Η θα γίνουν αναγκαστικά) Δεν είναι ότι είναι αδύνατη δηλαδη, γιατί πως γίνεται μια αδύνατη να έχει τέτοιες επιδόσεις στην αναερόβια και χωρίς να προκληθεί υπερτροφία? Το μόνο που αλλάζει ουσιαστικά είναι η οχι τοσο προσεγμένη διατροφή?
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 10-11-12 17:42 #58
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.811
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο SHRED Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άρα οι μυες για μια τέτοια απόδοση υπάρχουν? (Η θα γίνουν αναγκαστικά) Δεν είναι ότι είναι αδύνατη δηλαδη, γιατί πως γίνεται μια αδύνατη να έχει τέτοιες επιδόσεις στην αναερόβια και χωρίς να προκληθεί υπερτροφία? Το μόνο που αλλάζει ουσιαστικά είναι η οχι τοσο προσεγμένη διατροφή?
    αδύνατη ενοω με χαμηλό ποσοστο λίπους όχι σκέλετορ μην τα μπερδεύουμε και επίσης ποιός είπε ότι η δύναμη πάντα είναι ανάλογη της μαζας , έχει αρσιβαρίστες πρωταθλητες με μικρά πόδια ανάλογα με άλλους και ενω άλλοι έχουν ποδάρες σηκώνουν λιγότερα κιλα , αρκεί να δεί κανείς τον βαλέριο λεωνίδη που δεν είχε τεράστια πόδια έπαιρνε όμως τα μετάλεια.

    για δύναμη περισσότερο ενεργοποιούνται οι λευκες μυικές ίνες και στην τελική ποιός είπε ότι όποιος έχει μεγάλους μυς είναι και πιο δυνατός , παίζουν ρόλο οι μοχλοί του σώματος αναλογίες σκελετου κτλ , γι αυτο οι αρσιβαρίστες είναι κοντοι , γιατι απλα ευνοούνται
    και κατι που κανείς δεν το λαμβάνει υπόψην και ούτε το αναφέρει είναι το νευρικό σύστημα που είναι εκπαιδευμένο να ενεργοποιεί όσο το δυνατόν περισσότερες μυικες ίνες (δεν ξερω πως να το πω επιστημονικα δεν ξερω) δηλαδη οι εντολές , μπορεί καποιος να είναι πιο δυνατός απο κάποιον άλλο πχ στο σκουώτ και να βγάλει πιο πολλες επαναλήψεις αλλα για μια να μην μπορεί να βγάλει το 100% γιατι έχει να κάνει και με τις εντολές που θα πάνε μεσω του νευρικού συστήματος να ενεργοποιηθούν αστραπιαία όλες οι μυικες ίνες
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 10-11-12 17:54 #59
    Προεπιλογή
    σωστά πολλά παίζουν ρόλο Ευχαριστώ για την απάντηση. Αυτό με το νευρικό σύστημα το γνωρίζω κι εγώ είναι μεγάλη υπόθεση. Κάπου είχα διαβάσει μια έρευνα ότι αν δε χρησιμοποιείς γάντια στις προπονήσεις και έχεις άμεση επαφή με τα σίδερα το ΚΝΣ δέχεται μεγαλύτερο ερέθισμα και συνεπώς ενεργοποιεί περισσότερες μυικές ίνες και σου επιτρέπει να δουλέψεις με μεγαλύτερη δύναμη και ένταση. Επίσης τα ουρλιαχτά και οι φωνές (και τα βρισίδια) που κάνουν μερικοί την ώρα που σηκώνουν τα κιλά δίνουν ~25% περισσότερο boost στο ΚΝΣ και έτσι πάλι αυξάνεται η δύναμη εκείνη την ώρα.
    Αν βρω online την έρευνα θα την ποστάρω
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 10-11-12 19:20 #60
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TRIANTAFYLLOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    αδύνατη ενοω με χαμηλό ποσοστο λίπους όχι σκέλετορ μην τα μπερδεύουμε και επίσης ποιός είπε ότι η δύναμη πάντα είναι ανάλογη της μαζας , έχει αρσιβαρίστες πρωταθλητες με μικρά πόδια ανάλογα με άλλους και ενω άλλοι έχουν ποδάρες σηκώνουν λιγότερα κιλα , αρκεί να δεί κανείς τον βαλέριο λεωνίδη που δεν είχε τεράστια πόδια έπαιρνε όμως τα μετάλεια.

    για δύναμη περισσότερο ενεργοποιούνται οι λευκες μυικές ίνες και στην τελική ποιός είπε ότι όποιος έχει μεγάλους μυς είναι και πιο δυνατός , παίζουν ρόλο οι μοχλοί του σώματος αναλογίες σκελετου κτλ , γι αυτο οι αρσιβαρίστες είναι κοντοι , γιατι απλα ευνοούνται
    και κατι που κανείς δεν το λαμβάνει υπόψην και ούτε το αναφέρει είναι το νευρικό σύστημα που είναι εκπαιδευμένο να ενεργοποιεί όσο το δυνατόν περισσότερες μυικες ίνες (δεν ξερω πως να το πω επιστημονικα δεν ξερω) δηλαδη οι εντολές , μπορεί καποιος να είναι πιο δυνατός απο κάποιον άλλο πχ στο σκουώτ και να βγάλει πιο πολλες επαναλήψεις αλλα για μια να μην μπορεί να βγάλει το 100% γιατι έχει να κάνει και με τις εντολές που θα πάνε μεσω του νευρικού συστήματος να ενεργοποιηθούν αστραπιαία όλες οι μυικες ίνες
    μην μου λετε για βαρη γιατι εχω τραβηξει τοσα για να μπορεσω να δωσω το 100% στο φετινο τεστ!

    πραγματι παιζε πολυ μεγαλη σημασια και ο σκελετος του ανθρωπου!και επειδη κανω και πολλα βαρη μπορω να πω πως καταλαβαινω ακριβως τι θελετε να πειτε!η δυναμη δεν εχει σχεση με την μαζα του σωματος πολλες φορες!αλλωστε οι αρσηβαρηστες που σηκωνουν τρελα κιλα ειναι και κοντοι αλλα το δουλευουν ωστε να εκτελεσουν με την τελεια τεχνικη και το αρασε και το επολε ζετε! ασχολιομουν με αρση βαρων καποια περιοδο για να παρω μορια για την σχολη που ηθελα και κατεβαινω και σε αγωνες καμια φορα!και οντως παιζουν ρολο οι κραβγες δεν σε κανουν πιο δυνατο ειναι καθαρα ψυχολογικο αυτο το θεμα!
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 4 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ... ΤελευταίαΤελευταία