Καλησπερα παιδια.Θα ηθελα να μου προτεινετε καποιες τροφες η ροφηματα για μετα και πριν το γυμναστηριο σε φαση ογκου.Το θεμα ειναι οτι ξερω ποια συμπληρωματα χρειαζονται αλλα εξαιτιας οικονομικων λογων δεν ειμαι σε θεση να αγοραζω.Λοιπον θα ηθελα να μου πειτε μια τροφη η ενα ροφημα για πριν το γυμαστηριο ωστε να παιρνω υδατανθρακεσ και ενεργεια(δινω βαση στα ζυμαρικα αλλα δν ξερω κατα ποσο βοηθουν η αν ειναι η καλυτερη λυση).Επειτα ενα γευμα η ροφημα για προσληψη αμινοξεων μετα το γυμναστηριο (τρωω 4 αυγα μετα απο καθε προπονηση δλδ γυρω στα 24 γρ πρωτεινης.αλλα δν ειμαι και τοσο ενημερωμενος για το αν τα αμινοξεα δημιουργουνται μεσω της πρωτεινης η λαμβανονται ξεχωριστα-χωρις συμπληρωμα-).Οσον αφορα τη διατροφη μου δινω βαση σε υδατανθρακες(μακαρονια ρυζι πατατες) και πρωτεινες(κυριως ως μεταπροπονητικα γευματα).Επισης υπαρχει κατι σε φυσικη μορφη που αποτρεπει τον καταβολισμο των μυων?? Θα ηθελα αν καποιος γνωριζει να με βοηθησει γιατι ασχολουμαι και ενδιαφερομαι αλλα ακομη δν εχω τις απαιτουμενες γνωσεις....Εκ των προτερων ευχαριστω!!