Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 9 από 9
  1. 22-10-12 20:52 #1
    Exclamation Δείγμα διατροφής για γραάμμωση, που υστερει;
    Γεια σας ειπα να ξαναρχισω το γυμναστηριο μετα απο 4μηνες "καταχρηστικης ζωης" με λιγα λογια εδω και 4 μηνες που τελειωσα το σχολειο και μπηκα στην λογικη του "κλασσικου" φοιτητη, τα ειχα παρατησει ολα, γυμναστηριο,διατροφη και γενικα το προσεγμενο προγραμμα..!!! τωρα που ειδα τον εαυτο μου να αλλαζει εχω απογοητευτει και ειπα να ξανακανω το σωμα μου οπως ηταν πριν...! Γιατι οταν βλεπεις τον εαυτο σου απο 1,88 και 88 κιλα με 9% λιπος να παει στα 91 κιλα και να εχει πεσει πολυ(πρεπει να ειμαι γυρω στο 18%) απογοητευεσαι. Σχεδιασα μια διατροφη ωστε να χανω κιλα αλλα και να παιρνω ογκο ταυτοχρονα..!!! (...ειμαι κατα της αποψης ογκος και γραμμωση χωριστα μια διατροφη μπορει να τα καλυψει και τα 2ο και η γυμναστικη θα κανει τα υπολοιπα). Λοιπον δειτε και πειτα μου:

    1ο Γευμα:
    6:30-7 ωρα: 5 αυγα ( μονο 2 κροκοι) με λεμονι και πιπερι , μια φρυγανια, 1 scoupe whey πρωτε'ι'νης
    2ο Γευμα:
    10 ωρα: 1-2 φρουτα
    3ο Γευμα:
    14-15 ωρα: 120-150 γραμ. φιλετο κοτοπουλο στην σχαρα( χωρις λαδι-αλατι) με πιπερι και λεμονι 1 κουπα ρυζι (βρασμενο) και μια πράσινη σαλάτα με 1 κ.σ λαδι
    4ο Γεύμα:
    18-19 ωρα: 1 γιαουρτι 2% λιπαρα (ποτε μην τρωτε τα γιαουρτια με 0% γιατι μπορει να μην εχουν λιπαρα αλλα δεν εχουν τα θρεπτικα συστατικα..!! *απο διαιτολογο το εχω ακουσει* ) και 2 φρουτα
    5ο Γευμα:
    21-22 ωρα: σαλατα πρασινη με 1 κ.σ. λαδι και 1 scoupe whey πρωτε'ι'νης

    παντα μετα τα βαρη και πριν την αεροβια στο γυμναστηριο 1 scoupe αμινοξεα
    καθε φρουτο να ειναι διαφορετικο
    υπαρχουν αναλογιες π.χ. 1 μπανανα αντιστοιχει σε 2 φρουτα, ειναι πολλα τα φρουτα για να τα περασω ολα.
    ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΑΝ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ, ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΑΙ;
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 23-10-12 12:24 #2
    Προεπιλογή
    Για ογκο μου φαινεται λιγη η πρωτεινη ( γυρω στα 130γρ την βγαζω) αν παρουμε υποψη οτι εισαι 91 κιλα.

    Επισης απο τις 7 το πρωι μεχρι τις 3 το μεσημερι δεν εχεις τιποτα με πρωτεινη μονο 2 φρουτα . Ειναι πολλες ωρες χωρις πρωτεινη.

    Βαλε μαζι με τα φρουτα ενα σκουπ πρωτεινης η ακομα καλυτερα αν μπορεις τρωγε κατι που να εχει πρωτεινη μεσα (πχ καποιο τοστ με γαλοπουλα και ολικης ψωμι η μια σαλατα με τονο η καμια ομελετα με ασπραδια μονο)

    Αυτα απο μενα!
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 23-10-12 13:56 #3
    Προεπιλογή
    Η αποψη μου φιλε οτι και να χασεις κιλα και να βαλεις ογκο δν γινεται...αυξησε πρωτεινη ωστε να υπαρχει παντα σε καθε γευμα,περιορισε λιγο τα φρουτα,κρατα υδατανθρακα στο πρωινο και στο προπονητικο για 1 μηνα ωστε να χασεις τα πολλα νερα και οσο γινεται απο το λιπος.και μετα προσθεσε σιγα σιγα υδατανθρακα ωστε να ερθεις σε μια ισορροπια.
    'Η ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 23-10-12 13:57 #4
    Το avatar του χρήστη Mpozos

    Εγγραφή
    17-01-2012
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    1.331
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Giannaros18 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σας ειπα να ξαναρχισω το γυμναστηριο μετα απο 4μηνες "καταχρηστικης ζωης" με λιγα λογια εδω και 4 μηνες που τελειωσα το σχολειο και μπηκα στην λογικη του "κλασσικου" φοιτητη, τα ειχα παρατησει ολα, γυμναστηριο,διατροφη και γενικα το προσεγμενο προγραμμα..!!! τωρα που ειδα τον εαυτο μου να αλλαζει εχω απογοητευτει και ειπα να ξανακανω το σωμα μου οπως ηταν πριν...! Γιατι οταν βλεπεις τον εαυτο σου απο 1,88 και 88 κιλα με 9% λιπος να παει στα 91 κιλα και να εχει πεσει πολυ(πρεπει να ειμαι γυρω στο 18%) απογοητευεσαι. Σχεδιασα μια διατροφη ωστε να χανω κιλα αλλα και να παιρνω ογκο ταυτοχρονα..!!! (...ειμαι κατα της αποψης ογκος και γραμμωση χωριστα μια διατροφη μπορει να τα καλυψει και τα 2ο και η γυμναστικη θα κανει τα υπολοιπα). Λοιπον δειτε και πειτα μου:

    1ο Γευμα:
    6:30-7 ωρα: 5 αυγα ( μονο 2 κροκοι) με λεμονι και πιπερι , μια φρυγανια, 1 scoupe whey πρωτε'ι'νης
    2ο Γευμα:
    10 ωρα: 1-2 φρουτα
    3ο Γευμα:
    14-15 ωρα: 120-150 γραμ. φιλετο κοτοπουλο στην σχαρα( χωρις λαδι-αλατι) με πιπερι και λεμονι 1 κουπα ρυζι (βρασμενο) και μια πράσινη σαλάτα με 1 κ.σ λαδι
    4ο Γεύμα:
    18-19 ωρα: 1 γιαουρτι 2% λιπαρα (ποτε μην τρωτε τα γιαουρτια με 0% γιατι μπορει να μην εχουν λιπαρα αλλα δεν εχουν τα θρεπτικα συστατικα..!! *απο διαιτολογο το εχω ακουσει* ) και 2 φρουτα
    5ο Γευμα:
    21-22 ωρα: σαλατα πρασινη με 1 κ.σ. λαδι και 1 scoupe whey πρωτε'ι'νης

    παντα μετα τα βαρη και πριν την αεροβια στο γυμναστηριο 1 scoupe αμινοξεα
    καθε φρουτο να ειναι διαφορετικο
    υπαρχουν αναλογιες π.χ. 1 μπανανα αντιστοιχει σε 2 φρουτα, ειναι πολλα τα φρουτα για να τα περασω ολα.
    ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΑΝ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ, ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΑΙ;
    στο 1ο γευμα θα βγαζα το σκουπ πρωτεινης και θα εβαζα 40-70 γρ βρωμης χωρις το σκουπ πρωτεινης , 2ο γευμα θα βαζα το σκουπ πρωτεινης που θα εβγαζα απτο πρωινό και το 1 φρουτο θα το αντικαταστουσα με 10-25 γρ ξηρο καρπια , 3ο γευμα σε βρίσκω σωστό πλήρες γευμα, 4ο γευμα θα βαζα 1 σκουπ πρωτεινης με 20-60 γρ ψωμί ολικής η 25 γρ ξηρο καρπια και τελευταίο γευμα θα βαζα 400 γρ γιαουρτι 2 % χωρίς φρουτο. απο μένα αυτα! ( γιαουρτι πέρνε αυτο που εχει τα λιγοτερα σακχαρα και την περισσότερη πρωτεινη να βλέπεις της ετικέτες ) .
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 23-10-12 20:32 #5
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Rocknrolla Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για ογκο μου φαινεται λιγη η πρωτεινη ( γυρω στα 130γρ την βγαζω) αν παρουμε υποψη οτι εισαι 91 κιλα.

    Επισης απο τις 7 το πρωι μεχρι τις 3 το μεσημερι δεν εχεις τιποτα με πρωτεινη μονο 2 φρουτα . Ειναι πολλες ωρες χωρις πρωτεινη.

    Βαλε μαζι με τα φρουτα ενα σκουπ πρωτεινης η ακομα καλυτερα αν μπορεις τρωγε κατι που να εχει πρωτεινη μεσα (πχ καποιο τοστ με γαλοπουλα και ολικης ψωμι η μια σαλατα με τονο η καμια ομελετα με ασπραδια μονο)

    Αυτα απο μενα!
    ενδιαφερον....!! αα να προσθεσω πως 1-2 φετες ψωμι ολικης την μερα ειναι "must" γιατι εχει ορισμενα θρεπτικα στοιχεια που τα χρειαζεται ο εγκεφαλος για να λειτουργησει σωστα
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 23-10-12 20:35 #6
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Mpozos Εμφάνιση μηνυμάτων
    στο 1ο γευμα θα βγαζα το σκουπ πρωτεινης και θα εβαζα 40-70 γρ βρωμης χωρις το σκουπ πρωτεινης , 2ο γευμα θα βαζα το σκουπ πρωτεινης που θα εβγαζα απτο πρωινό και το 1 φρουτο θα το αντικαταστουσα με 10-25 γρ ξηρο καρπια , 3ο γευμα σε βρίσκω σωστό πλήρες γευμα, 4ο γευμα θα βαζα 1 σκουπ πρωτεινης με 20-60 γρ ψωμί ολικής η 25 γρ ξηρο καρπια και τελευταίο γευμα θα βαζα 400 γρ γιαουρτι 2 % χωρίς φρουτο. απο μένα αυτα! ( γιαουρτι πέρνε αυτο που εχει τα λιγοτερα σακχαρα και την περισσότερη πρωτεινη να βλέπεις της ετικέτες ) .
    εκεινες τις ωρες κανω τις λιγοτερες καυσεις απο αποψη κινησης.. οποτε προτιμω να βαζω την πρωτε΄ι΄νη εκει που ειμαι πιο δραστηριος οσο για την βρωμη την τρωω αλλες μερες, απλα οι παραλλαγες ειναι αρκετες που κανω και αυτη ειναι μονο μια μερα
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 23-10-12 20:39 #7
    Προεπιλογή
    Aυτο δεν ειναι ουτε 1500 θερμιδες,και εισαι 91 κιλα.
    Αμα εισαι τυχερος και δεν χασεις μυς(πραγμα χλωμο,γιατι η πρωτεινη ειναι λιγη για υποθερμιδικη για το βαρος σου),θα κολλησεις πολυ γρηγορα.

    Επισης απλα δεν παιζει να πηγες απο 88 και 9% στο 91 και 18% μεσα σε 4 μηνες.
    Παπκες,παπκες που μου κανουν πα πα πα
    και με αγχωνουν μου θυμωνουν μου τσακιζουν τα φτερα
    κ ετσι μετα δεν θα πετω μες στο κεφαλι το ρηχο σαν χορωδια μοναχος μου δυνατα θα τραγουδω
    Παπκες,παπκες στο μυαλο μου...
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 23-10-12 20:40 #8
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ramsis84 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η αποψη μου φιλε οτι και να χασεις κιλα και να βαλεις ογκο δν γινεται...αυξησε πρωτεινη ωστε να υπαρχει παντα σε καθε γευμα,περιορισε λιγο τα φρουτα,κρατα υδατανθρακα στο πρωινο και στο προπονητικο για 1 μηνα ωστε να χασεις τα πολλα νερα και οσο γινεται απο το λιπος.και μετα προσθεσε σιγα σιγα υδατανθρακα ωστε να ερθεις σε μια ισορροπια.
    γινεται , οτι γινεται να είσαι σιγουρος, ασε που ειναι και πιο υγεινο γιατι η διατροφη δεν δεχεται μεγαλες αλλαγες...!!! στην ουσια αυτο που θα κανει την διαφορα ειναι η γυμναστικη και για γρηγοροτερα αποτελεσματα το συμπληρωμα..! εγω ημουν 109 κιλα με 24% λιπος και σε 9 μηνες απεκτησα ενα πολυ καλο σωμα σκεψου πως δεν ειχα καθολου ογκο και γενικα τους "ΜΥΕΣ"
    απλα δες πως εγινα...Όνομα: bdbc.jpg Εμφανίσεις: 426 Μέγεθος: 28,0 KB
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 23-10-12 20:41 #9
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Αντωνης Εμφάνιση μηνυμάτων
    Aυτο δεν ειναι ουτε 1500 θερμιδες,και εισαι 91 κιλα.
    Αμα εισαι τυχερος και δεν χασεις μυς(πραγμα χλωμο,γιατι η πρωτεινη ειναι λιγη για υποθερμιδικη για το βαρος σου),θα κολλησεις πολυ γρηγορα.

    Επισης απλα δεν παιζει να πηγες απο 88 και 9% στο 91 και 18% μεσα σε 4 μηνες.
    εχω ξεχασει στο 5ο γευμα να προσθεσω αλλα 120γρ. φιλετο κοτοπουλο και σε προηγουμενο σχολιο αναφερω πως χρειαζεται και ψωμι..
    Απάντηση με παράθεση