Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 16
  1. 26-07-12 18:23 #1
    Προεπιλογή Elastijoint (Labrada)
    Μιας και δεν βρηκα εδω καποιο θεμα για το συγκεκριμενο προιον,ειπα να το ανεβασω....
    Γενικα εχω ακουσει και εχω διαβασει καλα σχολια,αλλα θα ηθελα και την γνωμη καποιου που το εχει δοκιμασει,και γενικα καποιων που ξερουν περισσοτερα πραγματα για την συγκεκριμενη κατηγορια συμπληρωματων.
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες   
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 02-08-12 22:52 #2
    Προεπιλογή
    Το πηρα τελικα,αφου δεν το εχει δοκιμασει αλλος εδω μεσα,ειπα να γινω ο πρωτος.......
    αν κρινω απο τις ποσοτητες που εχει,και ειδικα απο το κολλαγονο,πρεπει να ειναι καλο....θα δειξει!
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 03-08-12 09:43 #3
    Το avatar του χρήστη spartan77

    Εγγραφή
    24-07-2011
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.066
    Προεπιλογή
    εχεις καποιο θεμα με χονδρους η προληπτικα θες να παρεις?

    γλουκοζαμινη χονδοιτινη εχω παρει μια φορα για 2μιση μηνες οταν ειχα ενα ελαφρυ διαστρεμμα στον αστραγαλο,
    αυτο που λενε οτι κανει (θρεφει τους χονδρους-τενοντες-αρθρωσεις και γενικα ''λιπαινει'' τις αρθρωσεις )

    τωρα απο προσωπικη αποψη παρατηρησα μια γρηγορη αναρρωση αλλα δεν ξερω εαν οφειλεται σ αυτο!
    απλα η γλουκοζ/χονδρ. εμποδιζει την αποσυνθεση των χονδρων και ισως με το καιρο να ενισχυει και να δυναμωνει αρθρωσεις και τενοντες

    επισης καλο ειναι να στακαρεται με ωμεγα3 λιπαρα γιατι ''καθαριζουν'' τις φλεγμονες
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 03-08-12 09:46 #4
    Προεπιλογή
    Σωστοοοοοος!!!!παιρνω και ω3...
    εχω θεμα εδω και χρονια με το γονατο μου (βασικα για πεταμα ειναι ),και τωρα τελευταια με εχουν "τσιμπησει" κανα δυο φορες οι αγκωνες μου,και λεω να το προλαβω....
    απο γευση παντως,πηρα το σταφυλι και ειναι πολυ καλη!
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 03-08-12 09:57 #5
    Το avatar του χρήστη spartan77

    Εγγραφή
    24-07-2011
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.066
    Προεπιλογή
    ωραιος ο παικτης! αφου εισαι ο πρωτος που το δοκιμαζει να μας κανεις κ ενα ρεβιου καποια στιγμη

    καλη αναρρωση μαν
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη spartan77 : 03-08-12 στις 10:02
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 03-08-12 10:04 #6
    Προεπιλογή
    Να 'σαι καλα φιλαρακι!!
    λενε παντως οτι θελει 1-2 μηνες για να δεις αποτελεσματα,οποτε,με την πρωτη ευκαιρια θα κανω και ρεβιου...
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 07-08-12 15:09 #7
    Προεπιλογή
    χρειάζεται ενίσχυση το σκεύασμα αυτό για καλύτερα αποτελέσματα. Εκτός από τα συστατικά που έχει , μπορείς να το ενισχύσεις με προλίνη , λυσίνη , μία ευαπορρόφητη μορφή ασβεστίου , όπως είναι η φωσφορική ή γλυκονική , βιταμίνες Β , μαγνήσιο γλυκονικό ή γλυκεροφωσφορικό , βιταμίνη D3 , 5 gr επιπλέον κολλαγόνο plus τα αναγκαία λιπαρά.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη isis : 07-08-12 στις 15:13

    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 07-08-12 15:15 #8
    Προεπιλογή
    Ευχαριστω για τις πληροφοριες!!
    αυτα που λες,θα πρεπει να τα προσθεσει καποιος που εχει σοβαρο προβλημα,καποιος που εχει πολυ μικρο προβλημα και θελει να το προλαβει,ή και οι δυο περιπτωσεις?
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 07-08-12 15:40 #9
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο angus young Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστω για τις πληροφοριες!!
    αυτα που λες,θα πρεπει να τα προσθεσει καποιος που εχει σοβαρο προβλημα,καποιος που εχει πολυ μικρο προβλημα και θελει να το προλαβει,ή και οι δυο περιπτωσεις?
    έχουν συνεργιστική δράση τα παραπάνω συστατικά για βέλτιστο αποτέλεσμα. Προσωπικά το πρόβλημα δε θα το διαχώριζα σε σοβαρό ή σε πολύ μικρό , αλλά σε αυτό που επιδέχεται βελτίωση σε σημαντικό βαθμό και σε αυτό που δεν επιδέχεται ή έστω σε μικρό βαθμό.

    P.S : Αν υπάρχει οικονομική δυνατότητα , μπορεί κάποιος να συνδυάσει και νατριούχο άλας υαλουρονικού οξέος.

    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 07-08-12 15:42 #10
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο isis Εμφάνιση μηνυμάτων
    έχουν συνεργιστική δράση τα παραπάνω συστατικά για βέλτιστο αποτέλεσμα. Προσωπικά το πρόβλημα δε θα το διαχώριζα σε σοβαρό ή σε πολύ μικρό , αλλά σε αυτό που επιδέχεται βελτίωση σε σημαντικό βαθμό και σε αυτό που δεν επιδέχεται ή έστω σε μικρό βαθμό.

    P.S : Αν υπάρχει οικονομική δυνατότητα , μπορεί κάποιος να συνδυάσει και νατριούχο άλας υαλουρονικού οξέος.
    Εγινε,θα ψαχτω να δω τι παιζει!!
    σ'ευχαριστω πολυ....
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 07-08-12 16:10 #11
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη sobral

    Εγγραφή
    26-01-2011
    Περ.
    Chania, Crete
    Μηνύματα
    3.615
    Προεπιλογή
    isis, θέλω να σε ρωτήσω επειδή με τα joint supplements δεν έχω ασχοληθεί πολύ, θα τα πρότεινες (χωρίς να υπάρχει κάποιο πρόβλημα) προληπτικά σε περιόδους αυξημένης έντασης (προπόνηση με πολλά κιλά σε μέγιστες επαναλήψεις τύπου 1-3 της ΜΔ)?
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 07-08-12 16:24 #12
    Προεπιλογή
    αν έχει μία σχετικά πλήρη σύνθεση , προσωπικά θα το χρησιμοποιούσα καθημερινά.

    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 07-08-12 16:48 #13
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη sobral

    Εγγραφή
    26-01-2011
    Περ.
    Chania, Crete
    Μηνύματα
    3.615
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο isis Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν έχει μία σχετικά πλήρη σύνθεση , προσωπικά θα το χρησιμοποιούσα καθημερινά.
    το θεωρείς τόσο απαραίτητο δηλ? τσέκαρε όποτε μπορέσεις και αυτό που ανέβασα από την MHP να μου πεις αν είναι καλό σε σχέση με αυτό του Labrada. thanks!
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 07-08-12 18:24 #14
    Προεπιλογή
    Το releve , τουλάχιστον από τα συστατικά που αναγράφει ότι περιέχει , περισσότερο για αντιφλεγμονώδες προορίζεται , παρά για "αναδόμηση και επισκευή" , διαφορετικό από το elasti joint. To εκχύλισμα της ρίζας Baikal Skullcap υποτίθεται ότι βοηθάει στην οστεοαρθρίτιδα , υπάρχει και ένα σκεύασμα το Limbrel από τη Primus Pharmaceuticals που έχει και αυτό το εκχύλισμα στα συστατικά , η γλυκοζαμίνη είναι σε πολύ μικρή ποσότητα , για να κάνει και τίποτα σπουδαίο , ομοίως και το ALA , το IsoOxygene αντιφλεγμονώδες είναι , το εκχύλισμα από Humulus Lupulus χρησιμοποιείται γενικά σε φλεγμονώδεις καταστάσεις , ίσως με τα φυτοοιστρογόνα που έχει να βοηθήσει στις αρθρώσεις και το NAC ένα από τα πολλά αντιοξειδωτικά που χρησιμοποιούν στην αρθρίτιδα.

    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 08-08-12 21:47 #15
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη sobral

    Εγγραφή
    26-01-2011
    Περ.
    Chania, Crete
    Μηνύματα
    3.615
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο isis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το releve , τουλάχιστον από τα συστατικά που αναγράφει ότι περιέχει , περισσότερο για αντιφλεγμονώδες προορίζεται , παρά για "αναδόμηση και επισκευή" , διαφορετικό από το elasti joint. To εκχύλισμα της ρίζας Baikal Skullcap υποτίθεται ότι βοηθάει στην οστεοαρθρίτιδα , υπάρχει και ένα σκεύασμα το Limbrel από τη Primus Pharmaceuticals που έχει και αυτό το εκχύλισμα στα συστατικά , η γλυκοζαμίνη είναι σε πολύ μικρή ποσότητα , για να κάνει και τίποτα σπουδαίο , ομοίως και το ALA , το IsoOxygene αντιφλεγμονώδες είναι , το εκχύλισμα από Humulus Lupulus χρησιμοποιείται γενικά σε φλεγμονώδεις καταστάσεις , ίσως με τα φυτοοιστρογόνα που έχει να βοηθήσει στις αρθρώσεις και το NAC ένα από τα πολλά αντιοξειδωτικά που χρησιμοποιούν στην αρθρίτιδα.
    ευχαριστώ για τις αναλυτικότατες πληροφορίες ισις! οπότε το releve είναι περισσότερο για ήδη υπάρχοντα προβλήματα, ενώ αυτό του Labrada μπορεί να χρησιμοποιηθεί (και) για προστασία/αναδόμηση. Αν έχεις και κάποιες άλλες επιλογές με αντίστοιχη λειτουργία πες μου αν μπορείς.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία