Σελίδα 10 από 15 ΠρώτηΠρώτη ... 89101112 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 136 έως 150 από 220
  1. 29-11-16 00:22 #136
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΧΡΗΣΤΟΣ1961 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η διαφορα ειναι οτι στο ποδοσφαιρο κ σε αλλα δημοφιλη αθληματα με κοσμοσυρροη κοσμου τετοια η παρομοια περιστατικα ειναι συχνο φαινομενο ,σε αγωνα ΒΒing κ μαλιστα διεθνη δεν νομιζω να εχει ξαναγινει.
    Τι περισσοτερο ασφαλεια να ειχαν; Ματ η οπλα με τειζερ;

    Τους θεατες που τους ειδες οτι ζητοκταυγαζαν υπερ του περιστατικου; Επειδη οπως φαινεται στα βιντεο ενας λεει ''καλα τους κανει'' ;
    Για ολον τον κοσμο ηταν δυσαρεστο το περιστατικο κ με αυτη την ακραια αντιδραση οσο κ δικιο να εχει κανεις στο τελος το χανει.
    Xρηστο προφανως δεν εχεις facebook γιατι αν ειχες θα ησουν αηδιασμενος αυτη τη στιγμη..Σε πληροφορω λοιπον πως ενα μεγαλο ποσοστο επκροτει αυτη τη συμπεριφορα και μαλιστα καποια παιδια οπως και εγω που καταδικασαμε το γεγονος ηδη δεχομαστε απειλες πως αμα πατησουμε το ποδι μας το Μαιο σε αγωνες θα μας σπασουν στο ξυλο κτλ...βεβαια οι κυριοι ξεχνανε πως ζουν σε κρατος που εχει νομους και καποιοι θα ακολουθησουμε την πολιτισμενη οδο..Τελος παντων λυπαμαι που επι Ελληνικου εδαφους ηταν ο τελευταιος αγωνας που παρακολουθησα,πλεον θα κανω τις οικονομιες μου και θα παρακολουθω ενα Arnold spain το χρονο,μου ειναι αρκετο και σαν αθλητης πηγε στραφι μια προετοιμασια που εκανα με ανθρωπο απο το εξωτερικο γιατι δεν ειχα σκοπο να διαγωνιστω εδω μετα τα χθεσινα..Εαν αλλαξει κατι που το ευχομαι μονο τοτε σε ενα βαλκανικο μεσογειακο κατι τετοιο...Ελλαδα με τιποτα,μονο εαν δω δραματικες αλλαγες
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 29-11-16 00:28 #137
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΧΡΗΣΤΟΣ1961 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνω με Μαλιατση , τι ειναι; Τιμωρια προς παραδειγματισμον προς αθλητες που δεν φταινε σε τπτ;
    Ας τιμωρησουν αμα θελουν κ καποιους αλλους που εμπλεκονται (ξερουν αυτοι...κ οσοι ηταν εκει ολες τις ημερες) κ οχι με ''σκαγια διασπορας'' προς ολους αδικα.
    Θα γυρισει μπουμερανγκ προς την ιδια την ΕΟΣΔ
    Το μεγαλο λαθος της ΕΟΣΔ ηταν που εδωσε δευτερη ευκαιρια σε αυτον τον ανθρωπο μετα τη χυδαιολογια και τις ακραιες απειλες που ειχε εξαπολυσει πριν 2 χρονια,ηταν θεμα χρονου,λογια μεγαλου ανθρωπου και οχι δικα μου που ηταν επισης παρων προχθες στον αγωνα και φυσικα δε θα ξαναπατησει ποτε του..Ακομα δεν το χωραει το μυαλο μου..Ηταν ο καλυτερος αγωνας που εχω παρακολουθησει επι Ελληνικου εδαφους με ενταση μεχρι το τελευταιο δευτερολεπτο και τα καταστρεψε ολα,δε σεβαστηκε κανεναν και τιποτα,μεγαλους ανθρωπους,γυναικες παιδια...εχω γεμισει πικρια και αγανακτηση μεχρι το κοκκαλο
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 29-11-16 00:33 #138
    Το avatar του χρήστη Nive

    Εγγραφή
    12-04-2010
    Περ.
    Αιγάλεω city
    Μηνύματα
    1.993
    Προεπιλογή
    Στον αγωνα της Θεσ/νικης αναφερεσαι?
    PHYSIO ARK VERONIS
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 29-11-16 00:45 #139
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nive Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στον αγωνα της Θεσ/νικης αναφερεσαι?
    Στην περιπτωση της επαγγελαμτικης καρτας εαν θυμασαι καλα οπου αιτηθηκε η Ελληνικη ομοσπονδια για αυτον και καποιους Ελληνες αθλητες αλλα λογω αλλαγης κανονισμων της τελευταιας στιγμης(κανονισμοι οι οποιοι ισχυουν και τωρα)τελικα δεν εγκριθηκαν..Μετα στραφηκε στη wabba στο θεα και επειτα στο παγκοσμιο στο Ναυπλιο και εξαπελυσε απιστευτες υβρεις κατα της ΕΟΣΔ και του προεδρου αλλα και απειλες..Μολις καταλαβε πως η ifbb ειναι μονοδρομος με μια συγνωμη τον δεχτηκαν πισω,για μενα κακως..
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 29-11-16 00:46 #140
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο barbell Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην περιπτωση της επαγγελαμτικης καρτας εαν θυμασαι καλα οπου αιτηθηκε η Ελληνικη ομοσπονδια για αυτον και καποιους Ελληνες αθλητες αλλα λογω αλλαγης κανονισμων της τελευταιας στιγμης(κανονισμοι οι οποιοι ισχυουν και τωρα)τελικα δεν εγκριθηκαν..Μετα στραφηκε στη wabba στο θεα και επειτα στο παγκοσμιο στο Ναυπλιο και εξαπελυσε απιστευτες υβρεις κατα της ΕΟΣΔ και του προεδρου αλλα και απειλες..Μολις καταλαβε πως η ifbb ειναι μονοδρομος με μια συγνωμη τον δεχτηκαν πισω,για μενα κακως..
    Δε ξερω ισως γραφω πραγματα που δεν πρεπει αλλα εχθες κοιμηθηκα μια ωρα με εφιαλτες και σημερα παλι για τα ιδια με βλεπω..δεν το χωραει το μυαλο μου αυτο που εγινε
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 29-11-16 01:09 #141
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.811
    Προεπιλογή
    και γω θα συμφωνήσω ότι οι τιμωρίες θα πρέπει να απευθύνονται σ αυτούς που έχουν παραπέσει σε παραπτώματα , γιατι είναι άδικο και ξενέρωμα για τούς υπόλοιπους που δεν φταίνε σε κάτι
    Με αποφάσεις εν βρασμώ και αντιδράσεις όλοι ξέρουμε που οδηγούν και ενα λάθος δεν διορθώνεται με ακόμη ένα λάθος
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 29-11-16 01:14 #142
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Nikolas_mk2

    Εγγραφή
    05-06-2012
    Περ.
    Λάρισα-Θεσσ
    Μηνύματα
    2.990
    Προεπιλογή
    Η απόφαση δεν είναι τόσο ''εν θερμώ'' όσο υπο πίεση λόγω της διάστασης που έχει λάβει το θέμα σε παγκόσμιο πλέον επίπεδο καθώς έπρεπε άμεσα η ελληνική Ομοσπονδία να λαβει όχι μονο ξεκάθαρες αποστάσεις αλλά και να δείξει αποφασιστικότητα κυρίως στο να μην ξαναβρουν μιμητές τετοιες κινήσεις.

    Πάντα οταν πέφτει ο πέλεκυς επι δικαίων και αδικων δημιουργουνται άλλα προβλήματα απο πίσω αλλά λογικά σ'ευλογο χρονικό διάστημα θα υπάρξει (και για το συμφέρον της ΕΟΣΔ) υπαναχώρηση ως προς τους επαγγελματίες.

    Επειδη εχει γίνει ηδη θεμα, ο Μιχαλης (Κεφαλιανος) δεν εχει σχέση με την ΕΟΣΔ, κατεβαινει σε αγώνες με την κάρτα της Αυστραλιανής Ομοσπονδιας.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 29-11-16 02:06 #143
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Δημητρης 1924 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο Κεφαλιανος ετσι και αλλιώς εχει πάρει την καρτα απο την IFBB της Αυστραλίας οποτε δεν εχει προβλημα.
    Δεν έχω ρωτήσει τον ίδιο - από διακριτικότητα και μόνο, παρόλο που γνωριζόμαστε καιρό, αλλά λέγεται ότι η Ελληνική ifbb,του ζήτησε κάτι χιλιάδες ευρώ πριν λίγα χρόνια, για να του δώσει κάρτα.......σε ποιόν τώρα? στον Μιχάλη, που θα έπρεπε να του πουν κι ευχαριστώ....Και δεν πρέπει να ναι και ψέμα, γιατί η δική μας ifbb φημίζεται για τις φραγκοφονικές της τάσεις....
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 29-11-16 16:36 #144
    Banned
    Εγγραφή
    27-08-2012
    Περ.
    ATHENS
    Μηνύματα
    1.637
    Προεπιλογή
    To 1985,μετά τα γεγονότα του Χέηζελ,τιμωρήθηκαν όλες οι βρετανικές ομάδες για μια πετναετία και όχι μόνο η λίβερπουλ.Έτσι έβαλαν μυαλό οι βρετανοί και απομονώθηκαν οι ταραξίες.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 29-11-16 16:46 #145
    Προεπιλογή
    εεε γιατρε συγκρίνουμε ανόμοια πράγματα, κάποιος έκανε αναφορά στο ποδόσφαιρο τι σχέση έχει;

    Σαν να σου έλεγαν πιαστηκε ο συνάδελφος να αντιγράφει, δε θα κατέβετε 2 χρόνια να γραψετε το μάθημα όλοι του έτους
    Ο,τι να ναι
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 29-11-16 17:19 #146
    Το avatar του χρήστη S. KTISTAKIS

    Εγγραφή
    29-09-2009
    Περ.
    ΜΙΝΩ'I'ΤΗΣ
    Μηνύματα
    1.491
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Polyneikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΕΟΣΔ:


    Με απόφαση της ΕΟΣΔ αναστέλλεται η χρήση των επαγγελματικών καρτών όλων των Ελλήνων αθλητών καθώς και η συμμετοχή όλων των Ελλήνων σε επαγγελματικούς και ερασιτεχνικούς αγώνες στο εξωτερικό για 2 χρόνια.


    Πηγή: EOΣΔ
    Θα ηθελα να μαθω ποτε και που εγινε το ΔΣ για μια τοσο σοβαρη αποφαση για τους υπολοιπους Ελληνες αθλητες ποιοι εδωσαν το παρον , εαν υπηρχε απαρτια και ποια μελη ψηφισαν βαση του καταστατικου της ομοσπονδιας που υπαγετε νομικα !

    Ανακαλεστε και ξαναδειτε το θεμα ! Πρεπει να υπαρχετε σαν ομοσπονδια σε Ελλαδα και εξωτερικο και σας θελουμε γιατι εχετε καποιους απο τους καλυτερους αθλητες αυτη τη στιγμη !



    Δειτε και τις δηλωσεις του Levrone για να καταλαβετε τι θα πει να εισαι δικαιος και ψυχραιμος !
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη S. KTISTAKIS : 29-11-16 στις 17:24
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 29-11-16 17:40 #147
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο S. KTISTAKIS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα ηθελα να μαθω ποτε και που εγινε το ΔΣ για μια τοσο σοβαρη αποφαση για τους υπολοιπους Ελληνες αθλητες ποιοι εδωσαν το παρον , εαν υπηρχε απαρτια και ποια μελη ψηφισαν βαση του καταστατικου της ομοσπονδιας που υπαγετε νομικα !
    Ανακαλεστε και ξαναδειτε το θεμα ! .....
    ΕΓΩ, επίσης θα ήθελα άμεσα να έρθουν και να μου πουν, όλοι αυτοί εκεί, ποιος δολοφόνησε τον Κένεντι; Ποιος άφησε τα σκυλιά έξω; Η κότα έκανε το αυγό ή το αυγό την κότα; Τα παιδιά του Ζεβεδαίου ποιον είχαν πατέρα; Το τηλέφωνο της Πάολας. Ακόμη να έρθει ο πρωθυπουργός και ο πρόεδρος της δημοκρατίας με διαταγμα να μου πουν ποτε μαζευτηκαν αυτοι και βγάλαν συμπερασμα; Ο ΟΗΕ τι κάνει; Το ΝΑΤΟ γιατί δεν παρεμβαίνει σε ενα ΤΟΣΟ φλέγον ζήτημα; Υπάρχει ζωή στον Άρη;Γιατί και πως ζουν ανάμεσα μας;
    Και επιτέλους ας απαντήσει κάποιος στην επίμαχη ερώτηση του Μαγκου: Πως γίνεται αυτό;
    Αναμένω το διάβημα του Πλανητάρχη.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη intermidiate : 29-11-16 στις 17:47
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 29-11-16 17:49 #148
    Το avatar του χρήστη S. KTISTAKIS

    Εγγραφή
    29-09-2009
    Περ.
    ΜΙΝΩ'I'ΤΗΣ
    Μηνύματα
    1.491
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο intermidiate Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΕΓΩ, επίσης θα ήθελα άμεσα να έρθουν και να μου πουν, όλοι αυτοί εκεί, ποιος δολοφόνησε τον Κένεντι; Ποιος άφησε τα σκυλιά έξω; Η κότα έκανε το αυγό ή το αυγό την κότα; Τα παιδιά του Ζεβεδαίου ποιον είχαν πατέρα; Το τηλέφωνο της Πάολας. Ακόμη να έρθει ο πρωθυπουργός και ο πρόεδρος της δημοκρατίας με διαταγμα να μου πουν ποτε μαζευτηκαν αυτοι και βγάλαν συμπερασμα; Ο ΟΗΕ τι κάνει; Το ΝΑΤΟ γιατί δεν παρεμβαίνει σε ενα ΤΟΣΟ φλέγον ζήτημα; Υπάρχει ζωή στον Άρη;Γιατί και πως ζουν ανάμεσα μας;

    Lee Harvey Oswald

    Η σπιτονοικοκυρα

    Η κοτα το αυγο

    Τον Ζεβεδαιο

    69328568@#

    Δεν ειναι αρμοδιοτητα τους και λειπουν στη Κουβα για κηδια

    Ο ΟΗΕ ασχολειτε με μεση ανατολη τωρα

    Το ΝΑΤΟ δεν επεμβαινει καθως δεν ειναι στρατιωτικο το θεμα

    Δεν υπαρχει ζωη στον Αρη

    Αυτο αναρωτιεμε και εγω πως ζεις αναμεσα μας !



    Τωρα που σου εδωσα ολες τις απαντησεις εαν μπορεις δωσε και εσυ μια λογικη απαντηση στο δικο μου ερωτημα μιας και σε ολα τα αλλα εσαι off ! To τηλ της Παολα ειναι το πραγματικο μη κανεις καμια μ#λ@κι@ !
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 29-11-16 18:05 #149
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aepiskeptis Εμφάνιση μηνυμάτων
    εεε γιατρε συγκρίνουμε ανόμοια πράγματα, κάποιος έκανε αναφορά στο ποδόσφαιρο τι σχέση έχει;

    Σαν να σου έλεγαν πιαστηκε ο συνάδελφος να αντιγράφει, δε θα κατέβετε 2 χρόνια να γραψετε το μάθημα όλοι του έτους
    Ο,τι να ναι
    +1 ουτε στο στρατο δεν γινονταν αυτα
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 29-11-16 18:06 #150
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Γιώργος Ν. Τουλιάτος Εμφάνιση μηνυμάτων
    To 1985,μετά τα γεγονότα του Χέηζελ,τιμωρήθηκαν όλες οι βρετανικές ομάδες για μια πετναετία και όχι μόνο η λίβερπουλ.Έτσι έβαλαν μυαλό οι βρετανοί και απομονώθηκαν οι ταραξίες.
    Μιλάμε για τον χουλιγκανισμό των Άγγλων κι εκείνη την εποχή, λίγο ή πολύ, συμμετείχαν στα επεισόδια οι οπαδοί όλων των ομάδων, γι' αυτό θεώρησαν ότι πρέπει να τιμωρηθούν όλες οι ομάδες έτσι ώστε να πάψει αυτό το φαινόμενο. Άρα μπορεί να φαίνεται ότι υπήρξε συλλογική ευθύνη αλλά δεν ήταν έτσι ακριβώς.Το Bodybuilding δεν έχει καμια σχέση με αυτό. Δεν είναι δυνατόν να τιμωρούνται αθλητές που είναι υπόδειγμα ήθους και που ποτέ δεν έδωσαν κανένα δικαίωμα. Σε αυτή την περίπτωση έχουμε να κάνουμε καθαρά με νοοτροπίες συλλογικής ευθύνης κι αυτό είναι απαράδεκτο.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 10 από 15 ΠρώτηΠρώτη ... 89101112 ... ΤελευταίαΤελευταία