Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 60
  1. 03-10-12 15:25 #16
    Προεπιλογή
    αυτο που μου αρεσει παρα πολυ ειναι η γιογκα....power k xatha....θα μπορουσα να κανω καθε μερα!!

    πιλατες θα ηθελα να κανω αλλα δεν εχω βρει κατι αξιολογο..αυτο που εκανα το καλοκαιρι ηταν μαθημα γιογκα-λατες...
    πονος κ ιδρωτας πολυ αλλα δεν εχω μετρο συγκρισης σε αυτο για να πω αν ηταν αξιολογο!!

    επισης σε γυμναστηριο ομαδικα προγραμματα με σωματικο βαρος κ αλτηρες...(body power..)
    θεωρω ιδανικο για οποια δεν εχει πολυ χρονο για γυμναστηριο μεσα σε 1ωρα γυμναζει ολο το σωμα κ ανεβαινουν πολυ οι σφυγμοι ...

    αυτα που δεν μου αρεσουν καθολου ειναι το στεπ...κ τα χοροπηδητα πανω σε αυτο....ειδικα οποια δεν ξερει να το κανει ειναι αστειο!!
    "You don't get what you wish for, you get what you work for....!!!"
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 04-10-12 17:03 #17
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο dorita Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτο που μου αρεσει παρα πολυ ειναι η γιογκα....power k xatha....θα μπορουσα να κανω καθε μερα!!

    πιλατες θα ηθελα να κανω αλλα δεν εχω βρει κατι αξιολογο..αυτο που εκανα το καλοκαιρι ηταν μαθημα γιογκα-λατες...
    πονος κ ιδρωτας πολυ αλλα δεν εχω μετρο συγκρισης σε αυτο για να πω αν ηταν αξιολογο!!

    επισης σε γυμναστηριο ομαδικα προγραμματα με σωματικο βαρος κ αλτηρες...(body power..)
    θεωρω ιδανικο για οποια δεν εχει πολυ χρονο για γυμναστηριο μεσα σε 1ωρα γυμναζει ολο το σωμα κ ανεβαινουν πολυ οι σφυγμοι ...

    αυτα που δεν μου αρεσουν καθολου ειναι το στεπ...κ τα χοροπηδητα πανω σε αυτο....ειδικα οποια δεν ξερει να το κανει ειναι αστειο!!
    ναι μωρε ειναι σημαντικο να βρεις καλο δασκαλο και προτιμω να μην κανεις καθολου παρα να κανεις παπαριες με καποιον...δυστχυως εξειδικευση σε γυμναστες υπαρχει ελαχιστη οταν εχουμε να κανουμε με πιλατες,γιογκα αλλα κ γενικα...

    τα μαθηματα τυπου αερομπικ θελουν κ ρυθμο...εαν δεν το εχεις καποιος μεσα του δυσκολα θα το βγαλει και πρεπει να βοηθησει και εδω ο δασκαλος...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 04-10-12 19:55 #18
    Προεπιλογή
    ΑΑΑΑ μολις ανακαλυψα το τοπικ !!!
    Λοιπον προσωπικα εχω δοκιμασει (απο καποιους μηνες το καθενα) pilates ματ, με εξοπλισμο και χωρις, yoga διαφορα ειδη (hatha,vinyasa,power klp)
    ομαδικα αερομπικ ποικιλης υλης
    TRX
    τραμπολινο και μαλιστα ιδιαιτερο μαθημα που το πληρωνες εξτρα μονο εγω ημουν στο μαθημα εφευγα πεθαμενη αλλα το διασκεδαζα τρελλα (για κανα τριμηνο κριμα που εφυγε ο δασκαλος )
    καποια αλλα ,στυλ κυκλικο
    spinning επισης για ενα εξαμηνο
    ισως ξεχναω κατι δε πειραζει ...πιο πολυ μου αρεσε το τραμπολινο κ το σπινινγκ μετα. εφευγα κομματια, εκτονωμενη, κ ημουν κ πιασμενη την επομενη μερα φουλ .
    Πολλοι οι γυμναστες που αλλαξα μεσα σε ολα αυτα ,αλλοι το κανουν τυπικα αλλοι φαινονται οτι ειναι πολυ πορωμενοι με αυτο που κανουν κ στο μεταδιδουν ..
    Πλεον δεν κανω κατι σε τετοιο στυλ, και εκει που παω δεν εχω ψαξει και τι ακριβως κανουν. ισως θα με εξιταρε κατι εντελως νεο ή κατι σε στυλ πολεμικης τεχνης απο αυτα που οπως λενε καις και απιστευτες θερμιδες ....
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 04-10-12 21:25 #19
    Το avatar του χρήστη FITNESS GIRL

    Εγγραφή
    04-10-2012
    Περ.
    αθήνα
    Μηνύματα
    2.290
    Προεπιλογή
    εγω προσωπικα προτιμω τα ελευθερα βαρη στα ομαδικα μαζευονται πολλοι ενα μονο εχω ξεχωρισει ενα προγραμμα με μπαρεσ οπως αναφερατε και πιο πανω ειναι πολυ δυνατο και γυμναζεισ ολο το σωμα,τα αλλα δεν τα μπορω καθολου τιποτα δεν ειναι σαν τα ελευθερα βαρη βλεπω μετρημενεσ γυναικεσ στο κατω οροφο δυστηχωσ ολεσ πανε πανω κανουν μια ωρα γιογκα και λενε γυμναστηκα
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 05-10-12 08:17 #20
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο koukoutsaki Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΑΑΑΑ μολις ανακαλυψα το τοπικ !!!
    Λοιπον προσωπικα εχω δοκιμασει (απο καποιους μηνες το καθενα) pilates ματ, με εξοπλισμο και χωρις, yoga διαφορα ειδη (hatha,vinyasa,power klp)
    ομαδικα αερομπικ ποικιλης υλης
    TRX
    τραμπολινο και μαλιστα ιδιαιτερο μαθημα που το πληρωνες εξτρα μονο εγω ημουν στο μαθημα εφευγα πεθαμενη αλλα το διασκεδαζα τρελλα (για κανα τριμηνο κριμα που εφυγε ο δασκαλος )
    καποια αλλα ,στυλ κυκλικο
    spinning επισης για ενα εξαμηνο
    ισως ξεχναω κατι δε πειραζει ...πιο πολυ μου αρεσε το τραμπολινο κ το σπινινγκ μετα. εφευγα κομματια, εκτονωμενη, κ ημουν κ πιασμενη την επομενη μερα φουλ .
    Πολλοι οι γυμναστες που αλλαξα μεσα σε ολα αυτα ,αλλοι το κανουν τυπικα αλλοι φαινονται οτι ειναι πολυ πορωμενοι με αυτο που κανουν κ στο μεταδιδουν ..
    Πλεον δεν κανω κατι σε τετοιο στυλ, και εκει που παω δεν εχω ψαξει και τι ακριβως κανουν. ισως θα με εξιταρε κατι εντελως νεο ή κατι σε στυλ πολεμικης τεχνης απο αυτα που οπως λενε καις και απιστευτες θερμιδες ....
    αρα κατι σε fight θα σου αρεσε εσενα η tae bo αν εχει καλο δασκαλο....καινε μωρε θερμιδες οσο θα εκαιγε και κατι αλλο αν το εκανες με την ιδια ενταση...απλα ειναι λιγο εμπορικοι και τα φουσκωνουν!
    το θεμα ειναι να κανεις κατι που σου αρεσει για να τα δωσεις ολα και να το κανεις με διαρκεια
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 05-10-12 08:23 #21
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο FITNESS GIRL Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω προσωπικα προτιμω τα ελευθερα βαρη στα ομαδικα μαζευονται πολλοι ενα μονο εχω ξεχωρισει ενα προγραμμα με μπαρεσ οπως αναφερατε και πιο πανω ειναι πολυ δυνατο και γυμναζεισ ολο το σωμα,τα αλλα δεν τα μπορω καθολου τιποτα δεν ειναι σαν τα ελευθερα βαρη βλεπω μετρημενεσ γυναικεσ στο κατω οροφο δυστηχωσ ολεσ πανε πανω κανουν μια ωρα γιογκα και λενε γυμναστηκα
    αλλο η γιογκα αλλο τα βαρη...μην τα συγρκινετε αυτα τα δυο γιατι ειναι κατι διαφορετικο...αλλο ερεθισμα θα δωσεις στους μυς σου με την γιογκα και αλλο με τα βαρη...

    και η γιογκα οταν γινεται σωστα ειναι μια χαρα γυμναστικη και πεθαινεις μαλιστα...
    αλλα εξαρταται απο τον στοχο σου και τι σωμα εχεις βαλει στο μυαλο σου ως προτυπο...

    μην απορριπτετε κατι πριν το δοκιμασετε για ενα ευλογο χρονικο διαστημα...ειμαι σιγουρη οτι σχεδον κανεις απο εδω μεσα δεν εχει κανει μονο γιοογκα η μονο πιλατες η μονο το χ η το ψ για να δειτε τα αποτελεσματα...

    παντα ,πραττουμε,βλεπουμε επανω μας και επειτα καταληγουμε στο συμπερασμα...και ολα αυτα με προυποθεση οτι ξερουμε τι κανουμε με τη συμβολη ενος εξειδικευμενου γυμναστη
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 20-10-12 01:42 #22
    Το avatar του χρήστη FITNESS GIRL

    Εγγραφή
    04-10-2012
    Περ.
    αθήνα
    Μηνύματα
    2.290
    Προεπιλογή
    συμφωνω απολυτα ολα τα προγραμματα ειναι τελεια αμα γινονται σωστα αλλα στα ομαδικα συνηθως γινετε ενας χαμος ποσο σωστα να γινει οταν ο ενας ειναι πανω στον αλλον ειδικα τις βραδυνες ωρες μεγαλο ρολο παιζει ο γυμναστης που εχει τυχει να απολαμβανω το προγραμμα και αλλες φορες να θελω να φυγω παντως τα αγαπημενα μου ειναι το προγραμμα μονο με μπαρες μια ωρα λιωσιμο προσφατα δοκιμασα και ζουμπα τελειο τωρα το βαλανε και γινετε χαμος επεισης και το μποντι κροσ κυκλικο μονο με βαρη και λαστιχα πολυ δυνατο
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 28-10-12 13:49 #23
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο FITNESS GIRL Εμφάνιση μηνυμάτων
    συμφωνω απολυτα ολα τα προγραμματα ειναι τελεια αμα γινονται σωστα αλλα στα ομαδικα συνηθως γινετε ενας χαμος ποσο σωστα να γινει οταν ο ενας ειναι πανω στον αλλον ειδικα τις βραδυνες ωρες μεγαλο ρολο παιζει ο γυμναστης που εχει τυχει να απολαμβανω το προγραμμα και αλλες φορες να θελω να φυγω παντως τα αγαπημενα μου ειναι το προγραμμα μονο με μπαρες μια ωρα λιωσιμο προσφατα δοκιμασα και ζουμπα τελειο τωρα το βαλανε και γινετε χαμος επεισης και το μποντι κροσ κυκλικο μονο με βαρη και λαστιχα πολυ δυνατο
    η αληθεια ειναι οτι πλεον αρχιζουν ολοι να βαζουν στα γυμναστηρια τους τα κυκλικα προγραμματα ως μια αποτυχημενη προσπαθεια απομιμησης του crossfit.Το σημαντικο ειναι να ειναι και εδω εκπαιδευμενοι οι γυμναστες σε αυτο το κομματι αλλιως ο κοσμος θα τραβηξει πολλα...

    Θα το λεω συνεχεια κ ας γινομαι κουραστικη αλλα ειναι σημαντικο να εχετε κριση οταν μπαινετε σε ενα μαθημα...
    αν νιωσετε πονο η δυσφορια σε οποιαδηποτε θεση/ασκηση να σταματησετε και να ζητησετε βοηθεια απο τον γυμναστη σας...

    Το μαθημα με τις μπαρες ειναι πολυ ωραιο και αν ειναι μιας συγκεκριμενης εταιρειας προγραμματαων φοβερο γιατι παιζει με τις επαναληψεις συνεχεια και δεν βαριεσαι.

    Η ζουμπα απο την αλλη αν εννοεις μονο το πιο χορευτικο κομματι ειναι διασκεδαστικο και δουλευεις πιο πολυ αεροβια.Εχουν βγει πολλα ειδη ομως που το πανε σε πιο δυναμικο στυλ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 28-10-12 15:03 #24
    Προεπιλογή
    Πιο μικρη οταν σπουδαζα ΤΕΦΑΑ (20-21 χρονων)το καλοκαιρι πηγαινα γυμναστηριο στην περιοχη μου και εκανα λιγα βαρη (μηχανες) και αποφασισα να μπω στην αιθουσα να κανω προγραμμα μυικης ενδυναμωσης με βαρακια body....κατι.Τοτε το εκανε μια γυμναστρια που στην πορεια γιναμε και φιλες(Νορα Κολλια λεγοταν) και απο περιεγεια αποφασισα να μπω να δω τι γινεται.Εννοειται ξετρελαθηκα διοτι λογω στιβου ημουν στα ποδια ανεπτυγμενη αλλα χερια και ανω κορμο οχι τοσο.Μετα δεν εχανα μαθημα!!!!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 28-10-12 15:06 #25
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Μαρία Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πιο μικρη οταν σπουδαζα ΤΕΦΑΑ (20-21 χρονων)το καλοκαιρι πηγαινα γυμναστηριο στην περιοχη μου και εκανα λιγα βαρη (μηχανες) και αποφασισα να μπω στην αιθουσα να κανω προγραμμα μυικης ενδυναμωσης με βαρακια body....κατι.Τοτε το εκανε μια γυμναστρια που στην πορεια γιναμε και φιλες(Νορα Κολλια λεγοταν) και απο περιεγεια αποφασισα να μπω να δω τι γινεται.Εννοειται ξετρελαθηκα διοτι λογω στιβου ημουν στα ποδια ανεπτυγμενη αλλα χερια και ανω κορμο οχι τοσο.Μετα δεν εχανα μαθημα!!!!!!
    αχ αυτος ο στιβος!
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 28-10-12 15:09 #26
    Το avatar του χρήστη Stella

    Εγγραφή
    02-09-2009
    Περ.
    Mitilini
    Μηνύματα
    3.025
    Προεπιλογή
    Εγω τωρα εχω πάθει πλάκα μ΄αυτο που κανουν στο γυμναστηριο που δουλευει η Ελενη με τα πανια που κρεμονται απο το ταβανι (δεν ξερω πώς το λένε). Μακαρι να ημουν κοντα να εκανα και΄γω!
    Φοβερο "τεντωμα" πρεπει να γινεται!
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 28-10-12 15:10 #27
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gym Εμφάνιση μηνυμάτων
    αχ αυτος ο στιβος!
    Στιβος και ξερο ψωμι!!!!!!Αν υπηρχε περιπτωση να διαλεξω αναμεσα σε στιβο και βαρη εννοειται στιβο!!!!!!!!!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 28-10-12 15:12 #28
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stella Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω τωρα εχω πάθει πλάκα μ΄αυτο που κανουν στο γυμναστηριο που δουλευει η Ελενη με τα πανια που κρεμονται απο το ταβανι (δεν ξερω πώς το λένε). Μακαρι να ημουν κοντα να εκανα και΄γω!
    Φοβερο "τεντωμα" πρεπει να γινεται!

    αχ στελλα εννοεις τα Swings που γινονται στο Playfit Room....δεν υπαρχει πραγματικα αυτη η αισθηση που νιωθεις οτι τεντωσες ολο σου το σωμα στο τελος του μαθηματος...

    τι να σε κανω εισαι μακρυα ειπαμε αχαχ

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Μαρία Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στιβος και ξερο ψωμι!!!!!!Αν υπηρχε περιπτωση να διαλεξω αναμεσα σε στιβο και βαρη εννοειται στιβο!!!!!!!!!!!
    ναι αμε μαζι σου κ εγω!
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 07-11-12 11:02 #29
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Το dance aerobic το εχετε δοκιμασει και αν ναι πως σας φανηκε?Δεν εννοω απλο αερομπικ...αλλα dance!
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 07-11-12 11:07 #30
    Το avatar του χρήστη Stella

    Εγγραφή
    02-09-2009
    Περ.
    Mitilini
    Μηνύματα
    3.025
    Προεπιλογή
    Παλια πριν ξεκινησω να ασχολουμαι με τα βαρη και εκανα μονο τμηματα μου αρεσε πολυ.
    Τωρα δε μ΄αρεσει και γενικα τα προγραμματα που πρεπει να απομνημονευω χορογραφια δεν τα προτιμω!
    Μπελας!
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία