Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 9 από 9

Hybrid View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. 27-06-12 01:55 #1
    Lightbulb Διαδρομος πριν ή μετα ???
    Εχω αυτην την απορια απο τοτε που ξεκινισα και ακομα αναρωτιεμαι?!?!?! Πριν η μετα?? Οταν κανω πριν νιωθω στην προπονιση μου αδυναμος (λιγο) και κανω 5-10 λεπτα δλδ τιποτα! Οταν κανω μετα ...ξερω οτι μολις τελειωσει η προπονιση με βαρη το σωμα χρειαζεται πρωτεινη κλπ γιατι εγω να στερισω απο το σωμα μου τις θρεπτικες ουσιες και να κανω διαδρομο! Υποψην οτι ειναι καλοκαιρι και κανω προπονιση ογκου! Η διατροφη μου ειναι για αυξηση μαζας και προσπαθω οσο μπορω να μν τρωω λοιπαρα..βεβαια τρωω γαλακτοκομικα οποτε τα λοιπη υπαρχουν στην διατροφη μου και θελω οσο γινεται να καιω το λοιπος ! Γιαυτο τι μου πρωτεινετε ?? Ποσο και ποτε να κανω διαδρομο ! Σε τι ενταση ??? (Υποψην οτι δεν κανω γραμωση και προσπαθω οσο γινεται περισοτερο να περνω καθαρα κιλα)
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 27-06-12 02:01 #2
    Το avatar του χρήστη john23

    Εγγραφή
    24-06-2012
    Περ.
    ανοιξη
    Μηνύματα
    103
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Sfixterman21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχω αυτην την απορια απο τοτε που ξεκινισα και ακομα αναρωτιεμαι?!?!?! Πριν η μετα?? Οταν κανω πριν νιωθω στην προπονιση μου αδυναμος (λιγο) και κανω 5-10 λεπτα δλδ τιποτα! Οταν κανω μετα ...ξερω οτι μολις τελειωσει η προπονιση με βαρη το σωμα χρειαζεται πρωτεινη κλπ γιατι εγω να στερισω απο το σωμα μου τις θρεπτικες ουσιες και να κανω διαδρομο! Υποψην οτι ειναι καλοκαιρι και κανω προπονιση ογκου! Η διατροφη μου ειναι για αυξηση μαζας και προσπαθω οσο μπορω να μν τρωω λοιπαρα..βεβαια τρωω γαλακτοκομικα οποτε τα λοιπη υπαρχουν στην διατροφη μου και θελω οσο γινεται να καιω το λοιπος ! Γιαυτο τι μου πρωτεινετε ?? Ποσο και ποτε να κανω διαδρομο ! Σε τι ενταση ??? (Υποψην οτι δεν κανω γραμωση και προσπαθω οσο γινεται περισοτερο να περνω καθαρα κιλα)

    κοιτα φιλε οταν εγω βρισκομαι σε περιοδο ογκου αποφευγω γενικα την αεροβια τωρα για το πριν η μετα πιστευω πως ειναι καλυτερα να κανεις μετα διαδρομο γιατι στην αρχη σε κουραζει και δεν αποδιδεις καλα στις προπονησεις σου αμα ομως δεν εχεις το κουραγιο να κανεις μετα το τελος της προπονησης σου μπορεις να κανεις μια αλλη μερα που δεν θα κανεις προπονηση με βαρη ή ακομα μπορεις να κανεις το πρωι οταν ξυπνας. ελπιζω να βοηθησα
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 27-06-12 02:09 #3
    Προεπιλογή
    Πολυς κοσμος τεινει να αποφευγει το αεροβιο σε περιοδο ογκου χωρις αυτο να ειναι σωστο.
    Αεροβιο δεν ειναι μονο για διαιτα , ειναι και για την καρδια.
    Εγω πιστευω και στον ογκο αεροβιο χρειαζεται, δε θα παθεις τιποτα αν κανεις 20 λεπτακια τη φορα.
    Και επειδη δε θα παθουν και οι μυες σου κατι αν καθυστερησεις να πιεις κατα 20 λεπτα το μεταπροπονητικο ροφημα , θα σε συμβουλευα να βαλεις την αεροβια ασκηση μετα τα βαρη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 27-06-12 02:47 #4
    Προεπιλογή
    Μα το σωμα δεν χρειαζεται αμεσως μετα απο εντονη προπονηση να αναπληροθει το γλυκογονο ??
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 27-06-12 09:43 #5
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Sfixterman21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα το σωμα δεν χρειαζεται αμεσως μετα απο εντονη προπονηση να αναπληροθει το γλυκογονο ??
    ενταξει αλλα δε θα παθεις και τιποτα αν καθυστερησεις και κανα 20λεπτο την ολη μεταπροπονητικη διατροφη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 03-07-12 08:01 #6
    Το avatar του χρήστη s0k0s

    Εγγραφή
    10-03-2012
    Περ.
    Baku - Azerbaijan
    Μηνύματα
    1.893
    Προεπιλογή
    Γινεται κ το αλλο ετσι; αμα παρουμε bcaa μετα τα βαρη κ μετα το αεροβιο το ροφημα;
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 03-07-12 09:47 #7
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Sfixterman21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχω αυτην την απορια απο τοτε που ξεκινισα και ακομα αναρωτιεμαι?!?!?! Πριν η μετα?? Οταν κανω πριν νιωθω στην προπονιση μου αδυναμος (λιγο) και κανω 5-10 λεπτα δλδ τιποτα! Οταν κανω μετα ...ξερω οτι μολις τελειωσει η προπονιση με βαρη το σωμα χρειαζεται πρωτεινη κλπ γιατι εγω να στερισω απο το σωμα μου τις θρεπτικες ουσιες και να κανω διαδρομο! Υποψην οτι ειναι καλοκαιρι και κανω προπονιση ογκου! Η διατροφη μου ειναι για αυξηση μαζας και προσπαθω οσο μπορω να μν τρωω λοιπαρα..βεβαια τρωω γαλακτοκομικα οποτε τα λοιπη υπαρχουν στην διατροφη μου και θελω οσο γινεται να καιω το λοιπος ! Γιαυτο τι μου πρωτεινετε ?? Ποσο και ποτε να κανω διαδρομο ! Σε τι ενταση ??? (Υποψην οτι δεν κανω γραμωση και προσπαθω οσο γινεται περισοτερο να περνω καθαρα κιλα)
    εγω θα ελεγα το αεροβιο η μετα η μερες που δεν προπονουμαστε με βαρη το εχω δοκιμασει με οτι παραλλαγη μπορεις να φανταστεις.θεωρω οτι το καλυτερο ειναι τρεις φορες την εβδομαδα οταν εχουμε παυση απο βαρη.σε περιπτωση που κατι τετοιο δεν ειναι εφικτο κανε αμεσως μετα τα βαρη...αν εισαι ψυχακιας με τις αναβολικες πορτες και παραθυρα και εχεις πεισει τον εαυτο σου οτι θα χασεις μυες σε περιπτωση που δεν πιεις πρωτεινουλα στα επομενα 45 λεπτα μετα τα βαρη κανε 45 λεπτα διαδρομο και πιες αμεσως μετα το ροφημασε τι ενταση θα το κρινεις εσυ μπορεις να εναλλασεις τρεξιμο και γρηγορο περπατημα..παντως εγω κατω απο 25 λεπτα δεν θα εκανα διαδρομο
    Απάντηση με παράθεση