Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 20 από 20
  1. 08-11-12 02:30 #16
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.811
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Metalhead|T| Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν ξέρω την ηλικία σου αλλα πιθανότατα ειναι αρχη πρεσβυωπίας....


    το είχα και εγω απορία (καθότι εχω μεν αλλα πολύ χαμηλες τιμες μυωπιας) γιατι δεν εχει τύχει παρα μόνο μια φορα να δω σε αγωνες ΒΒ ατομο με γυαλιά...φοράνε φακούς? ή απλα τα ποσοστά μυωπίας εινια πολύ χαμηλα στους αθλητες ΒΒ?
    και οι ββερ έχουν θέμα με τα μάτια όπως όλος ο κόσμος απλα πάνω στην σκηνή έτσι κι αλλιώς δεν θα έχουν και το κέντημα μαζί να κεντήσουν οπότε τα γυαλια δεν χρειάζονται λίγο πολυ θα βρεί το δρόμο ό άλλος να πατήσει στην σκηνή , εκτός κάποιων με υψηλό βαθμό μυωπίας που εκεί μπορεί να φοράν και γυαλιά η φακούς επαφής , αλλα εγω έχω φίλους συναθλητές που φοράνε χρόνια γυαλια αλλα δεν τα φοράνε στην σκηνή και άλλους μετα τα 45 αρχισαν να φοράν .

    και γω εδω που τα λέμε δεν είμαι και μικρός , γαιδούρι αν ήμουνα θα είχα ψωφήσει 2 φορές , με δεδομένο τα χρόνια που ζούν τα γαιδούρια , 47 είμαι στα 48 , και λίγο να καεί η μικρή σκάλα φυσιολογικό είναι , δεν φοράω γυαλια ακόμα απλα στο διάβασμα καμια φορα στα ψιλά γράμματα υπάρχει μια διαφορα , αλλα μικρό το κακό το θέμα είναι να μην δεν βλέπουμε να βάλουμε το κλειδί στην κλειδαρια
    προσοχή ακόμα και σε μικρές ηλικίες τα μάτια απο τις οθόνες του υπολογιστη όταν είναι πολλες ώρες και όταν έχουμε δείγματα προβλήματος στηνόραση μετράει να πάμε έγκαιρα σε οφθαλμίατρο , γιατι έτσι περιορίζουμε την ζημια και προλαμβάνουμε τα χειρότερα, γιατι τα μάτια είναι απο τα βασικότερα και ευαίσθητα όργανα του σώματος και θέλουν προσοχή
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 08-11-12 04:34 #17
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Spy12 Εμφάνιση μηνυμάτων
    είμαι μύωπας με αρκετούς βαθμούς. Μου συνέστησε λοιπόν να μην σηκώνω πολλά βάρη στο γυμναστήριο και να μειώσω στο μισό τα κιλά, και ότι με τα μισά κιλά θα έβλεπα τα ίδια αποτελέσματα στο σώμα μου και μπλα..μπλα..μπλα...Αλλίως μπορεί να μεγάλωναν τα συμπτώματα και να προχωρήσω σε αποκόλληση αμφιβληστροειδούς.
    Ναι είναι πιο σπάνιο αλλά μπορεί όντως να συμβεί, έχει συμβεί σε παιδί στο gym που πήγαινα παλιά...Η συμβουλή μου είναι ένας συνδυασμός απο την συμβουλή που σου δωσε ο γιατρός και την συμβουλή του ΧΡΗΣΤΟΣ1961 η οποία είναι πολύ χρήσιμη γενικά και σε όσους δεν έχουν πρόβλημα. Ξέρω καλό οφθαλμίατρο στην θεσσ. αν θέλεις μπορώ να σου στείλω σε πμ. Μην ψάχνεις αθλήατρους και τέτοια, σε οφθαλμίατρο θα πας. Τα μάτια είναι ίδια για όλους.

    Πάντως συμβαίνει σε πολλούς απ'ότι φαίνεται μαζί και σε μένα συνέχεια όμως, να τώρα που γράφω βλέπω μύγες...

    Όνομα: floating things.jpg Εμφανίσεις: 320 Μέγεθος: 29,2 KB
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 08-11-12 18:19 #18
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.811
    Προεπιλογή
    αυτα τα φιδάκια σαν μικροοργανισμοι στο μικροσκόπιο τα έβλεπα απο πιτσιρικάς αν συγκεντρωνόμουν να κοιταζω κάπου στο κενό και μάλιστα τοτε το μάτι ήταν αετίσιο , δεν έχουν αυτα να κάνουν με μυωπία η πρεσβυωπία .
    το πρόβλημα εστιάζετε όταν αρχίζουμε και στο διάβασμα αυξομοιώνουμε την απόσταση να δούμε καθαρα το κείμενο η μακρυα η την νύχτα δεν βλέπουμε καλα όπως πρίν , η βλέπουμε σκιές και θολή εικόνα χωρίς ξεκάθαρο διαχωρισμό , μπορεί πχ να βλέπει κάποιος πρόσωπο και να μην βλέπει λεπτομέρεια να ξεχωρίσει
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 08-11-12 19:27 #19
    Προεπιλογή
    Καταρχάς ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας.

    Σήμερα αποφάσισα και είδα και έναν ακόμα οφθαλμίατρο, ο οποίος με καθησύχασε, λέγοντας μου ότι δεν χρειάζεται να αλλάξω κάτι στο τρόπο ζωής μου και ότι τα "μυγάκια" αυτά τα παρατηρούν οι περισσότεροι άνθρωποι.
    Τώρα κατά πόσο ο καθένας πέρνει ρίσκα και συνεχίζει να πιέζεται είναι θέμα ανθρώπου. Εγώ θα συνεχίσω το γυμναστήριο αφενός θα πέσω λίγο στα κιλά και ασ χάσω σε απόδοση, τουλάχιστον δεν θα το σταματήσω.. Αφετέρου θα χρησιμοποιήσω και τη πρόταση του ΧΡΗΣΤΟΣ1961 και θα επικεντρώνομαι περισσότερο σε κάθε μυ.

    Θα δείξει να ειστε καλά και keep on
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 08-11-12 22:11 #20
    Προεπιλογή
    Αυτα τα μυγακια που λες τα βλεπει και η μανα μου.....
    Κυριως οταν ξυπναει αλλα και καθ'ολη τη διαρκεια της μερας
    I was born insane. I do stuff that you consider impossible on daily basis. My brain does not work like yours. No ethic, law or person will stop me from becoming a freak. So fuck you.l
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12