Θέμα: BCAA'S (QNT)

Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 6 από 6
  1. 14-06-12 12:49 #1
    Προεπιλογή BCAA'S (QNT)
    αγόρασα αυτά τα αμινοξέα λόγου του δύσκολου προγράμματος που ακoλουθω 6 μέρες την εβδομάδα! λοιπόν η δοσολογία τους γραφή 3 την μέρα 1 με κάθε γεύμα! ο πωλητης μου είπε να περνώ 2 πριν την προπόνηση,ένας μου είπε 3 πριν και 3 μετά την προπόνηση, ένας άλλος μου είπε 2 και 2, άλλος μου είπε 3 πριν μονο και τέλος !ένας μου είπε "πετατα", με λίγα λόγια άντε βγάλε άκρη!! και έρχομαι λοιπόν να σας ρωτήσω τι να κάνω???? πρωτεΐνη χρησιμοποιώ την Iso Pure 4 scoup τιν μερα.

    Όνομα: bcaa_large.png Εμφανίσεις: 387 Μέγεθος: 172,7 KB

    Όνομα: bcaa.jpg Εμφανίσεις: 371 Μέγεθος: 147,7 KB
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ang3lfitness : 14-06-12 στις 12:52
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 14-06-12 13:01 #2
    Προεπιλογή
    να προσθέσω πως το ποργραμα μου έχει, 1 μέρα βάρη και, μια μέρα μονο αερόβιο σε στίβο 30min
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 14-06-12 13:01 #3
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Όχι με τα γεύματα τα συγκεκριμένα, ή πριν, ή μετά ή πριν και μετά τη προπόνηση.

    Τώρα το πόσα θα πάρεις.. όσα σηκώνει η τσέπη σου. Θα σου λεγα 10 κάψουλες για να φτάσεις τουλάχιστον τα 4.5 γραμμάρια BCAA.
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 14-06-12 13:08 #4
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sTeLaKoS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι με τα γεύματα τα συγκεκριμένα, ή πριν, ή μετά ή πριν και μετά τη προπόνηση.

    Τώρα το πόσα θα πάρεις.. όσα σηκώνει η τσέπη σου. Θα σου λεγα 5 κάψουλες πριν τη προπόνηση και 5 μετά, για να φτάσεις τουλάχιστον τα 4.5 γραμμάρια BCAA.
    Ευχαριστώ για την γρηγορη απάντηση, δεν θέλω να υπερβώ το φυσιολογικό όριο τις αναλογίας αμινοξέων που χρειάζεται ο οργανισμός μου φοβάμαι μην κλατάρω επίσης τα 4 scoup τις Isopure μήπως είναι αρκετά για την αναλογια τον αμινοξέων που χρειάζομαι ημερησίως? και δεν χρειάζεται να μπαίνω στο τριπάκι τον extra αμινοξέων bcaa??
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 16-06-12 16:18 #5
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ang3lfitness Εμφάνιση μηνυμάτων
    τα 4 scoup τις Isopure μήπως είναι αρκετά για την αναλογια τον αμινοξέων που χρειάζομαι ημερησίως? και δεν χρειάζεται να μπαίνω στο τριπάκι τον extra αμινοξέων bcaa??
    σωστα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 18-06-12 11:26 #6
    Προεπιλογή
    30 λεπτά πριν και αμέσως μετά την προπόνηση.

    Θα πρέπει η κάθε δόση να έχει τουλάχιστον 4mg BCAA οπότε υπολογίζεις ανάλογα, πόσα θέλεις.
    Απάντηση με παράθεση