Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 5 από 5
  1. 23-09-12 13:53 #1
    Προεπιλογή Τι να κάνω για τα πόδια μου?
    Καλημέρα σε ολους σας! Μετα απο πολυετή αποχή απο τα γυμναστήρια πήρα τη μεγάλη απόφαση να επιστρεψω. Δε με εχουν παρει ακομα τα χρονια, ειμαι 26 χρονών 1.80 υψος και γυρω στα 92 κιλα. Εχω ηδη εφαρμοσει υποθερμιδικη διατροφη και απο 1η Οκτωβρη θα βαλω 4 πρωινες αεροβιες νηστικος.
    Μεχρι τα Χριστουγεννα θελω να συνεχισω ηπια υποθερμιδικα για να καθαρισω το σωμα μου απο την πολλη σαβουρα.

    Αρχικα θα εφαρμοσω το προγραμμα για αρχαριους #1.
    Φοβαμαι ομως για τα ποδια μου τα οποια ειναι σαν κορμος δεντρου. Ειδικα οταν παιρνω κιλα δυσκολεύομαι να βρω τζην και γενικα παιρνουν ογκο πανεύκολα. Τι ασκησεις με συμβουλευετε να κανω ωστε να μειωσω αυτη την ανομοιομορφια..? Ειναι σωστη σκεψη να αποφυγω τις πολυ βαριες (σκουοτ κτλ)
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 23-09-12 13:55 #2
    Το avatar του χρήστη TToni Shark

    Εγγραφή
    14-03-2010
    Περ.
    Ωραιόκαστρο
    Μηνύματα
    545
    Προεπιλογή
    Σε αυτήν την περίπτωση θα προτιμούσα τις ασκήσεις των μηχανημάτων με πολλές επαναλήψεις και λίγα κιλά
    ​HONDA CBR 600F 2012
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 23-09-12 13:58 #3
    Προεπιλογή
    Αυτο μου ειχε πει και ο γυμναστης την τελευταια φορα που ημουν μελος σε γυμναστήριο.
    Απλα επειδη εδω πολλοι ειναι της αποψης πως τον ογκο δεν τον καθοριζουν οι ασκησεις αλλα η διατροφη ειπα να εξετασω και αυτό το ενδεχομενο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 23-09-12 14:02 #4
    Το avatar του χρήστη TToni Shark

    Εγγραφή
    14-03-2010
    Περ.
    Ωραιόκαστρο
    Μηνύματα
    545
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Bulkman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτο μου ειχε πει και ο γυμναστης την τελευταια φορα που ημουν μελος σε γυμναστήριο.
    Απλα επειδη εδω πολλοι ειναι της αποψης πως τον ογκο δεν τον καθοριζουν οι ασκησεις αλλα η διατροφη ειπα να εξετασω και αυτό το ενδεχομενο.
    Συνδυασμός και των δύο θα έλεγα
    ​HONDA CBR 600F 2012
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 23-09-12 21:10 #5
    Προεπιλογή
    Τωρα κοιτα να δεις ποιο ειναι το προβλημα...αισθητικα αν τα ποδια σου ειναι τουμπανο ουτως η αλλως μια σκεψη θα ηταν και να μην τα εκανες καθολου...μια αλλη να κανεις πολυ λιγα πραγματα ετσι για να πεις οτι εκανες...λειτουργικα ομως...σκεφτεσαι να μπορεις να κανεις 100 κιλα παγκο πχ και σκουωτ να μην βγαζεις 60 τις ιδιες επαναληψεις?!?!μετα δημιουργεις ανισορροπιες στο σωμα σου που οσο η ψαλιδα ανοιγει αρχιζουν και βγαινουν στην επιφανεια...μεχρι προβληματα στασης μπορεις να δεις,μεχρι τραυματισμους,μεχρι οτι θες...αυτο που θα σου προτινα εγω ειναι αφενος να κανεις ποδια 1 φορα τη βδομαδα,μονο σκουωτ και πιο χαλαρα απο τα υπολοιπα,παρ'ολα αυτα τιμια!!!και μετα απο καθε προπονηση κανε διαδρομο ενα μεγαλο κομματι πιο χαλαρα...αυτο θα "καψει" τα ποδια σου και δεν θα τ'αφησει να παρουν τον τρελο ογκο...ελπιζω να βοηθησα...
    Απάντηση με παράθεση