Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 34
  1. 06-06-12 15:53 #16
    Το avatar του χρήστη tolis93

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    biggini bottom
    Μηνύματα
    5.948
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Giannistzn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρεπει να υπολογισεις βαση των κιλων σου, του υψους, της ηλικιας και της δραστηριοτητας σου ποσες θερμιδες χρειαζεσαι. Απο εκει και περα κοβεις 200-300 για να χασεις.

    Αν και δεν λες στοιχεια για εσενα, βλεπω αρκετο υδατανθρακα για να γραμμωσεις. Επισης, το πριν την προπονηση γευμα ποση ωρα ειναι? Ειναι πολυ μεγαλο και πιθανως να μην εχεις χονεψει. Υπολογισε ποσες θερμιδες χρειαζεσαι και ποσες παιρνεις απο τη διατροφη σου. Σαν δομη πανω κατω καλη ειναι.
    θα μου επιτρεψεις να διαφωνησω σε αυτο.εξαρταται και το καθε σωμα πως παιρνει τον υδατανθρακα. αλλοι δε γραμμωνουν και με λιπη στο 70 και υδατανθρακα στο 30 σε αναλογια μεταξυ αυτων των 2.το καλυτερο θα ειναι αν πειραματιστει πιστευω ωστε να βρει τι ειναι καλυτερο.εφοσον ειναι υποθερμιδικα παντως θα χασει
    keep your eyes to the sky but your feet on the ground
    rep till u black out

    and if love could change the course of fate...these nights...we move mountains...
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 06-06-12 16:03 #17
    Το avatar του χρήστη mono AEK

    Εγγραφή
    25-10-2011
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    452
    Προεπιλογή
    φιλε μου εγω δε θαλεγα οτι αυτη η διατροφη ειναι για γραμμωση..

    πολλλλυυυυς υδατανθρακας
    βεβαια παιζει ρολο και πως εισαι εννοω ποση μυικοτητα εχεις

    ασχολεισαι καιρο?

    χανεις με αυτο το τροπο?

    εγω θα μειωνα τη βρωμη σε 4 κ.σ.
    θα εβγαζα τη μπανανα
    το βραδυνο υδατανθρακα θα τον εκανα πατατα και βλεποντας και κανοντασ..
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 06-06-12 16:53 #18
    Προεπιλογή
    ΕΚΑΝΑ WATER POLO 9 ΧΡΟΝΙΑ ΜΕΧΡΙ 17.ΣΤΑ 18 ΑΡΧΙΣΑ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ 23.1ο ΓΕΥΜΑ 11ΜΙΣΗ 2ο 2ΜΙΣΗ 3ο 5ΜΙΣΗ 7 ΠΑΩ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΜΕ ΚΑΙ ΜΙΣΗ, ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΜΟΛΙΣ ΤΕΛΕΙΩΣΩ ΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 1 ΜΙΑΜΙΣΗ ΩΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΓΙΑΟΥΡΤΑΚΙ ΜΕ ΤΑ ΑΜΥΓΔΑΛΑ ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΚΟΙΜΗΘΩ ΣΤΙΣ 3. ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ Ο ΦΙΛΟΣ.ΝΑ ΒΑΛΩ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΗ ΠΡΩΤΕΙΝΗ Η ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΗ?
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 06-06-12 18:52 #19
    Το avatar του χρήστη tolis93

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    biggini bottom
    Μηνύματα
    5.948
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο παναγιωτηςΠΕ Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΕΚΑΝΑ WATER POLO 9 ΧΡΟΝΙΑ ΜΕΧΡΙ 17.ΣΤΑ 18 ΑΡΧΙΣΑ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ 23.1ο ΓΕΥΜΑ 11ΜΙΣΗ 2ο 2ΜΙΣΗ 3ο 5ΜΙΣΗ 7 ΠΑΩ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΜΕ ΚΑΙ ΜΙΣΗ, ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΜΟΛΙΣ ΤΕΛΕΙΩΣΩ ΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 1 ΜΙΑΜΙΣΗ ΩΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΓΙΑΟΥΡΤΑΚΙ ΜΕ ΤΑ ΑΜΥΓΔΑΛΑ ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΚΟΙΜΗΘΩ ΣΤΙΣ 3. ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ Ο ΦΙΛΟΣ.ΝΑ ΒΑΛΩ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΗ ΠΡΩΤΕΙΝΗ Η ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΗ?
    μιση ωρα πας γυμναστηριο?
    keep your eyes to the sky but your feet on the ground
    rep till u black out

    and if love could change the course of fate...these nights...we move mountains...
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 06-06-12 20:55 #20
    Wink
    1 ΩΡΑ ΜΕ ΜΙΑΜΙΣΗ ΛΑΘΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΓΡΑΨΑ ΚΑΛΑ!
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 09-07-12 12:06 #21
    Cool ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΓΡΑΜΩΣΗΣ
    Χαιρεται!! Θελω να ρωτησω για την διατροφη μου αν ειναι καλη για γραμωση και αν χανω μυικη μαζα απο αυτη.ειμαι 1.77 80 κιλα 23 χρονων 5 φορες γυμναστηριο την εβδομαδα.

    πρωι 10 και μιση 5 ασπραδια με ενα κροκο και ενα τοστ με 2 φετες γαλοπουλα 2% στο 5 ειναι αρκετα χοντρη και ενα ποτηρι στημενο χυμο πορτοκαλι.

    12 παω γυμναστηριο μετα πινω ροφημα BULK WHEY 2250 gr (MDY)

    μετα απο μια ωρα 2μιση καπου 200 γρ. κρεας κοτοπουλο 200 γρ. ρυζι σαλατα.

    5μιση ενα μηλο με 10 αμυγδαλα και μελι.

    8μιση 200 γρ. κρεας κοτοπουλο σαλατα.

    11μιση ενα τονο.

    Ειναι καλη να αλλαξω κατι???
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη παναγιωτηςΠΕ : 09-07-12 στις 12:10
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 11-07-12 11:39 #22
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο παναγιωτηςΠΕ Εμφάνιση μηνυμάτων

    μετα απο μια ωρα 2μιση καπου 200 γρ. κρεας κοτοπουλο 200 γρ. ρυζι σαλατα.

    5μιση ενα μηλο με 10 αμυγδαλα και μελι.

    8μιση 200 γρ. κρεας κοτοπουλο σαλατα.
    Καλή είναι η διατροφή σου. Τη κάνεις καιρό ή τώρα ξεκινάς; Θερμίδες έχεις μετρήσει;

    Μια αλλάγή που θα πρότεινα είναι να σπάσεις τα γεύματα των 200+200γρ κρέας σε 3, για να αντικαταστήσεις το μήλο τα μύγδαλα και το μέλι γιατί δε μου κολλάνε καλά.
    Κάπως έτσι δλδ:

    130γρ κρέας+ρυζι+σαλατα

    130γρ κρέας +σαλατα

    130γρ κρέας+σαλατα

    Προσπάθησε 2-3 φορές τη βδομάδα να τρως ψάρι, διαφορετικά βάλε ω3 από άλλη πηγή ή συμπλήρωμα.
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 11-07-12 14:39 #23
    Προεπιλογή
    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!Δεν εχω μετρηση εκανα την ιδια στο περιπου.Ενοειται οτι βαζω και ψαρι καπου στις 2 μερες.Προσθεσα και ενα scoup prwteinhs.posa gramaria xreiazeitai na pinw thn hmera.pinw 25gramaria meta thn gymnastikh.kai 12 prin koimithw einai liga?
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 11-07-12 18:11 #24
    Προεπιλογή
    ΒΑΣΙΚΑ ΚΑΤΑΛΗΞΑ ΕΔΩ.:πρωι 10 και μιση 5 ασπραδια με ενα κροκο 5 koutalies brwmh me nero kai mia meli και ενα ποτηρι στημενο χυμο πορτοκαλι.

    12 παω γυμναστηριο μετα πινω ροφημα BULK WHEY 2250 gr (MDY)

    μετα απο μια ωρα 2μιση καπου 200 γρ. κρεας κοτοπουλο 150 γρ. ρυζι σαλατα.

    5μιση ενα μηλο με 10 αμυγδαλα ενα τοστ με 2 φετες γαλοπουλα 2% στο 5 ειναι αρκετα χοντρη και ενα τονο.

    8μιση 200 γρ. κρεας κοτοπουλο σαλατα και πριν κοιμηθο αλο ενα scoup prwteinh.Το απογευμα ειναι πολλα τι μου προτεινεις να βγαλω.?
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 11-07-12 20:08 #25
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο παναγιωτηςΠΕ Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΒΑΣΙΚΑ ΚΑΤΑΛΗΞΑ ΕΔΩ.:
    πρωι 10 και μιση 5 ασπραδια με ενα κροκο 5 koutalies brwmh me nero kai mia meli και ενα ποτηρι στημενο χυμο πορτοκαλι.

    12 παω γυμναστηριο μετα πινω ροφημα BULK WHEY 2250 gr (MDY)

    μετα απο μια ωρα 2μιση καπου 200 γρ. κρεας κοτοπουλο 150 γρ. ρυζι σαλατα.

    5μιση ενα μηλο με 10 αμυγδαλα ενα τοστ με 2 φετες γαλοπουλα 2% στο 5 ειναι αρκετα χοντρη και ενα τονο.

    8μιση 200 γρ. κρεας κοτοπουλο σαλατα και πριν κοιμηθο αλο ενα scoup prwteinh.Το απογευμα ειναι πολλα τι μου προτεινεις να βγαλω.?
    Στις 5μιση ή γαλοπούλα ή τόνο, περιττό να βάλεις τόση πρωτείνη σε ένα γεύμα όταν γενικά είσαι καλυμμένος μέσα στη μέρα. Δε θα προτιμούσα το τοστ, τα ψωμιά γενικά τα αποφεύγουμε. Αν καμιά φορά τρως, προτίμησε ολικής ή πολύσπορο.

    Πριν κοιμηθείς, μαζί με τη πρωτείνη μπορείς να βάλεις τα αμύγδαλα του απογευματινού για να σου καθυστερήσουν τη χώνεψη.

    Προσπάθησε πάντως να μετρήσεις μακροσυστατικά για να ξέρεις τι σου γίνεται.
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 12-07-12 02:33 #26
    Προεπιλογή
    Ευχαριστω ετσι θα το κανω και βλεπω.Τοστ πολυσπορο παιρνω μαυρο.απλα το προτιμο γιατι το παιρνω κοντα στο μπανιο για γρηγορα.Ενας που κανει bodybuilding λει οτι καλα θα ταν να χω 90 γρ βραστη πατατα στο γευμα 8μιση γιατι θα χασω μυικη μαζα λει αλιως το καλοκαιρι ισχυει?Θερμιδες που να πληροφορηθω..?
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 12-07-12 06:02 #27
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Στο μεταπροπονιτικό σου γεύμα έχεις ρύζι, οπότε τη πατάτα τη θεωρώ περιττή στο επόμενο. Αλλά 90γρ δεν είναι πολλά εδώ που τα λέμε, αν χωρέσει στα μακρος σου και θες, βάλτη.

    Υπολογισμός Θερμίδων-Μακροσυστατικών

    ^
    ^
    Αυτό θα σε βοηθήσει.

    Βρες τις θερμίδες συντήρησης, και κανόνισε να τρως 250 λιγότερες για αρχή. Όταν η ζυγαριά σταματήσει να κατεβαίνει, ρίξε άλλες 250.
    Διάβασε τα stiky τόπικ της διατροφής, θα σε βοηθήσουν.
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 25-08-12 02:44 #28
    Cool ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΓΡΑΜΩΣΗΣ
    Γεια σας παιδια!!ειχα ξαναγραψει για την διατροφη μου,την καλυτερεψα τωρα εχασα 6 κιλα απο την πριν διατροφη.Οι κοιλιακοι δεν φανηκαν φαινοντε σε καλο δρομο ομως χαλαρωσε λιγο η κοιλια το δερμα.κανω 5 φορες γυμναστηριο 3 φορες κοιλιακους 1 τρεξιμο κανα 30λεπτο.Ειμαι 23 77 κιλα 1,77 υψος.
    Οριστε και η διατροφη μου ειναι καλη?
    10και μιση 5 ασπραδια με ενα κροκο μια μπανανα 12 αμυγδαλα 1 ποτηρι χυμο στημενο πορτοκαλι

    12 παω γυμναστηριο μετα πινω ροφημα ενα scoup SEI MAX PROTEIN

    μετα απο μια ωρα 2μιση καπου 200 γρ. κρεας κοτοπουλο 200 γρ. ρυζι σαλατα.

    5μιση ενα μηλο 10 ασπραδια ομελετα και ενα scoup πρωτεινη μετα απο μια ωρα

    8μιση 200 γρ. κρεας κοτοπουλο σαλατα.

    11μιση ενα τονο.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη παναγιωτηςΠΕ : 25-08-12 στις 02:47
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 25-08-12 03:14 #29
    Το avatar του χρήστη humanoid

    Εγγραφή
    17-10-2009
    Περ.
    Lost in oblivion
    Μηνύματα
    626
    Προεπιλογή
    μια χαρα ειναι η διατροφη αν θες να την καθαρισεις λιγο ακομη του στυλ λεπτομερεια βγαλε την μπανανα κ βαλε βρωμη εχει χαμηλοτερο γλυκαιμικο δεικτη
    ισως μπορει να σου πουν κ για το μηλο λογω φροθκτοζης αλλα δεν χρειαζεται η υπερβολη

    απο πρωτεινη εχεις μπολικη,ισως εσπαγα τον υδατ απο 200 σε ενα γευμα κατι σε 100 και 100 για να νιωθω πως χορτατος καθολη την δαιρκεια της ημερας και να μην εχω και πριξιμο...
    μπορεις να τον χαμηλωσεις λιγο κ να βαλεις θερμιδες απο καλα λιπαρα στη θεση του
    και προσοχη με τους τονους δεν ειναι καλο να τρως καθε μερα,ευκολη πηγη πρωτεινης αλλα ειναι κονσερβα

    θερμιδες εχεις υπολογισεις?
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη humanoid : 25-08-12 στις 03:19
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 25-08-12 11:42 #30
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Είχες 3 τόπικ διατροφής γράμμωσης τα οποία και συγχωνεύτηκαν. Μην ανοίγεις νέο κάθε φορά που θέλεις να ρωτήσεις κάτι, πόσταρε σε αυτό εδώ.
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία