Θέμα: aggelikh's log!

Σελίδα 2 από 10 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 149
  1. 09-11-12 23:15 #16
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lila_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν ήσουν 13% θα σουν φέτα-φλέβα ήδη βασικά....νταξ μη λέμε ότι να ναι
    ουτε με ξερεις ουτε τπτ οποτε δεν μπορεις να λες οτι λεω οτι να ναι! ειμαι 13% και μπορεις ευκολα να εχεις μια δικη σου αποψη κανενα προβλημα! θα ανεβασω καποια στιγμη φωτο να δεις γιατι δεν εχω και κανενα κομπλεΞ!ΕΧΕΙς καθε δικαιωμα να αμφησβητεις απλα απο περυσι εχω κανει τρομερη προσπαθεια για να κατεβασω το λιπος μου και απο 18.7% εχω πεσει στο 13% εχω χασει κ αρκετη μυικη μαζα αλλα ακομα ειμαι αρκετα ''τουμπανο''
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Aggelikh : 09-11-12 στις 23:19
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 09-11-12 23:22 #17
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    Στο φόρουμ κρινόμαστε απ αυτά που γράφουμε, όχι απ το αν έχουμε κανει μαζί φαντάροι

    Ευχαρίστως να ανεβάσεις να μου αποδείξεις ότι έχω άδικο, αλλά έχει παιχτεί κ άλλες φορές το σκηνικό. Εξάλλου μόνη σου αναιρείς το "13%" από τη στιγμή που λες πως θες να στεγνώσεις κ είσαι σε λογικά πλαίσια



    Αυτά....
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 09-11-12 23:27 #18
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lila_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο φόρουμ κρινόμαστε απ αυτά που γράφουμε, όχι απ το αν έχουμε κανει μαζί φαντάροι

    Ευχαρίστως να ανεβάσεις να μου αποδείξεις ότι έχω άδικο, αλλά έχει παιχτεί κ άλλες φορές το σκηνικό. Εξάλλου μόνη σου αναιρείς το "13%" από τη στιγμή που λες πως θες να στεγνώσεις κ είσαι σε λογικά πλαίσια



    Αυτά....
    εμενα μου αρεσω πολυ ετσι! ο προπονητης μου ειναι αυτος που μου λεει τι να κανω και εγω απλα το εκτελω.! το 13% για αυτων ειναι πολυ υψηλο και το 11% μου ειπε να παω για αρχη και βλεπουμε μετα! εχω αρκετη μυικη μαζα και μαζι με την στροση του λιπους φαινομαι 65 κιλα! να σου πω και κατι βασικα δεν εχω να σου αποδειξω τιποτα!
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 09-11-12 23:38 #19
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    με γεια το καινούριο σου τόπικ αγγελική και να διευκρηνήσω άσχετα απο τα ποσοστα λίπους και τις μετρήσεις πως αλλιώς δείχνει ενα σώμα που κάνει καθαρα σωματοδόμηση ββ με 13% λίπος και αλλιώς ένα σώμα στίβου που στόχος δεν είναι η μυική υπερτροφία αλλα οι επιδόσεις στο άθλημα που ασχολείτε και εκεί καπου μπερδεύουν τα πράματα

    θα αναφέρω ενα παράδειγμα να γίνω κατανοητός , εμένα μπορεί να με δεί κάποιος και να πεί έχω πολυ χαμηλό ποσοστό λίπους , αλλα εγω θα πω ότι δεν είναι και πολύ χαμηλό εφόσον σαβουριάζω ασυστόλως και δεν με ενδιαφέρει κιόλας να κατεβάσω περισσότερο , γιατι όμως με λέει ότι έχω χαμηλό ποσοστό? μα επειδη απλα φαίνονται οι κοιλιακοί
    όταν όμως οι δικοί μου κοιλιακοί είναι σαν πατάτες νευροκοπίου δηλαδή χοντρα κομμάτια τότε πολυ απλα θέλει μεγάλο ποσοστο λίπους για να σκεπαστούν αυτες οι πατάτες
    άρα καταλήγουμε στο συμπέρασμα πως αν η αγγελική με την φυσική κατάσταση που έχει ασχοληθεί για 3-4 μήνες καθαρα με σωσματοδόμηση , τότε απλα χωρίς να μειώσει καθόλου την ποσότητα λίπους θα δείχνει φέτες και με βαθύ διαχωρισμό γιατι απλα η προπόνηση θα αλλάξει και θα επικεντρωθεί στην μυική υπερτροφία
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 09-11-12 23:43 #20
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TRIANTAFYLLOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    με γεια το καινούριο σου τόπικ αγγελική και να διευκρηνήσω άσχετα απο τα ποσοστα λίπους και τις μετρήσεις πως αλλιώς δείχνει ενα σώμα που κάνει καθαρα σωματοδόμηση ββ με 13% λίπος και αλλιώς ένα σώμα στίβου που στόχος δεν είναι η μυική υπερτροφία αλλα οι επιδόσεις στο άθλημα που ασχολείτε και εκεί καπου μπερδεύουν τα πράματα

