Σελίδα 5 από 12 ΠρώτηΠρώτη ... 34567 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 61 έως 75 από 166
  1. 10-06-14 21:36 #61
    Προεπιλογή
    Και θα ήταν πολύ ενδιαφέρον φίλε ironclad να ακούγαμε τις εντυπώσεις του Κου Δαλιάνη, από τη συνάντηση του με τον 1ο Μρ.Ολύμπια Λάρι Σκοτ και τον περίφημο αγώνα Άρνολντ Κλάσικ εκείνης της χρονιάς.
    Go heavy or go home!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 11-06-14 19:37 #62
    Προεπιλογή
    Καλησπέρα και απο μένα. Γνωρίζω τον Γιώργο μια δεκαετία τώρα, και ότι και να πω είναι λίγο. Πλέον αποτελεί για μενα φίλο και όχι έναν απλο προπόνητή, έναν άνθρωπο που σέβομαι και εκτιμώ την γνώμη του όχι μόνο σε ότι αφορά το ββ.
    Μου εμπιστεύτηκε κάποιες φωτογραφίες και τις μοιράζομαι μαζί σας...
    Όνομα: Εικόνα (25).jpg Εμφανίσεις: 1019 Μέγεθος: 107,0 KBΌνομα: γηξ.jpg Εμφανίσεις: 1042 Μέγεθος: 150,1 KBΌνομα: Εικόνα (26).jpg Εμφανίσεις: 1003 Μέγεθος: 128,0 KBΌνομα: Εικόνα (27).jpg Εμφανίσεις: 1022 Μέγεθος: 134,5 KBΌνομα: Εικόνα (30).jpg Εμφανίσεις: 1027 Μέγεθος: 153,7 KBΌνομα: Εικόνα (32).jpg Εμφανίσεις: 1060 Μέγεθος: 109,1 KBΌνομα: Εικόνα (38).jpg Εμφανίσεις: 1092 Μέγεθος: 113,7 KBΌνομα: Εικόνα (34).jpg Εμφανίσεις: 993 Μέγεθος: 128,7 KB
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 12-06-14 20:03 #63
    Προεπιλογή
    Φίλοι μου τα λόγια σας με συγκίνησαν . Σας ευχαριστώ όλους για μια ακόμη φορά .
    Οι δυο φωτογραφίες με τον Λάρρυ Σκοτ και του Σπύρου μαζί με τους γονείς μου, που δεν υπάρχουν πλέον, έχουν ξεχωριστή συναισθηματική αξία για μένα. Αν και έχουν περάσει 22 χρόνια ,οι παραστάσεις είναι ολοζώντανες. Θα σταθώ πρώτα στον Λαρρυ Σκοτ, τον οποίον γνωρίσαμε μαζί με τον Σπύρο στο περίπτερο που είχε στο φουαγιέ του Veterans Memorial Hall ,όταν είχε μόλις εκδώσει το πασίγνωστο βιβλίο του «Loaded Guns».
    Ήταν τότε στα 54 ,και σε εξαιρετική κατάσταση ακόμη και μέσα στα ρούχα. Μιλάμε για έναν υπέροχο άνθρωπο .χαμογελαστό, ευγενέστατο και με τρομερά θετική αύρα. Συστηθήκαμε σαν πρωταθλητές από την Ελλάδα και θεώρησε μεγάλη τιμή του (!!) που μας γνωρίζει . Κουβεντιάσαμε για αρκετή ώρα , και εντυπωσιάστηκα από την άνεση , την απλότητα , την καλοσύνη και το ευρύ πρίσμα που έβλεπε όχι μόνον το Bodybuilding αλλά και την ζωή γενικά .Ανήκει με απλά λόγια στην κατηγορία των ανθρώπων που όχι μόνο τιμούν το άθλημα που πρεσβεύουν ,αλλά σε κάνουν και να νοιώθεις καλύτερος άνθρωπος όταν τους γνωρίσεις.
    Δεν μπορώ να μην αναφέρω φυσικά και την γνωριμία μας με τον μεγάλο ,αείμνηστο πλέον , Reg Park. Στα 64 τότε, δε μπορώ να ξεχάσω αυτήν την φιγούρα. Ένα απλό μπλου τζην ,ένα καρό πουκάμισο ,λευκά μαλλιά με ελαφριά χαίτη. Δεν υπήρχε τίποτα περιττό στη μέση του και στο φάρδος ήταν διπλός από μένα ,που τότε ήμουν τριαντάρης και ετοιμαζόμουν για αγώνα . Αυτό πιστεύω, λέει κάτι . Ηράκλεια φιγούρα, γλυκύτατος άνθρωπος, εξαίρετος οικογενειάρχης ,φωτεινός εκπρόσωπος του σιδερένιου αθλήματος. Όταν του είπα ότι είμαστε από την Ελλάδα , έμεινα εμβρόντητος όταν μου απάντησε σε εξαιρετικά ελληνικά : «καλησπέρα , τι κάνεις ;είσαι καλά ;» Αγαπούσε πολύ την Ελλάδα και θυμόταν αυτές τις ελάχιστες λέξεις αν και είχαν περάσει αρκετά χρόνια από την τελευταία του επίσκεψη στην χώρα μας. Θυμόταν μάλιστα το όνομα ενός φίλου: Κώστας Χαρδαβέλας !!! Είναι γνωστό ,ότι ο πασίγνωστος δημοσιογράφος λάτρευε το Bodybuilding .
    Ανεβάζω, σαν ελάχιστο φόρο τιμής ,το βιβλίο που μου αφιέρωσε προσωπικά ο Λάρρυ Σκοτ. Σε πρώτη ευκαιρία ,θα ανεβάσω και τις εντυπώσεις μου από το Arnold Classic του 1992,με όλα τα highlights ,θετικά και αρνητικά. Θα ήθελα επίσης ,κλείνοντας, να αφιερώσω δυο φωτογραφίες σε έναν εξαίρετο φίλο , γνωστό και στο Σπύρο . Σας ευχαριστώ πολύ .
    These photos are dedicated to Haitham Shahin of Jordan .An honorable man ,a noble soul, a human being of quality ,a real brother .God bless you and your family,Haitham!
    Όνομα: george0053.jpg Εμφανίσεις: 950 Μέγεθος: 285,6 KBΌνομα: george0051.jpg Εμφανίσεις: 1012 Μέγεθος: 117,6 KBΌνομα: george0017.jpg Εμφανίσεις: 978 Μέγεθος: 364,0 KB
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη George Dalianis : 12-06-14 στις 20:09
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 13-06-14 21:18 #64
    Προεπιλογή
    Μόνο ρίγος και αίσθημα νοσταλγίας μπορούν να σε κάνουν να αισθανθείς αυτές οι υπέροχες αναμνήσεις ζωής του Κου Δαλιάνη και τον ευχαριστούμε πολύ. Πραγματικά πιστεύω πως όλοι μας θα θέλαμε να γνωρίσουμε από κοντά δύο από τους 'πατριάρχες' παγκοσμίως του σιδερένιου αθήματος. Τον 1ο Μρ.Ολύμπια Λάρι Σκοτ, και το πρότυπο του Άρνολντ, πολυπρωταθλητή Ρεγκ Παρκ. Τί να πρωτοπεί κανείς γι'αυτούς τους 2 πρωταθλητές που όπως ανέφερε ο Κος Δαλιάνης ήταν πάνω απ'ολα υπόδειγμα ήθους και ευπρέπειας και είχαν ένα πνεύμα θετικής αντιμετώπισης απέναντι στις δυσκολίες της ζωής τους.
    Εκπληκτικές ιστορίες, περιμένουμε με ανυπομονησία να ακούσουμε και άλλες, ειδικά από τo περίφημο Άρνολντ κλάσικ το 1992 και τους σπουδαίους αθλητές τις εποχής!
    Go heavy or go home!
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 03-07-14 23:52 #65
    Προεπιλογή Arnold Classic 1992
    Φίλοι μου ,καλησπέρα .
    Για το Arnold Classic 1992,θα μπορούσα να γράφω πολλές σελίδες, αλλά δε θέλω να σας κουράσω. Θα ήθελα να διευκρινίσω ότι η προσωπική εμπειρία δεν έχει καμιά σχέση με βίντεο ή φωτογραφίες, Θα μπω ,επιγραμματικά ,στο αγωνιστικό μέρος.
    Ο Vince Taylor ,καθαρός νικητής. Όταν εμφανίστηκε όλη η κατηγορία επί σκηνής ,δεν υπήρχε ανάγκη καν για συγκρίσεις. 92 θανατηφόρα κιλά. Φοβερό ρηλάξ , μυϊκή πληρότητα ,βαθειά κοψίματα, ασύγκριτη ποιότητα, βελούδινη επιδερμίδα, αυτοπεποίθηση επί σκηνής , τρομερή σκηνική παρουσία. Πρώτος με διαφορά!
    Ο μακαρίτης ,πλέον, Mohamed Benaziza ,βρέθηκε στην δεύτερη θέση με τρομερές μυϊκές μάζες. Είχε ελαφρά κατακράτηση υγρών ,δεν ήταν 100% σε φόρμα αγώνων, όχι όμως και πολύ μακριά. Δύσκολα θα μπορούσες να του αρνηθείς την δεύτερη θέση .
    Στην τρίτη θέση ήταν ο, επίσης, μακαρίτης Sonny Schmidt .Βρισκόταν σε εξαιρετική κατάσταση , με δυνατά σημεία του , ως γνωστόν, το ρηλάξ ,την most muscular και την εμπρόσθια πόζα φτερών , αλλά και σχετικά ελλιπείς δικεφάλους. Σε καμιά περίπτωση δεν μπορούσε να απειλήσει τον Vince Taylor.
    Στην τέταρτη θέση ,βρέθηκε ένα από τα ανερχόμενα ,τότε, αστέρια, ο Γερμανός Achim Albrecht. Μαζί με τον Vince Taylor ,είχε το καλύτερο conditioning του αγώνα. Φοβερά εντυπωσιακός στο ρηλάξ ,με μεγάλο εύρος ώμων ,τρομερά πόδια και σκληράδα. Αυτά ήταν και τα θετικά σημεία του ,που τραβούν και την προσοχή, όταν στέκεται όλη η κατηγορία επί σκηνής. Τα αρνητικά :ελλιπείς θωρακικοί και χέρια, ειδικά στους τρικεφάλους ,και σχετικά φαρδιά μέση ,που μειώνουν το V-taper.Σκληρός ,στεγνός αλλά όχι με βαθύ μυϊκό διαχωρισμό. Πιθανώς το σώμα του δεν μπορούσε να τα βγάλει .Στο πρόσωπο ,όμως και στο σύνολο, ήταν αποτυπωμένη η προσπάθεια του ανθρώπου που είχε κάνει αιματηρή δίαιτα. Ανταμείφθηκε επάξια με την τέταρτη θέση .
    Στην πέμπτη θέση , προς γενική κατάπληξη , ο καναδός Steve Brisbois , ένας μετριότατος ,από κάθε άποψη ,αθλητής. Τίποτα το ιδιαίτερο απολύτως. Προσπαθούσαμε με τον Σπύρο ,να καταλάβουμε ,τι βρήκαν σ’ αυτόν τον άνθρωπο ,για να τον κατατάξουν τόσο ψηλά ,πάνω από αθλητές, όπως : Thierry Pastel (6ος), J.J.Marsh (7ος),Milos Sarcev (8ος) , Francis Benfatto (!!!9ος) ,Penel Janvier (10ος) .
    Για την ιστορία την 15άδα συμπληρώνουν οι : Frank Hillebrandt, Bon Love, Rich Gaspari (όχι στη φόρμα του 85-86 ,αλλά άνετα στην δεκάδα) ,Mike Ashley ,Mike Matarazzo.

    Ανεβάζω μερικές φωτογραφίες και θα επανέλθω συντόμως.

    Όνομα: george0070.jpg Εμφανίσεις: 821 Μέγεθος: 33,7 KBΌνομα: george0069.jpg Εμφανίσεις: 822 Μέγεθος: 27,2 KB
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες   
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη George Dalianis : 04-07-14 στις 00:06
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 04-07-14 18:46 #66
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.563
    Προεπιλογή
    Ευχαριστουμε για την ωραά περιγραφή των παραστασεων σας από εναν τόσο μεγάλο αγώνα με αθλητές-θρύλους.
    Θα είναι χαρά μας να συμμετέχετε στο forum,εχουμε να μάθουμε πολλά από εσας !
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 04-07-14 23:04 #67
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.803
    Προεπιλογή
    αυτες οι διηγήσεις όταν γινονται απο άνθρωπο που είδε λάιβ τον αγώνα έχουν άλλη χάρη και το λέω γιατι έχω δεί επαγγελματικούς αγώνες όπως και το ναιτ οφ τσαμπιον στη νεα Υόρκη και πραγματικα αλλιως είναι να βλέπεις τους αθλητες λαιβ και να αξιολογείς παρα απο φωτο

    στον συγκεκρημένο αγώνα ο βινς τειλορ ήταν πραγματικά άγαλμα και αν ο Αχιμ Άλμπρεχτ είχε καλύτερο σχήμα και γεννετικα θα μπορούσε να ήταν πιο ψηλά ,γιατι απο θεμα φόρμας ήταν τέλειος
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 07-07-14 20:18 #68
    Προεπιλογή
    Γεια σας φιλοι μου...
    Θα ηθελα να εκφρασω την αγαπη μου για τον δασκαλο μου που γυμναζομαι στο γυμναστηριο του τα τελευταια 2 χρονια...Ειναι ενας ανθρωπος ακξιοθαυμαστος,ακομπλεξαριστος με ηθος και εχει ολη την θελησει να σου λυσει την καθε απορια περι bodybuilding...Νιωθω τυχερος που τον γνωρισα και εχω μαθει αρκετα πραγματα πανω στο bodybuilding αφου σου εκσηγει την καθε λεπτομερεια της ασκησεις αν και υπαρχουν πολλες αποριες ακομα... Όνομα: george0031.jpg Εμφανίσεις: 801 Μέγεθος: 333,6 KB Όνομα: george0048.jpg Εμφανίσεις: 831 Μέγεθος: 104,7 KB Όνομα: george0036.jpg Εμφανίσεις: 791 Μέγεθος: 389,6 KB Όνομα: george0052.jpg Εμφανίσεις: 855 Μέγεθος: 136,2 KB Όνομα: george0038.jpg Εμφανίσεις: 815 Μέγεθος: 107,8 KB Όνομα: george0054.jpg Εμφανίσεις: 797 Μέγεθος: 135,7 KB Όνομα: george0047.jpg Εμφανίσεις: 768 Μέγεθος: 383,8 KB Όνομα: george0055.jpg Εμφανίσεις: 769 Μέγεθος: 333,5 KB
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 08-07-14 16:02 #69
    Προεπιλογή
    Πολύ ωραίες οι αναμνήσεις από το Arnold Classic του 1992, και είμαι σίγουρος ότι δεν κουράζουν κανέναν, αντιθέτως μας ανοίγουν την όρεξη για ακόμα περισσότερες, ειδικά με τέτοια λεπτομερή και γλαφυρή περιγραφή!

    Κε Δαλιάνη μιας και αναφέρεστε σε μια χρονιά (1992), όπου ξεκίνησε η κυριαρχία του Dorian Yates(αφού αποσύρθηκε και ο σπουδαίος Lee Haney από την αγωνιστική δράση) ο οποίος Dorian εξέλιξε το πρότυπο του Μρ Ολύμπια με περισσότερες/υπερβολικές για πολλούς μάζες τα επόμενα χρόνια, πιστεύετε ότι το άθλημα ξέφυγε τότε από τις αρχές της καλαισθησίας και συμμετρίας ή ότι απλά αυτή ήταν/είναι η φυσική εξέλιξη του?

    Ευχαριστώ εκ των προταίρων
    Go heavy or go home!
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 09-07-14 13:37 #70
    Προεπιλογή
    Φίλοι μου καλησπέρα σας.
    Ας μου επιτραπεί ,ξεκινώντας να κάνω μία παρένθεση. Αξίζουν ιδιαιτέρας μνείας ο Στάθης Παππάς «Dream» και ο Γιάννης Λύρας «Dutch»,δύο άκρως αξιόλογα και αξιόμαχα στελέχη του Πυροσβεστικού Σώματος. Είμαι υπερήφανος γι’ αυτούς τους δύο μαθητές μου. Αν όλοι μας, όχι μόνο τα Σώματα Ασφαλείας, αλλά ο κάθε πολίτης ξεχωριστά είχε το ήθος , την εργατικότητα και την αυτοπειθαρχία αυτών των παιδιών , θα είμασταν και ως χώρα σε καλύτερη κατάσταση.

    Έρχομαι αμέσως στο τελευταίο σχόλιο του φίλου μου “Goldenera”.Το Mr. Olympia, αλλά και το bodybuilding γενικά, άλλαξαν ριζικά από το 1993 και μετά. Ο Dorian yates έθεσε νέα standards στο άθλημα ,κατεβαίνοντας στα 256 pounds με ακραία γράμμωση. O Flex Wheeler, χαριτολογώντας, τον ονόμασε «the man without skin». Δεν ήταν όμως αυτός που έσπρωξε τα πράγματα σε λάθος μονοπάτια. Μέχρι και το 2007-8 ο κάθε αθλητής ανεξαρτήτως κιλών διατηρούσε το δικό του ,προσωπικό σχήμα. Υπήρχαν αθλητές τεράστιοι όπως ο Naiser, o Paul Dilett και άλλοι, ο καθένας με τα ελαττώματα και τα προτερήματά του. Πέρα από την χημική υποβοήθηση ,υπήρχε προσπάθεια και σκληρή δουλειά. “The powers that be” (politics) ανέβαζαν σε υψηλές θέσεις στους επαγγελματικούς αγώνες ,αθλητές κυρίως για την μάζα τους ,θέτοντας σε δεύτερη μοίρα παραμέτρους όπως η συμμετρία ,η αρμονία η καλαισθησία, οι καμπύλες των μυών και – το τονίζω ιδιαίτερα- η ποιότητα επιδερμίδας. Με δύο λέξεις : η συνολική ποιότητα.

    Είχα πει στην συνέντευξη που είχα δώσει στον Βαγγέλη ότι πλέον το bodybuilding έχει εξελιχθεί σε mass building. Να μην παρεξηγηθώ ότι είμαι κατά των ογκωδών bodybuilders : κάθε άλλο.
    Ο Ronnie Coleman μπορούσε να κατεβαίνει σε ό,τι κιλά ήθελε με γραμμωμένους γλουτούς. Θυμηθείτε 264pounds το 2000,287 pounds το 2003, 296pounds το 2004.Ογκοδέστερος ναι , καλύτερος όχι. Το 1998 στο πρώτο του Olympia ήταν 248 pounds ,λίγο παραπάνω απ’ ότι κατέβαινε ο Lee Haney ,είχε την καλύτερη γράμμωση της καριέρας του ,αλλά ήταν υπερβολικά depleted.
    Θα επιμείνω ,ότι το 1999 στα 257 ήταν στην καλύτερη φόρμα του. Άψογη γράμμωση ,τέλεια επιδερμίδα και εξαιρετική μέση.
    Η υπερβολική πίεση για περισσότερη μάζα οδήγησε αυτόν ,τον Dorian Yates και άλλους στους τραυματισμούς που τερμάτισαν την σταδιοδρομία τους.
    Αυτό όμως, που κατά τη γνώμη μου έκανε την μεγαλύτερη ζημιά στο άθλημα και που φάνηκε την τελευταία πενταετία, είναι τα διάφορα «περίεργα» σώματα που εμφανίζονται ακόμη και σε ερασιτεχνικό επίπεδο.
    Δεν είναι φυσιολογικές αυτές οι καμπύλες των μυών. Βλέπω, στην πλειονότητα , ΑΣΚΗΜΑ σώματα , πράγμα που οφείλεται στην υπερβολική χημεία, προφανώς, και στα τοπικά σημεία που αλλάζουν εντελώς το ανθρώπινο σχήμα.
    Δεν διακρίνω πλέον χυτούς μύες και υγιή επιδερμίδα. Θα αναφέρω δύο τυχαία ονόματα που ήρθαν στο μυαλό μου : Steve Kuklo και Markus Ruhl. Δεν υπάρχει πλέον μυϊκότητα, βαθειά κοψίματα.
    Βλέπει κάποιος γραμμωμένους γλουτούς με θολούς κάτω ραχιαίους και νερουλούς θωρακικούς.

    Λυπούμαι, αλλά αυτό κατ ‘ εμέ , δεν είναι bodybuilding και αποτρέπει τον κόσμο. Το σύνολο φαίνεται αρρωστημένο και όχι υγιές, και αυτό είναι ολοφάνερο, ειδικά στα κοντινά πλάνα και στις κοντινές φωτογραφίες. Όλοι οι αθλητές είναι ενήλικες και γνωρίζουν τα ρίσκα. Θα πρέπει όμως οι εταιρείες και οι ομοσπονδίες να αναρωτηθούν κάποια στιγμή αν το αποτέλεσμα που βγαίνει είναι ελκυστικό στον μέσο θεατή και οπαδό του bodybuilding.

    Θα επανέλθω λίαν συντόμως.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη George Dalianis : 09-07-14 στις 13:41
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 15-07-14 20:47 #71
    Προεπιλογή
    Φίλοι μου ,γεια σας και πάλι .
    Ο χρόνος μου είναι εξαιρετικά περιορισμένος λόγω οικογενειακών και επαγγελματικών υποχρεώσεων ,θα κάνω όμως ότι μπορώ να είμαι στην παρέα σας όσο το δυνατόν τακτικότερα.
    Συνομιλώντας με τον Lee Haney ,μετά τους προκριματικούς, μου είπε ότι θεωρεί τον Vince Taylor αδιαφιλονίκητο φαβορί , η δεύτερη θέση θα παιχθεί ανάμεσα σε Schmidt, Albrecht και Benaziza και in the money έβλεπε Gaspari,Pastel και Benfatto.
    Τελικά συμπέσαμε σε όλα με εξαίρεση τον Gaspari (13ος!!!) και την είσοδο στην εξάδα του Brisbois ,για τον οποίο ούτε καν έβλεπε είσοδο στην 15άδα.Highlight της βραδιάς των τελικών : Η τρομερή υποδοχή και τα χειροκροτήματα για τον Reg Park ,όταν ανέβηκε στο βήμα, προσκεκλημένος επί των τιμών και η πρόσκληση του Arnold προς τον Lee Haney .

    Δε θα ξεχάσω ποτέ αυτά τα λόγια που απηύθυνε προς τον Lee: «Υποδέχομαι τον μεγαλύτερο bodybuilder όλων των εποχών. Ο Lee δεν είναι μόνον ο μεγαλύτερος bb ,αλλά, επίσης ένας υπέροχος άνθρωπος και ένας champion in the truest sense of the word (πρωταθλητής με κάθε έννοια του όρου). Είμαι ευτυχισμένος που το ρεκόρ των 7 Mr. Olympia καταρρίφθηκε και είμαι διπλά ευτυχισμένος που καταρρίφθηκε από αυτόν τον άνθρωπο. Είμαι υπερήφανος να είμαι φίλος αυτού του ανθρώπου».
    Το Veterans Memorial Hall σείστηκε συνθέμελα. Ήταν μια απολύτως ειλικρινής και καθαρή δήλωση του Arnold μέσα από την ψυχή του . Ο Lee Haney , δέχθηκε με δάκρυα στα μάτια ,σεμνά ,την επιβράβευση ,και ανταπέδωσε αγκαλιάζοντάς τον .

    Ανεβάζω μερικές φωτογραφίες ακόμη και θα επανέλθω…
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες    
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 15-07-14 22:18 #72
    Προεπιλογή
    Κε Δαλιάνη το πιστεύεται ότι ο Άρνολντ εννούσε αυτό που είπε? Δηλ. την αποδοχή ότι ο Λη Χάνευ είναι ο κορυφαίος όλων των εποχών? Το αναφέρω διότι όλοι γνωρίζουμε πως ήταν/είναι μια προσωπικότητα που θέλει να είναι πάντα στην κορυφή, ο καλύτερος από όλους στον εκάστοτε στον τομέα που ασχολείτε (κινηματογράφος, πολιτική, κλπ)

    Εσείς τί εντύπωση αποκομίσατε για τον Άρνολντ, ζώντας τον από κοντά έστω και στα πλαίσια αυτού του αγώνα.

    Επίσης αν θέλετε μας λέτε ποιόν θεωρείτε εσείς κορυφαίο αθλητή και ποιός ήταν ο αγαπημένος σας.

    Ευχαριστώ
    Go heavy or go home!
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 16-07-14 00:06 #73
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.803
    Προεπιλογή
    εγω πιστεύω πως όταν ένας άνθρωπος έχει αξία το πιστεύει και βρίσκετε στην κορυφή , τότε είναι δεδομένο ότι δεν χρειάζετε να το παίξει ότι είναι κάποιος επειδη ακριβώς είναι και δεν μπαίνει καν στην διαδικασία να τον συγκρίνει με τον εαυτό του , αυτο το κάνουν οι άλλοι και απλα μπορεί με ειλικρήνεια να πεί απερίφραστα ότι θαυμάζω τον Λή τον θεωρώ κορυφαίο και αυτό απογειώνει ακόμη περισσότερο την αξία και δημοτικότητά του

    γιατι μόνο οι πραγματικά δυνατοί έχουν το θάρος της γνώμης να πούν ότι πιστεύουν και να μην περιαυτολογούν και δεν θα μπορούσε να είναι διαφορετικός ο Άρνολντ ένας άνθρωπος που ακόμη και εκείνη την εποχή είχε δείξει ποιός είναι και τι κατάφερε

    και πάντα εκτιμώντας την αξία κάποιου ένας έξυπνος άνθρωπος όπως ήταν ο Άρνολντ όχι μόνο δεν μειώνει την δική του αλλα την ανεβάζει σαν ποιότητα
    απλα είναι τα πράματα και δεν χωράει αμφιβολία για κάποιον στο μέγεθος του Άρνολντ
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 23-08-14 15:07 #74
    Προεπιλογή
    Αξιώθηκα, μετά από 18 χρόνια, να ξαναβρεθώ στην Χαλκίδα. Δεν παρέλειψα φυσικά να επισκεφθώ τον Γιώργο και τον Γιάννη, τους παλιούς φίλους και δασκάλους, κοντά στους οποίους πέρασα δύο υπέροχες ημέρες. Θα ήθελα να αναφέρω τις εντυπώσεις μου από την τρομερή αλλαγή που είδα σε ένα, ήδη, εξαιρετικό γυμναστήριο.
    Είχα ήδη δει τις φωτογραφίες των κυρίων Dreico και Christou G, είναι όμως εντελώς διαφορετικό να το δει κάποιος από κοντά.
    Χωρίς να χάσει ίχνος από τον χαρακτήρα του γνήσιου σκληροπυρηνικού σιδεράδικου, έχει εξοπλιστεί με τόσα όργανα, ώστε, χωρίς καμία απολύτως υπερβολή να γυμνάζονται ταυτοχρόνως 100 άτομα χωρίς κανένα πρόβλημα.
    Εγώ, προσωπικά, στις αρκετές μεταθέσεις που είχα, δεν έχω ξαναδεί κάτι ανάλογο, πράγμα που δείχνει ανθρώπους με πολύ μεράκι. Πάντα άξιοι και πάντα τέτοια!
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες      
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 28-08-14 17:52 #75
    Προεπιλογή
    Την καλημέρα μου ή καλησπέρα σε όλους τους αναγνώστες και φυσικά στο Γιώργο αναλόγως με το πότε θα διαβαστεί το παρών μήνυμα.Γυμνάζομαι στο Γιώργο εδω και 5 χρόνια.Ο λόγος που ξεκίνησα ήταν για να χάσω τα κιλά του στρατού και κατ'επέκταση να ανακουφίσω τη μέση μου μιας και έχω στένωση σε 2 μεσοσπονδύλιους δίσκους.Με την καθοδήγηση του Γιώργου και του αδερφού μου έχασα 25 κιλά και το σώμα μου άλλαξε τελείως,μεγάλο επίτευγμα για μένα δεδομένης της υπέρμετρης τεμπελιάς που με διακατείχε στο θέμα γυμναστική.Το θέμα είναι πως ο Γιώργος σε κάνει να αγαπήσεις τη γυμναστική.Την oldschool γυμναστική βέβαια και όχι τη μοντέρνα "Χημική" σε πολλά εισαγωγικά γυμναστική.Με τη μέθοδο του Γιώργου,τα αποτελέσματα είναι κατα κανόνα μόνιμα και όχι εφήμερα.Απόδειξη αυτού ο ίδιος ο Γιώργος που φαίνεται να αψηφά το χρόνο μιας και δεν έκανε ποτέ καταχρήσεις με την ευρύτερη και "καταχρήσεις" με την στενότερη έννοια κατα ομολογία του ιδίου μετά απο εκτενείς συζητήσεις και συγκρίσεις που έχουμε κάνει σχετικά με το παλιό και το νέο Body Building .Το θέμα είναι πως κατάφερε έναν τεμπέλη σαν εμένα να έχει ενοχές όταν χάνει κάποια προπόνηση λόγω δουλειάς και το αποτέλεσμα είναι το γεγονός οτι μου κάνουν τα παντελόνια που φόραγα στα 23.Κλείνοντας θα ήθελα να αναφερθώ στις εκτενείς κινηματογραφικές γνώσεις του Γιώργου σε όλο το χρονικό φάσμα του Σινεμά.Μην παίξετε ποτέ μαζί του Trivial Pursuit στην κατηγορία του σινεμά,είναι βέβαιο πως θα ξέρει ακόμα και το όνομα της μακιγιέζ,του μπούμαν ακόμα και του τύπου που πόυλαγε Hot Dog στην πρεμιέρα της εκάστοτε ταινίας
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 5 από 12 ΠρώτηΠρώτη ... 34567 ... ΤελευταίαΤελευταία