Σελίδα 12 από 17 ΠρώτηΠρώτη ... 21011121314 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 166 έως 180 από 250
  1.  

  2. 28-12-12 18:31 #167
    Προεπιλογή
    Κατά 99% η φωτό είναι από την προετοιμασία του το 1984 για το RAMBO 2, όπου τον προπόνησε ο Franco Columbu


    Όνομα: franco columbu training stallone rambo rocky.jpg Εμφανίσεις: 7685 Μέγεθος: 151,9 KBΌνομα: coumbuweights.jpg Εμφανίσεις: 2066 Μέγεθος: 17,5 KBΌνομα: arms.jpg Εμφανίσεις: 1049 Μέγεθος: 33,6 KBΌνομα: 12324hd.jpg Εμφανίσεις: 1156 Μέγεθος: 218,1 KBΌνομα: 6a00e0099514748833013488984f34970c-800wi.jpg Εμφανίσεις: 1079 Μέγεθος: 15,6 KB
    Go heavy or go home!
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 28-12-12 18:50 #168
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.811
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Polyneikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αφου θεωρούνται "πρότυπα" για τους 20άρηδες ο Zyzz, ο Plitt και ο Bliat ( αυτο είναι "δικό" μου), αφήστε μας εμας τους γηραιότερους να εχουμε τον Σταλόνε..
    Οσο παραξενο φαίνεται σε εσας,τόσο παράξενο φαίνεται και σε εμάς. ΧΑΣΜΑ ΓΕΝΕΩΝ
    RESPECT
    αυτο ξαναπέστο κώστα τουλάχιστον αυτός περνούσε και ένα αντρικό πρότυπο έστω νταιλίκι , προστατευτικός πρός τις γυναίκες και στην οικογένεια , μέσα απο τις ταινίες βέβαια ,όπως ροκυ , ραμπο , κομπρα κα, ενω τα σημερινα τρεντυ φλωράκια μόνο φιγούρα και λεζάντα και διακοσμητικά τα μπράτσα και αμα κάνουν και χαριτωμενιές με τα άλλα αγοράκια είναι ακόμα πιο τρέντυ .

    αλλα είπαμε χάσμα γενεών αλλα κάποια πρότυπα είναι και θα έπρεπε να είναι διαχρονικά και ο νοών νοείτο
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 28-12-12 18:52 #169
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο liveris Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλα μη τρελαθουμε κιολας απο κορμι ειχε κορμαρα αλλα οχι κ οτι ηταν καλος στην υποκριτικη..στις περισσοτερες ταινιες μιλαει ελαχιστα..

    Διαφωνώ. Στις περισσότερες ταινίες του έχει αρκετούς διαλόγους. Υποκριτική? 2 σκηνές για μένα τα λένε όλα....





    Go heavy or go home!
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 28-12-12 19:04 #170
    Προεπιλογή
    ^To 1ο ηταν μεγαλο και δεν το δα,το 2ο video αφορα catchphrases,οχι δειγμα υποκριτικου ταλεντου.Και ακομα και σε αυτο το video,ναι ειναι επιεικως μετριος,μιλωντας με τεχνικους ορους.Οι εκφρασεις του φαινονται βεβιασμενες και ρεπουν προς την υπερβολη.
    Και αν δεν εμπιστευεσαι εμας(λογικο,εξαλλου δεν εχουμε καμια ειδικοτητα πανω σε αυτον τον τομεα),μπορεις να δεις την αποψη διεθνων κριτικων πανω σε αυτο.Και εμενα με εχει καθηλωσει ο Σταλονε σε καποιες ταινιες(ειδικα στο πρωτο Rambo),αλλα αυτον δεν τον κανει αντικειμενικα καλο ηθοποιο.Οπως και ο Di Caprio,αν και εμενα δεν μου αρεσει ως ηθοποιος,αντικειμενικα ειναι απο τους καλυτερους της γενιας του.

    Το πως νιωσαμε εμεις βλεποντας ταινιες δεν σημαινει απολυτως τιποτα οταν μιλαμε για υποκριτικες ικανοτητες.
    Παπκες,παπκες που μου κανουν πα πα πα
    και με αγχωνουν μου θυμωνουν μου τσακιζουν τα φτερα
    κ ετσι μετα δεν θα πετω μες στο κεφαλι το ρηχο σαν χορωδια μοναχος μου δυνατα θα τραγουδω
    Παπκες,παπκες στο μυαλο μου...
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 28-12-12 21:04 #171
    Το avatar του χρήστη spartankid

    Εγγραφή
    14-12-2010
    Περ.
    Σπάρτη
    Μηνύματα
    49
    Προεπιλογή
    Αν ο stallone έχει υποκριτικό ταλέντο ή όχι, είναι απλό να το διαπιστώσετε.
    Copland 1997, με καμία 20αριά παραπανίσια κιλά, καθήλωσε...
    Αλλά, ακόμη και να μην έχει, είναι μακράν ο μεγαλύτερος action ηθοποιός που έχει περάσει.
    Δε νομίζω να υπάρχει κάποιος άλλος που να έχει ενσαρκώσει τόσους ήρωες που να μας έχουν μείνει
    στο μυαλό και να έχουν δώσει τόσο motivation όσο αυτός.
    Όσο για το αν μας χαιρετήσει σε λίγο καιρό με αυτά που "παίρνει", ας έφτανα και εγώ στα
    66 να έχω κάνει ό,τι έχει κάνει τα τελευταία 40 χρόνια και να είναι στην κατάσταση που είναι και ας ζούσα
    μέχρι τα 70. Δε πιστεύω όμως ο Sly, να μας αφήσει σύντομα
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 28-12-12 21:11 #172
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο spartankid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν ο stallone έχει υποκριτικό ταλέντο ή όχι, είναι απλό να το διαπιστώσετε.
    Copland 1997, με καμία 20αριά παραπανίσια κιλά, καθήλωσε...
    Αλλά, ακόμη και να μην έχει, είναι μακράν ο μεγαλύτερος action ηθοποιός που έχει περάσει.
    Δε νομίζω να υπάρχει κάποιος άλλος που να έχει ενσαρκώσει τόσους ήρωες που να μας έχουν μείνει
    στο μυαλό και να έχουν δώσει τόσο motivation όσο αυτός.
    Όσο για το αν μας χαιρετήσει σε λίγο καιρό με αυτά που "παίρνει", ας έφτανα και εγώ στα
    66 να έχω κάνει ό,τι έχει κάνει τα τελευταία 40 χρόνια και να είναι στην κατάσταση που είναι και ας ζούσα
    μέχρι τα 70. Δε πιστεύω όμως ο Sly, να μας αφήσει σύντομα
    λοιπον δειτε τo first blood, rocky 1, και fist και μετα πειτε αν ειχε υποκριτικο ταλεντο η οχι απλα επιλογη του ηταν να αναλλωθει σε εμπορικες ταινιες δρασης πολλοι κριτικοι τις εποχης μαλιστα των συγκριναν με τον μαρλον μπραντο σε υποκριτικο ταλεντο
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 28-12-12 21:21 #173
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    δειτε και αυτο και προσωπικα πιστευω αν και πολλοι θα πεσετε να με φατε οτι ερμηνευτικα ο πατσινο η ο ντενιρο δεν θα μπορουσαν να προσφερουν κατι παραπανω..απλα πρεπει να καταλαβουμε οτι καποιοι ρολοι ειναι κομμενοι και ραμμενοι στα μετρα καποιων συγκεκριμενων ατομων
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 28-12-12 21:24 #174
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.811
    Προεπιλογή
    σε πολλες ταινίες ήταν ο ρόλος τέτοιος να μην μιλάει πολυ περισσότερο εκφραστικός θα έλεγα και για τον ρόλο που του ανέθεσαν μια χαρα τον υποδυόταν και τι να μας πούν οι κρητικές απο τους ειδικούς όταν εγω εχω δεί ταινία με ενα σωρό όσκαρ και είχα ξενερώσει , είναι πως το αντιλαμβάνετε ο καθένας
    ο σταλόνε δεν είχε και αρνητικές κρητικές όπως ο άρνολντ στο κόναν που έλεγαν οι κρητικές ότι το άλογο ήταν πιο εκφραστικό απο αυτόν , αλλα παρ όλα αυτα άρεσε και πούλησε η ταινία θυμάμε στην καβάλα έπαιζε 3 εβδομάδες το έργο όταν πρωτοπαρουσιάστηκε , σπάνιο για τα τοτε δεδομένα

    δεν μιλούσε πολυ ο σταλόνε αλλα δεν έλεγες δεν κολάει στο ρόλο , δεν ήταν και ο κούρκουλος στο όχι άλλο κάρβουνο που μιλούσε μονολογώντας και σε καθήλωνε με το πάθος που έβγαζε και την έκφραση του , αλλα θυμάμε απο τις πρώτες ταινίες τα ροκυ άφησε εποχή κι άλλοι γύρισαν ταινίες με πυγμαχία αλλα την επιτυχία του σταλόνε δεν την άγγιξαν καν αυτο τα λέει όλα
    όταν μιλάμε για ταινίες και ηθοποιούς η επιτυχία κρίνετε απο την απήχηση που θα έχει στον κόσμο και την διαχρονικότητά
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 28-12-12 22:20 #175
    Το avatar του χρήστη liveris

    Εγγραφή
    27-06-2012
    Περ.
    winter is coming
    Μηνύματα
    3.504
    Προεπιλογή
    συγνωμη αλλα οχι κ υποκριτικο ταλεντο ο σταλονε ρε παιδια ενταξει κ μενα μαρεσαν οι ταινιες αλλα μη τρελαθουμε κιολας!!ο ανθρωπος δεν το ειχε καθολου action ταινιες εκανε που εμειναν στην ιστορια αλλα δεν εμειναν στην ιστορια για το ταλεντο του!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 29-12-12 00:08 #176
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο liveris Εμφάνιση μηνυμάτων
    συγνωμη αλλα οχι κ υποκριτικο ταλεντο ο σταλονε ρε παιδια ενταξει κ μενα μαρεσαν οι ταινιες αλλα μη τρελαθουμε κιολας!!ο ανθρωπος δεν το ειχε καθολου action ταινιες εκανε που εμειναν στην ιστορια αλλα δεν εμειναν στην ιστορια για το ταλεντο του!!
    γιατι βρε παλικαρι οχι υποκριτικο ταλεντο ο σταλλονε τουλαχιστον στις πρωτες ταινιες στεκοταν πολυ αξιοπρεπως παρα πολυ θα ελεγα μετα ειπαμε επελεξε να κανει ταινιες που επικεντρωνονταν στην χορταστικη δραση και οχι στο σεναριο και τις ερμηνιες...
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 29-12-12 00:17 #177
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    παιδια ο,τι κ να λεμε τωρα στις φωτο δειχνει αφυσικα στεγνος για την ηλικια του,κ το δερμα κρεμαει παντου οσο κ αν προσπαθουν δειξουν οτι ειναι σφιχτο..
    κρατιεται καλα,αλλα αισθητικα αυτο το αφυσικο στεγνωμα που δειχνει ειναι αθλιο πανω του..υπαρχουν αθλητες που παρολο που κρατιουνται κ εκεινοι εξ ισου καλα(κ καλυτερα ισως) δεν δειχνει ετσι το σωμα τους..

    τωρα τα περι ηθοποιιας κλπ,νταξ..για τον sly μιλαμε τωρα..
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 29-12-12 00:22 #178
    Προεπιλογή
    Περι υποκριτικου ταλεντου, ποιος ειμαι εγω να κρινω? Γιαυτο δεν θα κρινω.

    Στις παλιες του φωτογραφιες και στα νιατα του πολυ καλος, αλλα στην εποχη του φωτοσοπ, περα απο την τρομερη του φλεβικοτητα, σε ο,τι αλλο βλεπω δεν ξερω κατα ποσο αντιπροσωπευει την πραγματικοτητα.. Οποτε ας κραταμε μικρο καλαθι για το πως κρατιεται - αν κρατιεται - σημερα.
    I love sweets
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 29-12-12 01:38 #179
    Προεπιλογή
    Η δικιά μου άποψη είναι (όπως και στη μουσική) πώς ότι με αγγίζει ότι με συγκινεί, μου αρέσει. Έτσι και ο Σλάι, σε πολλές ταινίες έχει σταθεί και υποστηρίξει αξιοπρεπέστατα τους ρόλους του. Τί πάει να πει υπερβολή στο παίξιμο ή catchphrases όπως λέει ο Αντώνης και ποιός θα το κρίνει. Προσωπικά κρίνω από το το πώς βιώνω και αισθάνομαι τον ηθοποιό όταν τον βλέπω να παίζει ένα ρόλο, όπως και κρίνω τον τραγουδιστή χωρίς να του 'κρεμάω' ταμπέλες από το αν με αγγίξει στην ψυχή η ερμηνεία του , ανεξάρτητα αν είναι ο Πάριος ή ο Παντελίδης. Δεν τον τοποθετώ στους πρωτοκλασάτους ηθοποιούς όπως θεωρώ τον ΝτεΝίρο για παράδειγμα, αλλά τον παραδέχομαι ως τον νούμερο ένα action hero που συνδύασε και κορμί και ερμηνεία.
    Go heavy or go home!
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 29-12-12 06:22 #180
    Προεπιλογή
    Δικαιωμα σας παιδια να σας αγγιζει ο Σταλονε και ο καθε Σταλονε,δεν ειπα εγω το αντιθετο.Αλλα το ποιον αγγιζει ο καθενας,δεν το κανει και αυτοματως αντικειμενικα καλο ηθοποιο,τι να κανουμε τωρα?Και μενα με αγγιζει π.χ η Megan Fox.Οσο για τον ποιος τον κρινει,τον κρινουν αυτοι που ειναι το επαγγελμα τους να τον κρινουν.Εκτος και αν αυτους τους θεωρειτε....θολοκουλτουριαρηδες.
    Ειναι σαν να λεμε βγηκε ο ταδε 1ος επι σκηνης,αλλα εμενα μου αρεσε το καλουπι κ τα κοψιματα του 19ου,με αγγιξε ρε παιδι μου,άρα ο 19ος ειναι και καλο μπιλντερι.

    Τεσπα ακρη δεν βγαινει,i'm out of this topic
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Αντωνης : 29-12-12 στις 06:25
    Παπκες,παπκες που μου κανουν πα πα πα
    και με αγχωνουν μου θυμωνουν μου τσακιζουν τα φτερα
    κ ετσι μετα δεν θα πετω μες στο κεφαλι το ρηχο σαν χορωδια μοναχος μου δυνατα θα τραγουδω
    Παπκες,παπκες στο μυαλο μου...
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 12 από 17 ΠρώτηΠρώτη ... 21011121314 ... ΤελευταίαΤελευταία