    θα αναφέρω ενα παράδειγμα να γίνω κατανοητός , εμένα μπορεί να με δεί κάποιος και να πεί έχω πολυ χαμηλό ποσοστό λίπους , αλλα εγω θα πω ότι δεν είναι και πολύ χαμηλό εφόσον σαβουριάζω ασυστόλως και δεν με ενδιαφέρει κιόλας να κατεβάσω περισσότερο , γιατι όμως με λέει ότι έχω χαμηλό ποσοστό? μα επειδη απλα φαίνονται οι κοιλιακοί
    όταν όμως οι δικοί μου κοιλιακοί είναι σαν πατάτες νευροκοπίου δηλαδή χοντρα κομμάτια τότε πολυ απλα θέλει μεγάλο ποσοστο λίπους για να σκεπαστούν αυτες οι πατάτες
    άρα καταλήγουμε στο συμπέρασμα πως αν η αγγελική με την φυσική κατάσταση που έχει ασχοληθεί για 3-4 μήνες καθαρα με σωσματοδόμηση , τότε απλα χωρίς να μειώσει καθόλου την ποσότητα λίπους θα δείχνει φέτες και με βαθύ διαχωρισμό γιατι απλα η προπόνηση θα αλλάξει και θα επικεντρωθεί στην μυική υπερτροφία
    μα εγω θελω να χασω λιπος ! οχι απλα να δειχνω φετες!τι εννοειται με σωματοδομιση?
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 09-11-12 23:45 #21
    Dah Pimp
    Το avatar του χρήστη COBRA_STYLE

    Εγγραφή
    15-11-2008
    Περ.
    Αlpha Male region
    Μηνύματα
    14.692
    Προεπιλογή
    bodybuilding εννοει
    If you can make her laugh,you can make her scream
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 09-11-12 23:47 #22
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Aggelikh Εμφάνιση μηνυμάτων
    μα εγω θελω να χασω λιπος ! οχι απλα να δειχνω φετες!τι εννοειται με σωματοδομιση?
    το ββ στα ελληνικα σημαίνει σωματοδόμηση

    μα το λίπος είναι θέμα χρόνου να το χάσεις εφόσον γυμνάζεσαι και κάνεις διατροφή , απλα διαφορετικά δείχνει το σώμα αθλήτριας του στίβου που η προπόνηση επικεντρώνετε στις επιδόσεις και διαφορετικά η προπόνηση φίτνες που στοχεύει στην μυική υπερτροφία (δηλαδή το χτισιμο των μυών )και κάπου εκεί μπερδεύουν τα ποσοστα λίπους
    δηλαδη μπορεί ενας μαραθωνοδρόμος να έχει τα ίδια ποσοστα με έναν σπρίντερ και ο σπρίντερ να δείχνει πιο μυώδης και γραμωμένος γιατι έχει μεγαλύτερους μυς και πιο τονισμένους
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 10-11-12 00:14 #23
    Το avatar του χρήστη Stella

    Εγγραφή
    02-09-2009
    Περ.
    Mitilini
    Μηνύματα
    3.025
    Προεπιλογή
    Αγγελικη όταν λεμε 13% λιπος στην πραγματικότητα σημαινει ότι σχεδον το μονο λιπος που εχεις είναι το δομικο, δηλ αυτο που υπαρχει στον εγκεφαλο μας και αναμεσα στα όργανα μας για να διατηρουμαστε στη ζωή.
    Οποτε με αυτο το ποσοστο δε θα χρειαζοταν καν να χασεις λίπος, θα ησουν μόνο πετσα και μυες.
    Οπότε ή είσαι 13% και θεοστεγνη μόνο πετσα και μυς (και χωρις εμμηνο ρυση) ή δεν είσαι 13% (η μετρηση που εκανες είναι λαθος).
    Ενα απο τα δυο συμβαινει δεν γινεται κατι αλλο, απλη βιολογια είναι.

    Δε χρειαζεται να σε ξερουμε για να ξερουμε πώς δειχνει το 13% λιπος στη γυναικα.

    εντιτ: Μπορεις βεβαια από τη μερια σου να βαλεις μια φωτό και να μας "ταπώσεις" όλους!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Stella : 10-11-12 στις 00:19
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 10-11-12 00:15 #24
    Το avatar του χρήστη magdaline

    Εγγραφή
    09-03-2011
    Περ.
    Czech Republic
    Μηνύματα
    1.650
    Προεπιλογή
    Καλή αρχή στο λογκ σου και καλή τύχη στη προσπάθεια σου. Περιμένουμε φώτος !
    "Κι αν δεν μπορείς να κάμεις την ζωή σου όπως την θέλεις, τούτο προσπάθησε τουλάχιστον όσο μπορείς: μην την εξευτελίζεις μες στην πολλή συνάφεια του κόσμου."
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 10-11-12 00:18 #25
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Aggelikh Εμφάνιση μηνυμάτων
    αλλα ακομα ειμαι αρκετα ''τουμπανο''
    Πώς το εννοείς το τούμπανο? Αφού πριν είπες είσαι σε λογικά πλαίσια. Επίσης κάποια πράγματα με μπερδεύουν. Απ'ότι είδα Η καθημερινή προπόνηση που κάνεις (και Κυριακές?) περιλαμβάνει πολύ αερόβιο crossfit και δε συμαζεύεται. Δεν το κόβω εύκολο πάντως με αυτό το είδος προπόνησης να κατέβεις στο 11% χωρίς να χάσεις και πάλι αρκετή απο την μυική μάζα (και χωρίς συμπληρώματα). Με 13% που έχεις τώρα όπως είπαν οι παραπάνω θα πρέπει να είσαι ήδη πετσί και κόκαλο (και μύες αν έχει μείνει τιποτα δηλαδή)
    Κάπου είδα πως είπες οτι έχεις και βιντεάκια online αν θέλεις στείλε κάτι να πάρουμε μια ιδέα γιατί εγώ δε καταλαβαίνω
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη SHRED : 10-11-12 στις 00:25
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 10-11-12 00:22 #26
    Το avatar του χρήστη magdaline

    Εγγραφή
    09-03-2011
    Περ.
    Czech Republic
    Μηνύματα
    1.650
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο SHRED Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πώς το εννοείς το τούμπανο? Αφού πριν είπες είσαι σε λογικά πλαίσια. Επίσης κάποια πράγματα με μπερδεύουν. Απ'ότι είδα Η καθημερινή προπόνηση που κάνεις (και Κυριακές?) περιλαμβάνει πολύ αερόβιο crossfit και δε συμαζεύεται. Δεν το κόβω εύκολο πάντως με αυτό το είδος προπόνησης να κατέβεις στο 11% χωρίς να χάσεις και πάλι αρκετή απο την μυική μάζα (και χωρίς συμπληρώματα) είδη με 13% όπως είπαν οι παραπάνω θα πρέπει να είσαι πετσί και κόκαλλο.
    Κάπου είδα πως είπες οτι έχεις και βιντεάκια online αν θέλεις στείλε κάτι να πάρουμε μια ιδέα γιατί εγώ δε καταλαβαίνω
    συμφωνω απόλυτα
    "Κι αν δεν μπορείς να κάμεις την ζωή σου όπως την θέλεις, τούτο προσπάθησε τουλάχιστον όσο μπορείς: μην την εξευτελίζεις μες στην πολλή συνάφεια του κόσμου."
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 10-11-12 14:17 #27
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο magdaline Εμφάνιση μηνυμάτων
    συμφωνω απόλυτα
    κοιταξτε εχετε δικιο! λιπομετρηση μου κανει ο προπονητης μου και με τσιμπιδα και με ενα αλλο μηχανημα και τα δυο μου δειχνουν ακριβως το ιδιο! περισυ ημουν στο 18κατι... στην αρχη(σεπτεμβρη)και φετος παλι στην αρχη 13.2%και μου ειπε πως ειμαι 13 ακριβως γιατι κατι αφερεσαι! και δεν ειμαι φετες οχι! στην κοιλια εχω πολυ λιπος! πρεπει να φτασω στο 11% για αρχη οπως μου λεει ο προπονητης μου! φαινομαι σαν αποτυχημενη bber.! και εχουμε ενα κοριτσι στο αθλημα που εχει 9% λιπος (και αυτη ναι ειναι ΦΕΤΕΣΣΣΣΣ) ακομα ειναι ενα κοριτσακι 1.60 49 κιλα 19% λιπος και εχει κοιλιακους φετες! θα βαλω φωτο μια απο αυτες τις μερες που θα βγαλω αυτο το ειπα!
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 10-11-12 14:38 #28
    Το avatar του χρήστη Stella

    Εγγραφή
    02-09-2009
    Περ.
    Mitilini
    Μηνύματα
    3.025
    Προεπιλογή
    Ενταξει ρε Αγγελικη ας μην κολλαμε στο λιπος σου, στην τελικη εφοσον εβαλες και φωτο σου ο καθενας μπορει να κρινει και όταν υπαρχουν φωτο τα νουμερα είναι περιττα!
    Απλα να ξερεις ότι με τη μετρηση με το δερματοπτυχομετρο γινεται μια συνηθης παρεξηγηση.
    Το αρχικο νουμερο που βγαζει πχ. 11...13...15...κλπ δεν είναι ποσοστο λιπους. Είναι απλα ενα νουμερο που μπορεις να το χρησιμοποιησεις σαν μετρο συγκρισης για την επομενη μετρηση που θα κανεις για να δεις αν ανεβηκες ή επεσες.
    Για να βρεις το ποσοστο λιπους πρεπει αυτο το νουμερο να χρησιμοποιηθει σε μια εξισωση την οποια για να βρεις το αποτελεσμα δεν είναι και απλο...για τις δικες μου γνωσεις μαθηματικων τουλαχιστον.

    Προφανως η κοπελα στο 19% που είχε κοιλιακους φετες, αυτο το 19 ηταν όντως ποσοστο (που σε αυτα τα νουμερα, είναι δυνατον να φαινονται κοιλιακοι στη γυναικα, αν δεν εχει και ταση να βαζει λιπος στην κοιλια/γενικα ποσοστα γυρω στο 16-19% είναι μια χαρα ώστε να είναι διακριτη η μυικη γραμμωση στη γυναικα), ενω οι δικη σου μετρηση είναι το αποτελεσμα του δερματοπτυχομετρου και όχι ποσοστο.
    Εγω απο την τελευταια φωτογραφια που εβαλες στο αλλο τοπικ σε κοβω γυρω στο 20-22%, αλλα οπως σου είπα τα νουμερα είναι νουμερα και τιποτα περισσοτερο...σημασια εχει να φτασεις το σωμα σου στο επιπεδο που θα σου επιτρεπει να εχεις καλυτερες επιδοσεις ανεξαρτητα απο το αν αυτο αριθμητικα μεταφραζεται σε 11...14...ή 18%!

    εντιτ: στην πρωτη φωτο όμως φαινεσαι αρκετα χαμηλοτερα σε λιπος ή είναι τραβηγμενες σε διαφορετικες περιοδους ή "ξεγελουν" οι ληψεις!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Stella : 10-11-12 στις 14:42
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 10-11-12 14:50 #29
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stella Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ενταξει ρε Αγγελικη ας μην κολλαμε στο λιπος σου, στην τελικη εφοσον εβαλες και φωτο σου ο καθενας μπορει να κρινει και όταν υπαρχουν φωτο τα νουμερα είναι περιττα!
    Απλα να ξερεις ότι με τη μετρηση με το δερματοπτυχομετρο γινεται μια συνηθης παρεξηγηση.
    Το αρχικο νουμερο που βγαζει πχ. 11...13...15...κλπ δεν είναι ποσοστο λιπους. Είναι απλα ενα νουμερο που μπορεις να το χρησιμοποιησεις σαν μετρο συγκρισης για την επομενη μετρηση που θα κανεις για να δεις αν ανεβηκες ή επεσες.
    Για να βρεις το ποσοστο λιπους πρεπει αυτο το νουμερο να χρησιμοποιηθει σε μια εξισωση την οποια για να βρεις το αποτελεσμα δεν είναι και απλο...για τις δικες μου γνωσεις μαθηματικων τουλαχιστον.

    Προφανως η κοπελα στο 19% που είχε κοιλιακους φετες, αυτο το 19 ηταν όντως ποσοστο (που σε αυτα τα νουμερα, είναι δυνατον να φαινονται κοιλιακοι στη γυναικα, αν δεν εχει και ταση να βαζει λιπος στην κοιλια/γενικα ποσοστα γυρω στο 16-19% είναι μια χαρα ώστε να είναι διακριτη η μυικη γραμμωση στη γυναικα), ενω οι δικη σου μετρηση είναι το αποτελεσμα του δερματοπτυχομετρου και όχι ποσοστο.
    Εγω απο την τελευταια φωτογραφια που εβαλες στο αλλο τοπικ σε κοβω γυρω στο 20-22%, αλλα οπως σου είπα τα νουμερα είναι νουμερα και τιποτα περισσοτερο...σημασια εχει να φτασεις το σωμα σου στο επιπεδο που θα σου επιτρεπει να εχεις καλυτερες επιδοσεις ανεξαρτητα απο το αν αυτο αριθμητικα μεταφραζεται σε 11...14...ή 18%!

    εντιτ: στην πρωτη φωτο όμως φαινεσαι αρκετα χαμηλοτερα σε λιπος ή είναι τραβηγμενες σε διαφορετικες περιοδους ή "ξεγελουν" οι ληψεις!
    σε ευχαριστω αλλα κοιτα αν ημουν 20-22% τωρα δεν θα εκανα και το αθλημα μου και συγκεκριμενα πρωταθλητισμο και επεισης δεν θα λεγομουν αθλητρια! ο προπονητης μου ειναι ο πιο ειδικος(για μενα και οχι μονο) ασχολειται με το αθλημα 30 χρονια και εχει βγαλει πανευρωπαικους αθλητες και παγκουσμιους οποτε για μενα αυτα τα λογια ειναι περιττα!δεν νομιζω να κανει τοσο μεγαλο λαθος!
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 10-11-12 14:54 #30
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TRIANTAFYLLOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    το ββ στα ελληνικα σημαίνει σωματοδόμηση

    μα το λίπος είναι θέμα χρόνου να το χάσεις εφόσον γυμνάζεσαι και κάνεις διατροφή , απλα διαφορετικά δείχνει το σώμα αθλήτριας του στίβου που η προπόνηση επικεντρώνετε στις επιδόσεις και διαφορετικά η προπόνηση φίτνες που στοχεύει στην μυική υπερτροφία (δηλαδή το χτισιμο των μυών )και κάπου εκεί μπερδεύουν τα ποσοστα λίπους
    δηλαδη μπορεί ενας μαραθωνοδρόμος να έχει τα ίδια ποσοστα με έναν σπρίντερ και ο σπρίντερ να δείχνει πιο μυώδης και γραμωμένος γιατι έχει μεγαλύτερους μυς και πιο τονισμένους
    ναι κΗλια εγω αυτα τα ξερω καλα ολη μερα με μαραθωνοδρομους και σπριντερ ειμαι οποτε ειμαι αρκετα ψαγμενη! ναι σιγουρα ειναι τελειος διαφορετικο το σωμα που κανει καποιος αναλογα με το αθλημα που ασχολειται!εμενα το θεμα που πολλες δεν καταλαβαινουν δεν ειναι να δειχνω απλα γραμμωνενη πρεπει να εχω και παρα πολυ δυναμη! μην ξεχνατε οτι πρεπει να σηκωνω το σωμα μου με την δυναμη μου στα 4μετρα
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 10 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία