Σελίδα 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 65
  1. 15-08-09 23:09 #1

    Εγγραφή
    29-07-2009
    Περ.
    greece
    Μηνύματα
    9
    Προεπιλογή Δικέφαλα - δυσκολία.
    δεν αναπτυσσονται οι δικεφαλοι?μερικες ασκησεις που θα κανουν τη διαφορα./1.καμψεις με τραβηγμα,οι αγκωνες προς τα πισω να ειναι η μπαρα κολλημενη στο σωμα,τραβαμαι την μπαρα που αγγιζει τους μηρους και το στομαχι φτανοντας εως τη γραμμη του κατου μερους του στηθους.2σετ 15επαν. 4λειτουργικα σετ 10-12 επαν.2ον.καμψεις σε τροχαλια απο υπτια θεση.3σετ12-10-8επαν.3ον,καμψεις σε παγκο δικεφαλων με ενα χερι 4σετ 10-12επαν. αν εχεται αμφιβολιες απλα καντε μια δοκιμη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 15-08-09 23:53 #2
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    εγω ξερω (natural μιλαμε παντα βεβαια) οτι 1 με 2 ποντους αναπτυσεται το χερι ..αντε 3 ποντους στην καλυτερη... στον 1 χρονο προπονησης μιλαω...

    αλλο οτι σου δινει πολυ πρηξιμο..το προγραμμα που εβαλες .αν και τις 2 πρωτες δεν την επιασα καλα..
    κανα βιντεακι παιζει..?

    εγω ειμαι φαν των αυτοσυγκεντρωσεων και των σφυριων...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη thegravijia : 16-08-09 στις 00:04
    bigger weights mean more mass.
    http://mdtv.musculardevelopment.com/...view/1935/218/
    Watch as Kai Greene lets his emotions do the talking about how feels homesick
    http://www.youtube.com/watch?v=Y7CqVPKbQ3cRonnie
    Ronnie Coleman 8X Mr Olympia
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 16-08-09 00:41 #3

    Εγγραφή
    29-07-2009
    Περ.
    greece
    Μηνύματα
    9
    Προεπιλογή τραβηγμα
    βιντεο δεν εχω,αλλα η ασκηση ειναι απλη-αντι να φερεις την μπαρα προς το ανω στηθος εχωντας τους αγκωνες κολημενους στα πλευρα,τραβας προς τα επανω εως την πληρη συσπαση των δικεφαλων δηλαδη στη γραμη που οριζει το κατω μερος του στηθους,τραβοντας τους αγκωνες προς τα πισω.πες οτι σηκονεις το παντελονι σου με τους αντιχειρες να κοιτουν προς ταεξω απλα τπαβας εως το κατω στηθος.αν την κανεις σωστα θα νιωσεις τους δικεφαλους να καιναι και να παθαινουν κραμπα.η δευτερη ασκηση γινετε στο μηχανημα για χαμηλη κωπηλατικη μονο που ξαπλωνεις και κανεις καμψεις οπως στην τροχαλια ορθιος απλα εχεις το πλεονεκτημα να εχεις το σωμα σου σταθερο επομενως αυστηρη τεχνικη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 16-08-09 10:16 #4
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.612
    Προεπιλογή
    Back 2 basics φίλε μου,εχω δει παραλλαγες και παραλλαγες,ειδικα η δευτερη που λες δεν προσφέρει και πολλα,καποιος που ξερει να παίξει ξερει πως να απομονωσει τα δικεφαλα,δεν χρειαζεται να ξαπλωνει σε παγκους....
    Δεν ειναι αυτες οι ασκησεις που θα σου ξεκολλησουν τα χέρια αλλα οι βασικες...
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 16-08-09 17:42 #5

    Εγγραφή
    29-07-2009
    Περ.
    greece
    Μηνύματα
    9
    Προεπιλογή
    oπως ειπα ειναι ασκησεις που τις κανουμε οταν φτασουμε σε στασιμοτιτα δεν θα τις κανουμε για παντα φιλε μου,οπως και με ολες τις ασκησεις βεβαια.οσο για το αν αξιζουν οσοι εχουν κανει τη θεωρια πραξη,ας το κρινουν.σιγουρα δεν θα ανεφερα κατι για το οποιο δεν ειμαι σιγουρος οτι αξιζει να δοκιμαστη και μετα ας αποριφθει.ειναι μια προταση για οσους αρεσει να δοκιμαζουν παραλαγες.αν κατι λειτουργει καλα επανω μου γιατι να μενω κολημενος σε βασικα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 16-08-09 17:59 #6
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Μαυτη τη λογικη spider υπαρχουν πολλες ασκησεις που μπορουν να αναφερθουν. Αν μπορουμε καλο θα ητννα εχουμε και βιντεακια απο τις ασκησεις.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 16-08-09 20:01 #7
    Προεπιλογή
    εγω ξερω (natural μιλαμε παντα βεβαια) οτι 1 με 2 ποντους αναπτυσεται το χερι ..αντε 3 ποντους στην καλυτερη... στον 1 χρονο προπονησης μιλαω...
    καταρχας αυτο δεν ειναι στανταρ μπορει και ανα ειναι και 1 ποντος μπορει και 4 αλαλ εαν μιλαμε για νατουραλ και για ποντους γραμμωμενουσ ,καθαρους διλαδι οχι με νερο και λιπος τοτε θεωρω δυσκολα θα ειναι πανω απο 3 ποντους αλλα παλι ποτε δεν ξερεις...ολα γινονται...

    τωρα spainter οντως δικιο εχεις και ο ταρζαν πεταγε απο δεντρο σε δεντρο και ειχε φτιαξει μεγαλα φτερα επειδει ενεργοποιουσε τα φτερα του σε αυτον επιανε και εκανε το κατι διαφορετικο εμεις ομους εχουμε μονοζυγα και παλι μπορουμε να αναπτυξουμε τα φτερα μας αρα γιατι να ταλαιπωριεσαι με τα κλαρια και τα δεντρα??
    ετσι λοιπον το ιδιο ειναι και με τους δικεφαλους...και αυτο που λενε οτι ο μυς συνιθιζει τις ασκησεις...σιγα μιν ξερει ο μυς οτι αυτη η ασκηση που σηκωεις το βαρακι απο το εδαφος με το ενα χερι ειναι αυτο συγκεντρωση...εαν ηταν ετσι θα διαλεγε ασκησεις στις οπιες θα ελεγε τωρα αναπτυσομαι τωρα δεν αναπτυσομαι...ποικιλια ειναι καλο να εχεις εννοειται αλλα δεν χρειαζεται να στραμπουλικσουμε τον καρπο μας για να μεγαλουσουν τα δικεφαλα...ο μυς συνιθιζει την ενταση οχι την ασκηση...εαν σηκωνεις 10 κιλα με το ενα χερι και για καμια βδομαδα δουλεψεις καπου και σηκωνεις σακουλες σκουπιδιων που ειναι ας πουμε π.χ. 14 κιλα με το ενα χερι τοτε θα μεγαλωσεις,ασχετα αν σηκωνεις τη σακουλα και δεν ειναι βαρακι...οσο μεγαλωνεις την ενταση τοτε μεγαλωνεις οσο δεν το κανεις αυτο υπαρχει στασιμοτητα...για να μην μεγαλωνεις την ενταση κατι γινεται λαθος η στην προπονηση ή στην διατροφη σου...
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 17-08-09 18:08 #8

    Εγγραφή
    29-07-2009
    Περ.
    greece
    Μηνύματα
    9
    Προεπιλογή
    καταρχας δεν αρχισα εχθες εχω αρκετα χρονια εμπειρια στο αθλημα ωστε να ξερω απο διατροφη και τεχνικες εντασεις.αλλα τεσπα η αρνητικοτιτα και η ειρωνια με χαλανε.οποτε παω στη ζουγκλα με τον ταρζαν.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 17-08-09 23:19 #9
    Προεπιλογή
    χαχαχα....ρε συζητηση κανω και το εδωσα σαν παραδειγμα....προσωπικα δεν σου ειπα οτι δεν ξερεις ή οτι κανεις κατι λαθος...απλα μπορεις και με πιο ευκολους τροπους αυτο σου ειπα και συγνωμη εαν παρεξηγηθηκες δεν ηταν αυτος ο σκοπος μου...απλα δεν χρειαζεται να κανεις τοσο εξεδεικευμενες ασκησεις ο arnold μια ζωη barrbel curls εκανε και ειχε 57 εκατοστα χερια....βεβαια ενταξει υπαρχαν και αλλοι παραγοντες αλλα η ασκηση παρεμενε ιδια...
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 18-08-09 15:39 #10
    Προεπιλογή
    να βάλω και εγω την πινελιά μου ...
    Οι μυς συνηθιζουν την ασκηση!ειναι αποδεδειγμενο επιστημονικά και πρακτικά!
    Π.χ .. ενας που μπορει και σπρωχνει 150 κιλα στον παγκο ..μπορει να κάνει 100 καμσεις με την μια?Παρολο που ενεργοποιουνται οι ιδιοι μυς???Εγω σας λέω πως όχι και σας βάζω και στοιχημα.Στην σχολη οταν μπηκα ..εκανα 10 καμσεις σα την κουρ@δ@ ..μεσα σε 3 μηνες είχα φτάσει να κόβω 130 συνεχόμενες..και αυτο γιατι μας "ρίχναν" καθε 10 λεπτα στο πατωμα.Αναπτυχθηκε το στηθος μου ανάλογα?? ΟΧΙ! λιγο πιο σφιχτό έγινε...και κλειν - μειν!Tιποτα απο εμφανιση και ογκο!Παραδειγμα κλασσικο ηταν ..οτι συναδελφοι μου κοβαν 230 συνεχομενες..και ειχαν στηθος σα 14χρονης βιετναμεζας! οι Μυς αναπτυσονται απο την επιστημονικη δουλεια-διατροφη και ορμονικη κατάσταση!Οχι απο 1-2 ασκησεις που θα τους κανεις.
    Τα χερια δε .. ειναι μια αλλη υποθεση.. μπορει να δειτε καποιον να τα παει μεχρι εξαντλησης και να εχει τελειο σχημα και βαθος και αλλους να κλεβουν στις αρσεις με 35 κιλα στο κάθε χερι και να εχουν τορπιλλες αντι για χέρια!
    Μπορεις να πεις σε αυτους οτι δε ξερουν να γυμνάζονται?Αφου αυτο τους πιανει!
    Νομιζω οτι ο καθενας μας σιγα σιγα βρισκει αυτο που του δουλευει!Κυριως τα χερια ..που οτι και να δουλεψεις στο κορμι σου .. δουλευουν ταυτοχρονα..
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 18-08-09 15:42 #11

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    Θεσ/νικη
    Μηνύματα
    590
    Προεπιλογή
    thegravijia


    thegravijia
    εγω ξερω (natural μιλαμε παντα βεβαια) οτι 1 με 2 ποντους αναπτυσεται το χερι ..αντε 3 ποντους στην καλυτερη... στον 1 χρονο προπονησης μιλαω...
    Αλλα να υποθεσω οτι η διαφορα στον καθρεπτη ειναι πολυ μεγαλυτερη απο οσο ακουγετε ε ?
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 19-08-09 00:10 #12
    Προεπιλογή
    στελιος ο τεραςβιγια μιλουσε λογικα για ΄καθαρους' 3 ποντους...δηλαδη απο γραμμωση σε γραμμωση...χωρις νερα και λιπος...στον ογκο βαζεις περισσοτερα αλλα ειναι και νερο και λιπος...και εαν βαλλεις 3 καθαρους ποντους στο χερι σου μεσα σε ενα χρονο θα ειναι μεγαλη η διαφορα πιστεψε με....
    ace παλι θα φανω υπεροπτης με αυτο που θα πω[που μα την παναγια δεν ειμαι]αλλα αποψεις εκφραζουμε εδω περα και θα συνεχισω με ενα ακομη σχολιο πως το παραδειγμα σου δεν ειναι σωστο στη συγκεκριμενη περιπτωση με τα που σ απς...ο λογος...ειναι οτι παλι δεν αλλλαζεις την ενταση...οκ....εκανες 10 επαναληψεις και μετα εκανες 130...μα και 30000 επαναληψεις να κανεις δεν θα αναπτυχθεις περισσοτερο με το αν εκανες 20..απλα αντοχη θα ανεβαζες...ο λογος εκανες παντα που σ απς με το βαρος σου παντα...δεν ανεβαζες κιλα...επομενως δεν μπορεις να παρεις ογκο...ειναι σαν να μου λες πηρα ενα βαρακι 10 κιλο και απο 10 επαναληψεις που εβγαζα εκανα 130...μετα απο καπιες επαναληψεις δεν γινεται να παρεις ογκο...συνηθως 6-12 αλλα καμια φορα παει και παραπανω...ας πουμε 6-20...το ανα κανεις 200 δεν θα αναπτυξει περισσοτερο το στηθος...ετσι παει...εαν εβαζες μια καρεκλα επανω σου και εκανες αλλες 10 τοτε θα ανεβαινες γιατι θα ανεβαζες το βαρος με το οποιο εκανες τα πουσ απσ...
    οσο για το παραδειγμα με τις αρσεις αυτο εχει να κανει με το γενετικο του καθενος...πιστευεις οτι εαν εκανε καπιος με απιστευτα γενετικα που εβαζε ογκο στα χερια με λαθος τεχνικη στις αρσεις,εαν τις εκανε με σωστη και ενεργοποιουσε πιο σωστα τους μυςτου θα εβαζε λιγοτερο??μαλλον περισσοτερο.....
    βεβαια ο καθενας κανει οτι θελει τιποτα δεν ειναι λαθος υτε ειναι σωστο...οτι πιανει τον καθενα...ο καθενας οπως μαθει και ετσι ειναι...δεν διαφωνω
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 19-08-09 02:13 #13

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    Θεσ/νικη
    Μηνύματα
    590
    Προεπιλογή
    Α οκ φιλε εχεις δικιο...
    Λαθως καταλαβα εγω ... !
    Δεν καταλαβα οτι ενοουσε 3 ποντους "καθαρους" αλλα γενικα τρεις ποντους στην περιμετρο του μπρατσου του .......
    Με τρεις καθαρους ποντους σαφως και θα εχεις διαφορα !
    Τεσπα σορρυ για το of topic ...
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 19-08-09 12:19 #14
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stelios17 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Α οκ φιλε εχεις δικιο...
    Λαθως καταλαβα εγω ... !
    Δεν καταλαβα οτι ενοουσε 3 ποντους "καθαρους" αλλα γενικα τρεις ποντους στην περιμετρο του μπρατσου του .......
    Με τρεις καθαρους ποντους σαφως και θα εχεις διαφορα !
    Τεσπα σορρυ για το of topic ...
    εγω επιμενω ομως οτι 3 ποντοι καθαροι ειναι πανδσκολο να γινει...τα χερια ειναι μικρη μυικη ομαδα και δεν αρπαζουν ευκολα... δυσκολο πολυ..
    bigger weights mean more mass.
    http://mdtv.musculardevelopment.com/...view/1935/218/
    Watch as Kai Greene lets his emotions do the talking about how feels homesick
    http://www.youtube.com/watch?v=Y7CqVPKbQ3cRonnie
    Ronnie Coleman 8X Mr Olympia
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 15-03-11 00:45 #15
    Προεπιλογή Δικέφαλοι
    Παιδιά έχει κανείς υπόψιν του αρκήσεις που να γυμνάζουν πιο πολύ το εξώτερικό μέρος των δικεφάλων? Μου φάινεται ότι όλα τα παίρνω από μέσα...
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία